Skocz do zawartości
Qbuś

Gra o Tron (2011-)

Polecane posty

I znowu będzie jak onegdaj z "Władcą Pierścieni" - z niszowej (bo fantasy jednak jest niszowe) książki 'dla wtajemniczonych' wielki popkulturowy potwór, marketingowy szał, kubki, chlebaki i tornistry z Lannisterami i Starkami wink_prosty.gif
Na szczęście zawsze możesz po hipstersku zawołać "czytałem Martina jeszcze zanim nakręcili serial"! :laugh:

Moim zdaniem tylko jedno złe mogłoby wyniknąć z popularności - to, że twórcy serialu próbowaliby wprowadzać jak największe zmiany w scenariuszu względem książki. Wszystko inne - zachęcanie ludzi do czytania Martina i książek jako takich, zwrócenie uwagi na to, że fantastyka to nie są (tylko) bajeczki dla dzieci, a nawet wysyp towarów związanych z marką Pieśni Lodu i Ognia - to plusy.

No i nie każdy miał takie szczęście, żeby mieć w otoczeniu takie osoby, jak ty i Cardi, którzy polecaliby (a nawet pożyczali) tak dobre książki :happy:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ ja nie mówię, że to jakoś dramatycznie i strasznie, że ruszyła cała ta marketingowa i popkulturowa machina!

Tak, jak napisała Niziołka - dopóki dzieło nie jest bezczeszczone, wypaczane i skrawane na potrzeby masowego odbiorcy, a mimo to znajduje uznanie - wszystko jest w porządku i git :) Ale lekki żal elitarysty, któremu odbierają elitarność pozostaje... (Czas wyszukać kolejne niszowe i podziemne Dzieło, którym można się będzie brandzlować w doborowym gronie 5-6 osób ;p)

A wracając do głównego tematu - co sądzicie o obsadzie, która dołączyła na planie drugiego sezonu?

Natalie Dormer jako Margaery Tyrell moim zdaniem tak sobie, mam też pewne wątpliwości co do Brienne (Gwendoline Christie) reszta bardzo ok, zwłaszcza Stannis i jego dwór, no i McElhatton świetnie pasuje jako Roose Bolton. Hannah Murray jako Gilly - też bardzo bardzo przyjemnie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas wyszukać kolejne niszowe i podziemne Dzieło

Sprawdź trylogię "Książę Nicości". Albo jeszcze lepiej: "The Prince of Nothing" i narzekaj na polskie tłumaczenie nazwy.

co sądzicie o obsadzie

Aktor grający Stannisa na pierwszy rzut oka wydaje się być trafionym wyborem, do aktorki grającej Brienne mają wątpliwości wszyscy, którym pokazywałem jej zdjęcia. Liczę tutaj na dobrą pracę charakteryzatorów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o obsadę, to do tej pory jeszcze nikt mnie nie zaskoczył negatywnie. A wybór Bena Cromptona na Edda Cierpiętnika (moją ulubioną postać serii :D ) wydaje mi się fantastyczny ;)

(Czas wyszukać kolejne niszowe i podziemne Dzieło, którym można się będzie brandzlować w doborowym gronie 5-6 osób ;p)
Już więcej nie pożyczam od ciebie książek! >_<
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z ocenami aktorów wstrzymam się do drugiego sezonu, ponieważ wszystko zależy od tego, jak wypadną na ekranie. Niektórzy wydają się do swoich ról po prostu stworzeni i wypadają świetnie (Ned Stark, Robert Baratheon), innych polubiłem po zetknięciu się z samym serialem (Varys, Littlefinger, Allister Thorne), inni nie za bardzo pasują do mojej wizji (wizualnie, dźwiękowo), ale poza tym nie mogę im niczego zarzucić (Rodrik Cassel). Ogólnie zastrzeżeń do aktorów jako takich nie mam (chociaż Ogar za bardzo spalony nie jest), a zmiany są lekkie i do zaakceptowania (choć żałuję, że rybki zobaczymy dopiero w drugim sezonie, tak samo Stannisa). Dziwi mnie tylko zmiana imienia Roberta Arryna na Robina, ponoć powód brzmiał: "mógłby się widzom mylić". Coś w tym jest, w końcu kto odróżni wielkiego tłuściocha od małego dziecka?

