Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Xengeyokai

Windows Vista

Polecane posty

A stronę Microsoftu zna? Nie? A zna google? Też nie? To ja pomogę:

:arrow: http://google.pl

Tam następnie w takim polu tekstowym wpisujemy: "Windows Vista RC2 download". Operacja z leksza skomplikowana' date=' jednak warto się poświęcić ponieważ może przynieść wymierne korzyści ;)

Bzz bzz[list']

znam google!! :evil: googlowałem za tym ale nie znalazłem :roll: niestety

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie... wypadałoby się w tym momencie zastanowić czy takie zdobywanie RC2 jest legalne... czy też już narusza prawo? Jest jeszcze klika stronek o Windows Vista gdzie można ściągnąc oficjalne release'y. W każdym razie - ja bym teraz radził poczekać na wersję RTM lub już wersję sklepową jeśli ci tak bardzo zależy 8)

By the way - znalazłem fajny filmik, który pokazuje jak 'force'owo' w Windows Vista zrobić animowaną tapetę ;)

http://www.istartedsomething.com/uploads/l...sktopaurora.mov

Bzz bzz

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Microsoft nie ogłosił dotychczas oficjalnie, jakie edycje i w jakich cenach będą dostępne.Edycja:Windows Starter 2007 Opis:Tak jak Windows XP Starter Edition, edycja ta będzie dostępna tylko w krajach rozwijających się głównie po to, aby oferować legalną alternatywę dla nieautoryzowanych kopii. Będzie ona zawierać duże ograniczenia, na przykład umożliwi użytkownikowi uruchomienie najwyżej trzech aplikacji jednocześnie. Jako jedyna edycja nie będzie wspierać 64-bitowych procesorów. Ograniczenie dostępności:Rynki krajów rozwijających się

44809692744d289ea43c75.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam nstępujący problem: instalowałem Windows Vista RC1, ale z pewnych przyczyn musiałem to zrobić na drugiej partycji (posiadam dwie: 1 pod winde xp, druga na gierki, muzyke itd.). Vista oczywiście nie ma opcji odinstalowania więc logiczne - trzeba wywalić pliki ręcznie spod XP i zmienić boot.ini. Jest jednak problem. O ile win2000 da się w taki sposób usunąć, to Vista w jakiś sposób chroni swoje pliki systemowe (i nie, nie jest to tylko-do-odczytu :P ). Czy ktoś wie jak obejść te zabezpieczenia?

Format drugiej partycji nie wchodzi w gre - za dużo danych musze zachować a zrzucenie ich do znajomego na czas formatu trwałoby wieki.

Jeśli jest jakiś sposób usunięcia tej Visty, to byłbym wielce wdzięczny za oświecenie mnie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam nstępujący problem: instalowałem Windows Vista RC1, ale z pewnych przyczyn musiałem to zrobić na drugiej partycji (posiadam dwie: 1 pod winde xp, druga na gierki, muzyke itd.). Vista oczywiście nie ma opcji odinstalowania więc logiczne - trzeba wywalić pliki ręcznie spod XP i zmienić boot.ini. Jest jednak problem. O ile win2000 da się w taki sposób usunąć, to Vista w jakiś sposób chroni swoje pliki systemowe (i nie, nie jest to tylko-do-odczytu :P ). Czy ktoś wie jak obejść te zabezpieczenia?

Format drugiej partycji nie wchodzi w gre - za dużo danych musze zachować a zrzucenie ich do znajomego na czas formatu trwałoby wieki.

Jeśli jest jakiś sposób usunięcia tej Visty, to byłbym wielce wdzięczny za oświecenie mnie :)

Niestety mósisz usówać ręcznie nie ma innej rady :x Ja też tak miałem :evil: :evil: i to zrobiłem :twisted: i nie zapominaj o bot.ini

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edycja:Windows Starter 2007 Opis:Tak jak Windows XP Starter Edition, edycja ta będzie dostępna tylko w krajach rozwijających się głównie po to, aby oferować legalną alternatywę dla nieautoryzowanych kopii. Będzie ona zawierać duże ograniczenia, na przykład umożliwi użytkownikowi uruchomienie najwyżej trzech aplikacji jednocześnie. Jako jedyna edycja nie będzie wspierać 64-bitowych procesorów.Ograniczenie dostępności:

