Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

8azyliszek

Jak powinien wyglądać i co powinno się znaleźć w 200-setnym numerze CDA?

Polecane posty

@Secundus

Bezsensowny pomysł, wiele osób kupuje CDA nie dla pełniaków, Fable 2 nie wyszło na PC a jedynka była już w CD - Action, Mass Effect 2 i Crysis 2 są od EA, a jak wiadomo oni nie dają licencji do czasopism.

Hmm...może i tak, ale papier to przeszlosc, gdy jest net...zresztą jedni kupują gazete dla gazety inni nie. W każdym razie EA nie pozwala dawać gier? co za goscie...mieliby wiecej kapuchy... No to jak nie od EA to inne gierki przyklady mozna mnozyc :))

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja licze na megapelniaki, plakat, tipsomaniaka oraz mase fajnych recenzji. A że 200 numer juz niedlugo to nie moge sie doczekac!!!

LOL po co wam mega ultra pełniaki z kosmosu xD

Jeżeli na tak ważny moment dla całego czasopisma, bo na jubileuszowy 200 numer redakcja zdecyduje się na jakieś mega pełniaki to pękne ze śmiechu i zrobie salto xD

Taki numer to wydarzenie które nie powinno być "zepsute, zasłonięte" fajnymi grami bo takowe mogą być dołączone w każdym numerze, a numer 200 będzie przecież wyjątkowym, ludzie taka liczba co miesiac się nie zdarza. Jak dla mnie to zdecydowanie powinno być duże odniesienie do przeszłości, najważniejsze to przedstawienie początków czasopisma ale nie w sposób nudny powodujący ziewanie. Po prostu chodzi tu o to żeby przedstawić w sposób żartobliwy całą historie, żeby nie było to napisane tak żebym ładnie zasypiał.

Główną zaletą czasopisma było, jest i będzie jej humor i luźne podejście wszystkich prowadzących. Ostatnio moja koleżanka pożyczyła cd-action nie ze względu na gry, ale ze względu na świetny humor w na luzie i w śmiesznych listach na koniec xD

Moje pierwsze skojarzenie gdy pomyśle, przeczytam, usłysze słowa "Cd-Action" są miłe i przyjemne bo od razu kojarzy mi się to słowo z humorem i mega śmiesznymi listami, później zaś sobie przypominam fajne gierki, recenzje etc.

A więc moim zdaniem powinna więc być konkretna przeszłość czasopisma, dodatkowym plusem by było pokazanie jakie były komputery na samym początku gdy czasopismo startowało, dyski hdd 3 gb FTW xDDDDD Nie każdy wie jak kiedyś było, a mimo wszystko dzięki temu każdy by mógł się uśmiać co jest ważne (dodatkowy humor) a jednocześnie by się dowiedział jak to było kiedyś (wiedza) a więc humor i wiedza połączona w jedno, to by było naprawdę coś.

Oprócz tego fajnie jak by było więcej stron na luzie, więcej śmiesznych listów, jeszcze raz dużo humoru xD

Ogólnie to powinien być maksymalnie luzacki numer traktujący o przeszłości. Co do pełniaków... powinny być jakieś złote klasyki. Nie mówie tu zaraz o jakimś doomie 1 czy wolfenstain 3D xD Po prostu... nie umiem tego za bardzo określić... po prostu fajnie by było jak by zostały umieszczone jakieś starsze gry które mają już trochę lat i pokazać że te tytuły mimo upływu tylu lat nadal są super i przebijają grywalnością te nowe, że nie warto zapominać o naprawdę świetnych grach które kiedyś były, np Mafia 1 (nie trolluje, to naprawdę świetna gra przynajmniej dla mnie i bez sensu jest fanatyzm tylko do gier nowych z minimum 2010 roku a reszte za dno) lub jakiegoś innego klasycznego, długiego, wciągającego i grywalnego tytułu, może być jakiś mega tytuł rpg bądź jakaś mega strategia. Chodzi o jakiś naprawdę mocny tytuł. Problemem jest tylko fakt na uzyskanie licencji umieszczenia gry w czasopiśmie, bo wątpie by dało rade się dogadać z autorami Half Life 1 (to dla mnie ojciec gier fpp, gra po prostu kapitalna, nawet tyle lat nie sprawiło że umarła) albo Starcrafta 1 (ojciec rts, arcymistrostwo, perfekcja, i oczywiście olbrzymie mistrzostwa, o ile ktoś kojarzy WCG).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że CDA to pismo przede wszystkim o grach, ale akurat w 200 setnym numerze recki mogłyby, jak dla mnie, zejść na trochę dalszy plan na rzecz publicystyki. Tylko że tak naprawdę artykułu pokroju 100 najważniejszych/najlepszych gier ostatnich lat już bywały... Może ranking dołączanych pełniaków? Ale bardziej na podstawie tego który był najdroższy czy z różnych względów najtrudniejszy do zdobycia?

Fajne byłyby różne ciekawostki i niesamowite zdarzenia z historii. "Pamiętam jak w 2006 zakradliśmy się do siedziby Ubisoftu przebrani za paprotki w sali konferencyjnej żeby podsłuchać pomysłów ekipy na nowego Splinter Cella";) A tak serio kiedyś mailowałem z pomysłem na artykuł o tworzeniu pisma ale troszkę z innej strony. Tzn. chętnie przeczytałbym taki pisany pół żartem, pół serio poradnik "Jak od zera założyć własne pismo o grach?"

