Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

mateusz(stefan)

Typery forumowe, pytania i dyskusja

Polecane posty

Zaraz utworzę Wam temat. Tylko dwie sprawy:

1. Nowy dział, nowe zasady. Post po wysłaniu znika, pamiętajcie. Regulamin pełnego jeszcze nie skończyłem robić, ale powstanie nim ruszą główne typery ligowe.

2. Tu nagród również nie będzie, po prostu się bawimy smile_prosty.gif .

Od razu można pisać posty jak tylko Elano w nim napisze jakie mecze są następne.

Choć średnio widzę potrzebę, ale ok. Niech pójdzie w rozwój działu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyśl trochę, bo IMO głupio spytałeś, ale skoro już to zrobiłeś odpowiem Ci.

Składa się na to szereg czynników:

a) Najważniejszy czynnik - ilość meczów. W przypadku poprzedniej edycji typera Ekstraklasy było to 30 kolejek po 8 spotkań co daję nam 240 spotkań (będzie więcej, bo reforma). Jeśli chodzi o ligę angielską mieliśmy 38 kolejek po 10 spotkań, więc 380 meczów.

Jak turnieje wypadają na tle tego? Marnie. EURO 2012 - 31, obecny Konfederacji 16 . Jedynie Liga Mistrzów się broni jako tako, bo meczów było 125.

b) Ciągłość i nieprzewidywalność. Nie prowadzimy typera ligi hiszpańskiej, gdzie prawdopodobnie większość typów zawierających mecze Barcelony czy Realu mówiłyby o ich zwycięstwie. W obecnych typerach lig grają takie zespoły, że każdy może wygrać z każdym, a co najmniej zremisować Ten kto tak nie uważa jest totalnym ignorantem i nie oglądał chociażby ostatniego sezonu. W przypadku LM to się zatraca, bo już to widzę jak wszyscy stawiają porażki czy remisy światowych marek przeciwko "gośćmi" tego turnieju. Średniaki co prawda mogą zaskakiwać, ale nikt nie spodziewa się cudów.

c) Myślisz, że rozdamy unikatową grupę za darmo? No way! Trzeba się trochę natrudzić i wykazać nie tylko wiedza, fartem, ale też cierpliwością i przywiązaniem do nas wink_prosty.gif . A to procentuje smile_prosty.gif .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten typer jest takim sprawdzianem przed nowym sezonem ligowym smile_prosty2.gif

Meczy jest mało, ale taka rozgrzewka pokaże co nas czeka w nowym sezonie typerowym. I prowadzący będzie wiedział ( tak Elano mam nadzieję że będziesz prowadził w następnym sezonie ligę polską, LM, ) jak i dla administracji forum- czyli dla Stefana

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP

Ha ty liczyłeś na jakieś młode, nieskalane dusze? Przecież tacy nie czytają FA. A jak czytają to nie ten temat, który trzeba teraz kliknąć z głównej o 3 razy więcej :). Nie zostali tylko stare zgredy jak ja i liczba typerowców będzie się najwyżej zmniejszać (gdy będziemy umierać) :P:D.

To ukrywanie postów ma właśnie tą wadę - nie pamiętam jak w czwartek obstawiłem Hiszpania - Urugwaj, 2-1 czy 3-1? Nie wiem czy mam 5 czy 7 punktów. Hmmmm nieznośna udręka :). Wytypowanie wyniku Włochy - Meksyk było łatwe, mimo że jak zaczął się ostatni kwadrans to się deczko wkurzyłem. Ale satysfakcja dalej jest odczuwalna i 3 pkty zainkasowane.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja obstawiałem 1-1 i kibicowałem Meksykowi, to z wyniku nie jestem zadowolony, a Hiszpanie mnie zaskoczyli i niestety wygrali 2-1. a oglądałem tylko 41min, bo potem poszedłem spać.

Co do tej wady... ja mam plik TXT na pulpicie, nazwany typer i tam mam wszystko co obstawiłem, bo wpierw w notatniku a potem kopiuj wklej na forum.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP

Oglądałeś w zeszłym roku Euro i liczyłeś, że Meksyk nie przegra? Optymista :). Chociaż ja sam liczę dzisiaj na remis Thaiti - Nigeria i wiem, że to już wysoki hazard. Ale ponieważ nic nie wiem o wyspiarzach to liczę na miłą niespodziankę.

