Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Xengeyokai

Windows Vista

Polecane posty

Ale byle nie przegioł, bo ludzie mogą się niespodziewanie przesiąść na Linuxa (a są programy które pozwalają uruchamiać Windowsowe aplikacje). A wtedy Microsoft obudzi się jak to mówi mój belfer od histori "z ręką w nocniku". :D
Dziwnie gadasz. Przeciez na Linux'ie tez nie ma DX 10, wiec i na Linuxie grac sie nie da :>

Programy emulujace windowsa sa, ale badzmy szczerzy, zanim beda zdolne emulowac Viste, to sie pojawi kolejna odslona MS Win.

Widzi mi sie, ze jedyna grupa ludzi, ktorzy do przesiadki beda zmuszani to gracze, a gracze moga zawsze wybrac platformy alternatywne. Cala reszta, jeszcze dlugo nie kupi Visty, ze wzgledu na koszmarne wymagania sprzetowe.

Masz racje, nie przemyślałem tego i głupio napisałem :/

A właśnie co do pobieranie bety Visty, czy będę musiał formatować dysk, czy w instalatorze są jakieś sensowne narzędzia do podzielenia partycji, czy będę musiał się bawić PartitionMagic lub podobną aplikacją??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A właśnie co do pobieranie bety Visty, czy będę musiał formatować dysk, czy w instalatorze są jakieś sensowne narzędzia do podzielenia partycji, czy będę musiał się bawić PartitionMagic lub podobną aplikacją??

DiskDruida masz w BootDvD, czyli razem z intalką (od Bety1 jest ładne, graficzne i wogóle Microsoftowe). Nie musisz się zatem o nic obawiać :>

Bzz bzz

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A właśnie co do pobieranie bety Visty, czy będę musiał formatować dysk, czy w instalatorze są jakieś sensowne narzędzia do podzielenia partycji, czy będę musiał się bawić PartitionMagic lub podobną aplikacją??

DiskDruida masz w BootDvD, czyli razem z intalką (od Bety1 jest ładne, graficzne i wogóle Microsoftowe). Nie musisz się zatem o nic obawiać :>

Bzz bzz

ja bym nie zaufał programowi do partycjonowania dysku made by MicroSoft, nie wiem jak ty.

wolę już użyć np Ranish Partition Manager [był kiedys w PCFormacie], dowolnego dodatku do linuxa czy czegokolwiek innego :P tak samo nigdy nie wierzyłem w Fdisk`a

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym nie zaufał programowi do partycjonowania dysku made by MicroSoft, nie wiem jak ty.

wolę już użyć np Ranish Partition Manager [był kiedys w PCFormacie], dowolnego dodatku do linuxa czy czegokolwiek innego :P tak samo nigdy nie wierzyłem w Fdisk`a

nigdy nie zawiodl mnie fdisk, nigdy nie zadzialal mi ranish, nigdy nie zaufam czemukolwiek opensource'owemu :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fdisk był dobry do dysków o małch pojemnościach (20-40GB) ale żeby dzielić nim 120 czy 200 GB to trzeba być masochistą. Polecam włożenie starego hdd, zainstalowanie xp, podpięcie nowego dysku i z poziomu narzędzi windy podzielić dysk. Szybko łatwo i przyjemnie.

heh na żaden z moich starych dysków nie zmieści się nawet minimalna instalka debiana a co dopiero XP :P

ale znam ludzi którzy fdiska używają jakby to był ich jedyny skarb - kartka, długopis, kalkulator, fdisk i 200GB dysk... po godzinie liczenia zawsze sie pomylą gdzieś o kilka kilobajtów i liczenie od początku :P

Freestylr - powtórzę mantrę informatycznej obsługi firm i instytucji gdy odbierają telefony od userów z problemami z kompem 'proszę czytać to co jest na ekranie, CZYTAĆ ZE ZROZUMIENIEM'

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak? To znajdź mi legalny Windows Live-CD. Powodzenia 8)

Bzz bzz

dowolny legalny Windows XP zainstalowany na Dysku' date=' przeniesiony na np płytę DVD po zmianie kilkudziesięciu ustawień w rejestrze ? albo zeby sie nie musieć bawić to z tego co pamiętam da się go chyba zainstalować na odpowiednio dużym kluczu USB ?

