Jump to content
RoZy

Tomb Raider 2006-20xx (nowa seria)

Recommended Posts

Przyszła moja kolej na nowego Tomb Raidera i powiem szczerze, że mam lekki nie dosyt. Owszem jest to w dalszym ciągu bardzo dobra gra i jedna z lepszych które wyszły w 2013 roku. Ale kurczę cała historia w najnowszym Tomb Raiderze jakoś mnie nie porwała, nie wiem nawet dlaczego... Cała reszta jest na wysokim poziomie, graficznie gra czaruję i dawno nie widziałem ładniejszej produkcji na PS3. Jeśli chodzi o realizm i całe podobieństwo do serii Uncharted to jestem jak najbardziej na tak, bo gra na tym bardzo zyskała. Największe jak dla mnie zaskoczenie to cała mechanika walki z Łukiem, świetnie im to wyszło naprawdę. Słowem na koniec jestem bardzo zadowolony, bo bawiłem się naprawdę świetnie. Czekam na więcej :)

@JediMati

Czy ja wiem? A czy przypadkiem GTA V nie jest ładniejsze? No ale cóż, jednemu podoba się to, a drugiemu to. Dla mnie jednak gjeta pinć dalej pozostaje najpiękniejszą graficznie grą konsolową.

Ale musisz przyznać, że Tomb Raider indie nie jest, więc co do budżetu, to nie ma tu co szukać. I tak wywali kupę hajsu w grafików itd.

Słowem na koniec jestem bardzo zadowolony, bo bawiłem się naprawdę świetnie. Czekam na więcej :)

Owszem. Sam niedawno ukończyłem tą grę. Mam bardzo dobre wrażenia z niej wyniesione. Ale do tej beczki pełnej miodu jakiś burak wsypał dziegieć :[. Kompletnie nie kapuję, dlaczego z Lary zrobili Rambo (nawet kauteryzacja do zabawy się załapała). Ilość ofiar na jej koncie wynosi kilkaset. Serio, ale momentami aż mnie ilość przeciwników do ubicia wkurzała. Mam nadzieję, że w następnej części będą bardziej powściągliwi w tym temacie.

Ja mam nadzieję, że w następnej części popracują bardziej nad fabułą. Może i się czepiam i nie mam racji, ale mogli by historię oprzeć chociaż w części na jakiś faktach. No i oczywiście zmienić Lare na panią Archeolog a nie Rambo :)

Edited by JediMati

Nie powiem, nawet mi się podobało, jak Lara obrywała, ale faktem, że momentami kojarzyło mi się to nie tyle z Rambo, jak wspomniałem, ale bardziej z serią Die Hard (Szklana Pułapka). John McClane w końcu też w każdej części ledwo uchodził z życiem z różnych... perturbacji. I masowo wykańczał tych złych. Ale czy to dobra droga dla "nowej" Lary? Śmiem wątpić.

Ale jako plus, trzeba zaliczyć fakt, że Lara nie wygląda już jak modelka. To chyba dobrze, bo coś sobie (w poprzednich odsłonach) nie wyobrażałem super wysportowanej pani archeolog strzelającej z dwóch pistoletów do mitycznych i tych mnie mitycznych stworzeń z założonymi tipsami.

Chociaż nawet patrząc na najnowszą odsłonę. Taka niepozorna kobitka sprawnie biegająca z karabinem okopowym?

Cóż, przesadzono. Zarówno z arsenałem (walenie z granatnika jest tyle satysfakcjonujące, co absurdalne - wziąwszy pod uwagę, że Lara to przestraszona nastolatka :]), jak i z obrzydliwymi miejscami, pełnymi uschniętych, albo świeżych trupów. I to w ilościach rzędu tysięcy... Makabrycznie zbeszczeszczonych.

Ja się szczerze trochę na nowym Tomb Raiderze zawiodłem. Miałem chyba zbyt wysokie oczekiwania, bo dostałem zupełnie coś innego. Głównie jestem rozczarowany fabułą, strasznie nijaka była. Sam gameplay był dosyć przyjemny, graficznie cudo i troszkę Lara mnie irytowała. Zwłaszcza gdy non stop chodziła cała zakrwawiona... Dajcie spokój skąd tyle krwi ;/

Lub też na początku - Lara spada z wysokości spokojnie 20 metrów na pionowy pręt, co kończy się przebiciem niemalże na wylot. Lecz dzięki, temu, że pani archeolog zna się na wszystkim, udaje się go wyciągnąć po zaledwie jednej sekwencji QTE. Co jest bardzo ciekawe, bo w innych przypadkach nie potrafi znaleźć sobie kawałka szmatki i wody, aby zatamować krwawienie.

