Skocz do zawartości

Gra na instrumentach muzycznych


UchiaKaike

Polecane posty

A dlaczego nie Rolanda Cube 15 X? Ja mam (dzięki wam ;)) i jest naprawdę świetny, masa efektów, oraz dobre brzmienie.

Dlatego, że Rolanda ja już wcześniej poleciłem koledze na gadu-gadu... tk2121 w sprawie tego drugiego wzmaka w tej cenie napisz do tyan'a PM, bo jak już pisałem ja naprawdę nie pamiętak jego nazwy.

Witam.Za niedługo zamierzam kupić sobie gitarę elektryczną.Słyszałem wiele dobrego na temat firmy Washburn.Moje pytanie brzmi: Czy opłaca się bardziej kupić Washburna X10 czy może WI14?

Firma, jest dość dobra i solidna, ale jak każda inna ma na rynek wypuszczone bardzo budżetowe (czyt. tanie i słabe) modele, które zazwyczaj właśnie kupują początkujący, którzy się nie znają i nie chcą wydać za dużo kasy. Oba podane przez Ciebie modele należą właśnie do takiej budżetowej linii i nie opłaca się kupować żadnego z nich.

HELL NO! W żadnym wypadku nie kupuje się takich zestawów. Słaba gitara + słaby piec + jakieś pierdoły typu pokrowiec i tuner, które też są zapewne z niższej półki = pieniądze wyrzucone w błoto. Najtańszy i zarazem nadający się do gry Washburn, to ten: http://allegro.pl/washburn-x12-qvs-omega-m...1605040630.html

Czy po podłączeniu gitary do kompa bez dobrej karty dzwiękowej da się nauczyć grać?

Będzie ciężko, tym bardziej, że gitary raczej nie podpina się do kompa bezpośrednio. Potrzebny byłby jakiś multiefekt w stylu PODa czy V-Ampa.

Tyle moich pytań.Dziękuje za każdą odpowiedz.

Ależ proszę bardzo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Co do wzmaka, moim zdaniem jako pierwszy wzmak to Mustang>Cube. Podobna cena, a o wiele więcej możliwości. Masa efektów, symulacji, brzmień, nagrywanie. A cube? Dużo siary, efekty, które nie nadają się do niczego. IMO

@Echelon

Washburn WI podobno jest całkiem fajny jak na tą cenę. Moim zdaniem jednak nie warto brać takiego zestawu, tylko kupić wszystko osobno. No i w domu możesz grać z dechy i spokojnie zbierać na jakiegoś PODa, czy wzmak.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekhm, no więc tak. Do tej pory grałem na gitarze akustycznej. Początkowo zamierzałem po pewnym czasie przerzucić się na zwykłego elektryka, aczkolwiek ostatnio zauważyłem, że nie za bardzo to mnie ciągnie, nie lubię solówek itp. Pomyślałem więc o basie, i z tym mam 2 problemy:

1. Czy póki co na mojej gitarze akustycznej mogę ćwiczyć jakieś basowe techniki?

2. (Chyba bardziej typowe) Cz znacie może tanią gitarę basową. Tzn. nie chodzi mi oczywiście o jak najtańszą, ale o taką, która NIE JEST crapem...

Z góry dzięki za pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Technik basowych jak sama nazwa wskazuje na akustyku nie zagrasz, ale generalnie technika lewej ręki jest podobna więc na pewno doświadczenie coś niecoś Ci da.

2. Basówki są genralnie droższe, ale może coś jest, niech się bassmeni wypowiedzą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wzmacniacz VOX DA5, który niestety nie ma wejścia na słuchawki. Czy istnieje jakiś adapter czy coś dzięki czemu będę mogła je podłączyć? :)

Eee... Jak to możliwe? Obejrzałem ten piecyk w kilku sklepach internetowych i w każdym na zdjęciach wejście na słuchawki było w tylnym panelu piecyka :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem sobie wczoraj moją pierwszą gitarkę Aria PE-STD i wzmacniacz Roland Cube 20 XL.. Do tego książkę "Żadnych Tajemnic" i masę pierdół (pokrowiec, kostki). Zmieściłem się w 2 tysiącach złotych polskich :). Sprzęt będzie u mnie 28.05.11, ale już sobie troszkę posłuchałem (w sklepie) brzmienia tego instrumentu i jestem zachwycony. I ten wygląd :wub:. Teraz dwa tygodnie na podciągnięcie ocen, a potem to już wszystko (oprócz ukochanej szermierki i kolegów) olewam i gram!