Obi po co używasz [ list '] w swoich postach?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak? To znajdź mi legalny Windows Live-CD. Powodzenia 8)

Bzz bzz

Z normalnego xp'ka mozna zrobic wersje live-cd. Czy to legalne :?: Ja tam sie w licencje nie wczytywalem, ale dopoki robisz to na wlasny uzytek, to pewnie prawa nie zlamiesz.

EDIT:

"Obi po co używasz [ list ] w swoich postach?"

Tez mnie to zastanowilo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie jaki Vista bedzie miał skrót.

Chodzi o to, że np. jak ktoś zapisuje dla jakich systemów nadaje sie gierka/program to pisze zwykle 95/98/ME/NT/2000/XP/2003...

Ciekawe jak będzie sie zapisywało Viste, czy bedzie jakiś skrót, czy będzie sie pisać poprostu Vista..

wlasciwie to dobre pytanie, ciekawe tez jakie bedzie mial oznaczenie jadra, 2000 to byl NT5.0 XP to NT5.1 lll ciekawe czy Vista to wciaz bedzie seria 5 czy jednak przeskocza wyzej ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Windows Vista może być porażka widziałem bete 2 (chyba) strasznie plastikowy wygląd jedyne, co mi się podobało z wyglądu to czarny pasek start w formie tego kółka niebieskiego oraz ikona kosza. Reszta okropna. Nie pasuje mi tez, iż po kliknięciu start jest tam ta wyszukiwarka a nierozwijane menu. Zmienia się to dopiero po tym jak ustawimy wygląd na klasyczny, ale wtedy znów jest tak byle jak.

Zapewne DX10 będzie rewolucją i zmusi nas do wymiany kart graficznych zaś 7 (chyba) wersji systemu sprawi zamieszanie wśród użytkowników. Pyzatym nie wiem, czemu zapowiadana rewolucja to raczej tylko chwyt reklamowy, bo cala Vista to może być tylko poprawiony Xp a nie nowy system.

Wie ktoś ile ma kosztować wersja najbardziej wypasiona chyba nazywa się ona Ultimate?

Zmienię system operacyjny jak będzie mnie stać na niego i wtedy kiedy nic już nie pójdzie na Xp-eku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowalem u siebie ten "cud" techniki. Instalka szybka i bez problemowa. Jednak system nie obsluzyl sam z siebie mojej dzwiekowki. Zintegrowanej 8 kanalowej Realtek'a. Po drobnych problemach o, ktorych pozniej, udalo mi sie zainstalowac sterowniki HD Audio i ruszylo.

Napierwszy rzut oka duzo sie nie zmienilo. Ot drobna zmiana kompozycji i XP'ek wyglada tak samo. Dopiero po chwili dostrzega sie smaczki :)

Okienka maja przezroczyste menusy i paski. Wygladaja ja zrobione z chropowatego szkla. Okienka nie pojawiaja sie z nikad, ale jakby wylaniaja sie z za ekranu. Przy zamykaniu jakby sie rozmywaja.

Menu strat jest przejzyste. Jest zorganizowane podobnie do XP, ale dziala troszke inaczej niz do tej pory. Nie ma zadnych rozwijalnych menu, teraz jest zrobione to jak tree view. Dopiero klikniecie rozwija galaz. Zaskakujace, ale jest to dosyc wygodne.

System maskuje przed nami dyski. Wyrazny krok w kierunku WinFS. Oczywiscie wciaz mozna dogrzebac sie do nich.

Vista ma wbudowany zarzadzanie kontaktami. Jest sobie katalog Contacts i wewnatrz w postaci plikow sa nasi znajomi. Mozna chyba nawet zdjecie wstawic jako ikonke. Bardzo mile.

