Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

RoZy

Might and Magic (seria)

Polecane posty

A zna ktos dokladna date wydania tej antologi:D Bo juz sie doczekac nie moge:D

Piątek, 22 września. Szkoda, że tak późno, bo nie opłaca mi się zamawiać - około 25 wyjeżdzam na stałe do Krakowa, gdzie przez dłuższy czas będę odcięty od kompa, więc sobie nie pogram. Niemniej jednak 15 złotych to śmieszna kasa za takie gry, więc grzechem byłoby nie kupić :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie male info.

Cenega na dniach wydaje serie M&M za 14 zl jesli sie nie myle.

http://www.cenega.pl/gra_opis.php?ID=3680

Fantastyczna informacja! Oczywiście kupuję, jak tylko w empiku się pojawi, tak jak i wcześniej kupiłem Heroes Chronicles :D No i będą oryginalne głosy w MM 6-8, bo choć szanuję CD Projekt, to polskie sample w MM 7-8 były... ekhem :scratch: Wprawdzie Crusaders i Legends pochodzą z okresu schyłkowego 3DO, ale i tak zestaw wygląda fantastycznie, podobnie jak i jego cena :D Dziwi mnie tylko, że w wymaganiach podano "napęd cd-rom", to gra nie będzie wydana na DVD? (Heroes Chronicles było) Mam nadzieję, że to tylko niedopatrzenie na stronie www :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekajcie, czekajcie... a to wszystko ruszy na XP bez kombinowania? Bo jeśli tak to biorę!

Do MM7 i 8 na pewno są patche, dzięki którym gra działa pod XP, więc zdziwiłbym się mocno, gdyby tych nowych-starych patchy nie dołączyli do gry... Zresztą skoro Ubi Soft zdecydował się na złożenie tego w jakąś kolekcję, to wątpię, żeby zapomniał o tym "szczególe" :) Ja tak czy siak kupuję, więc mogę się poświęcić i przy okazji sprawdzić, czy działa również i pod XP :>

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ta gra inaczej wygladala. nie musze miec dobrej grafy(vide PSX) , ale gdy odpalilem kumpla 8 i zobaczylem te sprite to mnie jednak odrzucilo.(sprite to ja moge miec w jrpg z psx) Ponadto sterowanie jest jakies inne...za szybkie. Stara gra powinna byc zoptymalizowana , aby nie bylo miliona fps'ow.

Powiedzcie cos o fabule. Warto??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie od MM8 odrzucało ze trzy razy, aż w końcu przysiadłem i przeszedłem :shock:

Co do fabuły: kwestia gustu. Dla kogoś interesującego się fantasy niektóre akcje wydadzą się bardzo dziwne, nawet nie do przełknięcia - ja byłem zaintrygowany :) Człowiek chodzi, wykonuje różne misje, mozolnie dąży do celu, dociera w końcu do samego Niszczyciela, który sypie takim monologiem, że mnie - osoby, która nie miała najmniejszego pojęcia o historii świata (światów) M&M - zerwało czapkę z głowy :) Ale żeby do tego dotrzeć (i co nie każdemu może się spodobać) trzeba się ostro namęczyć... jeśli kogoś nie cieszy oldskul - niech sobie lepiej odpuści.

Fabuła wcześniejszych części jest bardziej "gęsta" i ma jeszcze więcej ciekawych elementów... w M&M7 dostajemy lasery :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firekage napisał:

Takie male info.

Cenega na dniach wydaje serie M&M za 14 zl jesli sie nie myle.

http://www.cenega.pl/gra_opis.php?ID=3680

Super, ja co prawda mam MM6 z "pewnego pisma o grach komputerowych"(choć nie pamiętam, żeby było tam spolszczenie...?), ale i tak kupię, dla MM7 i w ogóle reszty gierek. Jeszcze tylko 2 dni! ;D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat z tej stronki Cenegi:

Wciel się w szukającego zemsty Drake’a i walcz z hordami legionów Umarłych, które rozpanoszyły się po krainie Ardon. Dzięki determinacji, poświęceniu, dobremu refleksowi oraz niepohamowanej rządzy zemsty jesteś w stanie ocalić świat.

...

Nie mogę...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super, ja co prawda mam MM6 z "pewnego pisma o grach komputerowych"(choć nie pamiętam, żeby było tam spolszczenie...?)

No nie ma spolszczenia MM6 :scratch: Pisze przecież, że gra w angielskiej wersji językowej... ale trzeba szukać pozytywnych stron - tak czy siak będą oryginalne głosy :P

dobremu refleksowi oraz niepohamowanej rządzy zemsty jesteś w stanie ocalić świat

xD

EDIT: spolszczenia w wersji oferowanej przez Cenegę...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do spolszczenia, to na początku tematu ktoś napisał coś o spolszczeniu MM6, a ja byłem pewien, że nie było.

