Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Polecane posty

Ponoc pojawiły sie w sklepach Falcony posiadajace 256 MB wbudowanej pamieci, nie tylko zarezerwowanej na wszelkiego rodzaju aktualizacje, też na savy i inne rzeczy. Czyli karta pamięci odejdzie do lamusa (na zapiski starczy, ajak ktoś chce pobierac demka to do sklepu po dysk)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam, iż jest on mniej prądożerny 150W

"Oczywiste jest to, że konsola obdarzona Jasperem wytwarza mniej ciepła i jest znacznie cichsza. Niestety, nie pomoże to kupującemu w wyborze towaru dostępnego w sklepie. Jest jednak na to sposób. Partie wyposażone w nowoczesny chip oznaczone są kodem zaczynającym się od 0843 (i wyżej). Wystarczy więc sprawdzić numer seryjny systemu."

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za link r0l3k.

Ale nadal mam nierozwiązany problem z LAN'em. Nie mam zielonego pojęcia co muszę zrobić żeby go utworzyć, a wiem że jest on niezbędny żeby się połączyć konsolą do neta. Znów mam prośbę. Mianowicie, co muszę zrobić żeby utworzyć LAN (krok po kroku), bo te wskazówki od Microsoftu przy tworzeniu nowych połączeń sieciowych to można o kant tyłka potłuc. A osoby które się nie znają gubią się przy każdym podejściu.

Z góry dzięki!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanawiam się nad kupnem konsoli Xbox360, niestety jestem calkowicie zielony w tych sprawach. Czy mógłby ktoś poszerzyc moja wiedze na ten temat? Jakis dobry poradnik czy coś. Poradzic co warto a czego nie. :mellow:

Teoretycznie nie ma co poszerzać. Polecam Pro [60GB], najlepiej z najnowszej serii, partii, numerze, dacie produkcji. Jeżeli nie masz funduszy na Pro, a koniecznie chcesz mieć Xbox360, to kup Arcade, ale również najnowszą wersję [wbudowane 256MB pamięci, nowe bebechy, mniejsze zużycie energii, czyli mniejsze temperatury]. Jeżeli masz LCD/Plazmę z HD to kup kabel HDMI, jeżeli masz monitor, to kup odpowiedni kabel. Gry to kwestia gustu, więc polecać nic nie będę. Tyle

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jesli mam monitor i ekran do TV HD ale do xBoxa wolał bym miec odzielny to jaki?

To zależy ile możesz na ten cel przeznaczyć, jeżeli nie chcesz wydać zbyt dużo, a godzisz się na coś mniejszego, to polecam poszukać jakiś monitor, jeżeli możesz wydać więcej, to LCD, czy plazmę. Z mojej strony mogę polecić coś od Sony, mam KDL-40W4000 i jest wyśmienity, ale to również zależy zasobów. Aktualnie można znaleźć coś dobrego i za 1200-1500 zł, więc to tylko kwestia udania się do sklepu.

I gdzie najlpiej kupowac ? Bo na przykład na stronie www.xbox.com wogole nie znalazłem tego xboxa 360 Pro

Przejdź się do jakiejś większej sieci, Media Markt, Saturn, czy gdziekolwiek indziej i tam kup. Radzę sprawdzić w kilku miejscach, czasami trafiają się ciekawe promocje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam jeszcze jedno pytanie. Załóżmy że w telewizorze ktory przeznacze do grania jest podlączoną dajmy na to Cyfra + . Czy mozna to jakos pogodzic?

To zależy ile Twój TV ma wejść i w jaki sposób chcesz pod niego podłączyć konsole. Podaj więcej dokładniejszych informacji odnośnie sposobu podłączenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam jeszcze jedno pytanie. Załóżmy że w telewizorze ktory przeznacze do grania jest podlączoną dajmy na to Cyfra + . Czy mozna to jakos pogodzic?

Oczywiście, że można, teraz niemal każdy nowy tv ma minimum 2 wejścia hdmi. To w zupełności wystarczy, pod jedno podpinasz konsole, a pod drugie cyfrę+. Masz jeszcze opcje podpięcia kablem komponentowym, który też może przesyłać sygnał HD, tyle, że już bez dźwięku przestrzennego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok patrzac na wejscia to raczej wejdzie konsola , chociaz i tak ni bede korzystal z tego TV co mam, to byl taki przyklad.

Mam kolejne pytanie: Czy jesli LCD ma HD to wplywa to jakos na gre?

A tak apropo do jak podlacza sie konsole do TV?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok patrzac na wejscia to raczej wejdzie konsola , chociaz i tak ni bede korzystal z tego TV co mam, to byl taki przyklad.

Mam kolejne pytanie: Czy jesli LCD ma HD to wplywa to jakos na gre?

A tak apropo do jak podlacza sie konsole do TV?

Widzę ze nie łapiesz podstawowych pojęć. OK, standard HD ready to nic innego jak obsługa rozdzielczości 720p (1280x720 z progresywnym skanowaniem) Jak wiadomo wyższa rozdzielczość znacząco poprawia jakość wyświetlanego obrazu. Czyli krótko mówiąc, gra będzie miała lepszą grafikę. Stare modele telewizorów, które jeszcze były w użytku gdy standard HD był co najwyżej w sferach s-f działają w rozdzielczości 640x480. Czy LCD bez HD ready jest gorszy?? zapewne nie ma wejścia hdmi i tyle, bo na pewno (dziś) obsługuje rozdzielczość HD

Co do ostatniego pytania, nie przesadzaj, instrukcja w łapię i jedziesz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy opłaca sie kupować x'a z wejściem component zamiast hdmi? Któryś z tych kabli jest dołączony do konsoli? Czy oba weścia zapewniają taką samą jakość obrazu, i czy compositiv (dobrze napisałem?) ustempójw im jakością przesyłanego obrazu?

