Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

RoZy

Might and Magic (seria)

Polecane posty

Inderdaad :] Chciałabym móc polecić jakąś miejscówę, w której są wypasione 'itemy' i stosy złota, ale to niestety nie M&M VII czy VIII, gdzie miałam niezwykłą frajdę i satysfakcję ze zdobywanych skarbów po znalezieniu niedostępnej, ukrytej lokacji i pokonaniu wszlekiej maści kreatur, stojących na straży... w M&M IX niestety już nie ma tak dobrze, chociaż na Wyspie Popiołów są pewne ciekawe ruiny, których eksplorację polecam (ale tylko wysokopoziomowymi postaciami) ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaa, ja też się tam wtarabaniłam i z rozdziawioną japą patrzyłam, jak moja drużyna jest rozrywana na strzępy ;) A na jakim (mniej więcej) etapie jesteś? Bo na początku, żeby dobrze zastartować, wystarczy iść do Zimnej Kiry (co za imię...) i wypełnić zadanie z Gęgolami ;) Łatwe, proste, przyjemne, pozbywasz się drobiu (szkoda, że to nie Kaczki, których mozna się pozbyć...) i zdobywasz sporo doświadczenia.

Btw, przypomniało mi się a propos Gęgoli - ich świątynia też jest nieźle zaopatrzona w skarby, to jest fakt. Tylko musisz mieć również potężną drużynę, bo - o dziwo - gęsi z ich świątyni wymiatają.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz ze nawet niewiem, wiem ze mam 2 krzyzowcow jeden na poziomie 12(13?) i pisze ze z tym doswiadczeniem moze sie szkolic do 19 a do 20 iles tam chyba 14000 P.D brakuje, 2 niewiem. Pierwszy ma klase pancerza 61 a 2 chyba 53. Pierwszy to moj faworyt:D Mam tez 2 nowicjuszow jeden ma ekspert magia zywiolow a drugi nic:D Ten pierwszy tez jest moim faworytem:D Bo moja druzyna ma takie zalozenie: 2 faworytow(jeden ze sciezki magii a drugii mocy) i 2 pomocnikow(2 krzyzowiec a wlasciwie krzyzowka:D(jak kaczka:D) ma np. naprawe przedmiotow i rozbrajanie pułapek ale oczywyscie ma i kusze), 2 mag z kolei ma gorsze zaklecia ale i tak ladnie potrafi przysolic:D

szkoda, że to nie Kaczki, których mozna się pozbyć...

Witamy dzialaczu PO zostałes zdemaskowany:D

P.S Mam takie pytanie, w kosciele w 2 miescie(na c bodajze cus jak cronghaim chyba) to na kogo moge awansowac? Bo z rozpedu awansowalem 2 wojownikow, patrze a im ksiegi czarow doszly.... Czyzbym przypadkiem sciezki pomylil i wojownikow zamiast szkolic sciezka mocy to zaczalem magii?

P.S2 na co lepiej awansowac na lowce czy na palladyna?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie male pytanie tez na temat M&M VIII.

Po co jest flet(ktory mozna znalezc w grobowcu w Ravenshore) i korona druidow(murmurwoods=krag druidow)

Jeśli dobrze pamiętam, to miały być do jakiegoś questa, który został jednak z gry przez programistów usunięty, ale o przedmiotach zapomniano ;] Nie pamiętam, czy to akurat te przedmioty, ale raczej tak...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luuudzie, gdzie mogę legalnie kupić 6 i7 część M&M? I nie mówcie żebym sobie na allegro poszukał... :lol:

