Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

mateusz(stefan)

Typery forumowe, pytania i dyskusja

Polecane posty

To miałoby sens, bo, bądźmy szczerzy, uzasadnienia są często wymyślane z tyłka. Co tu napisać, jak jakaś drużyna raz przegrywa 3-0 z teoretycznie słabszą ekipą, a potem wygrywa 4-1 z lepszą?

Mogę się podjąć prowadzenia Typera Premier League jeśli już, bo jeśli oglądam ligową piłkę, to tylko w wykonaniu angielskim, ale tu z chętnymi będzie zapewne jeszcze większy problem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To byłby świetny pomysł z zniesieniem uzasadnień. Gdyby tak było ja mógłbym nawet we wszystkie ligi grać, wpisać wyniki kolejki zajmuje około 3 minut, a przy opisywaniu siedziałem nawet 20 minut. W tym typerze się wkurzyłem i zacząłem na raty opisywać w notatniku, a później korekta i wklejałem.

Pasowało by coś pozmieniać, bo szkoda takiego działu by się zmarnował.

Jeśli chodzi o graczy którzy już nie mają szans i zostaje pod koniec typera garstka miałbym tak na szybko pomysł żeby wyrównać szanse. Wprowadzić w punktacji system minusowy. Chodzi oto że nie trafiony mecz nie liczyć 0pkt, tylko -1 pkt. Wtedy moim zdaniem typer by się wyrównał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

up:

Czytaj ze zrozumieniem. Napisałem ze za nietrafiony mecz minus jeden punkt, a nie za nie obstawiony mecz. Gdyby tak było to np nie obstawiłem kolejki więc mam minus 8 pkt, to chyba było by bez sensu.

Dlaczego nie ma sensu? Gram w różne typery gdzie są minusowe punkty, i walka o podium jest ciekawsza. Prosty przykład: Typer Ekstraklasy przegląd sportowy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedługo zaczyna się nasza Ekstraklasa.

Jestem za zniesieniem pisania uzasadnień. Zgadzam się z Elano, że uzasadnienie są "wymyślane z tyłka" np. "Obie drużyny prezentują podobny poziom, więc remis jest tu prawdopodobny".

Natomiast nic nie zmieniać z ukrywaniem postów.

Minusy za nietrafiony mecz- jestem przeciwny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spóźnione gratulacje dla zwycięzcy - krzysia242, który zasłużenie obronił mistrzostwo.

Przepraszam za nieaktywność w ostatnim czasie, troszkę mnie nie było i chcąc nie chcąc odpuściłem rywalizację w typerze. Zainteresowanie typerami widzę, że jest znikome, dlatego zostawiam władzę ludowi. Jak ustalicie jakąś formę i chcecie jakichś technicznych zmian np. zniesienia ukrywania postów, piszcie do któregoś z junior adminów.

Hall of Fame zaktualizowany. Przypominam także o wygasających rangach za typery.

Cokolwiek ustalicie, powodzenia :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, dziś jest 1 lipca - pierwsze mecze są 18 lipca. Tak więc powtarzam - jeśli nie będzie innych chętnych, ja chcę poprowadzić Typer Ekstraklasy 2015/2016. Jeśli moja obecna moderacja postów stoi temu na przeszkodzie, jestem za zniesieniem ich ukrywania, co zdecydowanie uprości sprawę. Uzasadnienia typów mogą zostać, bo jak ktoś to kiedyś pisał - ten fakt odróżnia nas od podobnych zabaw. Jestem przeciw ujemnym punktom - obecna punktacja jest ok. Dobra, dajemy jeszcze tydzień a we wtorek piszemy do junior adminów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o zmiany to ja już wcześniej napisałem moją propozycję. Jednak mówiąc szczerze wątpię żeby ten typer wystartował, bo wątpię żeby znalazło się pięć osób. Najpierw niech napiszą te osoby które byliby zainteresowani graniem w typera w tym sezonie, a później można zastanowić się nad zmianami, i nad tym kto będzie go prowadzić. Czasu do rozpoczęcia sezonu jest coraz to mniej, więc pora zacząć dyskutować czy jest szansa czy nie ma szansy żeby ten typer wystartował.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

up:

Ja już od drugiej edycji co gram uznałem że to głupie, lecz nic nie mówiłem bo nie chciałem robić zamieszania.

Punktacja: Niech już zostanie taka jaka jest.

Ukrywanie postów: Dla mnie nie ma różnicy czy jest odkryte czy zakryte. Jednak więcej jestem za zostawieniem tak jak było do tej pory, to jest zdecydowanie ciekawsze.

Opisy: Jestem zdecydowanie za zniesieniem opisów, lecz jeśli zostaną to ja już nie będę wymyślał nad każdym meczem co mam pisać, tylko będę pisać króciutko i podobnie wszędzie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie będzie obowiązku pisania uzasadnień, to możecie na mnie liczyć.

Oczywiście musi być osoba, która będzie prowadziła typer.

Posty powinny być dalej ukrywane, ale pisanie uzasadnień powinno zostać zlikwidowane.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha zapomniałem o jednym szczególe. Jeśli typer wystartuje z opisami to ilość postów trzy niech pozostanie bez zmian. Jeśli jednak typer wystartuje bez opisów jestem za tym żeby zniwelować do jednego posta. Opisywanie trwa dłużej niż wpisywanie wyników, to ułatwi zdecydowanie liczenie prowadzącemu. To wszystko z mojej strony jeśli chodzi o zmiany.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za tydzień zaczyna się nasza ukochana Ekstraklasa.

Widzę, że zainteresowanie typerami jest małe, więc jak ktoś chce to zapraszam do zabawy.

Mogę prowadzić typer ligi polskiej i czekam na Wasze zgłoszenia. Piszcie w tym temacie kto jest chętny do udziału w zabawie.

Jak będzie minimum 6 osób, to założę temat. Właśnie sprawdziłem i nie mogę zakładać tematów, ale moderacja na pewno nam pomoże.

W tej edycji nie trzeba pisać uzasadnień.

Ukrywanie postów zostanie bez zmian.

Punktacja bez zmian.

Wyniki należy pisać w jednym poście, żeby ułatwić mi zadanie smile_prosty2.gif

Ktoś pomyśli, że sam wymyślam regulamin, ale ktoś musi zrobić pierwszy krok i zapraszam do zabawy wg grz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgłaszam się do udziału w typerze.

Proponowane zmiany są dobre.

Piszę do osób którzy grali w poprzedniej edycji, aby przemyśleli i wzięli udział w tej edycji. Przy tych zmianach wysłanie postu trwa zaledwie 3 min. Jeśli ten typer nie wystartuje, to temat umrze, a szkoda takiego działu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro założę nowy temat.

Zmieni się również sposób prezentacji wyników. Po zakończeniu kolejki będę prezentował sumę punktów zdobytych przez uczestników np.

Wyniki 9 kolejki

grz 11

Ketro 10

Elano 9

Daedroth 8

krzys242 7

trzpelek 7

W drugim spoilerze będzie klasyfikacja generalna np.

Klasyfikacja po 9 kolejce

Elano 100

krzys242 91 (+1)

grz 80 (+1)

Daedroth 78 (-)

Ketro 75 (-2)

trzpelek 74 (-3)

Pozycja w nawiasie oznacza o ile miejsc ktoś awansował lub zanotował spadek w porównaniu do poprzedniej klasyfikacji ( w tym przypadku po 8 kolejce)

Nie będę robił tabelek i podawał ilość trafionych meczów za 3 punkty, 2 punkty itd.

Jak będzie remis na danej pozycji, no to będzie :-)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...