Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

UchiaKaike

Gra na instrumentach muzycznych

Polecane posty

Ja za to wpieprzę się z inną sprawą. Mam Roland Cube 20 XL i tego BC Richa. I cholerstwo na hi- gainie i dużej głośności sprzęga niemiłosiernie. Razem z kumplami podchodzimy do For Whom The Bell Tolls i brzmieniem pasuje mi ustawienie Metal no ale przy głośności grubo ponad połowa zakresu zaczynają się piski. Może to wina tych BC Richowskich przetworników?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Upewnij się, że nie stoisz zbyt blisko wzmacniacza, wtedy sprzęganie przy wysokiej głośności i wysokim gainie to normalka. U mnie na niskich głośnościach i hi gainie nic takiego się nie dzieje, ale gdy raz spotkałem się z kumplem-basistą i nieco pograliśmy głośniej ( volume około 6/7 ) to wtedy pierwszy raz doświadczyłem tego epickiego sprzężenia, które zawsze kojarzy mi się z dzikimi szaleństwami Hendrixa. Wystarczyło odejść nieco dalej od wzmaka, i wszystko ustało.

Jeżeli to nie pomoże... no nie wiem, w końcu do humby, nie powinny aż tak sprzęgać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co to nie mogę tego ściągnąć bo prosi mnie o konto premium :O! Takie checa na Speedyshare? Hmm... wstaw może na coś innego ;) Z doświadczenia wiem, że SoundCloud to wspaniała sprawa do zachowywania swoich nagrań ( ahh, i odnaleźć swoje konto z kawałkami nagranymi rok temu - bezcenne :D )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Poleciłby mi ktoś dość prosty utwór na klasyczną/akustyczną? Chodzi mi o jakąś znaną, chwytową melodię do ogniska, jestem kompletnym amatorem, nauczyłem się koślawo grać Whisky i Wehikuł Czasu. Moje umiejętności szukania w googlach nie pomogły. :wink: Głównie mam zamiar się uczyć power chordów i typowych riffów na gitarę elektryczną, ale parę "ogniskowców" nie zaszkodzi, prawda :happy: ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że większosć ludu zna

( i nawiasem mówiac - myśli że to utwór GnR ). W sumie to pierwszy utwór jaki nauczyłem się grać na gitarze, prosty, chwytliwa melodia, tekst, przynajmniej refrenu też nie za ciężki ( NAK NAK NAKIN ON HEWENS DOR :wub: ) więc myślę że na ognicho się nada.

Głównie mam zamiar się uczyć power chordów i typowych riffów na gitarę elektryczną, ale parę "ogniskowców" nie zaszkodzi, prawda ?

Niestety, trzeba liczyć się z tym że wielu ludziom o wiele bardziej spodoba się gdy zagrasz 3 pięknie brzmiące akordy, niż zagrasz kilka świetnych riffów po czym wyciśniesz soczyste solo. Stąd warto znać parę takich ogniskowców, bo nigdy nie wiadomo kiedy ktoś cię poprosi byś zagrał, a podczas ogniska Holy Wars raczej nie zagrasz, bo będzie to co najmniej dziwnie wyglądało...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

Dzięki za radę i propozycję. Zastanawiałem się właśnie, co bym zagrał, jakbym miał grać na ognisku. AC/DC, Nirvana, Metallica odpadają (choć Nothing Else Matters robi swoje :happy: ). Nie mówiąc już o kolędach - zacząłem się uczyć już teraz, żeby na święta kłopotu nie było :tongue: , ale do ognicha to to już nie bardzo...

A może jeszcze jakieś polskie kawałki? Jakiś Dżem, Republika? Czerwone Gitary?

[EDIT]Ogólnie aktualnym szczytem marzeń jest gra w zespole, stąd też po części ta nauka power chordów itp..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A my z chłopakami czasu na granie nie mamy ;( Żal okropny. A jak raz przyniosłem akustyka do szykoły to zagranie Fear of the Dark w obecności nauczycielki od anglika było bezcenne xD Spróbujcie ;) A właśnie, znacie jakieś ciekawe piosenki o tematyce wojennej (poza Sabatonem) i by to nie było jakieś arcytrudne?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pożyczyłem na razie gitarę klasyczną od znajomego. Na razie brakuje mi jednej struny E (tej basowej). Jakie utwory polecacie na początek do grania? Od czego mam zaczynać naukę? Prosiłbym o jakieś niewymagające tytuły.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Dalej powinieneś poćwiczyć skalki, wszak to na nich się opierają wszystkie "Awsum Sulllus" i ogólnie rozkład dźwięków na gitarze. Winieneś również improwizować samemu i tworzyć jakieś dzieła, co wszelako da Ci radochę, motywację i poczucie że Ci to wychodzi, a także zachęci do grania dalej. Ćwicz akordy, wszak błędem jest o nich zapomnieć.

