Skocz do zawartości

Pytania do Berlina


Polecane posty

  • Odpowiedzi 969
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź
Jest też "ten, który odszedł zanim stali się sławni", ale jego już też kompletnie nikt nie ogarnia...

W zasadzie to dwóch, Stuart i Best, Best miał nawet wczoraj urodziny, siedemdziesiąt lat mu stłukło, w radio mówili. :D Trochę to przerażające, że ci wszyscy Bitelsi, Stonsi, Floydzi i tak dalej to takie stare dziadki.

Na Dylana nie trać kasy - byłem trzy lata temu w Berlinie na koncercie i ten koleś się sypie. Głosu ZERO, piosenki nie do poznania, charyzmy brak... Straszne to było tak sobie zepsuć tak niby cudowne doświadczenie.

Jesteś kolejną osobą która mi to mówi, z ciekawości poszukałem na YT wideo z najnowszych koncertów i serio, dopiero po minucie zorientowałem się, że piosenka która leci to faktycznie Like a Rolling Stone. Mimo wszystko, gdyby grał w Polsce to i tak bym się wybrał, niestety ale to już pewne ostatni czas żeby obejrzeć na żywo gwiazdy lat sześćdziesiątych.

A te opcje z podnoszeniem rzeczy w czasie refrenu - to jakieś modne jest ostatnio, nie? Że publika robi show dla artysty :) Widziałem to na Mansonie w Warszwie, jak lud podniósł karteczki ze "swastyką z dolarów", całkiem ładnie wyglądało...

Było też chyba taki motyw na koncercie Lady Gagi, ale szczerze mówiąc to nie wiem, bo na koncertach bywam bardzo rzadko. :P Swoją drogą to dość udany rok dla Polaków, koncerty Watersa, Starra, Osbourna, Santany, Cockera, Planta + jeszcze pewnie sporo gwiazd.

Jutuba nie odpalę tera, bo na laptoku jestem i późno, a kobieta śpi - ale przypomnij mi koniecznie!

Przypominam. :D

Masz jakąś teorię?

Nie bardzo, ale przyznam, że jest to jedyny przypadek w którym muzyka zespołu zafascynowała mnie na równi z jej twórcami. Tacy Floydzi - świetna muzyka, uwielbiam ich słuchać, ale musiałbym nieźle wytężyć mózgownicę żeby przypomnieć sobie nazwisko ich perkusisty.

Weź, to jedyny serial, po którym mi żal zmarnowanego czasu. Nie chcę o tym pamiętać :D. Ostatni odcinek to sztampa totalna, a tą "fantastyczność" tworzy tylko ładny montaż i genialna piosenka na koniec - ale jak się posłucha mając lekkiego doła tej piosenki to wrażenia będą takie same,a nawet lepsze, bo nie zepsute tymi twarzami, których od początku 3 sezonu po prostu nienawidzisz :D.

Fajnie to ująłeś. :D Żałuję strasznie, że nie dałem rady obejrzeć tego serialu do końca, głupio tak, z filmem człowiek zawsze się wymęczy, ale z serialem nie dałem rady. Ostatnio odpadłem też na szóstym sezonie Archiwum X, może kiedyś dokończę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Tekst, z którego jesteś najbardziej dumny?

2. Masz jakieś pozagrowe hobby ? ;-)

3. Też polecam Divine Divinity. O ile przebolejesz, że grafika już w chwili wydania (czyli blisko 10 lat temu) była brzydka, to gra cie może pozytywnie zaskoczyć.

4. Ulubiony utwór muzyczny?

1. Uuu, nie mam takiego - żaden mi się po miesiącu już nie podoba :)

2. Muzyka przede wszystkim, poza tym... kurde, interesuję się masą rzeczy, ale jakiegoś "hobby" w stylu grania w bierki to nie mam ;). Jak już to chciałbym na desce przestać lamić i zacząć jeździć z kickflipami, ale wątpię, żeby kiedykolwiek się udało :D

3. Ja się częściej od interfesju odbijam, niż od grafiki - jak jest za dużo na ekranie przy zbyt małej rozdzielczości itd., to mnie cholera bierze...

4. JEDEN?! :D Codziennie inny ;)

Grałeś kiedyś w Fallouta 3 lub New Vegas ?

http://www.cdaction.pl/artykul-15459/recen...-vegas-pc-.html

Przeczytałeś ostatnio coś Ciekawego ? {Oprócz Instrukcji :laugh: }

opowiadania Fitzgeralda - mistrz, MISTRZ.

Z jakich sklepów internetowych kupujesz gry ?

ze Steama ;)

Jaki był Twój pierwszy komputer ?

Commodore 64 na kasety, potem jakieś stareńkie 486, takie z przyciskiem turbo :)

Czy w szkole był jakiś nauczyciel za którym zbytnio nie przepadałeś ?

