Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

RoZy

Fable (seria)

Polecane posty

Zawod totalny. Oczekiwalem bardziej rozbudowanego Gothica, a dostalem IMO nie wiele. Swiat podzielony na male fragmenty, po****ne menu i idiotyzm (gdzie lvle? co to za durne wykupowanie umijetnosci). 8/10 wedlug mnie sie nie nalezalo, 6/10 to wedlug mnie, odpowiednia ocena.

Zarzuty nie są z nikąd, ale ja dam kilka zalet:

+Klimat i uczucie bycia herosem.

+Fajnie patenty takie jak zabijanie właścicieli nieruchomości a później ich wykupywanie i parę innych.

+Wpływ czynów i zajęcia bohatera na jego wygląd(różki,blizny itp.)

+Orginalne czary(np. teleportacja za plecy przeciwnika).

+Design broni i pancerzy.

+Gafika.

+MUZYKA!!!

+Pierwsze 3/4 fabuły.

I parę wad:

-Brak otwartego świata.

-Pozostałe 1/4 fabuły.

-Dość konsolowa, nie każdemu to się podoba.

-"Konsolowy" interfejs ekwipunku, umiejętności itp.

-Mistrz Gildii, postać co najmniej głupia.

-Brak konsekwencji w systemie starzenia, że my się starzejemy a inni nie.

-I parę innych, mniejszych.

Ogólnie jak dla mnie 7/10

EDIT. No i niech mi ktoś mi tu nie mówi że czary są pomocnicze... Ja grając drugi raz opierałem jakieś 70% walki na czarach.

Ja dam ok. 9\10 (jedynce w dwójke nie grałem:))

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozbudowana nie znaczy że ma fontannę z wodotryskiem i wbudowaną szczoteczkę do zębów, tylko że jest nieliniowa i zabawa nie kończy się po ukończeniu głównego (na pozór) wątku.

Fable jest liniowe do bólu, a po zakończeniu głównego wątku nasz bohater nie ma co robić. Przynajmniej mój, to by wałkowanie postaci bez celu po malutkim świecie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy udało ci się zauważyć ale fable wyszło 5 lat temu. Jest to jak na technikę z przed pięciu lat (przy dzisiejszym rozwoju technologi) jest to gra naprawdę świetna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja nie miałem na myśli warstwy technicznej, tylko te aspekty, które wymieniłeś: liniowość (a jest to liniowe w cholerę) i tą "otwartość", której nie widać po zakończeniu głównego wątku i która nie wiadomo czemu służy - nasz hero nie ma za bardzo co robić w tym malutkim i ograniczonym niesamowicie na tle mu współczesnych, starszych oraz aktualnych produkcji świecie.

Z takim starszym o trzy lata TES3, żeby daleko nie szukać, nie ma w tych sprawach nawet co konkurować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby tak dokładnie się przyjrzeć to Fable jest mniej liniowa niż Wiedźmin. W Fable do każdej lokacji mogłeś wrócić praktycznie kiedy chciałeś a w Wiedźminie takiego komfortu nie miałeś. Trzeba też zwrócić uwagę na to że Fable najpierw zostało wydane na Xboksa. Mi ten "liniowy" świat nie przeszkadzał w dobrej zabawie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od pierwszego Fable'a dostałem dokładnie to, co oczekiwałem : radosną naparzaninę w bajkowym świecie, :biggrin: prosty i intuicyjny system rozwoju bohatera i przede wszystkim KUPĘ RADOŚCI Z GRY! Gdybym ją kupił za ciężkie pieniądze to mógłbym narzekać, że jest nieco za krótka, ale jako bonus do CDA - idealna! :happy:
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grając w tą grę zrezygnowałem po ok. godzinie, ciekawy świat, dialogi, przedstawiona historia

Jednak moim zdaniem czegoś tej grze brak, może tylko ja mam takie odczucie

Masz takie odczucie :happy: . Po godzinie gry nie poznasz wszystkich zalet Fable, proponuję dać jej jeszcze jedną szansę. Choć nie wszystkim musi pasować baśniowy (nawet trochę mangowy) klimat. Ale jak dla mnie Fable jest świetny bo jest poprostu zupełnie inny od pozostałych że tak powiem rpg-ów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grając w tą grę zrezygnowałem po ok. godzinie, ciekawy świat, dialogi, przedstawiona historia

Jednak moim zdaniem czegoś tej grze brak, może tylko ja mam takie odczucie

Chyba właśnie tych ciekawych dialogów, świata i dobrej fabuły, ponieważ te elementy skłądowe Fable są najsłabsze ;) W tej grze chodzi o przyjemną walkę, w której rzadko kiedy pada się trupem i od czasu do czasu jakiś gag.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grając w tą grę zrezygnowałem po ok. godzinie, ciekawy świat, dialogi, przedstawiona historia

Jednak moim zdaniem czegoś tej grze brak, może tylko ja mam takie odczucie

Chyba właśnie tych ciekawych dialogów, świata i dobrej fabuły, ponieważ te elementy skłądowe Fable są najsłabsze ;) W tej grze chodzi o przyjemną walkę, w której rzadko kiedy pada się trupem i od czasu do czasu jakiś gag.

