Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

mikiii13

Zmiana napisów końcowych w filmach.

Polecane posty

Wiesz, tak jakby brakuje informacji. Z czego napisy końcowe cię interesują konkretnie? Bo z filmami nie da się zbyt wiele zrobić, jeśli nie ma żadnej wersji 'creditless' chyba, że masz dostęp do materiału źródłowego. Jeśli tło jest statyczne, to przy odrobinie pracy z klatkami w programie graficznym powinno ci się udać uzyskać tło.

Podobnie jest z grami. Chyba nigdzie poza silnikiem Source takie sekwencje *nie* są prerenderowanymi ujęciami, więc w zasadzie tak czy siak musiałbyś spędzić niemało czasu na składaniu całości klatka po klatce.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modyfikacja napisów to może być o wiele więcej lub o wiele mniej zabawy, zależnie od skali. Musiałbyś znaleźć identyczną czcionkę, idealnie dopasować kolor i tak jak mówiłem - poświęcić sporo pracy na tło. Jeśli zmiany będą wybiórcze, możesz się ograniczyć do np. stworzenia paska z odpowiednim tłem, na którym będzie tekst zastępczy. Tak czy siak, nie ma dostępnego od ręki sposobu 'wyciągnięcia' tła z napisów, bo wymagałoby to niemałej ilości pracy, nawet jeśli w tle jest stały obraz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli tło jest czarne, to problem jest żaden. Oczywiście, jeśli dysponujesz Sony Vegasem lub Adobe Premierem, czyli jedynymi rozsądnymi (i horrendalnie drogimi) programami do obróbki filmów. One tam mają swoje różne różniste narzędzia do tworzenia własnych napisów końcowych. Twoim zadaniem byłoby jedynie stworzyć własne 'napisy', które składałyby się tylko z odpowiednio rozmieszczonych czarnych pasków z tekstem.

Chyba, że napisy się nie przewijają, a jedynie pojawiają i znikają - wtedy wstawiasz grafikę z kanałem alpha i ustawiasz jej kiedy ma się pojawić i kiedy zniknąć.

Poza tym, podaj konkrety. Jestem pewien, że jeśli dalej będzie trzeba odpowiadać ogólnikami, to nigdzie nie zajdziemy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...