Ciężej znaleźć tych, których lubiłem :)

Oglądałeś Film Święci Z Bostonu ?

No proste - poza tym to ulubiony film mojej kobiety, więc oglądałem go ładnych kilkanaście razy kątem oka :D

Czy każdy Pracownik CD-Action Dostaje magazyn za darmo ?

Nie mam pojęcia :)

PS: Co Do Divine Divinity

Klon Diablo z ciekawą Fabułą

Graaaaaaaaaaaaałem w to! :D

Wiem że pewnie wiele razy Cię oto pytano ale dlaczego masz ksywę Berlin ? i Czy używałeś jej wcześniej czy dopiero teraz jak pracujesz dla CD-Action ?

Pierwsza albo druga strona tego tematu :)

Grałeś Kiedyś w Borderlands albo Dead Island ?

W jedno i drugie - nie podoba mi się model strzelania w grach Gearboxu, a Dead Island wyłączyłem po godzinie :)

Lubisz Gry Gdzie występują Zombie ?

Nie, bo nikt nie potrafi ich zrobić porządnie

Lubisz Filmy Gdzie Występuję Adam Sandler ? {Duże Dzieci {Moim zdaniem jeden z lepszych w których wystąpił :D} Wykiwać Klawisza, Happy Gilmore, Click i Robisz Co Chcesz itd...}

Nie dzierżę tego kolesia :D

Lubisz Przystrajać swój Dom/Mieszkanie Plakatami lub Obrazkami z Gier ?

Absolutnie, już prędzej bym rozkładówki z plejboja na ściany dawał, niż gry :)

Byłeś kiedyś w Szpitalu ?

Na szczęście nie :)

Pamiętasz może jakąś śmieszną sytuacje z Redakcji CD-ACTION ?

Huta śpiewającego i wylewającego kawę na podłogę pamiętam, ale ja tam rzadko bywam, więc nie mam więcej anegdotek :)

Czy jak tworzyłeś postać w najnowsze Saint Row To starałeś się żeby była do kogoś podobna {Terminator, Max Payne itd..}

Nie, mieszałem tylko kilkoma suwakami i wyszedł mi Geralt z pałeczkami we włosach :)

Lubisz Oglądać DR House albo Oficerowie ?

House'a tak, nowy sezon mi nie wchodzi, ale oglądam, Oficerów nigdy nie widziałem

Kiedy będziesz miał więcej tekstów w CDA? A tak poza tym , kozackie teksty piszesz. :cool:

Jak je napiszę i komuś w redakcji się spodobają... :D. Dzięki!

@Berlin

Kontynuując ten wątek to w większości się zgadzam aczkolwiek przyznam, że zadając pytanie nie koniecznie postrzegałem gatunek w całości, ale głównie gałązkę pt. wojenne shootery, w których powtarzanie pewnych schematów zaczęło mnie strasznie irytować a jedynie co jakby IMO, ma pokazywać skok w rozwoju to... tylko lepsza grafika. Co sądzisz o tym? :)

A jeszcze apropo tych powtarzających się elementów:

*) fabuła koniecznie opierająca się na ratowaniu świata - zresztą ten motyw jest wałkowany chyba w każdym gatunku

*) troop [chyba znasz stronę tvtropes ;]] Glamously Elite i wynikający z tego fakt, że mało kiedy w wojennych shooterach - ja jeszcze nie widziałem - są inne jednostki specjalne niż te z największych mocarstw jak np. Delta Force, Rangersi albo GRU... bo wszystko lepiej znane i dobrze by się sprzedało... a ciekawe jaka by była reakcja jakby takie DICE zrobiło kampanię gdzie występowali by żołnierze GROMu

*) amerykański patos, heroizm itd.

*) chaos i oskryptowanie - wygląda to super, ale nudzi się po pierwszym razie

*) QTE is awesome...

NOT

Pewnie na coś bym jeszcze wpadł, ale większość rzeczy raczej zawarłem ;)

Nie no, wiesz, jak patrzymy na gałązkę - której zresztą nie lubię bardzo - typu "szutery wojenne", to nie bardzo jest co mieszać w tym - jak inaczej ma to wyglądać, niż schematycznie? Mnie nudzą wojny i tym podobne rzeczy, a nudziłyby jeszcze bardziej, gdybym zamiast wcielać się w hiperkomandosa wcielał się w jakiegoś ciecia z mało znanej jednostki walczącego o mało ważną sprawę. To musi być patetyczne, musi być "wielkie", musi być wojenne... A raczej tak wojenne, jak myślimy, że wojny wyglądają. Ogólnie wyciągnięcie tego wszystkiego i zmienienie schematu byłoby jak pisanie fantasy bez magii i mistycyzmu - coś by w tym nie grało trochę,

a przynajmniej tak mi się wydaje...

no i ten, no, nie wszystko musi się rozwijać chyba - a szutery mimo wszystko całkiem do przodu idą, bo w temacie wojny już zrobiliśmy prawie wszystko - nie bałbym się jednak o przyzsłość, bo nawet CoD się może kiedyś znudzić :)

Jaka jest twoja Ulubiona Broń w Bulletstorm ?

