Jump to content
Sign in to follow this  
MKosakowski

Czy opłaca się kupić ZOTAC GTX460 AMP! 1GB?

Recommended Posts

Witam!

Panie, panowie ? chciałbym zadać kilka pytań związanych ze zmianą karty graficznej (sry, jeżeli istnieje temat bardziej się do tego nadający - z racji braku czasu po prostu takowego nie znalazłem). Na początek, oto specyfikacja mojego komputera:

Krata graficzna: Nvidia Geforce 8600 GT (1024 MB)

Procesor: Intel? Core2 Quad CPU Q6600 @ 2.40GHz

Płyta główna: I tu mamy problem. Program "Everest" wyświetla, że nazwa płyty głównej jest nieznana, pokazuje za to następujące info:

Właściwości płyty głównej

ID płyty głównej 05/13/2008-G31-ICH7-6A79OG0VC-00

Nazwa płyty głównej Nieznane

Właściwości magistrali FSB

Typ magistrali Intel GTL+

Szerokość magistrali 64-bitowy(a)

Rzeczywista częstotliwość taktowania 343 MHz

Efektywna częstotliwość taktowania 343 MHz

Przepustowość 2743 MB/sek

Do tego 2 GB Ram, Windows XP Proffesional + service pack 3. I pytanie: czy karta graficzna ZOTAC Geforce 460 AMP! 1GB będzie kompatybilna z resztą podzespołów? I czy jeśli tak, lepiej zamówić kartę na internecie (po tańszej cenie) i samemu się bawić w montera, czy np. kupić kartę na miejscu i montaż pozostawić serwisantom? Niecierpliwie czekam na odpowiedź, bo Wiedźmak już we wtorek, a TRZEBA zagrać weń na ultraubersuperb detalach! :))

Zapoznaj się z zasadami nazywania tematów.-org

Tematy o zakupach zakładamy w dziale "Składamy komputer - kupujemy części".

Wątek przeniosłem.

Po 1: GTX460 AMP! jest cholernie nie opłacalny w jego cenie znajdzie się coś wydajniejszego.

Po 2: Ile masz kasy??

Po 3: Jaki masz zasilacz z naciskiem na markę, moc i model.

Po 4: Płytę sprawdzisz w programie CPU-Z w zakładce mainboard.

Edited by BladyPiter

GTX 460 AMP! było fajną opcją w cenie 500-550 zł, a karta kosztuje chyba koło 700 zł. W tej cenie możesz mieć GTX 470, HD5870 czy HD5850 Vapor-X.

GTX460AMP! od premiery jest jedną z najgorszych kart w relacji cena/moc. O wiele bardziej opłaca się wziąć ww. HD5870/HD5850/GTX470, jednak podaj moc swojego zasilacza (z dokładną marką; możesz sprawdzić na fakturze, lub odkręcając bok obudowy) i ilość funduszy.

Org ? mea culpa.

? płyta główna: GigaByte G31M-S2L

? hm, na zasilaczu przylepiono jedynie numer seryjny i info, że coś zostało przeniesione i że zasilacz zdał test OC ("323. Removed. OC Pass."). Na fakturze nie ma marki ni modelu ? podano tylko moc: 400W.

? na nową kartę jestem skłonny przeznaczyć 600-700 zł., choć wolałbym wydać nieco mniej. Nie interesują mnie demony wydajności, ale chciałbym zakupić produkt, który obsługiwałby DX11 i dzięki któremu mógłbym cieszyć się wysokimi detalami w grach przez dłuższy czas. Dziwi mnie Wasza reakcja na 460 ? zebrała przecież wysokie noty, choćby i w CD-Action (dostała znak jakości czy mi się wydaje?).

Poza kartą rozważam dokupienie 2GB Ramu i przesiadkę na Widnowsa 7, co by móc cieszyć się nową biblioteką DX.

Dzięki wszystkim za odpowiedź, czekam na dalsze rady! :)

Nie patrz na testy w CDA. Fajne pisemko, owszem, ale testy sprzętu są bardzo amatorskie. GTX 460 w obecnej chwili ma nieopłacalny stosunek ceny do wydajności. Ta karta była swoistą rewolucją, ale jej blask nieco przygasł z powodu spadku cen i rynkowych przetasowań.

