Skocz do zawartości

Wycena komputera


KaenyPl

Polecane posty

Mam chęć zmienić komputer na nowszy.Z chęcią wpakowałbym pare ulepszeń w swojego ale mam słabą płytę główną i chce sprzedać cały zestaw(sama skrzynka):

Płyta głowna: ASRock ConRoe 1333-D667 z zintegrowaną kartą graficzną 256MB

Procesor: Intel Core 2 Duo E4500 2.20 Ghz (wersja OEM)

Pamięć RAM: 2 GB DDR2 ( dwie kości) średnia przepustowość

Karta graficzna: GeForce 9800GT 1024MB

Zasilacz: 600W dobrej firmy(niemoge odczytać nazwy)

Napędy: DVD

Obudowa: fFirmowa od Mustanga (zasilacz miałem 400w wić go zmieniłembo niedawał rady przy nowym monitorze)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze powiedzawszy niemam pojęcia bo wcześniej miałem zasilacz od Mustanga ale go zmieniłem.Ten ma wentylator tak skierowany aby chłodził procek.Żeby zobaczyc jak sie nazywa musiałbym rozkręcać obudowe.A co do ceny to sama karta graficzna jest warta 300 zł bo musiałem zmienić (poprzednia sie spaliła) więc jest nowiutka.Plus mój 2 jajowiec E4500 to 500 zł jak nic raczej

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd wiesz, że jest dobrej firmy, skoro nawet nie znasz jego nazwy? Tak napisali na Allegro\w Hipermarkecie?

Max. 500zł. Ja bym więcej nie dał. Zwłaszcza, że zasilacz jest nieznany. Ale jak podasz jego Producenta + Model, to pogadamy.

PS: Jaki to związek ma zasilacz, z monitorem? :D Monitor dostaje prąd niezależnie ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karta graficzna (moja)-cena od 270zł do 300zł

http://www.skapiec.pl/szukaj/w_calym_serwisie/geforce+9800gt

Procesor Intel Core 2 Duo @2.20 E4500-cena około 200-300zł

Płyta główna-pomińmy milczeniem

Pamięć RAM 2 GB DDR (jest o wiele wiele drorzsza od DDR3)- od 98zł do 175 zł

http://www.skapiec.pl/site/cat/7/comp/144890

Obudowa firmy Mustang-80zł

http://www.skapiec.pl/site/cat/11/comp/591171

Wycena około od 648zł do 855zł (WSZYSTKO BEZ ZASILACZA za który wybuliłem rok temu 350zł.)

A to zasilacz o którym mowa-cena około 260zł (ja go kupiłem troche za drogo)

http://www.skapiec.pl/site/cat/37/comp/1770816

@Graczdari91

Jak nieumiesz czegoś robić to tego nierób.Niechce cie krytykować ale znam sie na tym fachu (fakt może monitor ma odzdielne ale od kiedy dałem nowy zasilacz wszytko było dopiero git).Spędziłem wiele godzin na składaniu sprzętu komputerowego.Za twoje postu moge ci jedynie podziękować.Żegnam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Ty podajesz ceny nowego zestawu,nawet dzień po kupnie on traci na wartości,tak jak auto,wyjeżdżasz z salonu i od razu sporo tracisz.

Wkracza allegro:

Twoja karta-spokojnie do 200zł się wylicytuje.

C2D E4500 ~100zł

RAM 2GB DDR2 ~70zł

obudowa zostanie 80zł

Płyta ciężka sprawa-trudno znaleźć dam te ~70zł

Zasilacz (- tak znasz się na fachu ,a starczyłby tu tani Fortron ) nie wiem czym się sugerowałeś ,zapewne tym że wieje na dół.... niech będzie maks 100zł

Jak tak się upierasz ,nie wołałbym więcej niż 600zł za to.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to jest odowiedź!Szczerze i z gróbej rury!

Zasilacz mam lepszej firmy bo miałem zażyć troche Overlockingu ale nie na tej płycie głównej.A przy tym chłodzenie to podstawa.

Co do 600zł to już rozsądna cena a nie 500zł

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KaenyPl - tak się znasz na fachu, że nawet dobrze swojego kompa nie potrafisz wycenić. Wyceniać używane części jak nowe. Ciekawe. A co do monitora - totalny absurd :) Jak takie bajki opowiadasz osobą, którym składasz kompy, to mam nadzieje, że te sprzęty im jeszcze chodzą. Jeśli chcesz wiedzieć - twój zasilacz 400W dałby bez problemu radę temu sprzętowi, gdyby był firmowy. Ale to był zapewne zwykły szmelc. No i jeszcze ta...jak to leciało? aaaa....obudowa "firmowa od Mustanga".

PS: Składać a składać. Potrafi to każdy niezbyt rozgarnięty "komputerowiec" z nabytą umiejętnością czytania ze zrozumieniem. Dlatego twoje "doświadczenie" jest tutaj najmniej interesującym aspektem.

Wracając do wyceny - z tym zasilaczem od bidy można wyciągnąć 600zł. Ale to absolutne maksimum.

A jak chcesz sobie krytykować, to najpierw zweryfikuj swoją wiedzę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...