Jaka według Ciebie była najśmieszniejsza Anihilacja Przeciwnika ?

Smycz i podstawowy karabin = moc. Najśmieszniejsza... nie wiem, prawdę mówiąc. Bardziej byłem skupiony na zabijaniu, niż analizowaniu :)

W zasadzie to dwóch, Stuart i Best, Best miał nawet wczoraj urodziny, siedemdziesiąt lat mu stłukło, w radio mówili. :D Trochę to przerażające, że ci wszyscy Bitelsi, Stonsi, Floydzi i tak dalej to takie stare dziadki.

Smutne, prawda. Trochę przerażającce jest to, że w sumie wszyscy po kolei umierają teraz i prawdopodobnie niedługo będziemy słuchać o tym, że nieśmiertelny Ozzy nie żyje :/

Jesteś kolejną osobą która mi to mówi, z ciekawości poszukałem na YT wideo z najnowszych koncertów i serio, dopiero po minucie zorientowałem się, że piosenka która leci to faktycznie Like a Rolling Stone. Mimo wszystko, gdyby grał w Polsce to i tak bym się wybrał, niestety ale to już pewne ostatni czas żeby obejrzeć na żywo gwiazdy lat sześćdziesiątych.

O, właśnie to jest dobry przykład. Dopiero na "how does it feel" skumałem, że gość mi Like a... gra, dopiero po pierwszej zwrotce załapałem, że gra All Along... I tak dalej. Stracona kasa - niestety, ale rzeczywiście, jak chcesz ogarnąć bo to ostatni moment, to zdecydowanie trzeba.

Fajnie to ująłeś. :D Żałuję strasznie, że nie dałem rady obejrzeć tego serialu do końca, głupio tak, z filmem człowiek zawsze się wymęczy, ale z serialem nie dałem rady. Ostatnio odpadłem też na szóstym sezonie Archiwum X, może kiedyś dokończę.

Z archiwum skończyłem, jak wałkowali te wątki głównej fabuły z kosmitami porywającymi siostry i ostatecznie jak Duchovnego podmienili tym cieciem. Doskonały serial, doskonałe odcinki niektóre, ale łyknąć tego na raz to się nie da :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy zdarzyło Ci się Kiedyś by Steam Cię zawiódł pod jakimś względem ?

Człowieniu! Ile razy! :D. Jak ściągałem Skyrim i szło mi 50kb/s to myślałem, że umrę czekając na to i słysząc od ziomka, że mu szło 10mb/s ..... :/

1. Czemu często tak późno na kompie siedzisz?

2. Grałeś w Afterfall:Insanity?

3. Widziałeś My Little Pony?

1. Jakoś tak ciszej w internecie wtedy jest :)

2. Niet, warto?

3. Nie, nie miałem okazji i czasu, ale podoba mi się to jako internetowe meme :)

Berlin, po 8 godzinach w szkole i 7 nauki w domu utożsamiam się z twoim avatarem ;p

Mi wystarczy przeczytać parę komentarzy pod newsami ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i od razu zaserwuje zestawik pytań :ninja:

1. Masz już może plany na tegoroczne święta ?

2. Czy będziesz oglądał ( pewnie po raz 100-ny ) Kevina ?

3. Jesteś zwolennikiem czy przeciwnikiem DLC do gier ? ( Chodzi bardziej o DLC typu: Wycinamy kawałek kampani, a potem sprzedamy to jako DLC i zarobimy dodatkową kase )

4. Czy według ciebie najnowszy dodatek do WOW'a ( Mist od Pandaria ) jest raczej upadkiem czy powiewem świeżości ?

5. Jaką tegoroczną grę możesz polecić z czystym sumieniem każdemu graczowi ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Często Piszą Ci Na GG zwykli śmiertelnicy{czytelnicy}

Co planujesz swojej kobitce na święta jeśli można wiedzieć ?

Lubisz Wojciecha Cejrowskiego ? albo Martynę Wojciechowską

Czytałeś ,,Pierwszy Krok"

Podpadłeś kiedyś komuś z Redakcji ?

Zdarza Ci się wyzywać Wrogów podczas Gry ?

Co do:

OMG Man! Dzięki! - miło to słyszeć, bo ludzie którzy mnie znają twierdzą wprost przeciwnie ;D.

