Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Ikdols

Tworzymy grę. Poszukujemy osób do pomocy.

Polecane posty

Witam,

Mam z kolegą nowatorski pomysł na stronę i grę przeglądarkową. Poszukuję osób, które potrafiłyby stworzyć wymyśloną przez nas stronę, czyli dwoma słowami, umieją programować. Rzecz, którą wymyśliłem jeszcze nigdzie nie spotkałem, wiec pomysł wydaje się być oryginalny i ma spore szanse na powodzenie. :cool:

Z naszej strony dajemy pomysł(który osoby zainteresowane zaprogramowałyby), wsparcie merytoryczne i praktyczne, zajmiemy się też reklamą, elementami graficznymi strony i innymi ważnymi rzeczami potrzebnymi do wprowadzenia pomysłu w życie. Dodatkowo chcemy mieć wygodną i częstą możliwość spotkania się i dogadywania się w wielu kwestiach, więc poszukujemy osób z Zielonej Góry lub okolic, tak żeby ewentualny dojazd nie stanowił problemu.

Chętnych, którzy chcieliby z nami dłużej współpracować proszę o kontakt na gg: 6102620 lub na e-mail damianslo@poczta.fm

Pozdr :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebujecie tylko programisty, bo na inne stanowisko może bym się nadawał.

Owszem, priorytetem w naszym szukaniu jest programista, ale jeśli posiadasz umiejętności, które mogą okazać się przydatne i mogą dużo wprowadzić do naszego planu, to z pewnością będziemy mieć Cie na uwadze :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twój post można streścić mniej więcej tak: Mam pomysł na grę, zróbcie mi ją, a ja ją sprzedam ;)

Nie przedstawiłeś, nie reprezentujesz żadnej marki, pojawiasz się znikąd i liczysz na to, że ktoś zainwestuje swój czas w Twój pomysł. Pomysł, o którym wiadomo tyle co o jego autorze, nic.

Odpowiedz chociaż na te pytania:

  • Czy Ty w ogóle masz jakieś pojęcie o robieniu multimedialnych stron z dostępem dla dużej liczby odbiorców? Jakieś doświadczenie?
  • Napisz jakiej technologii planujesz użyć: AJAX, PHP, Flash, czy też może coś większego jak Unity?
  • Jak duży miałby być ten projekt? Ilość elementów rozgrywki, jak dużo graczy? Jakie masz serwery, ile, gdzie się znajdują, jakie łącza? Jakie bazy danych?
  • Masz jakieś repozytorium? FTP?
  • Masz spisany design doc? Czy pomysł ciągle ewoluuje w Twojej głowie?
  • Jakiej formy wynagrodzenia można się spodziewać: udział w zyskach, czy może jednorazowa opłata?
  • Dostarczasz narzędzia, czy trzeba mieć własne?
  • Ilu już masz programistów? Jakie oni mają doświadczenie?
  • Ilu masz artystów? Robili już kiedyś assety na potrzeby gier?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chriss Avellone (autor Baldurów, Planescapów, Falloutów) też miał kiedyś pomysł na pierwszą grę i wiesz co? Mimo ża miał sztab ludzi pod sobą (w tym programistów), poszedł się uczyć do szkoły programowania by móc ją zrobić. Więc uważam tak jak Mormegil że same chęci to nie wszystko bo każdy ma takie chęci i dobre pomysły. Więc zamiast szukać programistów samemu musisz się nauczyć programowania bo sam pomysł na grę to 10-20% wkładu w projekt. Żaden szanujący się programista nie zgodzi się żebyś ty zarządzał projektem i coś tam sobie wymyślał podczas gdy on będzie odwalał brudną robotę. Ci którzy pracują aktywnie nad projektem mają coś do powiedzenia, a nie ci którzy tam sobie coś wymyślają. Z resztą nawet żeby porozumieć się z programistami i wcielić pomysły w życie musisz wiedzieć jakie ograniczenia przynosi ze sobą programowanie, jak się zabrać za niektóre pomysły, które z nich są niewykonalne. Ogólnie po prostu musisz się umieć porozumieć z programistami a do tego potrzebna jednak jest wiedza o programowaniu.

Więc jeżeli naprawdę masz dobry pomysł i masz dużą determinację żeby go zrealizować to pierwsze co musisz zrobić to kupić książkę o xHTML, PHP, SQL lub zdobyć stosowne tutoriale i się UCZYĆ!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc uważam tak jak Mormegil że same chęci to nie wszystko bo każdy ma takie chęci i dobre pomysły.
Ja bym chciał tylko podkreślić, że absolutnie nie zakładałem iż jedyne co autor tematu wniesie to dobre chęci i pomysł.

Więc zamiast szukać programistów samemu musisz się nauczyć programowania
I bardzo bym prosił, aby nie podpierać się autorytetem forumowych ekspertów, przy wygłaszaniu tego typu porad.

Póki co o autorze tematu nie wiadomo nic. W szczególności nie wiadomo co potrafi i na ile jego plan zrobienia gry jest wykonalny. Moim zdaniem mądrości w stylu "guzik się znasz, marsz do nauki" są bezpodstawne i nie na miejscu (fakt, że upłynął tydzień bez jakiejkolwiek reakcji nie świadczy najlepiej, dla mnie jednak nie przesądza to sprawy).

Pytania, które zadałem miały na celu pomoc ewentualnym zainteresowanym w ocenie realności przedsięwzięcia. Do czasu otrzymania odpowiedzi nie zamierzam oceniać i liczę na to, że nikt nie będzie tego robił w moim imieniu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż ja mam konta na kilku forach i tam też jest sporo takich ofert. I jeżeli ktoś już coś umie i zamierza poważnie się brać za programowanie gier to od razu w topiku wypisuje co umie, jakie ma doświadczenie, przy jakich projektach brał udział, co już zrobił, nad czym obecnie pracuje, jeżeli jest to gra 3D to mówi jakiego silnika używa i pokazuje jakieś screeny. Każdy kto coś potrafi wypisuje takie rzeczy bo jest świadom że same dobre chęci nie wystarczą i żeby przyciągnąć współpracowników trzeba jednak udowodnić że przedsięwzięcie jest poważne. Tutaj nic takiego nie zauważyłem więc ja jednak zakładam że jest to kolejny projekt z cyklu "mam kupę pomysłów ale nic nie umiem, pomożecie?"Może niesłusznie tak zakładam ale tak jak powiedziałeś forma pierwszego postu i sam stosunek autora same mówią za siebie. Moim zdaniem nie ma co się bać krytykować jeżeli są ku temu podstawy. Jeżeli okaże się że autor jest programistą i ma już doświadczenie w dużych projektach to go przeproszę za sceptycyzm ale w tym momencie wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują że niestety nie będę miał powodów by to zrobić.

Nie chce mi się szukać więc rzucę linkiem do tematu z jednego z forów na których siedzę. >LINK<

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...