Mnie akurat angielski nie przeszkadza, wręcz przeciwnie(na studiach mam kierunek=>filologia angielska, więc trudno, żeby było inaczej;D).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym sie ucieszył z wersji rosyjkiej albo rosyjko - białoruskiej ;p

Zgadzam sie z jednym z przedmówców że sugerowana cena 15 zł za tak dobre gry jest zaartem. no ale cóż pewnie im sie to oplaca, nie wnikam, wazne ze dali cala serie dobrych gier. Miejmy nadzieje aby tylko pod XP starsze czeci ruszyly ;/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miejmy nadzieje aby tylko pod XP starsze czeci ruszyly ;/

Ja już kupiłem, niestety na starcie wita nas info z pudełka "GRY NIE BYŁY PRZYGOTOWANE DO PRACY POD WINDOWS XP I MOGĄ NIE DZIAŁAĆ PRAWIDŁOWO POD TYM SYSTEMEM OPERACYJNYM."

Patche do MM6-9 znajdziedzie tutaj: http://www.forum.acidcave.com/topic.php?TID=160 , Crusaders może zadziałać pod XP, a w Legends chyba z nikim sobie nie pogramy, bo serwery tej gry zlikwidowano razem z całym 3DO, więc i tak odpada :P Nie mam teraz czasu tego poinstalować i posprawdzać, więc albo poczekacie, albo ktoś wcześniej sprawdzi i napisze tutaj.

Aha - gra wydana jest, tak jak poprzednio Heroes Chronicles, bez drukowanej instrukcji, ale akurat nie powinno być żadnym zaskoczeniem ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po dwóch i pół roku chyba można napisać następnego posta :) W innym temacie wynikło zagadnienie budowania zamku w tej serii, na pewno jest coś takiego w MM7, bo wymiatałem go ze szczurów i goblinów osobiście. Ze starych opisów Jacka Piekary w ŚGK pamiętam, że już wcześniej był taki motyw... Szybkie szukanie w sieci potwierdza, że w MM4 kupuje się zamek za sporą sumkę i płaci inżynierom za odnawianie kolejnych pięter. Czy coś takiego jest wcześniej/później - już mi się nie chciało szukać. Bardziej szczegółowo: w zamku Burlock jest The Master Builder który za megakredyty wybuduje i odpicuje zamek Newcastle, o ile kupimy sobie stosowny tytuł własności tych ruin. Tam dodatkowo możemy sobie zażyczyć budowę loshqu, w którym też znajdziemy coś ciekawego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ożeż, jak mogło mi to wylecieć z pamięci? :[ Chyba będę musiał niedługo znów zająć się Xeenem (ale to dopiero jak pokonam trylogię Savanta - Wizardry znaczy się).

Ale korzystając z okazji: Grałem krótko w szóstkę (ot, ukończyłem ten pierwszy z brzegu loch, pokręciłem się po okolicy, dostarczyłem list gdzie trzeba), ale z tego co widziałem to magia wydaje się być niezbyt przemyślana - tzn. o ile w 7-ce nawet proste zaklęcia stawały się dość potężne, to tutaj nie zaobserwowałem takiego efektu. Czy później (wyższe zaklęcia, trening?) się to zmienia? No i czy wszystkie lochy są takie gigantyczne jak ten pierwszy?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba będę musiał niedługo znów zająć się Xeenem

Ja od paru lat "gram" w MM7, do której zabrałem się krótko po ukończeniu MM8 (która mimo licznych wad bardzo mi się podobała), a dokładniej mówiąc zakurzone pudełko leży przede mną i czeka, aż mi się zachce zainstalować tę grę ponownie. Mam ambitny plan poprzechodzenia wszystkich części MM, poczynając od pierwszej, ale te starsze erpegi potrafią sporo krwi napsuć, na przykład wspomniane przez ciebie Wizardry, a konkretnie część czwarta ze swoim legendarnym poziomem trudności (nie grałem i boję się grać w to w ogóle). Choć MM3 już wygląda całkiem-całkiem, muzyczka to nie seria pisków itd.

No i czy wszystkie lochy są takie gigantyczne jak ten pierwszy?

Nie jestem w stanie odpowiedzieć na to pytanie, ale sądząc po lekturze tego tematu grasują na tym forum miłośnicy Might & Magic 6 i powinni się czuć moralnie zobligowani do udzielenia odpowiedzi :)

Jeszcze speedruny zapodam, gdyby ktoś chciał obejrzeć:

MM6 w 42 minuty

;o
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Mroczny Mesjasz: M&M też się zalicza do tej serii?

Pomijając fakt, że osobny temat o Dark Messiah gdzieś jest w tym dziale, ja bym obstawiał, że nie - po pierwsze jest to bardziej siekanina, niż RPG, nie prowadzimy drużyny, a przede wszystkim działamy w świecie będącym wymysłem twórców, którzy przejęli markę Might and Magic po upadku 3DO, a nowy świat nie ma nic wspólnego ze starym universum tworzonym przez ładnych paręnaście lat i obecnym w dziewięciu częściach gry i jej mniej znanych spin-offach w stylu Heroes of Might and Magic :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwójkę M&M ukończyłem i doprawdy nie jest aż taka zła - mniej więcej na poziomie szóstego Wizardry przed Styxem, jeśli to komuś coś mówi, innymi słowy: wymagająca, ale nie zdarzają się sytuacje bezczelnie niesprawiedliwe typu grupki wrogów z których każdy może zrobić instant kill.