Rynki krajów rozwijających się.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Vista sucks" - i mówisz to na podstawie artykułu fanboya linuksa, na dodatek dotyczącego lutowej wersji Visty? Spójrzmy co autor zarzuca Viście:

1. Wymagania sprzętowe za wysokie: a owszem, Vista ma wysokie wymagania, ale jest (była) robiona z myślą o nowym sprzęcie; juz mamy na rynku G80, mamy Core2Duo, a i zbliża się odpowiedź AMD. Poza tym, ja używam Visty na Athlonie 2600, 1 GB Ram i GF 6600GT 256 vRAM i jest bardzo dobrze. XP też miał wysokie wymagania w 2001 roku, a dzisiaj każdy gracz go używa i jest spoko.

2. Bezpieczeństwo: autor przyznaje, że microsoft zrobił coś w tym zakresie, ale cały wysiłek poszedł na marne, bo to "wciąż ten sam stary kernel"; całkiem bez sensu zarzut, poza tym sam microsoft zdaje sobie sprawę, że z okienek wiele wydusić się nie da, dlatego pracuje juz nad nowym systemem (Singularity); jeśli chodzi o bezpieczeństwo: microsoft i tak wiele nie może zrobić, bo zaraz jest posądzany o monopol itp. (zob. sprawa zamknięcia aplikacjom trzecim dostępu do jądra systemu i reakcja Symanteka i McAfee).

3. SuperFetch: zły pomysł bo pamięć przenośną może "pogryźć pies,można ją podepatać, albo kopnąć"? ? ?

4. DirectX 10 jest cool, ale nie zamieni naszych kompów w "dedicated game consoles" - nie wiem co on ma na myśli: DX10 jest taki sobie, bo PC to nie konsola do grania? I dzięki Bogu!

Gościu ma rację jeśli chodzi o wydatki jakie nas czekają: Vista będzie droga, a do tego musimy wymienić sprzęt (G80 kosztuje jakieś 1700 - 2500 PLN), dlatego przesiadka na Vistę będzie trudna, ale za 2 - 3 lata, wszyscy będziemy korzystali z Visty, tak jak teraz korzystamy z XP.

A sprawa wydajności w grach: mnie nie dziwi, że jest gorzej niż na XP. Mamy w końcu do czynienia z Vistą beta, sterownikami do kart graficznych w wersji beta i grami optymalizowanymi pod Win XP i dx9. Poczekajmy na finalną wersję Visty i Crisisa - ta gra dopiero nam unaoczni jak Vista radzi sobie z grami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy w końcu do czynienia z Vistą beta, sterownikami do kart graficznych w wersji beta i grami optymalizowanymi pod Win XP i dx9. Poczekajmy na finalną wersję Visty i Crisisa - ta gra dopiero nam unaoczni jak Vista radzi sobie z grami.

Chyba zaspałeś.... Mamy już informacje o DirectX 9.L (DX10 dla XP) i powstała już nowa odmiana OpenGL, wykorzystująca Shader Model 4 (only XP i Linux).

Nie wierzysz?: http://developer.download.nvidia.com/openg...lease_notes.pdf

http://developer.download.nvidia.com/openg...cs/g80specs.pdf

I jeszcze ciekawostka Vista RC1 + GeForce 7800GTX + Quake 4 640x480 = 30 fps

http://www.legitreviews.com/article/385/1/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taa, a z kolei już pierwszy karty obsługujące DX10 [GeForce8800] działają szybciej niż Quad-Sli [4xGF7900]... więc te 15 procent zaczyna być jakieś takie mało znaczące. Swoją szosą - ostatnie releasy Windows Vista były owiele szybsze od poprzednich, więc też nie zapowiada się aż tak źle.

Bzz bzz

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. Bezpieczeństwo:....

>>>Mnie w sumie dziwią narzekania na bezpieczeństwo. Wystarczą systematyczne aktualizacje i jakiś dobry antyvir (swoją dorogą mój mi jeszcze ani jednego alertu nie zgłosił od momenty jak mam neta - a będzie to ze 2 lata już) i rozsądne korzystanie z zasobów sieci. Co innego bezpieczeństwo serwerów, baz danych czy sieci korporacyjnych - ale czy potrzeba od razu kombajnu jak się ma trawnik do skoszenia?

