Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

RoZy

Tomb Raider 2006-20xx (nowa seria)

Polecane posty

Gra, którą "zmęczyłem" bardziej niż skończyłem z wypiekami na twarzy. Fabularnie to taka dolina, że naprawdę nie wiem, kto jeszcze zatrudnia Rhiannę Pratchett z własnej woli. Mechanika przyjemna, ale w niczym nie przypomina szumnych zapowiedzi sprzed premiery. I nie zachęca niczym do ponownego przejścia, niestety :/.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rise of the Tomb Raider wreszcie zapowiedziany a tu taka cisza ;/ Co prawda na razie nie wiele wiadomo o grze jedynie to, że będzie to kontynuacja ubiegłorocznego Tomb Raidera, który był świetnym restartem serii. Z niecierpliwością czekam ja jakiegoś gameplaya albo chociaż screeny ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomb Raider'a nie tak dawno skończyłem, zrobiłem 100% osiągnięć. Czas spędzony przy multiplayerze, można równie dobrze poświęcić dla kampanii. Mi osobiście ta część się bardzo podobała. Strzelanie z łuku, jakieś skromne zagadki. W kolejnej części jednak, wolałbym więcej podróżowania, pułapek i zagadek. Tego mi trochę w tej części brakowało. Ile można iść przed siebie wiedząc, że nic tak naprawdę cię nie zabije (nie licząc przeciwników, którzy na dobrą sprawę też nie byli zbyt trudni). Graficznie naprawdę fajnie. Czekam z niecierpliwością na część kolejną.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja teraz oczekuję prawdziwego survivalu. Tak oskryptowana walka o przeżycie satysfakcji nie daje, ale przynajmniej nie jest to samoistna strzelanka o kobicie z karabinem. Bardzo spodobał mi się pomysł na pozbawienie gry HUD, i tym razem mam na to nadzieję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pewien problem. Ostatnio wyhaczyłem zestaw 9 gier z serii o pani archeolog za 33 złote (Ultimate Edition). Zainstalowałem Legend i tutaj zonk: nie ma angielskiej wersji językowej. Są wszystkie poza tą. Stąd moje pytanie: czy jest jakaś możliwość uzyskania dostępu do angielskich głosów, czy utknąłem z polską wersją językową na dobre?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, zatem mamy nową nową serię Tomb Raider. Po trzecim Tomb Raiderze przychodzi Rise of the Tomb Raider. Jak myślicie, co dalej wypluje Ubi? Tomb Raider: Vengeance? Tomb Raider: Warrior Within? Tomb Raider: Other Tomb? Tomb Raider: Angel of D... wróć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, zatem mamy nową nową serię Tomb Raider. Po trzecim Tomb Raiderze przychodzi Rise of the Tomb Raider. Jak myślicie, co dalej wypluje Ubi?

Moim skromnym zdaniem tytuł jak najbardziej adekwatny, ubiegłoroczna odsłona była 'narodzinami' Lary Croft a tutaj zaczyna się właściwa rozgrywka ;]

Ja teraz oczekuję prawdziwego survivalu. Tak oskryptowana walka o przeżycie satysfakcji nie daje

Na prawdziwy survival bym nie liczył, twórcy pewnie pójda w ślady TR z 2013, pewnie będzie bardziej rozbudowany i błyszczący tak jak to z kontynuacjami bywa. A co do przyjemności płynącej z rozgrywki to nowy Tomb Raider jest jak na razie na szczycie mojej listy :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, no - znajdowanie medykamentów w poprzedniej części, pomimo że oskryptowane, to nadal było bardzo ciekawe, a widowiskowe momenty można uznać nawet za przekombinowane. Potrzeba pokarmu? Niby była, ale jakoś te fragmenty były bez polotu (pierwszy kontakt z tym zagadnieniem był bardzo udany - polowanie na jelonki). Jeśli już mają dodać więcej elementów survivalu, to też dodadzą HUD, a jak, wtedy tytuł starci wiele ze swojego uroku...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję (wiem, naiwność), że kolejny TR będzie nieco bardziej wymagający. Ten ostatni jest po prostu za prosty w każdym aspekcie, chociaż gra się nawet przyjemnie. Elementy platformowe są może ze dwa na całą grę, gdzie faktycznie trzeba uważać, zagadki są takie, że po prostu nie da się ich nie rozwiązać (jak są dwa, maks trzy elementy poziomu, z którymi trzeba coś zrobić to nawet metodą prób i błędów się przejdzie dalej w 5 minut). Znajdzki? Ok, potrafią być nawet sprytnie porozkładane, ale znowu - znajdź mapę skarbów (czasami dwie), po czym podświetlaj jedną znajdzkę za drugą i kieruj się na niebieski snop światła, którego nie da się przeoczyć. Opcjonalne grobowce to też jakiś żart.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Far Cry 3, znajdźki też specjalnie trudne do znalezienia nie są. Niepokojący jest fakt, że mapę regionu można kupić (w okolicach 500 dolarów). Wtedy już cała satysfakcja z ich znajdywania... znika.

Odnośnie elementów platformowych... twórcy mówili, że jest to odsłona, która zrywa z tradycjami poprzedniczek, a tam skakania było naprawdę mnóstwo. Więc nie widzę powodów do narzekań, skoro zapowiedzi Squere Enix znalazły się w grze.

W Far Cry 3, znajdźki też specjalnie trudne do znalezienia nie są. Niepokojący jest fakt, że mapę regionu można kupić (w okolicach 500 dolarów). Wtedy już cała satysfakcja z ich znajdywania... znika.