Co tam jeszcze? Hmmm... Tipsomaniak na pewno... Może wrzucić do niego zaktualizowane "dossier" z ciekawostkami dot redaktorów? Takie jakie kiedyś było w samym piśmie... Pamiętacie?

Plakat? Może taki ze wszystkimi dotychczasowymi okładkami po jednej i mega zdjęciem redakcji po drugiej stronie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plakat? Może taki ze wszystkimi dotychczasowymi okładkami po jednej i mega zdjęciem redakcji po drugiej stronie?
A ja nadal przystaję przy moim zdaniu, iż okładka - "Smuggler pokazuje twarz!", a na plakacie owy właśnie Smuggler coś a'la Lara Croft. Faceci mają swoje Lary, my będziemy miały Smugglerów :D
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gangrelos czytaj cały wątek.

Z tekstów historycznych (o redakcji) potrzebne jest tylko ostatnie 5 lat a nie początki które były już opisane w CDA 6/04 a uzupełnione w 4/06. O tym jak zakładać pismo SMG udzielał odpowiedzi w którymś AR (nie pamiętam numeru). Natomiast możesz zerknąć na teksty Elda i Qn'ika o tym jak powstaje recenzja

http://www.facebook.com/media/set/?set=a.1...ype=3&saved

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że CDA to pismo przede wszystkim o grach, ale akurat w 200 setnym numerze recki mogłyby, jak dla mnie, zejść na trochę dalszy plan na rzecz publicystyki.

Przecież to totalna głupota. Publicystyka jest dodatkiem do recenzji i zapowiedzi gier i moim zdaniem to właśnie dla nich (no i pełniaków) większość kupuje CDA.

Sam publicystykę czytam bardzo rzadko.

mega zdjęciem redakcji po drugiej stronie?

A po co to komu? Chciał byś sobie powiesić na ścianie zdjęcie grupy zwykłych facetów? Ja wolał bym bohaterów z gier.

moglibyście dać coś od siebie np. waszą ulubioną grę

Przypuszczam, że każdy redaktor ma swój własny gust, a więc i swoją własną ulubioną grę. Policz sobie ile jest redaktorów. Może mieli by dać tyle pełniaków?

A ja nadal przystaję przy moim zdaniu, iż okładka - "Smuggler pokazuje twarz!"

W sumie to każdy zainteresowany może poszukać i pomyśleć, a sam dojdzie do tego, kim jest Smuggler. Jest to zarówno w internecie, jak i samemu można się domyślić, choćby po sposobie pisania czy różnych innych czynnikach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przykładowo nadal trzymam się tego co dawno, dawno temu zaproponowałem Smugglerowi w jednym liście - dołączcie papier toaletowy np. z waszym logiem. Skoro trolle i inne maszkary marudziły kiedyś, że nowy papier na którym drukujecie CDA nie nadaje się nawet na "srajtaśmę" to niech się pocieszą tym prezentem. W sumie to byłoby takie małe nawiązanie do czystej płyty kilka wiosen temu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plakat? Może taki ze wszystkimi dotychczasowymi okładkami po jednej i mega zdjęciem redakcji po drugiej stronie?
A ja nadal przystaję przy moim zdaniu, iż okładka - "Smuggler pokazuje twarz!", a na plakacie owy właśnie Smuggler coś a'la Lara Croft. Faceci mają swoje Lary, my będziemy miały Smugglerów :D

Przecież twarz Smugglera była już wiele razy w CD-Action. Zresztą wpisz sobie Smuggler w Google i wejdź w odpowiedni link. :)

PS Dość istotne są jeszcze komentarze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pewnością warto byłoby zwiększyć z tej okazji liczbę stron (nawet podnosząc cenę), a te dodatkowe wypełnić w znany CDA sposób (czytaj - genialny).

Dobrym pomysłem jest ten od użytkownika benio227, z tym że 10 serii to trochę mało.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdziwa twarz Smugglera ^^ Historia redakcji też była by miłym dodatkiem. Jakieś największe osiągnięcia CDA , rekordy itp

Takie rzeczy juz byly. Smuggler jako on sam, oczywiscie nie podpisany. Wiele osob nawet nie wiem, ale nie raz na niego patrzyla :laugh:.

Wedlug mnie w numerze 200, musi byc wiecej stron. Przydaloby sie jakies kalendarium np. jakie zmiany zachodzily w pismie i redakcji na przestrzeni lat. Pare slow od osob, ktore wciaz tam. Musi byc jakis wyjatkowy pelniak, lub kilka. Uzyteczny gadzet, czyli nie plakat/film/ksiazka. Cokolwiek, tylko aby byla to uzyteczna rzecz, nawet notes jakis. Ladna okladka, opakowanie i pudelko na DVD, tez niech bedzie inne. W koncu numer 200, to tak jak i inne setki zdarza sie raz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kamil950 Ale to poza a'la Lara Croft nie jest. Popyt byłby wtedy bardzo duży. Każda kobieta widząc na okładce napis "Smuggler pozuje do plakatu! Kobiety szaleją!" powie "must have" Czyż nie?

To smutne, ale nadal wśród graczy dominuje płeć brzydsza. Więc nie wiem, czy popyt był by taki duży. Dla mnie taki plakat był by do niczego. :tongue:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze względu na drobny szczegół iż przestrzeń życiową mam niewielką (wynajmowane mieszkanie) byłbym szczęśliwy gdyby jako piękny dodatek pierwsze 199 numerów było na płycie w pdf-ie, cierpię już na chroniczny brak miejsca w półkach,no i nie wspomnę o radości poczytania numerów które nie mam,pozdrawiam!!!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...