Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

RoZy

Fable (seria)

Polecane posty

Jak dla mnie gra bomba :) Poprostu niesamowita, oczywiście jak na tamte czasy.

Uważam że dzięki grafice Fable jest wciąż aktualna i nie zestarzała się dzięki niej żeby teraz nazywać ją staruszkiem. Fable posiada całkiem zgrabnie rozwiązany gameplay z elementami których próżno szukać w innych tytułach. Duża możliwość interakcji (możemy pogadać z każdym oraz nic nie stoi nam na przeszkodzie by trochę poflirtować). Fryzury, tatuaże pozwalały nam na zmianę wyglądu bohatera. Jeśli chodzi o mnie to nie uważam ją za tak starą (ze względu chociażby na grafikę) a na tle obecnych tytułów też daje radę

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zadanie ze skarbem zawsze wykonywałem w ten sposób, że wykopywałem wielki topór obsydianowy na cmentarzyku przy Dębowej Dolinie - i quest był "wykonany".

Dziwne, nie? :biggrin:

Chyba coś zadania pomyliłeś. Na cmentarzu owszem mogłeś wielki obsydianowy topór wykopać ale ten topór należał do matki bohatera i na tym zakończę żeby nie spoilerować. Jeśli się mylę to mnie poprawcie

To czemu zadanie znikało (ducha już nie było)? :huh:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam że dzięki grafice Fable jest wciąż aktualna i nie zestarzała się dzięki niej żeby teraz nazywać ją staruszkiem. Jeśli chodzi o mnie to nie uważam ją za tak starą.

Nie zabardzo o to mi chodziło. Gra jest spoko nawet w tych czasach a grafika dalej zachwyca xD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(możemy pogadać z każdym oraz nic nie stoi nam na przeszkodzie by trochę poflirtować)
Rzeczywiście, te wybory dialogowe są powalające, a ich treść godna Tormenta. :| Już wolę encyklopedycznych NPC, których treści chociaż są zgrabnie ułożone i długie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(możemy pogadać z każdym oraz nic nie stoi nam na przeszkodzie by trochę poflirtować)
Rzeczywiście, te wybory dialogowe są powalające, a ich treść godna Tormenta. :| Już wolę encyklopedycznych NPC, których treści chociaż są zgrabnie ułożone i długie.

No dialogi rzeczywiście nie są szczególnie rozbudowane, ale cóż... przecież chodzi głównie o szlachtowanie kolejnych fal przeciwników, więc po co się czepiać? Z resztą jeśli w ogóle pojawiają się jakieś wybory dialogowe, to dotyczą sporego wątku fabuły (lub przynajmniej bierzącej misji).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli w grze chodzi głównie o walkę, to pomimo tego, że jest sporo rozmów z NPC (na niskim poziomie, bardzo, bardzo), raczej nie wypada brać tego jako "dobre". Dialogi są kiepskie, bardzo kiepskie, tylko "drugoplanowe" od czasu do czasu mają w sobie jakiś dostatecznie wykonany gag, ale z racji typowej zręcznościowości samej gry, nie są one dobre w ogóle - IMO.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba coś zadania pomyliłeś. Na cmentarzu owszem mogłeś wielki obsydianowy topór wykopać ale ten topór należał do matki bohatera i na tym zakończę żeby nie spoilerować. Jeśli się mylę to mnie poprawcie

Skarb zakopany przy posągu na cmentarzu TEŻ należy do zmarłego pirata. Po wykonaniu zadania w ramach nagrody zdradza nam jego położenie. Możliwe, że jeśli sami go znajdziemy i wykopiemy zadanie automatycznie się rozwiązuje.

EDIT: angelo, czytaj poprzednie posty :P Przecież wyraźnie napisałem o co chodzi z tym duchem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zadanie ze skarbem zawsze wykonywałem w ten sposób, że wykopywałem wielki topór obsydianowy na cmentarzyku przy Dębowej Dolinie - i quest był "wykonany".

Dziwne, nie? :biggrin:

Chyba coś zadania pomyliłeś. Na cmentarzu owszem mogłeś wielki obsydianowy topór wykopać ale ten topór należał do matki bohatera i na tym zakończę żeby nie spoilerować. Jeśli się mylę to mnie poprawcie

To czemu zadanie znikało (ducha już nie było)? :huh:

Bo pewnie się przestraszył tego topora :happy: A prawdę mówiąc to nie mam pojęcia dlaczego Ci zniknął (może sobie gdzieś poszedł). Rozwiązanie problemu z duchem znajdowało się na plaży.

(możemy pogadać z każdym oraz nic nie stoi nam na przeszkodzie by trochę poflirtować)
Rzeczywiście, te wybory dialogowe są powalające, a ich treść godna Tormenta. :| Już wolę encyklopedycznych NPC, których treści chociaż są zgrabnie ułożone i długie.