Spróbuj na ebay xD Gry już nie są tłoczone, właściciel licencji na świat M&M, czyli Ubi Soft, poprzednie gry M&M ma głęboko gdzieś, więc poszukanie pudełkowego wydania tych gier ograniczyć się może tylko do aukcji internetowych, ewentualnie sprowadzaj z zagranicy, z amazon.com... (choć jak widzę, nowych egzemplarzy też nie mają) Ja miałem to szczęście, że M&M7 i 8 kupiłem jeszcze z "Klasyki" CD Projektu :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się pochwalę ( :D ) - ja swoje kupiłam jeszcze za czasów świetności 3DO, jako jeno M&M IX... dopiero po otwarciu odkryłam, że w środku są jeszcze M&M VII i VIII (a dziwiłam się, czemu aż 100zł za to trza wybulić...) ;)

Ja w M&M IX miałam ciekawą drużynę... Zabójczyni, Gladiator, Lisz i ktośtam jeszcze, pokroju kleryka, ale też nikczemnik. Ja jak to ja - wychodzę z założenia, że dobrotliwymi grać się nie da :P

A z fletem i druidzkim diademem to głupia sprawa dość... sama też się często zastanawiałam, po kiego w ogóle istnieją...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zagrać w którąś część serii Migh&Magic. Jaką moglibyście mi polecić?

Jeśli wcześniej z tą serią nie obcowałeś to przy MM8 możesz odpaść. Gra wciąga, ale gracz rozpieszczony dzisiejszymi standardami wygody rozgrywki (czyli każdy, kto nie gra wyłącznie w oldskulowe tytuły :P) może mieć trudności. Osobiście polecałbym MM6 - dobrze oddaje to, co się dzieje w MM7 i 8, poza tym ma dokładniejszą grafikę i jest stworzone, a nie wyprodukowane ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie male pytanie tez na temat M&M VIII.

Po co jest flet(ktory mozna znalezc w grobowcu w Ravenshore) i korona druidow(murmurwoods=krag druidow)

Flet-> otwiera tajną lokację w Wymierze-Między-Wymiarami

Korona-> pozwala na spotkanie Króla Jednorożców w lecie w Murmurwoods.

Wita was fanatyk M&M :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Flet-> otwiera tajną lokację w Wymierze-Między-Wymiarami

No tak, pamiętam ;] Zapełniona jest postaciami, które noszą nazwiska programistów... choć nic to szczególnego, według mnie.

Korona-> pozwala na spotkanie Króla Jednorożców w lecie w Murmurwoods.

R U sure? Korona jest do tego niezbędna? Tego sobie już nie przypominam ;]

Wita was fanatyk M&M :wink:

Lepiej późno, niż wcale.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korona-> pozwala na spotkanie Króla Jednorożców w lecie w Murmurwoods.

R U sure? Korona jest do tego niezbędna? Tego sobie już nie przypominam ;]

Z tego co wiem tak. Ale rzeczywiście druidzki krąg miał mieć swojego questa. Ale i bez tego jest jedną z najlepszych lokacji

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wcześniej z tą serią nie obcowałeś to przy MM8 możesz odpaść. Gra wciąga, ale gracz rozpieszczony dzisiejszymi standardami wygody rozgrywki (czyli każdy, kto nie gra wyłącznie w oldskulowe tytuły Razz) może mieć trudności. Osobiście polecałbym MM6 - dobrze oddaje to, co się dzieje w MM7 i 8, poza tym ma dokładniejszą grafikę i jest stworzone, a nie wyprodukowane Wink
Zapomniałeś chyba dodać dosyć ważnej kwetii - M'n'M(s?) VI został wydany chyba tylko po angielsku, więc ze zrozumieniem fabuły w wielu wypadkach może być problem :3

Swoją drogą - wydanie, które ja mam, dołączone kiedyś do jednego z czasopism komputerowych, ma dodane tłumaczenie i wskazówki dotyczące wielu zadań-bardzo przydatne, w wielu wypadkach bez tego za nic nie dałoby się poruszyć akcji dalej... problem jest tylko jeden, tłumaczenie jest dosyć marne... chyba, że zdanie "znajdź xxx w grobowcu Ethrica the Mada" jest poprawne :P

