Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

RoZy

Tomb Raider 2006-20xx (nowa seria)

Polecane posty

W ostatnim odcinku Co-Relacji pogadaliśmy troszkę o tych preorderach, podsumowując jednakże nasze wywody - warto zainwestować zarówno w koszulkę jak i steelbooka (wielu osóbkom się podoba, choć mi osobiście genitalii nie urwał), byłbym jednak skłonny przychylniej spojrzeć na koszulkę która ma naprawdę niezły nadruk i prezentuje się (w tej cenie) całkiem solidnie. Warto tylko zaznaczyć iż dostępne są tylko T-shirty w rozmiarze L.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki smile_prosty.gif Chyba zainwestuje i w steelbooka jak i w koszulkę. Mam jeszcze jedno pytanie jak bym kupił obie wersje koszulkę w empiku, a steelbooka w mm to czy jak potem pójdę z tymi dwoma paragonami do mm lub do empiku to dostane zniżkę 40 zł czy tylko 20 zł ?

@down - dzięki za info ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedpremierowy hype na FA zdaje się nie istnieć. To trochę dziwne. W końcu gra jest zamawiana w Polsce przed premierą bardzo chętnie patrząc na top niektórych sklepów. Moja kopia już została wysłana, kody na DLC dostałem i czekam aż odblokują grę na Steam we wtorek.

Marketing Tomb Raider miał żenujący. Trochę to dziwne, bo Square bardzo dobrze reklamuje swoje zachodnie gry (Deus Ex:HR, Hitman czy Sleeping Dogs miały bardzo dobre akcje). W przypadku TR materiały do pewnego momentu były bardzo zniechęcające i pełno było niefortunnych wypowiedzi. Patrząc jednak po recenzjach można odnieść wrażenie, że gra się naprawdę udała. Chociaż z drugiej strony recenzje są teraz marnym wyznacznikiem jakości. ;p

Tak czy inaczej liczę, że dostanę dobrą grę. #iamthesurvivor

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja poczekam. Trochę to za bardzo podobne do Uncharted. Razi mnie też, że z jednej strony Lara miała być taka krucha i "śmiertelna", a w trailerach i gameplayach widzę takie akcje, których nawet Nathan Drake by nie przeżył :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie widziałem wczoraj kawałem jakiejś video-recenzji i Lara puściła tam 4 strzały w ciągu 3 sekund i posyłając 4 gości do piachu. Co do tego podobieństwa do Uncharted to w moim przypadku jest odwrotnie. To podobieństwo sprzedało mi grę. Jeśli Tomb Raider będzie chociaż w części tak dobry jak gry o przygodach Drake'a to będę w pełni usatysfakcjonowany.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orientujecie się może, czy w nowej odsłonie Lary pojawi się, tak jak w Red Dead Redemption, możliwość postrzelenia przeciwnika w rękę lub nogę i zauważenia wyraźnych tego konsekwencji ( np. rozbrojenie, utykanie, itp.) ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się dlaczego Square trzyma embargo na recenzje wersji PC do samej premiery w sytuacji, gdy wersje konsolowe są oceniane już od tygodnia. Wątpię, że ma to związek z jakością portu. Konwersje od Square na tle konkurencji prezentują się bardzo dobrze. Deus Ex może nie był technologicznym cudem, ale działał świetnie. Hitman i Sleeping Dogs z kolei wyglądają cudownie i chodzą w pełni płynnie. Może to ma związek z tym TressFX?