Najwiekszy bajer Voice Recognition. Genialne. To naprawde dziala. Bez wiekszych problemow udalo mi sie zmusic glosem kompa do odtworzenia kilkunastu mp3, tak jakbym przeciagnal je myszka naraz do listy odtwarzacza. Mysle, ze ten system rozpoznawania mowy ma przyszlosc.

Vista zaraz po starcie wazy u mnie 496 mega.

Zajmuje 7,5 giga, ma 37 tys plikow.

I co najgorsze, kompletny BRAK KOMPATYBILNOSCI W DOL. Nic nie dziala :!: Nie ruszyla ani wybieralka z plytki ze sterami moba, chociaz na pudle bylo napisane Vista Ready. Nie dziala rowniez instalator UT 2004. Zadzialala wybieralka z cd od Neostrady, flashowa, ale juz instalator nie ruszyl.

Nowy IE ma jakies problemy z otwieraniem html z dysku, bez polaczenia z netem, ale to akurat nie dokonca sprawdzone.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mnie się wydaje że Vista to tylko (sądząc z opini forumowiczów) nieudana próba uzależnienia od Microsoftu całego światka komputerowego!ot taki ostatni projekt Billa który mial zapewnic jego firmie duże wpływy i spokojną przyszłośc ale czuje w moczu że ten Vista okaże się jednym wielkim niewypałem :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem możliwe, bo większości graczy (w tym mnie) bardzo zależy na kompatybilności wstecz. Sam się kiedyś zdenerwowałem, że na nowym kompie nie chce chodzić dźwięk w demku TNFS. (Pewnie da się uruchomić, ale nie miałem dalszych chęci męczenia się z tym - odpaliłem na starym kompie i wszystko ruszyło jak Dodge Viper z 1 biegu).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak? To znajdź mi legalny Windows Live-CD. Powodzenia 8)

Bzz bzz

Z normalnego xp'ka mozna zrobic wersje live-cd. Czy to legalne :?: Ja tam sie w licencje nie wczytywalem, ale dopoki robisz to na wlasny uzytek, to pewnie prawa nie zlamiesz.

EDIT:

"Obi po co używasz [ list ] w swoich postach?"

Tez mnie to zastanowilo.

Dziwne, ale z 180-dniowej wersji W2003Server robią się eleganckie LiveCD, bez żadnych ograniczeń! Luka Microshitu? Czy jak?

A Vistą to będzie wielki płacz, młodzi - że im nowe Enemy Teritory nie chodzi, starzy - że żżarła te kilkanaście GB "co miały być na zdjęcią"... itd... itp...

Kto chce zobaczyć przybajerzony system niech luknie np: na Ubuntu XGL: http://osvids.com/vids/0010/vid_0010.html

Chociaż ja i tak ostanio kibicuje Syllable bo mi budową przypomina BeOS-a...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zainstalowałem sobie Windows Vista x64 buld 5600 RC1

po pewnych problemach z sterami do SB live 24bit udało się zainstalować :D

te żekomo pod Viste niedziałaja ale zato te od XP x64 podeszły elegancko :D

grafika tez się zainstalowała :)

jeżeli chodzi o oprogramowanie to chyba jego działanie zależy od farta :P

działające

firefox, opera,nero 6/7, daemon 4, gg7. aqq, GRY :D, skype2 z pewnymi problemami ale działa, i office xp też poszedł :)

jedny problem jakiego nierozwiązałem to instalacja sterowników do Thomson Speed Touch 330, za chiny ludowe nieda się go zaistalowac, ściągłem stery pod x86 i x64 ale nieda rady

system wykrywa modem i jednocześnie twierdzi że jest niepodłączony hehe

cały czas mam czerwoną ikonke :( :( :( :( a bez neta niejestem w stanie aktywowac systemu a pozostało mi jeszcze 13dni

niby można by aktywować go telefonicznie ale tak jakoś się niemoge dodzwonić

użyłem też "aktywatora do visty" ale też niepomógł

jak ktoś ma jakiś sprawdzony sposób na instalacje tego modemu w wi Vista x64 RC1 to prosił bym o podzielenie się ta wiedzą

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...