Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

piotrekn

Tablet do szkoły za rozsądne pieniądze

Polecane posty

Od jakiegoś czasu notuję na netbooku, ale problemem jest aktualnie fizyka i matematyka. W związku z tym poszukuję jakiegoś dobrego (i w miarę niewielkiego) tabletu, który pozwoli mi na swobodne notowanie wzorów oraz rysowanie w niewielkim zakresie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz na myśli tablet-tablet czy tablet PC? W pierwszym wypadku może Galaxy TAB a w drugim poszukaj laptopa z obrotowym ekranem np. HP albo Dell Inspiron DUO.

P.S. Zdefiniuj "rozsądne pieniądze" bo to nie jest liczba (sądzę, że o tym wiesz, w końcu i fizyki i matematyki się uczysz) a ilość pieniędzy określa się w liczbach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tablet jako urządzenie podpinane do komputera. Trudno mi powiedzieć, co znaczy 'rozsądne pieniądze', bo absolutnie nie wiem jak się w takich urządzeniach kształtuje stosunek cena/jakość. Jeśli rzucę kwotę np. 300 złociszy to nie wiem, czy to już jest burżujstwo czy powód do śmiechu, bo za takie pieniądze dostanę tylko złom. Szukam czegoś taniego, wygodnego i skutecznego, a jeśli okaże się poza moim zasięgiem... no cóż, zrezygnuję lub uciułam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli chodzi Ci o tablet graficzny... W ich przypadku rozpietosc cenowa jest calkiem spora, ale z Twojego opisu wynika, ze nie potrzebujesz zaawansowanych fajerwerkow przydatnych przy projektowania grafiki. W cenie do 300zl mozesz sprobowac tabletu Genius G-Pen F610, ktory powinien byc wystarczajacy do Twoich potrzeb.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piotrekn - 300 zł to powód do śmiechy nie jest bo widziałem tablety kosztujące nawet ciut ponad stówkę. Co ciekawe nawet takie tablety mogą się przydać w grafice jeżeli mają służyć tylko do "podrasowania" grafiki. Ale o digital paintingu w wysokich rozdzielczościach to raczej można w takim przypadku zapomnieć. A za sumę 300 zł można się pokusić na Bamboo Fun Small Pen & Touch od Wacoma. Tutaj masz link do strony:

http://www.wacom.tami.pl/produkt/13,bamboo...-pen-touch.html

Cena ciut powyżej owych 300 zł ale to chyba nie aż tak dużo. Poza tym jeżeli to Twój początek z grafika i tabletami (wnioskuję z Twoich wypowiedzi, że tak właśnie jest) to myślę, że taki właśnie Wacom spełni Twoje oczekiwania. Oczywiście apetyt rośnie w miarę jedzenia i po początkowym zachwycie będziesz miał ochotę na coś większego. Na przykład na coś takiego:

http://www.wacom.tami.pl/produkt/5676,cintiq-21ux.html

:wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwie sprawy. Raz, 3 stówki to była tylko kwota rzucona ot, tak :) Chciałem tylko podkreślić, że nic nie wiem o kosztach takich urządzeń i szuka czegoś jednocześnie taniego a użytecznego.

Dwa, nie rysowanie mnie nie interesuje. Tesu słusznie zauważył, że ja potrzebuję czegoś względnie prostego, a ponieważ ów G-Pen F610 niewiele przekracza 200 złotych, jest ciekawą propozycją. Oczywiście, nadal jestem otwarty na inne (tańsze :) ) opcje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...