Edytowano przez Holy.Death
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DOSAKUpl - oczywiście, że tak! W serialu wymieniono tylko część wątków, wiele pominięto, pojedyncze zmieniono. Poza tym - serial pozwala ci zobaczyć tylko akcje wykonywane przez postać i słowa przez nią wypowiedziane. W książce natomiast masz opisany sposób myślenia każdej z postaci, wspomnienia, których nie dałoby się przełożyć. Oczywiście - ilość stron może odstraszać początkowo, ale książkę czyta się błyskawicznie - średnio co ok. 15 stron zmienia się główny bohater, z którego punktu obserwujemy akcję, przez co ciągle się chce zobaczyć 'co u innej postaci'. Serial jest naprawdę świetny, ale zdecydowanie nie jest tak dobry, jak książka :)

Do tego ponieważ wyjaśni ci kilka spraw nierozwiązanych lub nawet nie wspomnianych w serialu, pozwoli ci także ze znacznie większym zrozumieniem i radością przeczytać kolejną część.

EDIT:

DOSAKUpl -> nie ma sprawy :) Cieszę się, że mogłam być pomocna :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki niziołka :) Jestem po lekturze pierwszej części i jestem nią zachwycony mimo tego, że wiedziałem co się stanie. Jutro biorę się za kolejne części, bo mimo wszystko lepiej mi się będzie oglądać serial po przeczytaniu książki niż na odwrót;) (a kolejna seria wyjdzie nieprędko:/)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam bardzo podobne zdanie co większość forumowiczów powyżej - świetny serial który każdy miłośnik fantasy powinien obejrzeć. Jedyne wady to mała liczba odcinków i BRAK SCEN BATALISTYCZNYCH!! Tego nie mogę przeboleć (znienawidziłem za to "Rome"). Tyle dobrego, że dzięki oglądalności w 2 sezonie bitwy mają być. A najlepszy odcinek sezonu to Epizod 7 i ostatnia scena z pamiętnymi słowami Littlefingera - GENIALNE. Po tej kwesti rzuciłem się na sagę i w półtora tygodnia przeczytałem wszystkie pozostałe książki :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bankowo. Praktyka pokazuje, że zawsze z wydań DVD można wysupłać dodatkową kasę co zresztą jest nawet fajnym rozwiązaniem :D Nie trzeba czekać na powtórki w telewizji tylko włożyć płytę, odpalić, ułożyć się wygodnie na kanapie i oglądać. A jak jeszcze dodać do tego kino domowe z zestawem 5.1 to panie... takie boxy powinny schodzić jak ciepłe bułeczki ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To byłby strzał w stopę, gdyby nie sprzedawać Gry o Tron w edycji DVD. Przecież obecnie jest to jedna z najpopularniejszych serii książek (wreszcie!) i jeden z najbardziej oczekiwanych seriali. I ogromna ilość fanów tego serialu potwierdza się choćby przez to, że dzięki głosom 24 tysięcy osób, jest na pierwszym miejscu w rankingu seriali na filmwebie.

Jeśli jeszcze dobrze go zgrają z edycjami książek, to może to pozwolić fanom na zrobienie sobie prawdziwie pięknej kolekcji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KLIK AMAZON <= jest już dostępny w pre orderze, aczkolwiek nie ma jeszcze oficjalnej daty premiery, ani nawet okładki. HBO nie spieszy się z wydawaniem 1. sezonu na DVD/BR skoro do premiery drugiej serii pozostało jeszcze niewiele mniej niż pół roku (kwiecień 2012). Myślę, że wydanie będzie dostępne w okolicach marca, no i niestety trzeba przygotowywać się na sporą kwotę, bo seriale HBO na dvd/br nigdy nie są tanie.