Edit - zasilacz jest bardzo istotny. Licz się z tym, że może zaistnieć konieczność jego wymiany. To najprawdopodobniej no-name, czyli imitacja zasilacza, niebezpieczna dla komputera. Nie będę się tu produkował, po więcej informacji na temat roli zasilacza i konsekwencji wynikających z używania produktów 'zasilaczopodobnych' odsyłam na Google.

Edited by Commandos37

? hm, na zasilaczu przylepiono jedynie numer seryjny i info, że coś zostało przeniesione i że zasilacz zdał test OC ("323. Removed. OC Pass."). Na fakturze nie ma marki ni modelu ? podano tylko moc: 400W.
No to skoro nic o nim nie wiadomo to wg mnie na wszelki wypadek lepiej by go było wymienić. Lepiej dmuchać na zimne.
? na nową kartę jestem skłonny przeznaczyć 600-700 zł., choć wolałbym wydać nieco mniej. Nie interesują mnie demony wydajności, ale chciałbym zakupić produkt, który obsługiwałby DX11 i dzięki któremu mógłbym cieszyć się wysokimi detalami w grach przez dłuższy czas. Dziwi mnie Wasza reakcja na 460 ? zebrała przecież wysokie noty, choćby i w CD-Action (dostała znak jakości czy mi się wydaje?).
Nie wydaje Ci się, GTX460 to dobre karty :) Tylko akurat Zotac ostro zawyżał ceny. Aktualnie cenowo GTX460 nie wypada zbyt różowo.

Proponuję coś takiego:

http://allegro.pl/x-kom-pl-asus-radeon-hd5...1613467333.html

http://www.morele.net/zasilacz-seasonic-ss...t80-oem-229901/

Masz tutaj wydajną kartę graficzną (wydajniejszą od GTX460 - i to mimo niższej ceny) oraz mocny zasilacz dobrej jakości.

Edited by yojo2

O, bardzo fajną kartę zaproponowałeś! Ale mam wątpliwości co do zasilacza ? rozumiem, że wymiana nie jest konieczna, ale warto byłoby ją przeprowadzić. Do tej pory zasilacz (ani żaden z pozostałych komponentów) nie szwankował, a kompa kupiłem w lecie 2008 roku. Jednak przyjmijmy, że chciałbym zasilacz wymienić ? model, który zaprezentowałeś, wydaje mi się nieco zbyt drogi. Mógłbyś może zaproponować tańszy odpowiednik?

Chciałbym też powrócić do pytania o samodzielną wymianę podzespołów: brać się za to samemu (złotą rączką nie jestem, ale nie mam też dwóch lewych rąk) czy zlecić zamianę sprzętu serwisowi? W sklepach komputerowych wielkiego wyboru nie mam, bo mieszkam w niewielkim mieście ? ale Komputronik i Reactor mają u mnie swoje filie, więc zawsze się do nich mogę pofatygować. Czy przy samodzielnej wymianie karty/zasilacza można mocno nabroić?

Na koniec chciałbym się upewnić, czy R. HD5850 oraz mocniejszy zasilacz będą kompatybilne z resztą moich podzespołów? (Intel Core 2 Quad Q6600 2.40GHz, GigaByte G31M-S2L, 2GB Goodram (800MHz), Seagate 320 GB).

edyta.

Edited by MKosakowski

Uf, ciężko będzie wymyślić coś tańszego... Problem w tym że biorąc tańszy zasilacz może zabraknąć kabli i trzeba będzie używać przejściówek. Bezpieczniej byłoby zostać przy Seasonicu 500W. Zresztą i tak byś z góra 30zł zaoszczędził.

Co do wymiany zasilacza i karty, jak najbardziej można to samemu zrobić. Kwestia zapamiętania tylko gdzie jaki kabel od zasilacza jest podłączony, i podłączenie w taki sam sposób nowego zasilacza.

Nie powinno być problemów z kompatybilnością.

Edited by yojo2