Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

PiEcIA_17

Zaplątani/Tangled (2010)

Polecane posty

IolGi.jpg

Inspirowany baśnią braci Grimm najnowszy film z wytwórni Walta Disneya opowiada o przygodach Roszpunki. Pięknej, zielonookiej dziewczynie, która dzieckiem będąc została siłą odebrana z rąk kochających rodziców przez bezwzględną, okrutną i złowieszczą wiedźmę, która osadziła biedną dziewczynę w wieży. Blond włosa dziewczyna mieszka w niej już 12 lat, ale jeszcze nigdy nie zaznała dotyku trawy, śpiewu ptaków, blasku słońca...ogólnie rzecz biorąc nigdy nie wychodziła na dwór, choć bardzo tego pragnie. Pewnego razu w wieży pojawia się Flynn. Drobny złodziejaszek i awanturnik poszukiwany listem gończym za kradzież dość cennego skarbu. Pełna ognistego temperamentu Roszpunka prosi go w tajemnicy przed "matką" o pomoc w wydostaniu się z wieży.

"Zaplątani" to wielki powrót klasycznej Disney'owskiej opowieści. Genialne dialogi, wspaniała animacja oraz postacie których nie ma sposobu aby nie polubić. Przyjemnie czasem jest obejrzeć sobie coś lekkiego co nie ma głębszego scenariusza zmuszając widza do przemyśleń. Twórcy odeszli od oryginalnej baśni i moim zdaniem zrobili bardzo rozsądnie, bo film bardzo pasuje do dzisiejszych czasów. Ogólnie film jest bardzo dobry, a na brawa zasługuje także polski dubbing. Polecam serdecznie wielbicielom Disneya.

Zaplątani

W wersji polskiej udział wzięli:

Julia Kamińska

Maciej Stuhr

Danuta Stenka

Grzegorz Pawlak

Wojciech Paszkowski

Mirosław Zbrojewicz

Partie wokalne Roszpunki wykonywała Katarzyna Popowska

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie, żebym się czepiał, ale 12 lat to ona nie miała :rolleyes: wszystko zaczyna się na kilka dni przed jej osiemnastymi urodzinami. ale to szczegół techniczny ;)

film faktycznie jest chyba najlepszym, jakie ostatnio Disney nakręcił bez udziału Pixara. atutem jest naprawdę świetny humor - mnie szczególnie bawiły różne cuda, jakie Roszpunka wyczyniała ze swoimi, na oko 20-metrowymi, włosami :cool: no i rumak Maximus... choćby dla niego warto przejść się do Empiku/wypożyczalni ("Zaplątani" już są na DVD i Blu-Ray). naprawdę udany film dla każdego, oby takich więcej powstawało

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy film tamtego roku. Najlepsza ścieżka dźwiękowa tamtego roku. Najbardziej sympatyczna dziewuchna tamtego roku. I wreszcie najładniejsze ciacho tamtego roku. <3

Jestem totalnym fanbojem, ale trudno nie być przy takiej produkcji. Doskonały humor, nawiązania, fabuła, pioseeeeeeeeeeenki (naprawdę dobra polska wersja) itd. Trudno właściwie nazwać film Disneyowskim. To raczej konfrontacja twórców z własnymi manierami, wyciśniecie najlepszego soku, z całej gamy owoców jaki wytwórnia ma w zanadrzu i jakie pokazywała nam przez wiele lat. Film niemalże idealny. Naprawdę polecam, bo to rzeczywiście kino dla wszystkich, obojętnie czy jesteś 12 latkiem, czy drukarką.

Brawa tym bardziej, że na okładce nie wisi logo Pixara.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobry film, sceny z koniem Maxiumusem mnie rozwalały. Dubbing, co oczywiście normalne na najwyższym poziomie. Stuhr szczególnie spisał się świetnie. Dużo humoru, fajnie postacie, jedyny zgrzyt dla mnie to zbyt duża ilość piosenek. Nie mówię że wogólę, nie powinno ich być, ale z każda kolejną bardziej mnie to nudziło.

Jednak suma sumarum, jedna z lepszych produkcji Disneya.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patelnia to ZŁOOOOO!

Jest 100 razy lepsza niż jakakolwiek inna broń :tongue:

Co do filmu powiem krótko:

Super film, musisz obejrzyć! xD

Najbardziej mi sie podobało jak Flynn już ją uwolnił i ona raz chciała wrócić, a innym razem żyć pełnią życia :laugh:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem niedawno, całkiem dobry ^^ Postaci mają teksty, których nie powstydziłyby się największe klasyki filmu komediowego. Animacja świetna, w przeciwieństwie do tych trójwymiarowych badziewi, które ostatnio zalewają rynek animacyjny. I ogólnie moje odczucia względem tego filmu bardzo pozytywne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem stosunkowo niedawno. Bardzo dobrze jest odciągnąć się od "bardziej poważnych" tytułów, humor jest świetny, podobało mi się o wiele bardziej niż inne filmy animowane, które wyszły wcześniej/blisko "Zaplątanych". Genialny pomysł z Maximusem - "One Horse-Army"? Żeby tylko bajki do "uwspółcześniania" im się nie skończyły. biggrin_prosty.gif

@Patelnia: Znając życie i czarownice, pewnie była "stosownie ulepszona". Patelnia +100% obrażeń przeciwko włamywaczom.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niedawno na Disney Channel widziałem pewną zajawkę tego filmu ----> [media=]http://www.youtube.com/watch?v=1j36O5covjM Ten filmik mi się spodobał, a o filmie Zaplątani nigdy nie słyszałem... Kilka dni później obejrzałem cały pełnometrażowy film i muszę przyznać, że baaardzo mi się podobał !) Śmiechu było na nim sporo, ale też np. na scenie finałowej szkliły mi się oczy <3 Osobiście polecam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...