Gościu ma rację jeśli chodzi o wydatki jakie nas czekają: Vista będzie droga, a do tego musimy wymienić sprzęt (G80 kosztuje jakieś 1700 - 2500 PLN), dlatego przesiadka na Vistę będzie trudna, ale za 2 - 3 lata, wszyscy będziemy korzystali z Visty, tak jak teraz korzystamy z XP.

>>>Wystarczy sobie przypomnieć jak było z XP. Ja na przykład przez długi czas nie instalowałem, bo nie czułem takiej potrzeby. Potem ceny sprzętu spadły - tk samo będzie z Vistą. Jak się ukaże i rozpowszechni to G80 będzie w granicach 1000PLN (lub jego zubożona wersja jakaś)

A sprawa wydajności w grach:

>>>To kwestia serowników. System to dość skomplikowany program i dogranie wszystkich zależności wymaga czasu. Trzeba wziąś też pod uwagę, że sam system zżera sporo zasobów. Ciekawe mogłyby być testy na maksymalnie odchudzonych systemach.

Pytanie do używających RC Visty - jakie toto ma wygaszacze ekranu w standardzie? Ciekawe czy są jeszcze takie archaiczne zabytki z pierwszych okien jak były w XPeku :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RoZy> wygaszacze są nowe, ze starych wind zostało "3d text" i możliwość wyświetlania obrazów z wybranego folderu.

Chyba zaspałeś.... Mamy już informacje o DirectX 9.L (DX10 dla XP) i powstała już nowa odmiana OpenGL, wykorzystująca Shader Model 4 (only XP i Linux).

Jak mogłem przespać coś co się jeszcze nie zdarzyło? :P

DirectX 9.0L będzie ulepszoną/szybszą wersją dx9 dla visty, czyli to nie jest dx10 dla xp. Chyba że przespałem oficjalną informację potwierdzającą że jednak to jest dx10 dla xp, ale szczerze wątpię.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do używających RC Visty - jakie toto ma wygaszacze ekranu w standardzie? Ciekawe czy są jeszcze takie archaiczne zabytki z pierwszych okien jak były w XPeku :)

Standardowo w RC i RTM jest po prostu "Windows Logo", w którym z XP napis zmienił się na Vista i to wszystko :D. Za to pojawiło się parę nowych w miarę ciekawych screensaverów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra - jestem troche nie w temacie to sie zapytam:

Mam zamiar kupować nowego kompa, gdzieś na wiosne. Nie wiem czy zostać przy XP czy już kupować z Vistą. Vista ma mieć duże wymagania, które będą obciażać kompa i nie wiem jak mi będą działać gry. Czy XP nadal będzie OK - czy będą działać gry i czy bedzie dostępne na niego nowe "vistowe" oprogramowanie? Czy ktoś może mi pomóc - czytałem niektóre powyższe posty, ale zwątpiłem - nie bardzo rozumie :oops:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy czy kupując nowy sprzęt postawisz na dx10 (bardziej przyszłościowo:) czy na dx9. Jeśli dx10 - to tylko vista (no i geforce 8, albo nowy radeon - jak wyjdzie). Vista obciąża dzisiejsze standardowe kompy, ale kupując komputery do grania w gry na dx10 , Crisis na przykład - trzeba od razu brać min. 2GB ramu, procek min. Athlon X2.

Ja osobiście czekam z upgradem kompa do końca 2007 roku - wtedy sytuacja będzie - mam nadzieję - bardziej klarowna jeśli chodzi o sprzęt, a i gier na dx10 będzie więcej.

A jeśli chodzi o gry na vistę i dx10 to te przeznaczone wyłącznie na vistę -jak halo2 - to tylko chwyt marketingowo-propagandowy :D, inne - jak crisis - pojawią się w wersji na dx10 i dx9. I tak może być jeszcze przez jakiś czas, ale później gry na dx9 zaczną zanikać.

Jeśli masz sporo kasy - kupuj kompa pod vistę, jeśli średnio u ciebie z kasą - wybierz xp (można zawsze wybrać taką konfiguracje, która później łatwo da się ulepszyć i pociągnie vistę i gry na dx10.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też czekam z niecierpliwością na upgrade kompa. Może nawet mi nawet kiedyś Crisis pójdzie na full (mażenia). Tylko zastanawia mnie jedna sprawa. Dlaczego nie mogli zrobić Dx10 na Windows XP? Chyba chcą ludzi zmusić do upgradowania kompa, bo dzisiejsze karty graficzne nie obsługują Dx10.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...