Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

mateusz(stefan)

Typery forumowe, pytania i dyskusja

Polecane posty

Witam, mam małą uwagę:

Przaglądając ostatnio klasyfikację po IV rundzie ligi polskiej - okazało się, że prowadzący liczy ze remis 1 pkt a za dokładny remis 3 pkt.

Z tego co wiem za remis to od razu są 2pkt- w końcu to taka sama róznica bramek

Warto, aby edycja Ligi mistrzów była liczona wg systemu, że remis to 2 pkt. Liga polska już trochę trwa, to chyba nie warto tego zmieniać.

A jak Wy uważacie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I apeluję po raz kolejny do niektórych o poprawę jakości uzasadnień - wzorcowo pisze chociażby daveNWN lub FaceDancer, widać, że wkładają w to pracę i od razu lepiej się to czyta niż jedno czy dwa zdania skleconych "na odczepkę".

Cytat z tematu Typer Premier League. Już jakiś czas temu miałem o tym napisać, ale teraz znowu Rorschach pisze to samo. A ja znowu się zastanawiam: po kiego grzyba pisać wypracowania o tym, co może wydarzyć się w następnym meczu? Jedno zdanie to wg. mnie maksimum, po co na siłę analizować i robić za każdym razem za forumowego Gmocha? Kiedyś powiedziane było, że treściwe uzasadnienie wystarczy. A teraz taka diametralna zmiana? Nie kumam tego i dziwię się, bo sam jestem zwolennikiem nie pisania w ogóle uzasadnień. Umówmy się: nikt nie ma takiego farta, żeby wygrać typera 'jadąc' na szczęśliwych trafach, bo to nie jest tam jakieś parę meczów i od razu koniec. Premier League to 38 kolejek. Nawet największy farciarz nie trafi nie znając się na futbolu, a co dopiero na lidze angielskiej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Up - Masz rację w tym co piszesz. Jednak nie napisałem tych słów w twoim kierunku, tylko w kierunku bardzo wąskiego grona graczy, którzy wyraźnie nie przykładają się do typów i piszą "na kolanie". A to denerwuje, nie tylko mnie, ale też jest to wyraz braku szacunku do tych, którzy się starają. Do twoich typów nie mam zastrzeżeń. Nie chcę rzucać nickami, myślę, że te osoby wiedzą, że o nie chodzi i jak przejrzysz typy w temacie, też skłonisz się do mojego zdania. Bo to nie chodzi o pisanie rozbudowanych na ileś stron, opisów. Uzasadnienie może być stworzone z jednego argumentu. Ale może to być argument "z czapy", może go zabraknąć, może być z kaleczeniem zasad gramatyki polskiej i może być tak, że jedna osoba napisze trzy czy cztery zdania z tego jednego argumentu, a druga tylko jedno, krótkie zdanie. I po jednym krótkim zdaniu we wszystkich typach. Wtedy jest coś nie tak.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko lepiej oddać głosy, niż nie napisać nic. Nie zawsze ma się wystarczająco dużo czasu, żeby rozpisać się na kilka zdań. A myślę, że i wiedzy też - nie bardzo mam pojęcie, o czym można pisać, gdy w meczu spotykają się dla przykładu Chelsea z Norwich czy Reading.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty akurat piszesz "średnio" tzn. ani nie rozbudowane opisy, ani nie po zdanie, dwa. Chociaż zdarzają się wyjątki. Tak naprawdę, regułą powinno być, że uzasadnienie zajmuje minimum dwie linijki w polu odpowiedzi. Nie wymagam nie wiadomo czego, po prostu przyzwoitego poziomu. Popatrz na PLDan-a, FaceDancer'a, daveNWN, moje posty - da się pisać dłuższe uzasadnienia, znaleźć czas ? Da się. Tak naprawdę, zapełnić parę linijek tekstem to żaden problem jeśli ktoś się postara, a nie podda się lenistwu. Uzasadnienia są po to, by uniknąć statsu i psucia zabawy, a ja nie widzę dużej różnicy między suchymi wynikami a wynikami opisanymi jednym zdaniem. Czasu też jest dużo, co najmniej kilka dni przed każdą kolejką, w tym sobota do wczesnego popołudnia gdy zazwyczaj startuje liga. Pytasz o czym można napisać w takich meczach gdy faworyt jest jeden ? O wszystkim. Liga angielska ma mnóstwo niespodzianek i potrafi zaskoczyć. Można napisać o konfliktach w zespole, o zmianie trenera, o długiej podróży skądś (np meczu w LM) i zmęczeniu lotem, o imprezie Sylwestrowej, o kontuzjach, o transferach, o reakcji fanów (np protestach przeciw komuś) itd. Milion rzeczy wpływa na formę zawodników i wynik w meczu. Wystarczy się postarać, użyć jakiegoś argumentu lub kilku i zwyczajnie to opisać w paru zdaniach lub więcej. Nic nadzwyczajnego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli o czymś wiem, to bardzo chętnie piszę. Niemniej nie siedzę w lidze angielskiej na tyle mocno, by napisać coś ciekawego i długiego o każdym meczu, ale jednak staram się typować i, nie chwaląc się, idzie mi mimo wszystko nieźle. Następnym razem spróbuję jednak stworzyć coś bardziej rozbudowanego, tylko trzeba by więcej poczytać o zbliżających się spotkaniach. nauka.gif Rozumiem, że miło jest prowadzącemu, gdy widzi zaangażowanie uczestników, sam prowadzę przecież jeden typer.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ze swojej strony bardzo dziękuję za rywalizację, zwłaszcza Rorschachowi, który dotrwał razem ze mną do ostatniej, 38. kolejki. Pogratulować również należy mu nienagannego prowadzenia typera, bez wpadek i innych nieporozumień. Cóż, udało mi się obronić tytuł i znów będę przez kolejny rok "świecił" na żółto, co mnie niesamowicie cieszy :) Zasłużony urlop dla piłkarzy, jak i dla typujących, bo jedno i drugie wymaga nie lada wysiłku.

