Skocz do zawartości

Resident Evil (seria)


RoZy

Polecane posty

Niestety sam ich nie zabijasz - wszędzie z tobą pcha się Sheva

No i wlasnie to jest problem... JA NIE CHCEM CO-OPA!!!!!!!!!!!!! ;/

Zupelnie nie rozumiem tego trendu, ktory utrzymuje sie na rynku juz od dobrych kilku lat. Gdzie sie podzial stary, dobry singiel?

A jak sie ma sprawa z bronmi? Jak rozumiem, system jest podobny do tego w RE4? Czy liczba broni jest podobna do tej z RE4 i czy mozna je ulepszac? Nadal dziela sie na klasy, takie jak pistolety, shotguny, etc? Ogolnie, jak bardzo RE5 jest podobny do RE4?

Gralem troche w residenta, ktory byl w jednym z wydan CDA, ale srednio mi sie podobal. Nie chodzilo ani o grafike, ani o sterowanie (swego czasu potrafilem nawet grac w DMC3 na klawiaturze, to byl hardcore :D), raczej ogolne wrazenia. Czy RE1 da sie sciagnac za darmo z internetu?

EDIT: Wlasnie zobaczylem ten filmik, i powiem szczerze, ze nie wynika z niego NIC, oprocz faktu, ze akcja bedzie sie rozgrywac w Raccoon City. Czytalem jednak troche info na necie, podobno bedzie co-op na 4 osoby i gra online (bleeeh). Dlaczego, zamiast szukac nowych koncepcji na gre, nie wroca do starych pomyslow, ktore juz sie podobaly? Dotyczy to chyba wszystkich gier Capcomu, nowe DMC tez bedzie odbiegac od poprzednich czesci...

Edytowano przez Professor00179
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety sam ich nie zabijasz - wszędzie z tobą pcha się Sheva

No i wlasnie to jest problem... JA NIE CHCEM CO-OPA!!!!!!!!!!!!! ;/

A jak sie ma sprawa z bronmi? Jak rozumiem, system jest podobny do tego w RE4? Czy liczba broni jest podobna do tej z RE4 i czy mozna je ulepszac? Nadal dziela sie na klasy, takie jak pistolety, shotguny, etc? Ogolnie, jak bardzo RE5 jest podobny do RE4?

>>>RE5 to RE4 z dodanym co-opem i innymi lokacjami. Owszem, jest parę różnic (nie ma łączenia skarbów, chyba bronie zawsze są jako jedna całość, nie ma tego "Exclusive Upgrade'u", itp.), ale jeśli chodzi o ogólne założenia, to jest w miarę tak samo (no, pomijając jeszcze inny ekwipunek - 9 pól zamiast walizki i autosave'y)...

Czy RE1 da sie sciagnac za darmo z internetu?

>>>Nie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogolnie, jak bardzo RE5 jest podobny do RE4?

Pod względem broni, zaprojektowania etapów, to jest prawie to samo.

Czy RE1 da sie sciagnac za darmo z internetu?

Za darmo nie :D Ale kupić tego raczej też się nie da :) Chyba że na jakichś aukcjach, albo drogą cyfrową.

Dlaczego, zamiast szukac nowych koncepcji na gre, nie wroca do starych pomyslow, ktore juz sie podobaly?

Takie czasy :/

Edytowano przez vimes
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, a czy w piatce da sie grac w co-opa na jednej kopii? Moglbym wtedy grac z bratem i moze nie byloby tak zle. Co do RE1, to moze zagralbym na PS1? Teoretycznie moglbym kupic PS2, ktory z tego co wiem, ma 'kompatybilnosc wsteczna'. W ten sposob moglbym rowniez zagrac w kilka innych gier, wiec na pewno sie zastanowie.

A ogolnie, to w Waszym odczuciu, RE4 jest lepsze od RE5, gorsze, czy na tym samym poziomie? Umiejscowienie najnowszej czesci w afryce to jakies nieporozumienie, jak w goracym sloncu poczuc ta 'odrobinke' horroru, ktora zawsze towarzyszyla tej serii? ;/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RE4>RE5

Kilka pomysłów w najnowszej części było nietrafionych (choćby ten nieszczęsny ekwipunek), kilka niekoniecznie musiało się spodobać (co-op). Choć jako strzelanka z kilkoma charakterystycznymi motywami sprawdza się świetnie. Pod względem funu z gry i replaybility jest nadal bardzo dobrze...

Edytowano przez Accoun
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, jeżeli o mnie chodzi to gra straciła elementy horroru już w czwórce, bo ani razu nie podskoczyłem ze strachu jak chociażby przy wejściu Nemesisa w komisariacie przez okno :P To było COŚ. Jasne, niby klimacik z racji panującego mroku jest zachowany, ale w moim przypadku bardziej bałem się w Dead Space jeżeli o to chodzi. Od czwórki po prostu przyjemnie strzela się do "zainfekowanych" ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no mi wlasnie chodzi o ta 'klimatycznosc' RE4, pamietam jak zainstalowalem patcha (nie bez problemow, musialem przeinstalowywac gre pare razy, zanim przestal wyskakiwac blad), i naprawde robilo wrazenie.

