Skocz do zawartości
Qbuś

Gra o Tron (2011-)

Polecane posty

Ja chcę by 3 sezon był taki jak pierwszy - czyli świetny i jak najbliższy oryginałowi. Jeśli scenarzyści dalej będą nas katować swoimi własnymi chałturami, podobnie jak w sezonie 2, to będzie źle.

Drugi sezon już powoli zaciera się w mojej pamięci. Ale wiem jedno. Te pozmieniane wątki było by ciężko skierować z powrotem na właściwe tory, tak żeby wszystko było w zgodzie z książkowym oryginałem (mniej lub bardziej) tak jak w sezonie 1. Zresztą zobaczymy :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 sezon został już zaprezentowany prasie i niestety złe wieści dla fanów książkowego oryginału serial po raz kolejny zmienia pewne istotne fakty

jak choćby stopień oszpecenia Tyriona. W serialu jego nos nadal jest w całości zamiast tego dostał jedynie bliznę, mam nadzieję, że chociaż Jaimemu utną dłoń.

Dla zainteresowanych recenzją pierwszego odcinka wklejam link:

http://stopklatka.pl...on-3-odcinek-1-

Edytowano przez Forafix
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hę? Tyrion ma mieć swój nos? Przecież parę rzeczy było o to oszpecenie opartych i jest to całkiem istotna rzecz w książce, bo Tyrion całkiem często na to zwraca uwagę. Mam nadzieję, że wybrną z niezgodności tak, żeby nie zabić fabuły.

Edytowano przez Kiicek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Tak powinno być w każdym zamku" smile_prosty.gif

HBO bardzo dobrze zrobiło udostępniając pierwszy odcinek, dzień po premierze, dla wszystkich. Jak się chce to można. Mam nadzieję, że jeszcze jakiś czas i coś takiego będzie normą wśród stacji tv. W końcu seriale naprawdę zdobywają popularność w internecie. Tu należą się pochwały TVP które za niewielką opłatą udostępniają kolejne odcinki np. Rancza. Oby tak dalej.

Sam odcinek jest świetny.

Książkę czytałem już 2 lata temu, ale wszystko mi pasuje - niestety Martin również dokładnie nie opisał rozbicia Nocnej Straży przez zombiaków. I nie było żadnych durnych scen "tworzonych" przez scenarzystów. No może rozmowa Sansy i Littlefingera - ale to miało sens. Dany normalnie przybywa do Astoportu (moja ulubiona postać), Jon poznaje Cezara/Mance Raidera, Tyrion zostaje upokorzony przez ojca, Davos dociera na Smoczą Skałę. Wszystko tak jak powinno być - oby tak dalej. Nawet wygląd Nieskalanych mi się spodobał. Choć ja sobie ich wyobrażałem w podobnym stylu co najemnik z Luth Golen w Diablo II, ale naprawdę dają radę. Już nie mogę się doczekać sceny jak Dany ich "kupuje" tongue_prosty.gif. No i czołówka dalej genialna. Nie ma żadnych przesterowań, sztucznych wydłużeń melodii jak w drugim sezonie. No i mamy Astapor i spalone Winterfell (choć na sceny z Branem i Oshą poczekamy z tydzień). Na razie wydaje się, że narzekania fanów co do 2 sezonu zostały uwzględnione.

Pierwszy odcinek zdecydowanie dostaje 8azyliszkowy znak jakości biggrin_prosty.giftongue_prosty.gifsmile_prosty.gif.

Edytowano przez 8azyliszek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto było czekać cały rok, bo odcinek był po prostu świetny!

Książkę skończyłem gdzieś dwa miesiące temu, ale nie mam żadnych pretensji do scenarzystów. Wszystko jest na swoim miejscu, każda scena jest genialna a szczególnie lot smoka. Postacie nie irytują, dialogi są soczyste. Zobaczymy jak będzie dalej ale narazie jestem w pełni zadowolony. Scena kończąca pierwszy odcinek wywołała u mnie efekt wow, ale jestem tylko ciekaw ile wątków z 4 Tomu przenieśli do 3 sezonu. Bo z tego co pamiętam to ser Barristan Selmy pojawił się gdzieś pod koniec Stali i Śniegu wink_prosty.gif Jeśli się mylę to przepraszam ale zbyt dobrze nie pamiętam.

Edytowano przez JediMati
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odcinek niezły, oglądałem go z wielkim zaciekawieniem i w ogóle się nie nudziłem. Choć znów pojawiło się kilka niezgodności w stosunku do książek, których część jest spowodowana końcówką poprzedniego sezonu. Nie zmienia to jednak faktu, że odcinek spełnił moje oczekiwania i nie mogę się już doczekać kolejnych.

Mam lekki żal do twórców, że tak słabo zainteresowali się historią Brana i jego snami oraz Winterfell. Jest to dosyć istotny wątek, a tutaj jest potraktowany trochę po macoszemu. I o ile wątku Winterfell już nie naprawią, to liczę na trochę większą rolę historii Brana w serialu.

@Down

Aż zacytuję jedną z moich ulubionych postaci: ?I will hurt you for this. A day will come when you think you?re safe and happy and your joy will turn to ashes in your mouth. And you will know the debt is paid.? ;)

Serio, jak można nie lubić Dany? Moim zdaniem w książce najsłabsze są fragmenty z Branem i Theonem. Te pierwsze nudzą mnie niemiłosiernie, jednak sporo wnoszą do fabuły.