Trzeba będzie tak zrobić, jak Elano wrzuci kolejną partię spotkań (zapisać typy na pulpicie). Ale chyba to 2-1 dla Hiszpanów obstawiłem. Dałem jedną bramkę Urugwajowi, bo ujęli mnie za serce na Mundialu w 2010 roku. Dalej jednak uważam, że Hiszpania wygra cały ten turniej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Hiszpania Urugwaj postawiłem 2;0 na początek. Potem zerknąłem tak ostatni raz na to i zmieniłem na 2:1 icon_cool.gif

stawiałem na remisy Brazylii i Meksyku. Głównie z tego powodu że mieli świetne Igrzyska (znaczy meksyk miał, brazylia to płakała ze srebra co dla innych jest sukcesem który się nie powtórzy nigdy więcej ale wiadomo to inne priorytety są). Poza kilkoma walecznymi akcjami Dos Santosa to cienko

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP

Teraz już wiem, że przenieśli się do strefy azjatyckiej, bo uważają, że będzie im łatwiej wygrać, niż z 4-5 drużyną z Ameryki Płd smile_prosty.gif.

Przez zbyt optymistyczne podejście do Thaiti, wyprzedziłeś mnie jednym punktem w klasyfikacji typera. A teraz trudniej wytypować wyniki. Będzie ciężko to wygrać confused_prosty.gif.

@DOWN

Nie płacz, nie płacz. Liczy się udział a nie wygrana (pod warunkiem, że ja zwyciężę :):P:D). daveNWN i mateusz(stefan) w ogóle nie wystartowali i teraz może im głupio :):P. Masz jeszcze 10 meczów - możesz się odkuć. Zresztą tobie dobrze szło w Lidze angielskiej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż poradzić 2pkt. Nie miałem czasu by sprawdzać drużyny i kombinować przy obstawianiu, zresztą nie do końca byłem pewny chęci... Lepiej już było nie obstawiać niż wyjść z 2pkt.

Ja obstawiłem 2-0 dla Afrykańczyków, nie miałem pojęcia że to będzie mecz z jak San Marino.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o ukrywanie postów to muszę przyznać że jest ok. Tylko że ja zapomniałem sobie spisać moje typy, wysyłając dopiero zajarzyłem że już od tego typera zaczyna się ukrywanie. Nie spisałem sobie wyników i dopiero dzisiaj dowiedziałem się jak mi poszło. Dobrze obstawiłem bo wszystkie typy mi weszły,ale już z wynikami średnio mi poszło , oprócz meczu Tahiti to reszta byłem blisko za 3pkt. Jedynie Włochy mi weszły za 3.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uff, już myślałem, że Brazylia znowu mnie zawiedzie, ale Neymar awansuje na mojego ulubionego gracza turnieju smile_prosty.gif.

Szkoda, że Elsshiar i Red Evil wycofali się z typowania po pierwszej kolejce sad_prosty.gif. Zostało nas 9 Murzynków smile_prosty.gif.

@DOWN

To w takim razie gra muzyka. Bardzo cię przepraszam za przekręcenie ksywki, więcej nie będę. Po prostu Red Evil pisał taki zdołowany tymi 2 punktami i jak nie zobaczyłem 8 przy liczbie jego typów, to pomyślałem właśnie o jego rezygnacji...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się zastanawiam czy dam radę dalej pociągnąć typy, miałem pojechać do cioci, ale zostanę w domu, ale chodzi o to że w czasie meczu Włochów z Japonią, był karetka i zabrała mamę , więc całego meczu nie byłem wstanie oglądać. Więc nie mam wesołej sytuacji. Sorry że pisze to na forum, ale próbuję powiedzieć że być może nie do kończę obstawiania, dziś od rana do 19tej byłem w mieście i w szpitalu.

PS Szkoda mi Japonii ... IMO zagrała świetny mecz. Nawet poświęcę te 2pkt na rzecz ich wygranej

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...