Zapowiadany był survival, a tu głód zależny jest od rozwoju fabularnego. Zapowiadana była istna eksploracja, a w większości opiera się ona na wybraniu, którą stroną chcemy iść do tak, czy owak tego samego miejsca.

Też się niestety zawiodłem, spodziewałem się walki o przetrwanie,na początku zapowiadało się spoko ale potem zamienia się w Painkillera i wrogów zabijamy falami.

Ale za to multiplayer mnie pozytywanie zaskoczył smile_prosty.gif

Edited by SummerGlau

Ja akurat multiplayer w takich grach (tak jak i w The Last of Us) uważam za niepotrzebny. O ile w najnowszej odsłonie przygód Lary jest całkiem przyjemnie, to ten w TLoU jest ubogi w tryby.

Rok od premiery gry minął, nadszedł więc czas na ponowne wcielenie się w rolę pani archeolog. Przed momentem po raz drugi ukończyłem najnowszego Tomb Raidera, i mam te same wrażenia, jak przy pierwszym spotkaniu. Sądziłem, że tym razem przejdę grę zdecydowanie szybciej, skupiając się jedynie na wątku fabularnym i nie zwracając uwagi na wszelakie znajdźki oraz ulepszenia broni/postaci. Jednakże nic z tego nie wyszło - miodność zbierania wszystkiego ponownie zwyciężyła i po raz drugi ukończyłem grę na 100% ;]

Ogrywam teraz najnowszego Tomb Raidera i muszę powiedzieć, że jest lepszy niż Legenda, Anniversary i Underworld razem wzięte, a te były przecież bardzo fajne. Nie da się ukryć, że autorzy zaimplementowali sporo rzeczy z innych gier(wspinanie jest żywcem wzięte z Uncharted i lekko z God of War, strzelanie tylko z przyłożenia i chowanie się za osłonami z Gearsów, uniki z Alana Wake'a,tylko poprawione). Podoba mi się to zdobywanie doświadczenia, a co za tym idzie rozwijanie umiejętności, zbieractwo surowców i ulepszanie sprzętu, tylko szkoda, że można to robić jedynie w tych obozach. Szkoda też, że autorzy nie dali możliwości sprintowania i używania broni rzucanej, której tak ochoczo używają przeciwko nam przeciwnicy(z nieludzką wręcz celnością). Używanie łuku jako środka transportu też nie jest do końca dopracowane. Dlaczego strzały z liną wbijają się tylko w te olinowane powierzchnie i dlaczego, jak nie ma palika do zaczepienia drugiego końca liny, to Lara tylko bezradnie próbuje przyciągnąć drugą stronę do siebie. Czasami można byłoby wbić strzałę z liną i po zwisającej linie wspiąć się na inaczej niedostępne miejsca, jak to miało miejsce w Thiefie czy Dark Messiah of Might & Magic(podejrzewam, że autorzy nie dali takiej możliwości, bo to byłoby już kolejne zapożyczenie, a nie chcieli dawać już kolejnych). Poza tym grywalność stoi na wysokim poziomie i gierka wciąga. Kampania jest długa(co jest niewątpliwym plusem w dobie gierek na jeden wieczór), a fabuła dość ciekawa(przemiana Lary z wystraszonej dziewczynki w twardą, zahartowaną kobietę po przejściach, która nie boi się zabić). Ogólnie mówiąc, bardzo dobra gra, nie tylko dla fanów Lary.

Edited by CYBERTRIBAL

Jako gra akcji nowy Tomb Rider sprawdza się bardzo dobrze i można miło spędzić kilka godzin. Zagęszczenie klimatu zdecydoawnie wyszło grze na dobre. Myślę, że gdyby gry na początku nie zapowiadano na survival wyszło by twórcą zdecydowanie na lepsze. Pierwsze zapowiedzi rozbudziły mocno apetyty wielu graczy, a okazało się, że dostaniemy to co zwykle, tylko że z Larą w roli głównej. Szkoda.