Edytowano przez Daedroth
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie pierwszy docinek nie porwał, zbytnio skakali po wątkach(tak, wiem, że w książce też, a czas jednego odcinka tego wymaga). Denerwowały mnie też uproszczenia, szczególnie w wątku Deanerys*(chociaż tej postaci, podczas lektury książek nie cierpię, bo nic się podczas tych rozdziałów nie dzieje, a brnięcie te kilkaset stron, żeby w końcu wątki się w ostatnim tomie się połączyły, dośc mnie denerwuje).

*Deadroth, nie zabijaj.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serio, jak można nie lubić Dany? Moim zdaniem w książce najsłabsze są fragmenty z Branem i Theonem. Te pierwsze nudzą mnie niemiłosiernie, jednak sporo wnoszą do fabuły.

Wątek Theona był całkiem niezły, bardziej znudziły mnie fragmenty z Brienne. Pierwszy odcinek całkiem niezły. Ciekawy jestem jak teraz wprowadzą postacie Reedów, którzy powinni się pojawić już w 2 sezonie.

Szczególnie spodobały mi się sceny z Margeary. Aktorka może nie jest miss Westeros, ale uśmiech ma przesympatyczny i pasuje mi do tej roli.

Edytowano przez chuunin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy sezon zapowiada się dobrze. Nie ma zbyt dużo zmian w stosunku do kart powieści (choć pewnie i tak się niemiło zdziwię). Nie podoba mi się aktor który gra Króla za Murem. Za stary i za brzydki, a poza tym powinien grać na lutni, bo właśnie dlatego, że Snow miał go za zwykłego grajka, myślał, że ten drugi to król. Ale to szczegół. Szkoda, że nie pokazali walki Wron z Dzikimi (wiadomo - budżet).

Też nie lubiłem wątków Brienne. W ogóle jej nie lubię. Ale po przeczytaniu 4 tomu książki, nie mogę się doczekać, co się z nią stanie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również nie mogę się przyzwyczaić do widoku Ciarana Hindsa w Grze o Tron. Jego twarz zawsze będzie przywodzić mi na myśl Juliusza Cezara, w którego się wcielił w Rome. Tutaj spodziewałem się raczej kogoś trochę młodszego, bardziej w stylu barda.

Z postaci "za murem" na razie najlepiej wypada Ygritte. Jej surowa uroda i sposób mówienia idealnie komponują się z klimatem mroźnej północy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP

Chyba brytyjska "uroda" :P:D:).

Drugi odcinek może być, choć u mnie wywołał mniej emocji niż pierwszy. Za to interesująca stała się scena między Tyrionem a Shae'ą. Dzięki temu dialogowi łatwiej można zrozumieć zakończenie 4 sezonu. Także rozmowa Margary i jej babci z Sansą jest niezła. Nie wychwyciłem podczas czytania intencji Margary, którą teraz można było zobaczyć jak na dłoni.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serial ma niesamowitą reklamę, a kolejne opinie tylko zachęcają do rozpoczęcia oglądania tego dzieła.

Dlatego mam pytanie- czy jeśli nie czytałem książkowego pierwowzoru będzie to jakaś wielka zbrodnia?, że np. podczas oglądania serialu nie będę znał wątków czy tym podobnych rzeczy?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Up

Wielka zbrodnia? Raczej nie, więc możesz śmiało oglądać. Dużo ludzi ogląda a nie czytało książek i nie narzeka (Przykład mój brat) Tym bardziej, że serial jakoś wybitnie dokładny względem książek nie jest.

Edytowano przez JediMati
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomość książki daje Ci przewagę, bo wiesz co jest fikcją scenarzystów, a co prawdą zgodną z oryginałem. O ile pierwszy sezon jest dość zgodny, to w drugim reżyser poszalał. Pierwszy odcinek trzeciego nie był jakoś bardzo oderwany, ale zdarzają się rozbieżności. Ogólnie polecam czytać i oglądać to będziesz na bieżąco miał to wszystko :) .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przeczytałem wszystkie tomy(jak na razie wszytkie) i wciąż ogląda mi się bardzo dobrze. Jedną z przewag oglądania serialu bez wcześniejszego przeczytania książek jest to, ze nie trzeba się pieklić na scenarzystów, gdy omijają ważne wątki. No i nie trzeba się denerwować

kto zaraz zginie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm według mnie lepiej nie czytać książki przed oglądaniem. Mnie osobiście szlag trafia właśnie przez te zmiany fabularne, część z nich niczym nie jest uzasadniona. Ale jeśli ktoś jest bardziej cierpliwy to nie powinno to robić różnicy. Z drugiej strony znając książkę łatwiej jest zrozumieć pewne wątki, które są ledwo poruszone w serialu albo zamotane.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny odcinek za mną.

Co na plus:

Wątek Theona. Cóż, nie wiem, jak jest w książce, ale mam nadzieję, że coś interesującego z tego wyniknie.

Margaery. Absolutnie ją uwielbiam, ją jak i samą aktorkę, która jest w stanie oddać prawdziwą naturę postaci, którą gra. Potrafi bez problemu przejrzeć Joffreya. Chyba znalazłam ulubioną bohaterkę.

Olenna Tyrell. Trzeba coś więcej dodawać?

Ciekawy wątek Aryi. Zobaczymy, jak potoczy się dalej.

Jaime i Brienne.

Minusy:

Robb i Talisa. Bleh. Nie trawię ich jakoś. Srsly, Robb...

Pojawienie się Reedów takie trochę... what. Znaczy, podkreślam, że nie czytałam książki, ale nawet dla mnie mnie to nagłe objawienie się ich było dziwne...

Wątek za Murem na razie zostawię. Jon mógłby czasem inną minę pokazać. :3

Edit.

Kiicek - toś mnie rozbawił. :D

Edytowano przez Kathai_Nanjika
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...