Skręca mnie już, żeby w to zagrać. Kto wymyślił taką głupotę jak możliwość zagrania w daną grę dopiero po premierze?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy wiecie, ale Tomb Raider wydany w Polsce na PC to wersja ROW (nawet edycje zachodnie sprzedawane przez muve aktywują się jako ROW!) i gdyby wyszły do tej gry jakieś fabularne DLC to jesteśmy skazani na Cenegę i jej "szybkość" wydawania DLC (jeszcze nie dostaliśmy pierwszego DLC do Dishonored!). Żenada i tyle.

down.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@TitoBandito

ROW = Rest of World. Dishonored ma RHCP (Russian Hungarian Czech Polish) co potwierdza blokadę regionalną. Zresztą blokady regionalne dotyczą tylko gier Bethesdy (co pozwala myśleć, że wina leży zarówno po stronie Cenegi, jak i Beth). Z produkcjami Square nie ma żadnych problemów. Możesz sobie kupować DLC, dać grę komuś w formie gifta, itp. Nie ma strachu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno muve przez przypadek powysyłało niektórym osobom kolekcjonerki w wersji angielskiej. Oczywiście ze steama będzie dało pobrać się napisy i dubbing w Naszym języku, lecz jeżeli chce ktoś wersję PL musi się skontaktować ze sklepem w sprawie wymiany.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed wyjściem do pracy i na uczelnię włączyłem grę, żeby potestować ustawienia i puścić benchmarki. Po ustawieniu wszystkiego na ultra (texture filters 16x, SMAA 4x, reszta na maksymalnym poziomie) mam w tym wbudowanym w grę testerze średnio 55 FPS. Po dodaniu do tego TressFX mam średnio 30. Chyba odpuszczę sobie realistyczne włoski pomimo tego, że wygląda to naprawdę super. Filmiki na youtube nie oddają grze sprawiedliwości. Wygląda to naprawdę ślicznie. Jak wrócę to pobawię się w jakiś SweetFX czy downsampling, żeby maksymalnie upiększyć grę. ;p

Chętnie olałbym dzisiejsze obowiązki, żeby już zagrać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gracze byli już zmęczeni "starym" TR, szczerze powiedziawszy po przejściu Legendy, Anniversary i Underworlda choć to dobre gry miałem też dość. A nowy TR trafił w me gusta kopiując Uncharted którego uwielbiam i dlatego tak dobrze mi się w niego grało

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwólcie, że teraz ja się rozpiszę :)

Grę zakupiłem w czwartek w sieci sklepów Empik (była jakaś promocja, zamiast 140 zł, 120 zł), od razu poleciałem do domku i rozpakowałem pudełeczko. Okładka faktycznie bardzo ładna, jej tył choć nieco mniej urodziwy, mnie jakoś nie razi. Gierka zainstalowała się bez problemów po 20 minutkach i ruszamy...

Pierwsze co rzuca się w oczy to menu, jest w nim strasznie dużo pozycji: Nowa Gra, Kontynuuj, Zawartość Dodatkowa, Opcje, Test Wydajności itp. Szczena opada :) Pobawiłem się chwile opcjami, po czym ustawiłem wszystko na max oprócz TressFX, które nieźle konsumuje klatki (mój sprzęt to 4GB Ramu, Phenom II X2 560, Radek 6950, rozdziałka 1400x900). Czasami czuje lekkie spadki wydajności, ale nie są one dramatyczne. Po wstępie od razu przyszedł mi na myśl dubbing, ponieważ jest on wykonany bardzo fajnie. Głosy pasują do postaci, są "odmówione" z emocjami - po prostu git. Kolejną rzeczą jest grafika, która bądź co bądź, ze strony czysto technicznej nie powala, ale jeżeli chodzi o artyzm to cudo. Piękne widoczki, zaśnieżone góry, przełęcze - ślinka cieknie. Gameplay jest również miodny, strzelanie z łuku to przyjemność, polowanie na zwierzątka również, zaś praca kamery to po prostu majstersztyk. Czasami się gubi, ale to szczegół ;P Idę grać dalej, pózniej coś jeszcze może skrobnę. Ciau

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skończyłem grę na normalnym poziomie trudności. Wg. steama zajęło mi to 11 godzin. Zdobyłem 76% wszystkich znajdziek. Jestem zadowolony z gry. Grało się całkiem przyjemnie. Szkoda tylko, że na początku jest tyle QTE. Jak dla mnie 8/10 za singla. W multi jeszcze nie grałem.

jezyk2.GIF

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...