Czy ktoś z Was ma może ten wzmacniacz? Jeśli tak, to jak wygląda strojenie na nim, bo w sklepie dowiedziałem się że on potrafi jakoś automatycznie to robić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was ma może ten wzmacniacz? Jeśli tak, to jak wygląda strojenie na nim, bo w sklepie dowiedziałem się że on potrafi jakoś automatycznie to robić.

Ten wzmacniacz ma wbudowany stroik (tuner), który nie stroi gitary sam, ale sprawia, że jest to bardzo proste.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że to dobry temat. Mianowicie szukam gitary - dla początkującego. Myślałem o gitarze i wzmacniaczu. Trochę pograłem na gitarze klasycznej jak i na elektryku i muszę przyznać, że ta druga dużo bardziej mi pasuje. Limit budżetowy na dzień dzisiejszy to 800-1000zł. Moja wiedza o instrumentach jest raczej mizerna, więc zdaję się na was (pobuszuję też trochę wśród grających znajomych, może oni coś doradzą).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie kupić sprzęt? Sklep guitarcenter.pl ma większy wybór tylko jakoś boje się o tą przesyłkę,czy gdybym tam zamówił to paczka doszłaby w jednym kawałku.

Doszedłem do tego zestawu:

Washburn X12

Struny Dean Markley

Statyw Warwick

Przewód

Combo gitarowe

Cena:865,85zł

Opłaca się? Kupował ktoś tam?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Echelon,

Co do przesyłki - spokojna głowa, nawet jakby się coś stało to możesz zgłosić reklamację, więc dobrze by było oglądnąć gitarę przy kurierze. Druga sprawa, to taka, że nie warto brać tego pieca. Polecam Fendera Mustanga I albo jak masz jeszcze kasy to II.

@Dives,

A co chcesz grać?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, zastanawiałem się nad funduszami i doszedłem do wniosku, że pierwszy bas chciałbym kupić mniej więcej do 800 zł (washburn to taki mały wyjątek). Zobaczymy, jak mi się to spodoba, jeśli fajnie, to kupię coś lepszego. Na początek znalazłem parę modeli:

Cort Action Bass - Niby Corty to nie żadne wyżyny, ale słyszałem, że oferują niezłą jakość w przystępnej cenie.

Washburn XB120 - o Washburnach natomiast przeczytałem (na poprzedniej stronie ;) ), że niektóre modele są słabe...

Epiphone EB-0 EB - o Epiphonach zasadniczo nie słyszałem, jeden kolega mówił, że jego jest całkiem niezły...

To tak na początek. Jeśli znacie coś dobrego w podanej cenie to OK, aczkolwiek nie kupuję gitar używanych. Z góry dzięki za pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Echelon,

Co do przesyłki - spokojna głowa, nawet jakby się coś stało to możesz zgłosić reklamację, więc dobrze by było oglądnąć gitarę przy kurierze. Druga sprawa, to taka, że nie warto brać tego pieca. Polecam Fendera Mustanga I albo jak masz jeszcze kasy to II.

Według mnie ten piec jest stanowczo za drogi.A co myślicie o tym?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie! Nie kombinuj, pan. Powiedzieli Ci koledzy, co na początek jest dobre. Znajomi siedzący w gitarach, jak i pan od muzyki nie polecają tanich Peaveyów. Bierz Rolanda lub Mustanga.