A gdzie ja napisałem że masz do wyboru jakieś opcje dialogowe? Khe, bo chyba czytasz wybiórczo. Nie przypominam sobie żeby ktoś Fable traktował na równi z Tormentem czy też Baldursami. To zupełnie inny rodzaj rozgrywki więc czego oczekujesz? Że będziesz mógł z każdym pogadać na 10 sposobów. Dialogi w Fable należały do lekkich i momentami zabawnych. Choć nie do końca nazwałbym je dialogami a komentarzami

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Rozmowa" = "dialog". I o ich klasie świadczy mnogość wyboru i treść, których w Fable nie ma. Jeśli nie chodziło Ci o dialogi, zaznaczyć trzeba było, że o "humor" w wypowiedziach postaci.

@Down

No przepraszam bardzo, ale nie obchodzi mnie bardzo "co autor miał na myśli", luźno interpretując znaczenie poszczególnych wyrazów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Rozmowa" = "dialog". I o ich klasie świadczy mnogość wyboru i treść, których w Fable nie ma. Jeśli nie chodziło Ci o dialogi, zaznaczyć trzeba było, że o "humor" w wypowiedziach postaci.

"Dialog"="operator telefoniczny". Chodziło mi o powagę wypowiadanych kwestii<ZAZNACZAM> Napisałem też że w Fable mamy do czynienia raczej z komentarzami niż z dialogami!!!! Czytaj ze zrozumieniem, chociaż bądź domyślny. THE END

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EDIT: angelo, czytaj poprzednie posty :P Przecież wyraźnie napisałem o co chodzi z tym duchem.

Raz - masz rację co do tego topora, skojarzył mi się z jego matką bo w końcu wykopaliśmy go z pod jej posągu.

Dwa - wspominasz o Lady Gray a jedynym duchem z którym mogę ją skojarzyć to duch jej siostry. Lecz to się wiąże zupełnie z innym zadaniem

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jedno pytanie do innego zadania. Co trzeba zrobić w świątyni Skorma by dostać

"Łuk Skorma"? Mam dostarczyć kogoś w ofierze, ale nie może to być zwykły człowiek, bo mówią, że nędzna ofiara, i mam się bardziej postarać (to znaczy nie do końca tak mówią, ale o to im chodzi :biggrin: ). Więc kogo mam im dostarczyć???

Za odpowiedzi dzękuje :biggrin:

PS: Do pomocnej dłoni zaglądałem, ale tam nic na ten temat nie ma, a temat o Fable jest zamknięty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej składać w ofierze ochroniarzy, których można wynająć tu i ówdzie (np. Południowa Kamienna Altana, Dębowa Dolina), żeby zdobyć główną nagrodę czyli Łuk Skorma (zadaje 240 obrażeń, to chyba najlepsza broń dystansowa w całej grze) najlepiej złożyć kilku ochroniarzy. Dobrze też by ofiara była złożona mniej więcej o północy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grałem tylko w jedynkę, ale muszę powiedzieć, że jest to rewelacyjna gra. Miałem tylko problem z questem gdzie trzeba było złożyć ofiarę w świątyni Avo bodajże, różne były opisy tej misji i to ile trzeba kasy przekazać, ale jakoś nie udało mi się tej mjisji ukończyć.

Ale gra super :biggrin:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój kolega grał ( przeszedł już ) dwójkę na X-klocu. Z jego opowieści wynika że ta gra to CUDO! Można robić wszystko, kupować budynki, sklepy, ceny ustalać, stać się biznesmenem, są 3 różne zakończenia, można nawet wskrzesić

Lady Gray, czy jak ona miała na imię... W każdym razie burmistrza Płd. Altany.

. I tej gry nie ma na PCty... Muszę się jakoś wprosić do niego na Fable 2 :D.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj ile czasu się pocinało w Fable. Jedna z nielicznych gier w którą mógłbym grać "again and again..." Zawsze zastanawiałem się czemu nie powstał film na podstawie tej gry, chyba że coś mnie ominęło ;p Według mnie scenariusz był bardzo złożony, historia chłopca który stracił rodzinę po najeździe agresorów. Taki początek podobny jak w Conanie ;p Ja takowy zauważyłem, nie wiem jak wy ;) Gdybym był początkującym reżyserem to pewnie mój pierwszy film właśnie byłby na podstawie tej gry i na pewno bym nie spieprzył egranizacji. Nie wiem czy ktoś z was zna lub pamięta symulator "Biznes Filmowy" ale w nim właśnie pierwszym moim filmem bylo Fable i wam powiem jakimś cudem ale długo utrzymywał się ten film na pierwszym miejscu ;) Ech piękne czasy, teraz mi nie działa Fable na lapku z systemem Visty ;/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Necromansis - jakiś czas chodziły plotki że ma zostać wydana / jest w trakcie przensoszenia. Potem jednak na forach Lionhead zostało to zdementowane, aczkolwiek sama możliwość stworzenia konwersji nie została ostatecznie wykluczona. Chyba trzeba po prostu trzymać kciuki ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grałem tylko w 1, gdyż xboxa nie posiadam. Powiem jedno - gra jest świetna. Ukończyłem wszystko trzykrotnie(2 razy na złym i raz na dobrym) oprócz podanej już świątyni avo. Mam nadzieję że wyjdzie 2 na peceta :/.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...