O Polsce już nie mówie, bo pewnie pojawi się za rok, może dwa ;)

EDIT: jest już zdjęcie wydania "Gry o Tron" na DVD/Blu Ray. Wygląda bosko: http://3.bp.blogspot.com/-T_y9q3gpBJ0/Ts5-...-S1-box-art.jpg :) Więcej szczegółów tutaj: http://www.spoilertv.com/2011/11/game-of-t...blu-ray_24.html

Premiera zgodnie z tym co mówiłem - 20 marca 2012.

Edytowano przez sephia
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydanie bardzo ładnie się prezentuje. Na pewno jak pisałem wcześniej zakupie. I co mi pozostało to tylko uzbroić się w cierpliwość i czekać do premiery (wydania pierwszego sezonu) prześwietnego serialu.

Edytowano przez Ozzi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałam całość i cóż - ME GUSTA MUCHO. Po pierwsze - muzyka, która jest nieludzko cudowna. Po drugie - aktorzy. Tyrion i Sandor (który to brzydal jest, notabene, moją ulubioną postacią) wypadli bezbłędnie - sama nie wiem, który lepiej. Idealna adaptacja niemal idealnej książki. Czekam na wydanie na DVD oraz drugi sezon... A zdjęcia z planu, które na fb umieszcza fikcyjne konto Littlefingera tylko zwiększają moją żądzę.^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie świetny serial. Klimatyczna scenografia, wielowymiarowe postacie, no i gra aktorów. Sean Bean jako Ned Sack i Peter Dinklage jako Tyrrion wypadają znakomicie. Jest dużo akcji i intryg, a scena kończąca odcinek została wyreżyserowana fenomenalnie. Niemniej serial obejrzałem po przeczytaniu książek, nie odwrotnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy sezon Gry o Tron ma być sprzedawany na dvd od 9 marca.

Kapitalnie.. wreszcie oficjalna data premiery. Oby z ceną nie przesadzili? Obecnie jestem w trakcie czytania pierwszego tomu "Pieśni lodu i ognia" i dopiero po przeczytaniu pierwszego tomu sięgnę po DVD nie inaczej.

Edytowano przez Ozzi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP

Eeee... Feainnewedd, coś ty się taka jak Sansa zrobiła :):tongue:

Ważne, że Peter Dinkle został doceniony i dostał Złotego Globa za swoją rolę. W ogóle wszyscy się dziwią, że HBO takie dobre seriale robi. Jak się umie to się ma, a nie tylko jak konkurencja w kółko dramaty medyczne i procedurale. GoT to po prostu epicki serial. I to nie tylko w odczuciu młodych - pokazałem mojej mamie i też się wciągnęła. Jak w drugim sezonie dodadzą sceny batalistyczne, będzie to serial idealny. Dobrze jakby miał też podtytuł "Starcie Królów".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ju noł, 8zyliszek, przez pewien czas grałam w pewnego OkołoGrooTronowego PBFa, w którym ja byłam Sandorem, a moja przyjaciółka - Sansą. Sentyment został. ^^

Pokazałam ,,Grę" ojcu - też się wciągnął, a fantasy nie lubi. Oczywiście usiłuje mi wmawiać, że to Sean Beann tak pozytywnie działa, ale ja już swoje wiem - to Tyrion, który się zachowuje jak mój ojciec właśnie, ot co.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poznaliśmy datę premiery wydania pierwszego sezonu "Gry o Tron" a pewnie większość z was zastanawia się nad ceną więc wszem i wobec przekazuje do wiadomości iż za wersje DVD oczekiwanego serialu HBO zapłacimy 130,49 zł a w wersji Blu-ray Disc drożej co zresztą mnie nie dziwi 278,99 zł. Także tak to wygląda Ja zaś zakupie wersje DVD.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...