Muszę się pochwalić! :P Na reszcie zamówiłem sprzęcior. Wziąłem Deana Vendettę 1.0 NT, wzmak Fender Mustang I i kabel Die Hard. Cena 1260 zł. Już jutro sprzęt powinien być :wub:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, zastanawiałem się nad funduszami i doszedłem do wniosku, że pierwszy bas chciałbym kupić mniej więcej do 800 zł (washburn to taki mały wyjątek). Zobaczymy, jak mi się to spodoba, jeśli fajnie, to kupię coś lepszego. Na początek znalazłem parę modeli:

Cort Action Bass - Niby Corty to nie żadne wyżyny, ale słyszałem, że oferują niezłą jakość w przystępnej cenie.

Washburn XB120 - o Washburnach natomiast przeczytałem (na poprzedniej stronie ;) ), że niektóre modele są słabe...

Epiphone EB-0 EB - o Epiphonach zasadniczo nie słyszałem, jeden kolega mówił, że jego jest całkiem niezły...

To tak na początek. Jeśli znacie coś dobrego w podanej cenie to OK, aczkolwiek nie kupuję gitar używanych. Z góry dzięki za pomoc.

Polecam jeśli jeszcze nie czytałeś, przejrzenie tematów na forum basoofka.net

jest tam dużo tematów o basach na początek i w różnych przedziałach cenowych.

Napisałeś, że nie kupujesz używanych gitar - szkoda bo często można wyłapać dobrą gitarę za małą cenę.

ps. ten epiphone jest o tyle specyficzny, iż ma inną menzurę niż tamte dwa basy. Standardowa menzura basu to 34 " czasem 35" natomiast ten ma 30,5". Nie jest to źle, po prostu inaczej.

Obojętnie czy będziesz kupował nową gitarę czy używaną warto abyś ją wcześniej ograł w sklepie, bo może sie okazać, że model który chciałes kupić jest niewygodny, albo egzemplarz ma jakieś wady itp.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie! Nie kombinuj, pan. Powiedzieli Ci koledzy, co na początek jest dobre. Znajomi siedzący w gitarach, jak i pan od muzyki nie polecają tanich Peaveyów. Bierz Rolanda lub Mustanga.

Ale te wzmacniacze są stanowczo za drogie jak dla mnie.Potrzebuje czegoś na czym będę mógł pobrzdąkać w domu i się czegoś nauczyć a nie jakiegoś 20 watowego potwora.Fender jest strasznie drogi.Jakieś inne propozycje poproszę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Ja ze swojej strony chcę się przerzucić z akustyka na elektryka... Wstępnie zestaw zakładam:

Ibanez grgr121ex

Wzmacniacz: Line 6 Spider IV

Kabla jeszcze nie wymyśliłem...

Co powiecie na to połączenie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale te wzmacniacze są stanowczo za drogie jak dla mnie.Potrzebuje czegoś na czym będę mógł pobrzdąkać w domu i się czegoś nauczyć a nie jakiegoś 20 watowego potwora.Fender jest strasznie drogi.Jakieś inne propozycje poproszę.

20W to nie jest potwór, choć w domu może wydawać się głośny. Zresztą nigdy nie powinno się pieca rozkręcać na więcej niż 2/3 głośności... I wybacz, ale gitara elektryczna, jak wiele innych hobby, nie jest tania i z czasem - jeśli chcemy się rozwijać - dochodzi jeszcze więcej wydatków. Zawsze możesz przerzucić się na, bo ja wiem... szachy.

1000 zł na pierwszy sprzęt to ABSOLUTNE minimum, by w ogóle dało się na tym coś ugrać (i wtedy radzę brać używany). A jeśli 20W to naprawdę za dużo, to zawsze możesz wziąć 15-watowego Rolanda Cube.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tanie Ibanezy to szajs. Każda szanująca się firma ma w swojej ofercie tanie gitary, ale w przypadku takich firm jak Ibanez czy Epiphone te nie są za dobre. Rozejrzyj się za Cortem Deanem, coś z tych rzeczy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...