Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Pawello12

Nauka HTML

Recommended Posts

Jako że zbliża się koniec pierwszej klasy liceum, a zamierzam w przyszłości iść na informatykę, stwierdziłem, że czas w końcu nauczyć się HTML czy jakiegoś języka programowania. Myślę, że od HTML należy zacząć. Proszę o jakieś kursy dla początkującego oraz od polecenie jakiegoś edytora.

Klasycznie http://www.kurshtml.boo.pl/html/

Znajdziesz tam większość potrzebnych informacji. Wielkiej filozofii w HTML-u nie ma. Poczytaj sobie też o XHTML, bo w sumie standardem dziś jest tworzenie stronek w oparciu o ten język.

Co do edytora to na początku polecam coś prostego. Nawet zwykły Notepad może być. Ja osobiście korzystam z Notepada++ na Windzie i z gedita/vima na linuksie. Po pierwsze trzeba poklepać samemu te znaczniki żeby je zapamiętać i mieć pewność co który robi. Zresztą ja nigdy nie pracowałem na żadnym IDE czy bardziej wymyślnym edytorze, no ale to już kwestia gustu i wygody.

Em... od kiedy HTML to jezyk programowania jest?

na studiach przydaje sie raczej c/c++/java/... python... php... assembler nawet.

a poradnik... wpisujesz w google i ot, wyskakuje.

najlepiej poszukac jakiejs ksiazki, i potem mozna sie w nia zaopatrzec

No tutaj trudno się z przedmówcami nie zgodzić. Jesli chcesz się uczyć HTML, "bo tak" to nie ma sprawy, ale jeśli myślisz o tym, pod kątem nauki programowania, to się niczego nie nauczysz. Jak Hakken wspomniał HTML się do języków programowania nie zalicza.

To od jakiego języka zacząć naukę programowania, było już na forum kilka razy męczone, możesz sobie poczytać

stwierdziłem, że czas w końcu nauczyć się HTML czy jakiegoś języka programowania.

Nie wiem, może nie jasno napisałem, ale chodziło mi o to, że trzeba nauczyć się HTML lub jakiegoś języka programowania.

W każdym bądź razie wydaje mi się, że powinienem zacząć właśnie od HTML, bo to jest taka podstawa. Jak to jako tako ogarnę zacznę szukać języka programowania. Dzięki za rady.

To nie tak dziala.

Uczenie sie HTML w zadnym momencie nie jest ani troche podobne do programowania. Sa programisci, ktorzy nie znaja HTML-a, a sa i ludzie znajacy HTML a nie umiejacy programowac. HTML i programowanie nie ma ze soba nic wspolnego.

Ze swojej strony to mogę polecić: Kurs Boo.

Co do edytorów to przez wiele czasu używałem kEDa ale jest już nie wspierany i niedługo trzeba będzie się przesiąść na coś innego na przykład Notepad++. W helionie jest wiele książek o HTML i CSS tam bym poszukał na początek. Skoro chcesz iść na Informatykę nie lepiej było wybrać technikum? Sam jestem w takiej szkole i tworzenia stron w HTML-u + CSSa i Flasha uczyli nas na pierwszym roku. Obecnie na drugim uczą nas C++ i Sieci komputerowych.

Pozdrawiam

Z różnych względów jestem przeciwnikiem techników... ale to nie miejsce na tego typu rozważania.

Co do edytora to nie ma tu specjalnej filozofii, do wiekszosci projektow w prawie wszystkich jezykach uzywam vim-a. Pod windows jest "demo" ( ;) ) vim-a czyli notepad++ ;)

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...