Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

8azyliszek

Jak powinien wyglądać i co powinno się znaleźć w 200-setnym numerze CDA?

Polecane posty

Według mnie powinien się znaleźć pełniak z Wiedźminem i Edycją Rozszerzoną. Pewnie większość z was już uniosła delikatnie prawą brew ku górze, jednak śpieszę z tłumaczeniem 'dlaczego i po co?'. Mianowicie:

Byłby to swoisty 'hołd' w kierunku twórców polskich gier. Wszak Wiedźmin był chyba pierwszą produkcją stworzoną przez polaków, która tak dobrze sprzedała się za granicą i zainteresowała szersze grono graczy na całym świecie, niż inne, rodzime gry. Niektórym z was może się to wydać również bezcelowe, gdyż 'każdy prawdziwy polski fan gier, powinien już dawno mieć zakupionego Wiedźmina, i przejść go przynajmniej z 20 razy.'. Otóż nie. Jestem święcie przekonany, a nawet sobie dam dłoń uciąć, jeśli racji nie mam, że większość czytelników CDA nie grała w Wiedźmina. Wszak nie każdemu zawsze starczy funduszy na zakup owej produkcji. A jako że gra wywołała ogromny wręcz entuzjazm, nie zawsze można było znaleźć jakiś egzemplarz w sklepach, gdyż produkcja wywołała tak ogromny entuzjazm. W dodatku chyba wycofali ją ze sklepów, albo kopie im się skończyły, gdyż nie mogę znaleźć ani jednego pudełka z grą. Sytuacja ta miała miejsce nawet w okresie świątecznym (gwiazdka, nie wielkanoc). Tak więc... Cóż. Myślę, że byście zyskali, dając tego właśnie pełniaka w 200 numerze (a może nawet wcześniej). Bo ja bym chętnie pograł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

<ciach> zapoznaj się z zasadami cytowania - Pzkw

Taki z Ciebie czytelnik CDA, że przedstawiając wizje 200 numeru CDA napisałeś jedynie o pełniaku, który miałby się tam znaleźć. Smutne jest to, że wiele osób kupuje CDA tylko dla gier zawartych na płytce, a pismo (na którego napisanie redakcja poświęca najwięcej czasu) rzuca się w kąt. Płytka jest tylko dodatkiem do magazynu, nie odwrotnie. Ale to wasze pieniądze i oczywiście macie prawo je wydać w sposób jaki tylko chcecie i na co chcecie.

Co do "Wieśka w CDA", o którego proszą tak forumowicze to chciałbym tylko powiedzieć, że ta kwestia była już wyjaśniana zarówno przez redaktorów, jak i przez innych forumowiczów. To nie zależy od tego ile gra kosztuje, czy jest w sklepach czy nie, czy w nią grałeś czy nie. To zależy od tego, czy studio odpowiedzialne za daną produkcję zechce sprzedać redakcji licencje (a ta nie kosztuje tyle co normalne wydanie gry w sklepie) i prawa do jej rozpowszechniania.

Założę się, że mimo wszystko w niedługim czasie pojawi się jeszcze z 20 pytać i próśb typu "Dajcie Wiedźmina w CDA"

Co tam Wiedźmin... ja w 200 numerze chciałbym ujrzeć GTA IV (+dodatki Episodes from Liberty CIty), Crysis'a 2, i może np. Test Drive'a Unlimited 2. Możecie też dorzucić Avatara (najlepiej na Blu-Ray'u) ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chętnie zobaczyłbym jakąś oryginalną okładkę np. Wszystkie okładki poprzednich numerów pomniejszone i ustawione obok siebie lub obrazki z najlepszych gier również pomniejszone i tworzące razem jakiś wzór.

O pełniakach nawet nie piszę bo te zawsze są najlepsze.

Mogło by być też więcej stron, aby przeczytanie całego CDA zajęło więcej czasu niż jeden wieczór.

Przydałby się też Tipsomaniak opisujący najlepsze gry na PC. (Wiem, że czegoś takiego w CDA było już dużo ale fajnie się coś takiego czyta.)