A po wzgledem 're-playability' to RE4 jest lepsze od RE5? Pamietam, ze calkiem duzo rzeczy jest do odblokowania w RE4, w tym, nowe watki z Ada (moim zdaniem wyglada o niebo lepiej od Shevy, prawdopodobnie dzieki kreacji :D). Jak to wyglada w RE5?

Sorry, ze tak duzo pytam, nie mam kasy zeby kupic obydwie gry (RE4 zostal w Polsce i nie moglem go znalesc), wiec chcem ustalic, czy wole RE5 czy ponownie zagrac w RE4. ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz kompa niezłego to zainstaluj ponownie RE4 z patchem, ale do tego dograj dodatkowe mody np. filmy w HQ, tekstury w wysokiej rozdzielczości, do tego odpowiednio zrobione ENB i wtedy dopiero gra robi wrażenie :cool:

W RE5 też jest masa rzeczy do odblokowania, na moje oko to o wiele więcej niż w czwórce. Ja bym na twoim miejscu kupił 5, bo bardzo ciekawą historię opowiada, też da się ją przechodzić wiele razy, jest trochę smaczków i cała gra jest po prostu świetna jako shooter. W dodatku masz też masz tryb mercenaries no mercy. Chociaż nie wiem jaki to problem kupić obydwie gry, klucz do RE5 za 5zł + RE4 za 20zł na allegro. Takie ceny są w Polsce, nie wiem jak w UK.

Edytowano przez vimes
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie w UK jest drozej, a ja wlasnej kasy nie zarabiam, dlatego to problem. Dodatkowo cene zawyza fakt, ze wiele gier na pc jest po roku lub 2 wycofywanych i potem dostaje sie 'genialne' oferty na amazonie, gdzie mozna kupic starsze gry za 'jedyne' 50-60 funtow (nie dotyczy reaktywacji, ktore jednak pojawiaja sie coraz rzadziej). Z powodu wysokiej ceny na amazonie, ceny na e-bayu tez leca w gore i zaczyna sie 'spirala nienawisci'. Najwyzszym rekordem jaki zanotowalem byl bodajze Re-volt za okolo ?200 na amazonie!!! Na szczescie znalazlem stare CD od Clicka wiec bylo bezbolesnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o klimat to RE 2 miało też świetny. Podchodzisz do okna a tam nagle łapią cię zoombiaki. Otwierasz szafę a tam eeeeeeeee... A Nemesis z RE 3 to już wisienka na torcie. Ile to on krwi napsuł graczom. Najlepsze było to że można było z nim walczyć albo zwiać, oczywiście nie zawsze ale...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Professor00179 - z tego co wiem, na allegro swego czasu można kupić RE 1/2/3 i kilka innych na konsole i tu doradziłbym ci kupić jeśli już PS2 bo gry z psx tu odbierają, a i są części RE, które wyszły tylko na PS2 więc mógłbyś grać i w te starsze i w te nieco nowsze.

A pamiętacie tą glizdę z RE 3? :)

@down - dokładnie o tę glizdę mi chodziło ;)

Edytowano przez pikaz512
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Spoko gra, bez niepotrzebnego nadmiaru zabawy w rzeźnika, chociaż nie powiem, juha lubi zalać czasami ekran. W każdym razie do pierwszego bossa, bo dopiero dotąd doszedłem (tylko godzinkę grania). Na samym początku trzeba przy większych falach jedynie przetrwać (np. czekając na helikopter którego pilotowi wyraźnie się nie śpieszy). Trzeba wtedy latać w kółko, co jakiś czas rozwalając wybuchowe beczki. Strzela się głównie do pojedynczych, trudniejszych wrogów [Hoża (aczkolwiek zzombiaczona) dziewoja w czarnej mini, lub zakapturzony, potężny kat] Ogólnie polecam grę.

PS: Pojawiła się w czerwcowym CDA.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też przeszedłem ją z kumplem. Jedyne co mnie wkurzało to QTE podczas walki z bossem na statku. Musiałem mieć ciągle palce na:

-Shift (żeby móc szybko dobiec do działka)

-A

-W, S

-D

-F

-V

Co daje 6 palców z czego ja dysponuje tylko pięcioma!! Sekwencje AD wykonywałem bez problemu ale na FV już nie nadążałem przełączać palców przez co na poziomie HARD poleciało duużo przekleństw zanim pokonaliśmy tego bossa.

Edytowano przez santiago619
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gra moim zdaniem jest jedną z najlepszych o

tematyce zombie. Zawsze coś mnie do tej gry

przyciągało a jak już przyciągnęło to nie chciało

puścić za wszelką cenę.

Też tak sądze ona jest była i będzie bo jest w tej serii jakaś siła która pozwala czekać na najnowszą część. Poza tym polecam Resident Evil 4

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, ja tam od pierwszych chwil wiedziałem, że w piątce nie znajdę ani grama strachu tylko bardzo fajną i porządną młóckę z "zainfekowanymi" ;) A co do rozwoju serii to zobaczymy co tam CAPCOM wymyśli nt. rozwoju serii a przede wszystkim - jak dalej popchnąć fabułę skoro nagle

zabrakło Weskera

? Z drugiej strony nie przełknę

jego wskrzeszenia z wulkanu

^_^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...