No chyba że komuś się zachce MegaDragona ubić ;O

a od paru lat "gram" w MM7, do której zabrałem się krótko po ukończeniu MM8 (która mimo licznych wad bardzo mi się podobała), a dokładniej mówiąc zakurzone pudełko leży przede mną i czeka, aż mi się zachce zainstalować tę grę ponownie

Naprawdę warto. IMO jest najlepsza w serii: poprawiono wiele irytujących drobiazgów z szóstki, a jeszcze nie uproszczono tak bardzo jak ósemkę. No i wybicie armii goblinów oblegających świeżo zdobyty zamek - priceless ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymagająca, ale nie zdarzają się sytuacje bezczelnie niesprawiedliwe

Dobrze to słyszeć, bo do tej pory docierały do mnie informacje mówiące o dużo większym stopniu trudności tej gry, przegiętymi walkami z armią wrogów równocześnie, olbrzymimi obszarami do zwiedzenia itd. Uważam, że w każdej grze cRPG i jRPG powinni obowiązkowo wrzucać poziom trudności hard, żeby było jakiekolwiek wyzwanie :)

No chyba że komuś się zachce MegaDragona ubić ;O

:) Pierwszy raz o MegaDragonie usłyszałem przy okazji
, gdzie był opisywany jako "nie do pokonania" - strzegł drogi przez chmury do pałacu, statku, piramidy czy co to tam było (nie wiem, dlaczego w zapodanym filmiku jest oznaczony jako "final boss"). Drugi "MegaDragon" jest w MM7, no ale
. Nie wiedziałem wcześniej, że jest MegaDragon w "dwójce", kryje się ten stwór w innych odsłonach M&M?

wybicie armii goblinów oblegających świeżo zdobyty zamek - priceless

Jeszcze lepsze jest, gdy po jakimś tam czasie gobliny respawnują się na naszym terenie, ale wtedy można je już kosić dziesiątkami, co po początkowych trudach i podchodach jest naprawdę satysfakcjonujące.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się zrobić Pierwszy raz o MegaDragonie usłyszałem przy okazji MM5, gdzie był opisywany jako "nie do pokonania" - strzegł drogi przez chmury do pałacu, statku, piramidy czy co to tam było (nie wiem, dlaczego w zapodanym filmiku jest oznaczony jako "final boss"). Drugi "MegaDragon" jest w MM7, no ale nie żartujmy. Nie wiedziałem wcześniej, że jest MegaDragon w "dwójce", kryje się ten stwór w innych odsłonach M&M

Chyba w jedynce i dwójce też się pojawia. Z tego co wiem to w dwójce mógł być pokonany tylko przy użyciu jakiegoś błędu w grze, a nagroda była cokolwiek śmieszna - żeby mieć szanse i tak trzeba było mieć najwyższy level. Ale to są informacje z drugiej ręki (osobnik dość zasługujący na zaufanie twierdził że jego największym RPGowym osiągnięciem było ubicie MegaDragona w dwójce).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pierwszym filmiku, który zapodałem w poprzednim poście, koleś opisuje swoją taktykę, a podlevelowanie do poziomu 255 jest dopiero podstawą. Ciekawe co autorzy mieli na myśli umieszczając taką bestię w grze :) Z filmiku wynika, że jedyną nagrodą jest garść niepotrzebnych już punktów doświadczenia oraz skrzynka ze skromną ilością złota...

Aha, czy znasz jakieś jeszcze forum gdzie rozmawiają o serii Might and Magic, oprócz Kwasowej Groty, którą znam i zaglądam od czasu do czasu? Bo chętnie bym sobie poczytał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Choć MM3 już wygląda całkiem-całkiem, muzyczka to nie seria pisków itd.

Jedynkę najlepiej przechodzić w wersji na Maca (nie zwracaj uwagi na brak kolorów, najważniejszy jest interfejs obsługujący myszkę) lub na

(ale tutaj może denerwować lekko jRPG-owy charakter gry, jak i kilka głupich literówek -> BARN zamiast VARN). Dwójka natomiast całkiem sympatycznie wygląda na
i
. Gry w tych wersjach wyglądają przyjemnie, a muzyczka to nie jest seria pisków. ;) Następne części najlepsze są na PC.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojego poprzedniego posta mogło wynikać, że obawiam się nieco niedzisiejszej grafiki lub sterowania klawiaturą, ale zapewniam, że tak nie jest :) Moja pewność wynika z wniosku że skoro udało mi się opanować w krótkim czasie obsługę Dwarf Fortress, to sterowanie w Might and Magic powinno być wręcz przyjemnością. A piski, zazwyczaj utożsamiane z wykryciem wirusa, pewnie można wyłączyć :) Poza tym czytałem komentarze, że z MegaDragonem najlepiej walczyć w wersji PC MMII.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...