Chętnie zobaczyłbym też jakiś ciekawy plakat. Oby nie był to znowu Wiedżmin :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja proponuję napisanie własnego (naszego, czytelników) opowiadania, a redakcja mogła by je wydrukować :) Chodziło by o to by dyskusja o jego kolejnych scenach, była by prowadzona w jednym z tematów na forum i wspólnie byśmy tworzyli jej ciąg :) Podoba się komuś pomysł?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg. mnie każdy kto jest w redakcji, powinien wybrać grę którą najlepiej mu się recenzowało lub swoją ulubioną grę i napisać o niej parę słów. Oprócz tego przydałby się jakiś wielki plakat.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak:

Podstawowo musi być jakiś wieeelki plakat z dwiema znanymi grami. Do tego tipsomaniak z np. najlepszymi grami recenzowanymi przez CDA. Na deser dałbym jeszcze jakiś specjalny super ekstra gadżet typu podkładka pod mysz, czy kalendarz (może np. jakieś karty z wizerunkami redakcji ; d). Na płycie sporo pełniaków (2 płyty?) i może do tego jakiś film na podstawie gry. Oczywiście jak 200 setny numer to więcej stron i artykuł przedstawiający redakcję, ich ulubione gry, książki, filmy, gatunki itp. itd.

W sumie to by mi starczyło :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosta sprawa. Numer unikalny, a więc i zawartość taka powinna być. Przykładowo : ranking gier ułożony pod względem czasu poświęcanego na ukończenie - od najkrótszych gierek tworzonych amatorsko, aż po kolosy fabularne z kampaniami na tygodnie. Oczywiście tylko tych gier, którym warto się przyjrzeć. Więcej wywiadów z ludźmi z branży, może projekt hipotetycznej gry jaką stworzyłaby redakcja CD-Action gdyby się zjawił Dobry Wujek z walizką pieniędzy (euro, oczywiście) , a także spis gier które według każdego z redaktorów należałoby zekranizować lub w ich świecie nakręcić film. A oczywiście wszystko kosztem stron o konsolach.

No, to na razie tyle.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie co z wami,a gdzie marzenia,gdzie staropolska natura roszczeniowa ?? Wstyd!! 200 numer ma być wydany w formie o niebo lepszej niż kolekcjonerka Wiedźmina 2,popiersie Smuga ,plakat z Allorem, Karty do gry ozdobione złotymi myślami Gema,sześciopak płyt zawierających co najmniej 4 najnowsze hity plus reportaż z deadlajnu ,całość zapakowana w skórzane etui ze złoceniami. Oczywiście całość ma kosztować tyle co zwykle,pozytywna reklamacja płyt z powodu :" już to mam" rozumie się sama przez się.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Zdjęcie redakcji ;)

2.Zdjęcie Smugg'a - Garfielda :D

3.Plakat z gier połączony graficznie z głowami redakcji +Smugg-Garfield ;)

Opcja Druga

Okładka Biała + Pustki w środku koloru białego i płytka czysta z Biedronki ;p

i mały + Jakaś zagadka na okładce w rzeczy samej pod światłem ;D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym dostać wirtualną wycieczkę po redakcji CDA :), tipsomaniaka, w którym znalazły by się:

- teksty redaktorów co robili i w jakie gry grali przed pracą w CDA

- ich ulubione gry (niekoniecznie nowe)

- alternatywne okładki, projekty, które nigdy nie trafiły do druku

- jakieś śmieszne lub niesamowite historie, które towarzyszyły pracy w CDA ( zniknięcie redaktora, porwania przez UFO, narodziny kaloryferowego, itd:)

- może komiks o CDA ? :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 200 numerze chciałbym dostać kałacha.

@UP ta może jeszcze granata i zapas amunicji na 10 lat wojny?

A nanosuit to co???

Wracając do tematu,mi by wystarczyły dobre pełniaki,plakat,tipsomaniak i więcej stron pisma z ciekawą zawartością,lub jeszcze jakiś wymyślny bonus.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wyobraźcie sobie CDA w twardej, ekskluzywnej oprawie i wyjątkowo na tę okazje zmieniona szata graficzna pisma. Miałoby to nie tylko wartość sentymentalną ale i estetyczną. Gustowne, wbudowane w okładkę kieszenie na DVD, obicia na brzegach, "złote zgłoski" na okładce - coś pięknego!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@buhhhaj - uOj tak, tak, twarda oprawa to mogłoby być prawdziwe cudo. Już mi ślinka leci ;)

Abstrahując od dwusetnego - system RPG załączony w numerze nadchodzącym to pomysł ciekawy, aczkolwiek naprawdę wolałbym karty już wydrukowane, załączone od razu w piśmie. Ot, choćby tylko kilka sztuk, starter na początek - reszta do wydrukowania samodzielnego. Bo PDFy to szczerze mówiąc nie to, o co mi parę postów wcześniej chodziło...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...