Odnośnie elementów platformowych... twórcy mówili, że jest to odsłona, która zrywa z tradycjami poprzedniczek, a tam skakania było naprawdę mnóstwo. Więc nie widzę powodów do narzekań, skoro zapowiedzi Squere Enix znalazły się w grze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukończyłem grę i chcę grać dalej. Więc wczytuję ostatni zapis. Zresztą jakikolwiek zapis i mam 2 obozy z których nie mogę użyć szybkiej podróży. Więc jak do &*)% mam zrobić grę na 100% skoro po ukończeniu jej nie mogę odbyć szybkiej podróży by odnaleźć zapewne grobowce których nie odkryłem i inne bzdety. W T F!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję (wiem, naiwność), że kolejny TR będzie nieco bardziej wymagający. Ten ostatni jest po prostu za prosty w każdym aspekcie, chociaż gra się nawet przyjemnie.

Zgadza się, mam nadzieję że trzeba będzie się wykazać większą zręcznością przy skokach i łapaniu się krawędzi/ścian. W TR robi się to automatycznie niestety - np. kiedy zjeżdżamy z liny i musimy wbić czekan w ścianę, aż prosi się w tym miejscu delikatny bullet-time i konieczność (manualnego!) zeskoku z liny i uchwycenia ściany.

zagadki są takie, że po prostu nie da się ich nie rozwiązać (jak są dwa, maks trzy elementy poziomu, z którymi trzeba coś zrobić to nawet metodą prób i błędów się przejdzie dalej w 5 minut).

Dokładnie, grobowce mogłyby być dłuższe i złożone z większej ilości zagadek do rozwiązania. Zwłaszcza, że były opcjonalne - gdyby się komuś nie chciało myśleć i przechodzić długich etapów mógłby sprawę olać. Do poprawy w następnej odsłonie.

Znajdzki? Ok, potrafią być nawet sprytnie porozkładane, ale znowu - znajdź mapę skarbów (czasami dwie), po czym podświetlaj jedną znajdzkę za drugą i kieruj się na niebieski snop światła, którego nie da się przeoczyć. Opcjonalne grobowce to też jakiś żart.

Z tego ułatwienia akurat nie trzeba było korzystać, ale sam fakt wyświetlania ich na mapie rujnował całą frajdę z szukania. Powinno być tylko liczbowe zestawienie na każdy etap (ile mamy/ile zostało do znalezienia).

Zobaczymy czy te rzeczy zostaną poprawione, a trochę czekania nam zostało. Rise of Tomb Raider pojawi się w 2015 tylko na XONE i będzie miał czasową wyłączność (pewnie 12 miesięcy). Swoją drogą to nowy XBox faktycznie musi być mało konkurencyjny dla PS4 i PC-tów skoro już na starcie stosuje się takie niskie zagrywki jak wykupienie exclusiva multiplatformowej serii...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

jest teraz przecena na x360 ostatniej serii Lary. m.in. Legend, Anniversary i Underworld. Chcę jedną z nich zakupić, a nigdy w żadną z tych nie grałem oprócz jedynki i ostatniej wersji. Którą byście polecali z tych trzech na dzień dzisiejszy?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lucas

Polecam Underworld według mnie chyba najlepsza cześć z trylogii starej generacji. Gra ma wszystko to co może ci zaoferować Legend i Anniversary, tylko że tu jest więcej i lepiej. Fabularnie również całkiem ok a zagadki są naprawdę super dla mnie to była najlepsza część pod względem zagadek a grałem we wszystkie Tomb Raidery ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Krisstoof

Moje pierwsze skojarzenie również było związane z Alanem ;] Ale to zdecydowanie rosja, syberia...

Mam tylko nadzieję, że szybciej niż GTA V dadzą ją na inne platformy.

też mam taką nadzieję oby nie więcej niż pół roku, jak nie to kupię chyba na konsolę bo raczej tak długo nie wytrzymam ;] Co do rockstra to bardzo nieczyste zagranie w stosunku do graczy pecetowych ;/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego mniej walki? Walka w poprzedniej części była dobra, a mogli by jeszcze ją trochę usprawnić. No i oczywiście fabuła oraz świat. 100% w poprzedniej części zajęło mi ok. 20 godzin, co jest w sumie krótko. Mam nadzieję, że nie zmienią modelu postaci, bo podobała mi się tamta Lara.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze więcej nowych informacji link: http://imgur.com/a/1VKh0 ;]

Akcja gry to rzeczywiście syberiia biggrin_prosty.gif

Chociaż już są wzmianki o "sekretnej organizacji czającej się w cieniu"
tajna organizacja była już (jeśli dobrze pamiętam) w komiksach kontynuujących fabułę reboota z 2013.

@Krisstoof

Mniej a bardziej intensywniej, w TR niestety było tego trochę za dużo bo ostatecznie Lara pozbawiła życia wszystkie żywe istoty na wyspie. Chciałbym żeby było trochę realistycznej smile_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łojej, ależ zainteresowanie tematem.

Zakładam, że widzieliście gameplay z Syberii? Wygląda na to, że początek niemal identyczny jak w poprzedniej grze tj. Lara zmęczona, zziębnięta, szuka miejsca na pierwszy obóz. Potem robimy łuk z kijka i do doju. Dlaczego nie mogła wziąć ze sobą tego lepszego łuku z poprzedniej gry? pokerface.png

Mam nadzieję, że będzie mniej QTE, mniej "mash E to open the door", mniej walk, w których nie ma miejsca na skradanie się i mniej dziur fabularnych. Ciekawe, czy Afryka i Syberia to jedyne lokacje. Twórcy mówili coś, że Rise będzie miał 3x więcej contentu niż reboot, może dadzą jeszcze jedno miejsce?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...