Żałuję tylko trochę faktu, że wielu uczestników, którzy walczyli do połowy sezonu, później odpuściło - rywalizacja była wyrównana, ale im większa grupa pościgowa, tym zawody miałyby więcej pieprzu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko się nie zgodzić, że gdy jest rywalizacja to są emocje dlatego osobiście żałuję, że w pewnym momencie przestał typować FaceDancer, który dość trafnie typował i mocno gonił moje 2 miejsce, podobnie jak PLDan. Ogólnie, namawiam wszystkich by się zgłaszali i wytrwali w typowaniu, chociaż sam wiem jakie to czasami ciężkie. A na świeżo rzucę pomysłem, który chodził za mną od dawna lecz w trakcie sezonu nie warto robić zmian toteż poczekałem na koniec. Mianowicie, by uatrakcyjnić rozgrywkę proponuję wprowadzić wyższe zdobycze punktowe za typowanie wysokich rezultatów. Powiedzmy, minimum 5 goli w meczu (3-2, 4-1,5-0 i wyższe wyniki) i za trafny typ 5 punktów. Ryzyko niewielkie, a może zachęciłoby to typujących by nie trzymali się tak ściśle tego "2-1" i nie bali się typować najróżniejszych wyników. Oczywiście to tylko propozycja i poddaję ją pod dyskusję. I każdy pomysł na uatrakcyjnienie rozgrywki mile widziany.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobrze, że będzie ukrywanie postów .Dla mnie to jest najważniejsza zmiana.

Mam jedno pytanie: Czy tak jak w obecnej edycji, dalej będzie musiało się zgłosić minimum 10 osób, bo po zmianach,a zwłaszcza jak wejdzie typerowe zawieszenie może być z tym problem.

Jestem za utrzymaniem punktów 3-2-1 tak jak wspomniał Elano. Za dużo będzie tu kombinowania i roboty dla prowadzącego

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ligach daveNWN jest bezkonkurencyjny :). Ale tak sobie zajrzałem do zeszłorocznego tematu o Euro 2012. Popatrzyłem na pierwszy typ w 2 poście dave'a i moje nadzieję na pokonanie go za rok w Mundialu 2014 wzrosły. Prawidłowo wytypował tylko 50% ćwierćfinalistów i tylko jedną dobrą parę. Potem już się pomylił, bo zapatrzył się w Holendrów. Natomiast JA :P:):D prawidłowo postawiłem na Hiszpanów, przewidziałem pecha Holendrów (choć nawet ja myślałem, że wyjdą z grupy), oraz zmęczenie Anglików. Także obawiałem się stadionu we Wrocku. Geniuś ze mnie był :):P:D.