Gra, którą "zmęczyłem" bardziej niż skończyłem z wypiekami na twarzy. Fabularnie to taka dolina, że naprawdę nie wiem, kto jeszcze zatrudnia Rhiannę Pratchett z własnej woli. Mechanika przyjemna, ale w niczym nie przypomina szumnych zapowiedzi sprzed premiery. I nie zachęca niczym do ponownego przejścia, niestety :/.

Rise of the Tomb Raider wreszcie zapowiedziany a tu taka cisza ;/ Co prawda na razie nie wiele wiadomo o grze jedynie to, że będzie to kontynuacja ubiegłorocznego Tomb Raidera, który był świetnym restartem serii. Z niecierpliwością czekam ja jakiegoś gameplaya albo chociaż screeny ;]

Kurde, dopiero po włączeniu polskiej wersji językowej, zorientowałem się, że co drugie słowo to seria wulgaryzmów! Yep, bardzo klimatyczne, ale profesor Miodek jest z pewnością wściekły... nareszcie prawdziwy Tomb Raider!

Tomb Raider'a nie tak dawno skończyłem, zrobiłem 100% osiągnięć. Czas spędzony przy multiplayerze, można równie dobrze poświęcić dla kampanii. Mi osobiście ta część się bardzo podobała. Strzelanie z łuku, jakieś skromne zagadki. W kolejnej części jednak, wolałbym więcej podróżowania, pułapek i zagadek. Tego mi trochę w tej części brakowało. Ile można iść przed siebie wiedząc, że nic tak naprawdę cię nie zabije (nie licząc przeciwników, którzy na dobrą sprawę też nie byli zbyt trudni). Graficznie naprawdę fajnie. Czekam z niecierpliwością na część kolejną.

Ja teraz oczekuję prawdziwego survivalu. Tak oskryptowana walka o przeżycie satysfakcji nie daje, ale przynajmniej nie jest to samoistna strzelanka o kobicie z karabinem. Bardzo spodobał mi się pomysł na pozbawienie gry HUD, i tym razem mam na to nadzieję.

Mam pewien problem. Ostatnio wyhaczyłem zestaw 9 gier z serii o pani archeolog za 33 złote (Ultimate Edition). Zainstalowałem Legend i tutaj zonk: nie ma angielskiej wersji językowej. Są wszystkie poza tą. Stąd moje pytanie: czy jest jakaś możliwość uzyskania dostępu do angielskich głosów, czy utknąłem z polską wersją językową na dobre?

Ok, zatem mamy nową nową serię Tomb Raider. Po trzecim Tomb Raiderze przychodzi Rise of the Tomb Raider. Jak myślicie, co dalej wypluje Ubi? Tomb Raider: Vengeance? Tomb Raider: Warrior Within? Tomb Raider: Other Tomb? Tomb Raider: Angel of D... wróć.

Ok, zatem mamy nową nową serię Tomb Raider. Po trzecim Tomb Raiderze przychodzi Rise of the Tomb Raider. Jak myślicie, co dalej wypluje Ubi?

Moim skromnym zdaniem tytuł jak najbardziej adekwatny, ubiegłoroczna odsłona była 'narodzinami' Lary Croft a tutaj zaczyna się właściwa rozgrywka ;]

Ja teraz oczekuję prawdziwego survivalu. Tak oskryptowana walka o przeżycie satysfakcji nie daje

Na prawdziwy survival bym nie liczył, twórcy pewnie pójda w ślady TR z 2013, pewnie będzie bardziej rozbudowany i błyszczący tak jak to z kontynuacjami bywa. A co do przyjemności płynącej z rozgrywki to nowy Tomb Raider jest jak na razie na szczycie mojej listy :D

Niestety, ale reklamowanie gry jako survival im nie wyszło. Mam nadzieję, że teraz nie popełnią tego samego błędu. Choć nawet gdyby tak było, to im nie uwierzę, bo póki co, zapowiada się, że Lara będzie profesjonalną, twardą, zimnokrwistą zabójczynią.

Nie mam nic przeciwko temu smile_prosty.gif Tylko obawiam się, że zwiną mi łuk :(

Choć przydałoby się trochę więcej łamigłówek. Mogą być banalne, ale żeby były.

Edited by 2real4game