I druga sprawa, jak poprawnie zarejestrować sie w Live! (prosił bym instrukcię krok po kroku) żeby można było w polsce grać przez neta i ściągać demka? Jak doładowuje się konto, kupuję zdrpke z kodem na 12+1 miesięcy i gdzie mam ten kod podać?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy opłaca sie kupować x'a z wejściem component zamiast hdmi?

Aktualnie każda wersja dostępna w sklepach posiada obydwa wejścia. Jeżeli chodzi o zakup używanej konsoli, dodatkowo model bez HDMI, to zdecydowanie nie polecam, ponieważ starsze wersje są awaryjne, gwarancja nie jest pełna, a przy Xbox 360 to ważny element.

Któryś z tych kabli jest dołączony do konsoli? Czy oba weścia zapewniają taką samą jakość obrazu, i czy compositiv (dobrze napisałem?) ustempójw im jakością przesyłanego obrazu?

Teoretycznie HDMI oferuje najlepszą jakość obrazu, ale jakość jest porównywalna. Masz dołączony kabel Component. HDMI musisz kupić oddzielnie.

I druga sprawa, jak poprawnie zarejestrować sie w Live! (prosił bym instrukcię krok po kroku) żeby można było w polsce grać przez neta i ściągać demka? Jak doładowuje się konto, kupuję zdrpke z kodem na 12+1 miesięcy i gdzie mam ten kod podać?

Nie przesadzajmy, takie rzeczy masz opisane w instrukcji, więc będziesz wiedział gdzie, co i jak wpisać. Rejestracja, po aktualizacji nie stanowi już większych problemów, wystarczy podać kraj [z tego co słyszałem fikcyjny adres już nie jest potrzebny] i konto zostanie utworzone.

W TV widziałem reklamę XBOX 360 z trzema grami. Cena bodajże 669 zł. What is this? Może ktoś wie co to za oferta jest?

Pewnie jest to Arcade z jakimiś gierkami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

patrząc na 2 posty do góry myśle sobie i zadaje pytanie . Żeby zarejestrowac sie na Live trzeba na cos jeszcze wydac pieniadzy poza Xboxem? bo Kolega z góry mówi o jakiejś zdrapce ;|

Za samą rejestrację nie płacisz, ale jeżeli chcesz korzystać ze wszystkich dobrodziejstw Live! musisz płacić miesięczny abonament. Zdrapka na 13 miesięcy to koszt coś koło 120 zł.

Xbox Live dostępny jest w dwóch wersjach:

* Silver ? bezpłatny, podstawowy pakiet. Posiada wszystkie funkcje Microsoft Live! Gold, z wyjątkiem gry wieloosobowej oraz ograniczeniem w pobieraniu nowych wersji demo (możliwe jest to dopiero po 7 dniach od ukazania się dema na Xbox Live). W niektórych grach znajdują się kody pozwalające na granie w sieci przez 48 godzin, jednak nie nadają one przywilejów Xbox Live Gold (brak możliwości pobierania nowych wersji demo przez 7 dni i grania w niektóre gry w sieci w trybie rankingowym).

* Gold ? pakiet pozwalający dodatkowo na grę w sieci i pobieranie wersji demo bez zwłoki. Aby mieć dostęp do funkcji multiplayer musimy za nią płacić. Do kupienia są specjalne zdrapki zasilające konto na 1, 3, 12 i 12 + 1 miesiąc gratis (najczęściej zdrapki okazyjne np. wydanie nowej gry). Miesiąc Golda otrzymuje się po zarejestrowaniu pierwszych 3 kont na danej konsoli każde następne otrzymuje status silver. Warto zwrócić uwagę, iż w Polsce nie ma możliwości rejestracji konta Xbox Live!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a bez Live nie mozna wogole grac przes siec tak? wydatek 120 zł przez rok to nie tak dużo.

Rozumiem że rejestracja następuje na stronie, obcokrajwowej , a zdrapki to gdzie kupic?

A i naliczanie miesiecy to że jak sie skaczy dany miesiąc to mszue wpisac kod żeby grac dalej, ale jesli nie wpisze to nie trace danego miesiąca tak?

i podsmumowójąc żeby cieszyć sie w pełni z gry na konsoli potrzebuje :

xobxa najlepij pro z 60gb dyku

ekran LCD z HD

kabel HDMi

kabel aby podlączyc xboxa do internetu

i tyle?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a bez Live nie mozna wogole grac przes siec tak? wydatek 120 zł przez rok to nie tak dużo.

Rozumiem że rejestracja następuje na stronie, obcokrajwowej , a zdrapki to gdzie kupic?

A i naliczanie miesiecy to że jak sie skaczy dany miesiąc to mszue wpisac kod żeby grac dalej, ale jesli nie wpisze to nie trace danego miesiąca tak?

Rejestrujesz się bezpośrednio z poziomu konsoli. Zdrapki występują w różnych wersjach, jeżeli kupujesz na rok, to uzupełniasz raz, termin upływa niezależnie od tego, czy korzystasz, czy też nie. Kupować najlepiej przez Allegro, tam jest najtaniej i stosunkowo szybko, kod wysyłają Ci mailem.

ekran LCD z HD

kabel HDMi

kabel aby podlączyc xboxa do internetu

i tyle?

Kabel internetowy jest w zestawie. Ekran, monitor co najmniej [ale można grać i na zwykłym TV SD] obsługujący 720p [1280 × 720].

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...