Kończy się typer Ekstraklasy. Mając 24 punkty przewagi Elano chyba już wygra i chciałbym mu za to pogratulować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jedno pytanie: Czy tak jak w obecnej edycji, dalej będzie musiało się zgłosić minimum 10 osób, bo po zmianach,a zwłaszcza jak wejdzie typerowe zawieszenie może być z tym problem.

Zobaczymy. Jeśli dalej prowadzący chcą prowadzić zabawę tak jak do tej pory, to nie widzę przeszkód.

Rorschach: Podeślij mi tabelkę przez PW to sam sprawdzę smile_prosty.gif .

Ciekawy ten TPL. Nie muszę grup zmieniać ;) .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakończył się sezon Ekstraklasy.

Oprócz Elano który opuścił się ostatnio :), chciałbym pogratulować też Ketro który okazał się mistrzem końcówki sezonu. Ja osiągnąłem swój cel,czyli wygrałem klasyfikację chociaż jednej kolejki. Exequo nie exequo ale 1 miejsce razem z Ketro też się liczy :). Zbyt optymistycznie podszedłem dziś do możliwości Podbeskidzia - trzeba było obstawić 2-1 jakie było w czwartek. Zawiodły mnie Piast i Wisła. Nie wiem, nie wiem - może w lipcu zacznę walczyć o zwycięstwo w kl gen. :) Choć ta "reforma" ligi mi się nie podoba.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również składam gratulacje naszemu prowadzącemu, który potrafi połączyć obowiązki zbierania i liczenia wyników ze skutecznym typowaniem. Elano wygrał ligę z 23 punktową przewagą nad drugim gr86, któremu również gratuluję, bo wyprzedził mnie praktycznie na samej końcówce smile_prosty.gif .

Elano napisz do mnie, którą z grup chcesz bym Ci ustawił jako widoczną, czy zwycięzcy czy prowadzącego.

Pytanie do panów Elano i Rorschach:

Czy przedłużacie ze mną umowę i mogę liczyć na prowadzenie przez Was tych typerów w przyszłym roku?

ED: Litrówka :D .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyłączam się do gratulacji dla Elano. Był w tej edycji nie do pokonania. Również podziękowania dla Elano za prowadzenie typera. Nie było żadnych większych błędów. Mam nadzieję na spotkanie się w kolejnej edycji. Oby większa ilość graczy dotrwała do końca.

Co do mojego wyniku w typerze- po emocjonującej końcówce udało mi się wywalczyć drugie miejsce i z tego się cieszę.

Ciekawe jaką rangę/tytuł dostanie Elano, bo jest i zwycięzcą i prowadzącym smile_prosty2.gif

MateuszStefan- walka była bardzo ciekawa do końca i decydowało punkty

PS. Jestem gr86 :-)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim. W tym temacie też chciałbym podziękować uczestnikom obu prowadzonych przeze mnie typerów. Ciekawa zabawa, a że jedną wygrałem, to stopień ukontentowania wysoki. :P

Jest kilka rzeczy do poprawy, m.in. dokładniejsze liczenie zdobytych przez graczy punktów. Na reformy, zmiany też jestem otwarty, ale to może w swoim czasie...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak obiecałem - obliczyłem, ile punktów zdobyłyby osoby, które stawiałyby w każdym meczu na taki sam wynik. Wziąłem pod uwagę trzy popularne rezultaty: 2:1, 1:0 (zwycięstwa gospodarzy oczywiście) i remis 1:1. Dotyczy to typera naszej ligi.

Jak się okazało, jesteśmy niezłymi typerami. tongue_prosty.gif Osoba licząca na wyniki 2:1 we wszystkich spotkaniach zdobyłaby 170 punktów, 1:0 - 167, a 1:1 - 162. Czyli wszystkie (lub niemal wszystkie) osoby, które regularnie obstawiały wyniki w typerze Ekstraklasy, okazały by się od takich "maszyn" lepsze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...