No rzeczywiście na początku jak przeczytałem pierwsze twoje recenzje to wydawałeś się zimnym człowiekiem który nie da się omamić słodkimi wabikami czy też batonikami, Od razu patrzysz i zabierasz się za to co najważniejsze. Wszelakie brudy schowane w ciemnych kątach brutalnie oraz z zawstydzeniem dla twórców i oświetlasz by wszyscy widzieli

Czytałeś Lewiatana ? {I wojna światowa osadzona w steampunkowym świecie gdzię żądzą Machiny bojowe i Stwory przeróżnej Maści }

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałeś Metro 2033 ?

Yeah, całkiem przyjemne, ale strasznie przegadane. Dobry klimat, ale te filozofie tam wszystkie i rozkminy mnie odrzuciły - jak usłyszałem, że w 2034 jest jeszcze więcej takiego szajsu, to nie dotknąłem. Leży na półce i czeka, ale jakoś mi się nie chce...

Aż się z ciekawości zapytam, czy rozciąga się to również na n+1 dodatków do FFVII (Crisis Core etc.)?

Nie mam PSP, więc nie grałem niestety, ale z chęcią bym sprawdził jak to wygląda wszystko - nie jestem nastawiony przesadnie źle. Film i dodatek do niego (Advent Children i speszal o Denzelu) to była moc, jedne z najfajniejszych animacji, jakie widziałem ever.

Zdarza Ci się w Skyrim, że nie mogłeś przejść na kamerę za pleców ?

Lubisz PaperCraft ?

Nigdy nie korzystam z TPP w grach Bethesdy, to jest jakiś koszmar zawsze ;D. Ale przynajmniej skakanie zrobili w miarę fajnie tym razem, WRESZCIE!

Papercraft OK, nic nie umiem zrobić z tego, ale podziwiam ludzi, którzy potrafią :)

Zobaczyłem na laście, że słuchałeś płyty Hugh'a Laurie'ego, jak wrażenia? :)

Mieszane :). Mam Battle of Jericho na budziku, ale reszty płyty nawet nie pamiętam - to jest jakieś takie nudne i monotonne, chociaż fajnie wykonane. Zdziwiłem się, bo to chyba pierwszy aktor, który dał radę muzykę słuchalną zrobić. A tobie jak weszło?

Przeczytałeś sagę Harrego Pottera, lub którąkolwiek z książek tej sagi?

Co sądzisz o Minecrafcie, i czy grałeś w niego?

Czy czekasz z niecierpliwością na Diablo III?

1. Dobiłem do tej gdzie Syriusz umiera i się obraziłem, ale ogólnie w dobie Zmierzchów i innego szajsu myślę, że Potter jest OK. Szczególnie jak się dowiedziałem co ze Snapem - wielka piątka dla Rowling za takie rzeczy, naprawdę.

2. Yeah, grałem dawno temu i był mega, teraz nie mogę się zebrać - nie mam czasu na klocki lego ;)

3. NO CZŁOWIENIU NIECH TO WYJDZIE JUŻ!!!11

Lubisz Rysować ?

Yeah, lubię ale za cholerę nie potrafię :D

Witam i od razu zaserwuje zestawik pytań :ninja:

1. Masz już może plany na tegoroczne święta ?

2. Czy będziesz oglądał ( pewnie po raz 100-ny ) Kevina ?

3. Jesteś zwolennikiem czy przeciwnikiem DLC do gier ? ( Chodzi bardziej o DLC typu: Wycinamy kawałek kampani, a potem sprzedamy to jako DLC i zarobimy dodatkową kase )

4. Czy według ciebie najnowszy dodatek do WOW'a ( Mist od Pandaria ) jest raczej upadkiem czy powiewem świeżości ?

5. Jaką tegoroczną grę możesz polecić z czystym sumieniem każdemu graczowi ?

1. Taaa... Spać, jeść, spać, czytać książki do szkoły :)

2. Nie mam telewizji w telewizorze i mam serdecznie dosyć Kevina :)

3. Nie kupuję DLC, nie podobają mi się, nie mam zamiaru wspierać takich pierdolotów - szczególnie już tych, o których mówisz. Kupię, jak będzie coś wartościowego i wielkiego w rozsądnej cenie, do tej pory tylko jedno wziąłem do Beat Hazard.

4. Nie mam pojęcia, nie ogarniam WoWa, ale bicie pand OK!

5. Woah, całkiem sporo :). Ale tak "dla każdego" - pewnie Portal 2.

Często Piszą Ci Na GG zwykli śmiertelnicy{czytelnicy}

Co planujesz swojej kobitce na święta jeśli można wiedzieć ?

Lubisz Wojciecha Cejrowskiego ? albo Martynę Wojciechowską

Czytałeś ,,Pierwszy Krok"

Podpadłeś kiedyś komuś z Redakcji ?