Mógłbyś mi wyjaśnić, co to są te skałki? Na akordy przyjdzie pora, na razie ćwiczę szybkość na pajączkach. Gram tylko na palcach, bo kostek nie posiadam.

Na razie grywam Nothing Else Matters (ależ mi to wyzwanie...) i Son of the Blue Sky. Pomalutku zacznę grać coraz bardziej wymagające tytuły.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

Może nie powinienem się wypowiadać, bo też jestem początkujący... ale się wypowiem, co mi tam. :tongue: Z tego co ja zrozumiałem, to chodziło o skalki - czyli skale, gamy itp. Takie tam do re mi fa sol la si do :wink: . I racja, takie ćwiczenia skal na gitarze (ich rozpiski na gryfie są wszędzie) bardzo pomagają i rozwijają. Radzę jeszcze poczekać na odpowiedź kogoś lepiej obeznanego w temacie, ponieważ, jak wspomniałem, także dopiero zaczynam.

A tak na marginesie: korzystałeś z jakiejś strony dla początkujących gitarzystów? Pytam, bo też na początek uczyłem się wstępu do Nothing Else Matters i motywu Son of the Blue Sky. Tak mi znajomo zabrzmiało :happy:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc widzę że ze skalami będzie lekki problem. Znalazłem już jak zagrać gamę, ale ile muszę znać skal na początek?

Na razie ćwiczę (I Can't Get No) Satisfaction TRS, ale idzie mi trochę średnio.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz zaraz, MAGnet, co ty gadasz? Koleś świeżo zaczyna grać na gitarze, a ty polecasz mu uczyć się podstaw do grania SOLÓWEK? Moim zdaniem to nie tak - zaczyna się od prostych riffów, a nie uczenia skal i "pajączków" bo to żmudna i nudna robota, oczywiście rozwija, ale polecałbym takowe ćwiczenia dopiero w momencie gdy co nieco gitarkę już będziesz ogarniał, bo służy to do grania solówek których i tak raczej teraz nie będziesz wyciskał.

@RaxusV - nie wiem jakiej muzyki słuchasz, ale wybierz sobie jakieś riffy które nie brzmią zbyt skomplikowanie, polecana jest twórczość AC/DC i Black Sabbath, jako że riffy są chwytliwe, proste na początek i brzmią całkiem przyzwoicie.

Na twoim miejscu właśnie graniem riffów bym się zajął, akordy - o ile Ci się podobają, też możesz się poduczyć. TO są rzeczy na start, a nie odrazu skale, drabinki i bóg wie co jeszcze.

Szczególnie polecam, do nauki, ten kanał:

Marty Schwartz - Songs

Napewno znajdziesz tutaj coś dla siebie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz Magnet, niektóre zespoły/gitarzyści ciągle cisną w 1 skali, czy w 1 tonacji i nie powiesz, że to jest kiepskie. Wiemy, że ty na początku od razu szalałeś po skalach, ale myślę, że początkujących to może tylko zniechęcić. No i fajnie, że ktoś kto nie wie gdzie przycisnąć strunę przy progu, żeby wybrzmiała będzie wiedział jak grać legato (których poza tym pewnie nie będzie umiał robić na klasyku)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze powiedziawszy to mam duże chęci i mogę spróbować się nieco skal poduczyć. Tylko nie wiem jak się za to od początku zagrać.

W tygodniu zamówię zestaw strun. Muszę założyć E i zmienić resztę basowych, bo wydają nieprzyjemny, chrapowaty dźwięk. Są nastrojone.

Drabinki/Pajączki ćwiczę i idzie mi coraz lepiej. Akordów może mnie nauczyć koleżanka (pewnie dlatego mam takie chęci :trollface:), która od kilku lat chodzi na zajęcia muzyczne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Poczytaj trochę o tym(nadal nie wiem co lubisz grać)

Generalnie lubię rock (Disturbed, Skillet, Yellowcard) i heavy metal (Iron Maiden, Black Sabbath, Dragonforce, Metalica). Przysiągłem sobie, że dopóki nie zagram Ghost of the Navigator, dopóty nie gram w żadnym zespole :trollface: *.

A jakich, jeśli można zapytać?

Oczywiście na początku jakieś proste akordy. Później wezmę się za coś trudniejszego.

* - a kto mnie będzie w ogóle chciał :trollface:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...