No tak, pamiętam ;] Zapełniona jest postaciami, które noszą nazwiska programistów... choć nic to szczególnego, według mnie.
Hm, może grałam w to ostatnio jakieś 2-3 lata temu, ale tego sobie nie przypominam... jak się tam dostać, o ile jest się w posiadaniu tego fletu?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M'n'M(s?) VI został wydany chyba tylko po angielsku, więc ze zrozumieniem fabuły w wielu wypadkach może być problem :3

Who cares? ;) Osobiście jestem przeciwny nagminnemu spolszczaniu gier (oprócz tego, że są tańsze), bo dzięki nim młodzież ma jakiś motyw do podłapania słówek, a przynajmniej ja miałem (jakby było więcej gier po francusku, oprócz Gobliins 2, to bym się uczył po francusku :P). (choć seriale różne tłumaczę na polski, ale serial to nie gra 8) )

Swoją drogą - wydanie, które ja mam, dołączone kiedyś do jednego z czasopism komputerowych

A to ciekawostka o_O Jakie pismo się odważyło na tak drastyczny krok, jak brak ścigałki na swoim coverze? ;)

"znajdź xxx w grobowcu Ethrica the Mada"

"Dolemite, madaf..." :oops:

Hm, może grałam w to ostatnio jakieś 2-3 lata temu, ale tego sobie nie przypominam... jak się tam dostać, o ile jest się w posiadaniu tego fletu?

Jest taka lokacja z hełmem i mieczem giganta (albo szkieletem?), podlatuje się chyba do oczu albo do środka czoła, klika się i teleportuje nas do labiryntu z twórcami gry ^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M'n'M(s?) VI został wydany chyba tylko po angielsku, więc ze zrozumieniem fabuły w wielu wypadkach może być problem :3

Who cares? ;) Osobiście jestem przeciwny nagminnemu spolszczaniu gier (oprócz tego, że są tańsze), bo dzięki nim młodzież ma jakiś motyw do podłapania słówek, a przynajmniej ja miałem (jakby było więcej gier po francusku, oprócz Gobliins 2, to bym się uczył po francusku :P). (choć seriale różne tłumaczę na polski, ale serial to nie gra 8) )

Ja natomiast popieram coraz częstsze polonizacje, bo równie dobrze można stwierdzić, że nie warto spolszczać filmów i książek " a niech się nauczą, nieuki". Najlepsze rozwiązanie: WYŁĄCZNIE polonizacje kinowe a najlepiej możliwość wyboru języka. Rozumiem o co ci chodzi ( sam nauczyłem się angielskiego na grach z NES-a) ale czy trzeba stosować aż tak drastyczne środki?

Jest taka lokacja z hełmem i mieczem giganta (albo szkieletem?), podlatuje się chyba do oczu albo do środka czoła, klika się i teleportuje nas do labiryntu z twórcami gry ^^

Wystarczy kliknąć na miecz i już jesteś wewnątrz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zagrać w którąś część serii Migh&Magic. Jaką moglibyście mi polecić?

Jeśli wcześniej z tą serią nie obcowałeś to przy MM8 możesz odpaść. Gra wciąga, ale gracz rozpieszczony dzisiejszymi standardami wygody rozgrywki (czyli każdy, kto nie gra wyłącznie w oldskulowe tytuły :P) może mieć trudności. Osobiście polecałbym MM6 - dobrze oddaje to, co się dzieje w MM7 i 8, poza tym ma dokładniejszą grafikę i jest stworzone, a nie wyprodukowane ;)

I mówisz to do osoby, która uważa, że Daggerfall jest lepszy od Obliviona. :D

Dla mnie to właśnie trudność i skomplikowanie starych tytułów to ich największe zalety. Do dziś nie mogę przeboleć dziecinnej prostoty (czy wręcz prostactwa) TES IV. Ja chce przy graniu myśleć, chcę wczuć się w ten świat, a nie klepać mechanicznie questy i nabijać bezsensownie lvl.