Dialogi może nie były tak rozbudowane jak w innych rpg-ach, ale były treściwe (czasami wręcz zabawne). Świat Fable nie nazwałbym nudnym, wg mnie jest ciekawym i w swój sposób urokliwy. Oczywiście nie każdemu musi Fable pasować ale mi się Fable podoba.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fable... Tak, znam ten tytuł. Gra bardzo mi się podobała, ale do szewskiej pasji doprowadziło mnie to, że po dwóch tygodniach, odkąd kupiłem tę grę w edycji premierowej (100zł), ta wylądowała bodajże w Platynowej Kolekcji, w cenie połowę niższej. A w Fable II zagram zaraz, jak tylko kupię XBoxa (Czyli na początku lipca).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fable to jedyna gra, którą przeszedłem dwa razy, a kto wie, czy znowu tego nie zrobię. Nie dla odkrywania czegoś nowego czy sprawdzania innych ścieżek rozwoju (za każdym razem miałem praktycznie tą samą postać, kłania się Legendarny Magiczny Wojownik zwany Tropicielem), tylko dla czystej radości płynącej z grania.

Do tego mimo swoich lat gra jest śliczna, choć to akurat kwestia gustu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fable... Gra urzekała swoją baśniowością a mimo tej całej liniowości do bólu wciąż była przyjemna. Ostatnio znów ją przeszedłem i nie żałuję. Nie wiem może po prostu system i fabuła mnie urzekają? Jednak ta produkcja jest jedną z niewielu,które bezwzględnie zasługują na pamięć. Co do TES3...nie powinno się tych gier porównywać. TES ma znacznie inny system i producenci celują w co innego. To tak jak z porównywaniem RE z Silent Hillem... Niby podobne ale zarazem totalnie inne gry. Fable możnaby określić młodszym bardziej prostackim kuzynem gothica. Ale ten kuzyn jest niesamowicie zabawny i ciekawy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten skarb jest gdzieś na plaży między dwoma łodziami.

Swoją drogą Fable jest strasznie łatwe nie uwarzcie?Ja po tygodniu grania miałem na maksa przypakowanego wojownika z najlepszym mieczem w grze , najlepszą kuszą i czarami też maksymalnie ulepszonymi , domy w każdym mieście a w fabule byłem dopiero co po śmierci Jacka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten skarb jest gdzieś na plaży między dwoma łodziami.

Swoją drogą Fable jest strasznie łatwe nie uwarzcie?Ja po tygodniu grania miałem na maksa przypakowanego wojownika z najlepszym mieczem w grze , najlepszą kuszą i czarami też maksymalnie ulepszonymi , domy w każdym mieście a w fabule byłem dopiero co po śmierci Jacka.

Jest łatwy, ale to mnie nie przeraża:) Obecnie wolę takie gry. Nie mam czasu na męczenie się z wyśrubowanym poziomem trudności. W gry gram po pracy z 30min dziennie. Dawniej i owszem Fable bym wywalił, teraz uważam że jest w sam raz:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż nie wiem czemu by tu narzekać na poziom Fable. Raczej pamiętam że przyjemnie się w nią grało niż to że była za łatwa. Jeśli misje wydawały się za łatwe zawsze można było pójść pościemniać gapiom jakim to my kozakiem jesteśmy i przejść np misję bez zbroi tzn na golasa. Misje można było przejść na różne sposoby, więc jak komuś wydaje się łatwe może spróbować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten skarb jest gdzieś na plaży między dwoma łodziami.

Pomyliły ci się dwa różne zadania. Między dwoma łodziami znaleźć można naszyjnik, którego szuka Lady Grey. Skarb pirata jest na tej samej plaży, ale obok jednej z belek tego drewnianego molo. Jak staniemy w odpowiednim miejscu pojawi się ikonka łopaty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i nie możesz zapomnieć o żonie zmarłego, ale pewnie już o tym wiesz. Wspominam to bo miałem taki przypadek że najpierw wykopałem skarb, oczywiście duch znikł ale zadania wciąż widniało w moim dzienniku jako aktywne. A skarb jest dokładnie po lewej stronie molo (prawa jeśli patrzysz na wioskę)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zadanie ze skarbem zawsze wykonywałem w ten sposób, że wykopywałem wielki topór obsydianowy na cmentarzyku przy Dębowej Dolinie - i quest był "wykonany".

Dziwne, nie? :biggrin:

Chyba coś zadania pomyliłeś. Na cmentarzu owszem mogłeś wielki obsydianowy topór wykopać ale ten topór należał do matki bohatera i na tym zakończę żeby nie spoilerować. Jeśli się mylę to mnie poprawcie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie gra bomba :) Poprostu niesamowita, oczywiście jak na tamte czasy. Teraz dzieci powiedziałyby pewnie że to dla bobasów ale ja za cholere tak nie sądze. Świat jest bardzo ineraktywny a wszystko co robisz odzwierciedla się na tobie i jak NPC cie odbierają. A grafika jest hmm ... najlepszym wyborem biorąc pod uwagę klimat.

Jak dla mnie 10/10 ale to mało obiektywna cena bo jestem wielkim fanem gierki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...