Zdarza Ci się wyzywać Wrogów podczas Gry ?

Co do:

OMG Man! Dzięki! - miło to słyszeć, bo ludzie którzy mnie znają twierdzą wprost przeciwnie ;D.

No rzeczywiście na początku jak przeczytałem pierwsze twoje recenzje to wydawałeś się zimnym człowiekiem który nie da się omamić słodkimi wabikami czy też batonikami, Od razu patrzysz i zabierasz się za to co najważniejsze. Wszelakie brudy schowane w ciemnych kątach brutalnie oraz z zawstydzeniem dla twórców i oświetlasz by wszyscy widzieli

Czytałeś Lewiatana ? {I wojna światowa osadzona w steampunkowym świecie gdzię żądzą Machiny bojowe i Stwory przeróżnej Maści }

1. Zdarza się czasami :)

2. Nie mogę powiedzieć - jeszcze przeczyta i nie będzie niespodzianki :)

3. Cejrowskiego książki uwielbiam, jego program jest spoko, ale jego poglądy polityczno-religijne są dla mnie nie do przyjęcia. Wojciechowskiej nie lubię w ogóle.

4. Nie, co to?

5. Hutowi wiele razy ;D

6. Nie gram z nikim po sieci, ale prawdopodobnie by mi się zdarzało... :D

Dzięks za miłe słowa :)

Nie czytałem Lewiatana, warto?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cejrowskiego książki uwielbiam, jego program jest spoko, ale jego poglądy polityczno-religijne są dla mnie nie do przyjęcia.

Po pierwsze, powyzsza wypowiedzia zyskujesz w moich oczach. Z jednej strony dlatego, ze masz do Cejrowskiego identyczne podejscia jak ja, a z drugiej, iz wiekszosc osob zazwyczaj stara sie unikac takich bezposrednich wypowiedzi, zwlaszcza tych dotyczacych polityki. No ale juz niejeden raz udowodniles, ze nie owijasz w bawelne i swoje poglady wyrazasz wprost, za co przynajmniej ja Cie szanuje.

Dobra, czas na moje pytania.

1. Czy sam narysowales swojego Avatara? ;)

2. Czytajac Twoje recenzje na stronie CDA zauwazylem, ze Skyrim bardzo Ci przypadl do gustu i otrzymal note 10/10. Chociaz dla mnie, jako wieloletniego fana serii i calego gatunku gra jest troche nazbyt uproszczona, to przymykam na to oko, chocby ze wzgledu na ograniczona ilosc czasu jaka mam obecnie na gry. Nie jest jednak zadna tajemnica, ze w Skyrimie jest calkiem sporo bugow wplywajacych na rozgrywke w mniejszym badz wiekszym stopiu, a wypuszczane przez Bethesda poprawki nie zawsze dzialaja tak jak nalezy. Chociaz zadna gra nie jest idealna, to nie uwazasz, ze za takie babole nie nalezaloby odjac grze z pol punktu? W koncu jest to jakis dowod na to, ze beta-testerzy nie mieli wystarczajaco czasu na to, by porzadnie sprawdzic gre, a otrzymany produkt, mimo calej swej zacnosci i ogromu pracy wlozonego w jego stworzenie, odbiega troche od tego, czego powinno sie wymagac od majacej duzy budzet i glosna kampanie marketingowa produkcji AAA, ktorej premiera byla jednym z najwazniejszych wydarzen roku 2011 dla graczy. Pytam o to, poniewaz w ostatnim numerze CDA BF3 dosc mocno dostal po glowie (i ocenie) wlasnie za bugi, ktore nie zostaly wylapane przed premiera i pojawiaja sie niektorym graczom w czasie rozgrywki.

3. Napisales, ze nie grasz z nikim po sieci. Czy to znaczy, ze wszelkie tytuly skupiajace sie glownie na rozgrywce multiplayer (wlaczajac w to gry typu COD, BF, Starcraft 2, DoTA, LoL) omijasz szerokim lukiem? No i co z Diablo III? Czy planujesz grac w niego tylko w trybie dla jednego gracza?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że odnaleźli się wielbiciele książek Cejrowskiego, choć przeciwnicy jego poglądów. Cóż, ja uwielbiam jego książki, ale nie mam aż takiego negatywnego nastawienia na jego poglądy. Czytałem jego biografię i naprawdę ciężko się dziwić, dlaczego takie rzeczy głosi (wyłamywanie rąk przez milicję, przesłuchiwania, matactwa i tak dalej). Cóż, Rosji nienawidzi, ale to jego osobista zemsta.

