Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Dj Ogi

Błąd urządzenia We/Wy - o co chodzi?

Polecane posty

"Nie można wykonać żądania z powodu błędu urządzenia We/Wy" - taki oto komunikat pojawia się w trakcie instalacji Wiedźmina 2 (pierwsza płyta) przy wgrywaniu pliku "data2". Nigdy wcześniej Winda nie zaatakowała mnie takim przekazem... Próbowałem więc skopiować ten plik ręcznie wraz z całą płytą (aby wykonać instalację z HD) ale również pojawił się ten komunikat przy tym pliku. Tu pojawia się moje pytanie: czy jest to uszkodzona płyta (nówka sztuka, brak jakichkolwiek śladów, rysek itp. - prosto z opakowania trafiła do napędu) czy błąd dysku lub napędu? HD na którym chce zainstalować grę (mam dwa dyski fizyczne) też jest nowy - kupiony grudzień/styczeń (1 TB, dwie partycje), ma mnóóóstwooo wolnego miejsca. Z napędem też nie było nigdy kłopotów, poza tym problem pojawia się tylko przy tym konkretnym pliku. O co tu chodzi? Jeśli byłby to uszkodzony plik na DVD, to występowałby we wszystkich kopiach, u każdego nabywcy, więc raczej odpada - nie widziałem w sieci podobnego przypadku. Pomóżcie proszę...

EDIT:

Zrobiłem skan dysku docelowego w HD Tune - nie wykazał żadnych błędów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że błąd pojawia się na tym samym pliku, to jest to raczej problem z płytą z grą, napędem lub jego połączeniem z płytą główną. Jeżeli napęd nie robi problemów na innych płytach, to raczej miałeś pecha i trafiłeś na uszkodzone DVD.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema, mam indentyczny problem... to samo wyskakuje podczas instalacji...

I znając życie, jakbym ściągnął piracką wersje, to wiedźmin 2 zainstalowałby się normalnie!

A teraz się pieprze z 2 godziny z oryginałem...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że to jednak wina napędu. Gdyby był błąd płyty prawdopodobnie wyskoczyłby błąd w stylu "nie można przekopiować pliku z dysku docelowego". Jeśli masz taką możliwość, idź z płytą do kolegi i tam spróbuj zainstalować. Jeśli nie będzie błędu to już masz pewne rozwiązanie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontaktowałem się w tej sprawie z CDP - zalecili aktualizację firmware'u napędu. Niestety nie przyniosło to żadnego rezultatu... Mój napęd to Samsung SH-S182D. Z jakimi Wy macie ten problem?

Mam identyczną stacje dysków i identyczny problem... To chyba wina tego napędu. Sprawdziłem płytę na laptopie mojego brata i tam bangla bez problemu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca wina leży po stronie napędu - to jest jedyny przypadek kiedy tak się dzieje. Z wszystkimi innymi płytami jest OK. CDP przesadził z upychaniem na pierwszą płytę, a taki jest efekt. W jednym napędzie zaskoczy, w innym nie. Rozwiązałem problem kopiując pliki na innym kompie, ale co z tymi którzy takiej mozliwości nie mają...? To niestety nie jedyna wpadka drugiego Wieśka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten napęd nigdy nie był dobrym napędem, zawsze z nim był jakieś problemy, ale pierwszy raz jest tak, że w ogóle nie chce ruszyć płyty! Prawdopodobnie przekombinowali coś z tymi plikami, ale chyba zrobię jak ty, czyli zgram pliki na lapku brata, a następnie do siebie na komputer.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No!

Byłem u kumpla, skopiowałem jego plik data2.cab z płytki na mojego pendriva, przyszedłem do domu, zgrałem pliki z płytki na dysk (wszystkie oprócz tego felernego data2.cab) następnie wkleiłem data2.cab który przesłałem u kolegi i wszystko zainstalowało się normalnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...