A czy M&M VI to abandonware? I czy ruszy na XP?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem o co ci chodzi ( sam nauczyłem się angielskiego na grach z NES-a) ale czy trzeba stosować aż tak drastyczne środki?

Nie mam pojęcia, ale - jak sam przyznajesz - "za naszych czasów" to działało. A dzisiaj niby każdy zna angielski, bo kmini ze słuchu, ale gdy przyjdzie przeczytać co bardziej skomplikowane zdanie, zrozumieć LOSTa ze słuchu :D to już bida. A bez kopa się nie obejdzie ;] Ale to już jest offtop, coś o MM napiszmy:

mówisz to do osoby, która uważa, że Daggerfall jest lepszy od Obliviona. :D

<spoko>

Dla mnie to właśnie trudność i skomplikowanie starych tytułów to ich największe zalety.

Podobny "syndrom" jest w serii Final Fantasy - po bardzo łatwych, wręcz relaksacyjnych walkach w FF od 7 do X jak ktoś sobie włączy FF5, to się może zdziwić, bo tam się nikt nie przejmował, że ktoś może nie mieć czasu nabijać levele ;] Nieczęsto wychodzą teraz tego typu gry, a szczególnie RPG i jRPG... Ale zawsze jest oldskul :twisted:

A czy M&M VI to abandonware? I czy ruszy na XP?

Skoro MM7 i 8 bez patchy nie zawsze chcą działać na XP, to MM6 raczej też nie, ale obadaj tematy na forum http://www.acidcave.com/ - IMO rewelacyjna polska strona o MM. Czy abandonware - właściciel praw do świata MM, Ubi Soft, gry z serii Might and Magic ma głęboko w (_!_) i nie zamierza ich wydawać czy też odświeżać, interesuje ich tylko HoMM, ewentualnie nowy świat w Dark Messaiah of MM. Oficjalnie MM6 chyba abandonware nie jest, ale właściciel praw nie przejawia żadnego zainteresowania tą serią... Po więcej informacji zapraszam na forum Kwasowej Groty.

@niziołka - poradnik do MM6, o którym pisałaś, to ten sam, co można ściągnąć ze strony Kwasowej Groty? ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest taka lokacja z hełmem i mieczem giganta (albo szkieletem?), podlatuje się chyba do oczu albo do środka czoła, klika się i teleportuje nas do labiryntu z twórcami gry ^^

W M&M 7 też jest taka 'spicjalna' lokacja (czy w 6 or 9 jest - nie pamiętam :oops: )... W tej części bodaj znajdujemy świątynię zamkniętą w miniaturze budynku, a w środku również osoby z nazwiskami programistów tudzież niejakiego 'faceta z miotaczem' ;)

Szkoda tylko, że nie ma tam żadnych skarbów ani magicznych zabawek... :twisted:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, juz rozwiazalem problem z Yanmirem, ale teraz mam bug ktory nie pozwala mi zakonczyc gry :shock: :shock: :shock: :evil: :cry: Jak podchodze do bram Dranghaimu nie wyswietla mi sie tabliczka czy chce wejsc do mista(czy jak tam ona brzmiala), i nic sie nie dzieje, niepomaga nawet podchodzenie do miasta i naciskanie enter, a Dranghaim to ostatni klan w ktorym nie wykonalem zadania(korona z Otchlani Śmierci).... Jest na to patch czy cos? Poniewaz to jest temat o calej serii to dodaje ze post dotyczy M&M IX...

Pozdrawiam

Janek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie male info.

Cenega na dniach wydaje serie M&M za 14 zl jesli sie nie myle.

http://www.cenega.pl/gra_opis.php?ID=3680

Ło kurde! :shock: Nie dośc, że dają wszystkie części M&M od Szóstki (i tak wszystkie mam, ale co tam :P ), to jeszcze dorzucają Crusaders of M&M, grę może i taką sobie, ale mimo wszystko wartą pogrania. Yeah, ale będzie zabawa :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...