Uwielbiam także jego "Boso przez Świat" - tak ciekawego programu podróżniczego nie oglądałem jeszcze nigdy (tylko kilku anglików mu pod tym względem dorównuje), tak więc szanuję go i podziwiam, gdyż jego występy w WC Kwadrans można zrozumieć (był on pod wpływem amerykańskich stand-upów, tam wyśmiewanie się z władzy było na porządku dziennym, gdy spróbował czegoś takiego w Polsce.....no cóż, nie ma dzięki temu dobrej opinii). No i jego konflikt z Wojciechem Mannem o wyższości muzyki Country nad Rock & Rollem :laugh: .

Bardzo ciekawy człowiek, ale to tak nawiasem, teraz kilka pytań.

1. Czytywałeś może książki podróżnicze Pałkiewicza lub Kapuścińskiego? Zupełnie inny styl niż u Cejrowskiego, lecz doznania porównywalne ^^

2. Czy lubisz polską poezję śpiewaną? (Ewa Demarczyk, Tadeusz Woźniak, Marek Dyjak, Jacek Kaczmarski, Grzegorz Turnau?)

3. Co sądzisz o Dead Island? Jesteś raczej za tymi, co grę oczerniają czy za tymi, co wychwalają?

4. Stosunek do polskiej polityki?

5. Pratchetta znasz może?

6. Załatwisz jakąś lepszą promocję blogów na głównej stronie CDA? Nie można tam nigdzie przejść na blogi bez uruchamiania forum :/

Starczy pytań ^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze, powyzsza wypowiedzia zyskujesz w moich oczach. Z jednej strony dlatego, ze masz do Cejrowskiego identyczne podejscia jak ja, a z drugiej, iz wiekszosc osob zazwyczaj stara sie unikac takich bezposrednich wypowiedzi, zwlaszcza tych dotyczacych polityki. No ale juz niejeden raz udowodniles, ze nie owijasz w bawelne i swoje poglady wyrazasz wprost, za co przynajmniej ja Cie szanuje.

Ja jestem ignorantem politycznym, wiesz. Mam swoje sprecyzowane wizje tego, jak to powinno wyglądać i żadna opcja polityczna nie jest w stanie mi tego zaoferować, więc nie widzę sensu w kryciu się z tym, że ani mnie wybory nie interesują, ani tym bardziej słuchanie tych pierdół, którymi karmi się ludzkość marnującą czas przed telewizorami ;).

Dobra, czas na moje pytania.

1. Czy sam narysowales swojego Avatara? ;)

Co ty, takiego talentu to ja nie mam ;). Jeden z kolekcji "reaction faces", krążą po necie od bardzo dawna, ale z tym się identyfikuję w 100%

2. Czytajac Twoje recenzje na stronie CDA zauwazylem, ze Skyrim bardzo Ci przypadl do gustu i otrzymal note 10/10. Chociaz dla mnie, jako wieloletniego fana serii i calego gatunku gra jest troche nazbyt uproszczona, to przymykam na to oko, chocby ze wzgledu na ograniczona ilosc czasu jaka mam obecnie na gry. Nie jest jednak zadna tajemnica, ze w Skyrimie jest calkiem sporo bugow wplywajacych na rozgrywke w mniejszym badz wiekszym stopiu, a wypuszczane przez Bethesda poprawki nie zawsze dzialaja tak jak nalezy. Chociaz zadna gra nie jest idealna, to nie uwazasz, ze za takie babole nie nalezaloby odjac grze z pol punktu? W koncu jest to jakis dowod na to, ze beta-testerzy nie mieli wystarczajaco czasu na to, by porzadnie sprawdzic gre, a otrzymany produkt, mimo calej swej zacnosci i ogromu pracy wlozonego w jego stworzenie, odbiega troche od tego, czego powinno sie wymagac od majacej duzy budzet i glosna kampanie marketingowa produkcji AAA, ktorej premiera byla jednym z najwazniejszych wydarzen roku 2011 dla graczy. Pytam o to, poniewaz w ostatnim numerze CDA BF3 dosc mocno dostal po glowie (i ocenie) wlasnie za bugi, ktore nie zostaly wylapane przed premiera i pojawiaja sie niektorym graczom w czasie rozgrywki.

Wiesz co... to jest problematyczne pytanie, ale masz sporo racji w tym, co pojawia się pomiędzy wierszami. Moje podejście zmienia się z gry na grę, tak naprawdę, bo nie wydaje mi się, że powinna istnieć jakaś uniwersalna formuła oceniania czegokolwiek. Dlatego też bugi w niektórych grach przeszkadzają, w niektórych mniej, w niektórych przymyka się na nie oko po prostu. Bugi, z którymi spotkałem się w Skyrimie były znakiem rozpoznawczym gier od Bethesdy - koślawe skakanie, wbieganie na góry = połowa ciała wewnątrz góry, konie bez fizyki itd., ale ten rodzaj bugów zmienia się w exploity: dzięki temu, że fizyka jest koślawa jesteś w stanie rzeczywiście gdzieś wejść, etc. To pomaga w zabawie, chociaż wywala trochę z klimatu jak zaczniesz się nad tym zastanawiać... Ale jeżeli gra jest na tyle dobra, że się nad tym nie zastanawiasz, to gdzie jest problem?

Oczywiście, jak bym się uparł to byłbym w stanie uzasadnić 8/10 dla Skyrim, ale nie widzę w tym sensu - gra klasy AAA ma być przede wszystkim przyjemna, ma oferować dobry stosunek jakość-cena, ma działać, i tak dalej. Przy Skyrim bawiłem się świetnie, to jedna z najlepszych gier, w które grałem w tym roku i przy ogólnej dewaluacji ocen (których nienawidzę) wydaje mi się, że bawienie się w 9, 9+ i inne rzeczy nie ma sensu - to jest RPG na PC, do którego przysiąść może każdy (a jako człowiek, który nie ma czasu, bardzo nie ma czasu cenię sobie przystępność), a do tego gra, która za 120 złotych daje grubo ponad 30, 50 godzin zabawy.

To pewnie też kwestia oczekiwań - nie spodziewałem się w żadnym wypadku, że Bethesda rzeczywiście poprawi te żenujące skoki z Obliviona, ale poprawili. Nie spodziewałem się, że ta gra będzie pod kątem silnikowym czymkolwiek więcej i nie zawiodłem się. Bugi się zdarzają, przy takim ogromie, jaki Skyrim oferuje nie mają zbyt wielkiego znaczenia... Ale pojawia się pytanie: czy oceniasz jako gracz, czy profesjonalny dziennikarz, co bierze górę? To może być mój problem i błąd w 'sztuce', ale często perspektywa gracza wygrywa nad dziennikarską upierdliwością, czasami jest na odwrót, ale z żadnej perspektywy nie jesteś w stanie dogodzić ludziom, którzy ostatecznie tekst czytają. Widać to, chociażby, w komentach :)

Nie wiem czy odpowiedziałem na twoje pytanie, mam dzisiaj jakiś zapętlający się dzień, ale może wydedukujesz o co mi chodziło... Czy coś :D

3. Napisales, ze nie grasz z nikim po sieci. Czy to znaczy, ze wszelkie tytuly skupiajace sie glownie na rozgrywce multiplayer (wlaczajac w to gry typu COD, BF, Starcraft 2, DoTA, LoL) omijasz szerokim lukiem? No i co z Diablo III? Czy planujesz grac w niego tylko w trybie dla jednego gracza?

Yeah, gry pokroju LoLa omijam szerokim łukiem i w ogóle mnie nie interesują, już wolę sam ze sobą w szachy grać. Gry nie są dla mnie czymś, w czym się rywalizuje po prostu. W Diablo po sieci gram tylko i wyłącznie w coopie i to głównie z jednym kumplem, który ogarnia i mnie nie denerwuje... Starcraft 2 ogarnę, jak zdecydują się w końcu sprzedać mi pełny produkt, a nie grę z dwoma planowanymi DLC :). A CoDy i podobne - nie moja broszka, nie lubię wojennych szuterów wogle.

Jak tam twoje PS3 Berlin ?

...w sferze planów :D

Oglądałeś Watchmen albo V jak Vendetta ?

Zbierasz coś ?

1. Jedno i drugie oglądałem - wolę Vendettę, bliżej mi do tego o wiele, ale Watchmen było spoko, bo to całkiem interesujące podejście do tematu superbohaterów :)

2. Książki ;)

Widzę, że odnaleźli się wielbiciele książek Cejrowskiego, choć przeciwnicy jego poglądów. Cóż, ja uwielbiam jego książki, ale nie mam aż takiego negatywnego nastawienia na jego poglądy. Czytałem jego biografię i naprawdę ciężko się dziwić, dlaczego takie rzeczy głosi (wyłamywanie rąk przez milicję, przesłuchiwania, matactwa i tak dalej). Cóż, Rosji nienawidzi, ale to jego osobista zemsta.

Uwielbiam także jego "Boso przez Świat" - tak ciekawego programu podróżniczego nie oglądałem jeszcze nigdy (tylko kilku anglików mu pod tym względem dorównuje), tak więc szanuję go i podziwiam, gdyż jego występy w WC Kwadrans można zrozumieć (był on pod wpływem amerykańskich stand-upów, tam wyśmiewanie się z władzy było na porządku dziennym, gdy spróbował czegoś takiego w Polsce.....no cóż, nie ma dzięki temu dobrej opinii). No i jego konflikt z Wojciechem Mannem o wyższości muzyki Country nad Rock & Rollem :laugh: .

Tam jego Rosja to mnie najmniej boli akurat, bo to, że Polacy Ruskich nie lubią, to jest u nas w genach. My całego świata nie lubimy i już się przyzwyczaiłem - raczej mi jego ultrakatolicyzm przeszkadza i klapki na oczach totalne. Zadziwia mnie jak bardzo koleś potrafi odrzucić to wszystko w dżungli "uzdrawiając plemię" pozbawione szamana przez misjonary, a jak bardzo nie potrafi ogarnąć się w naszym świecie... I tak dalej.

Jako stand-upowiec koleś jest niezły - jedyny prawdziwy stand-up w amerykańskim stylu wykonany w Polsce na przyzwoitym poziomie, jaki widziałem.

Bardzo ciekawy człowiek, ale to tak nawiasem, teraz kilka pytań.

Im więcej, tym lepiej!

1. Czytywałeś może książki podróżnicze Pałkiewicza lub Kapuścińskiego? Zupełnie inny styl niż u Cejrowskiego, lecz doznania porównywalne ^^

Ja nie do końca lubię książki podróżnicze i Pałkiewicza nawet nie dotknąłem, ale Kapuścińskiego zrobiłem jedną - zbieram się, żeby poczytać więcej, bo gość jest/był ciekawy, ale mam tyle do przeczytania teraz w kolejce, że nie wiem kiedy w końcu za ten Heban się wezmę :/

2. Czy lubisz polską poezję śpiewaną? (Ewa Demarczyk, Tadeusz Woźniak, Marek Dyjak, Jacek Kaczmarski, Grzegorz Turnau?)

Wybiórczo, bardzo wybiórczo i nie znoszę większej ilości, niż mi się podoba. Kaczmarskiego oczywiście lubię, jak i Gintrowskiego, ale Turnau, SDM i insze dziwne rzeczy są dla mnie nie do przyjęcia. Wkurza mnie to, że często jest w tym więcej poezji, niż muzyki, a to problem pokroju "filmowych gier". Zdecydujcie się! Np. Turnau - klasyka w postaci "Cichosza", geeeenialna melodia na "refren" i totalnie schrzaniona zwrotka z 'po cichu - po wielkieeeemu cichu', BOŻE JAK MNIE TO FRUSTRUJE! ;D

Za to ostatnio przypomniałem sobie o "Korowodzie" Grechuty i MIND = BLOWN jeszcze bardziej, niż lata temu. Świetny prog-rock, świetny tekst, świetna realizacja.

3. Co sądzisz o Dead Island? Jesteś raczej za tymi, co grę oczerniają czy za tymi, co wychwalają?

Godziny nie udalo mi się nabić w tym, nie podoba mi się ;)

4. Stosunek do polskiej polityki?

Mam to w dupie, czyli w tym samym miejscu, w którym polscy politycy mają mnie :)

5. Pratchetta znasz może?

Prawie cały Świat Dysku zrobiony po kilka razy, Night Watch i Thud! po sześć-siedem :)

6. Załatwisz jakąś lepszą promocję blogów na głównej stronie CDA? Nie można tam nigdzie przejść na blogi bez uruchamiania forum :/

Męczę i jęczę i skomlę i marudzę, ale to niestety ani ode mnie, ani od nikogo z redakcji nie należy. Fajnie by było, żeby wróciły na prawą belkę na głównej, ale co z tym się stanie - zobaczymy pewnie na początku przyszłego roku...

Co sądzisz generalnie o serii Final Fantasy? Stara klasyka czy nowsze części również lubisz? Co myslisz o sequelach (X-2? XIII-2?) Chciałbyś żeby zrobili remake FFVII?

Kocham i uwielbiam FF7 i FF9, ale FF8 nie rozumiem bo już wjeżdża na romantyzm, który mnie denerwuje. Retro FF jest OK, ale jakoś nie mogę wkręcić się w to wszystko, bo nie mam czasu, uwielbiam spin-offy Tactics, a w wiele nowszych niestety nie grałem, bo nie miałem na czym :).

Remake FF7 w grafice podobnej do Advent Children? Niech to zrobią, a ja umrę szczęśliwy, bo więcej w grach już nie ma i nie będzie ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lubisz Afro Samurai ?

Grasz w Magicka ?

Nadal wierzysz w serie Duke Nukem ?

Moim zdaniem skupiają się na tym co cieszyło parę lat temu i ciągle próbują odgrzać mielonego w coraz to lepszej mikrofalówce bez jakiś ważniejszych czy nawet zauważalnych zmian

Czasem się zastanawiam czy Duke Nukem poszedł do trumienki i czeka na nowego Godnego księcia atomowego rozpier..olu

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...