Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Xengeyokai

Windows Vista

Polecane posty

+ nowe systemy ochrony przed wirusami

To faktycznie innowacja, do tej pory uruchamiajac jakikolwiek program (czy z usera, czy z admina, jeden pies) mogl on zrobic wszystko z twoim komputerem, zaczynajac od wpisania sie w kernel, konczac na skasowaniu biosu.

(lol)

http://it.slashdot.org/article.pl?sid=06/01/30/1941243

+ lepsze zastosowanie pamięci kompka...

Polegajace na zajeciu na starcie calosci? :P

(domniemane) złe zastosowanie OpenGl

http://slashdot.org/article.pl?sid=05/08/06/177251

http://www.opengl.org/discussion_boards/cg...c;f=12;t=000001

Ile to osób mówiło żeby zostawić 98 SE, albo je tylko ulepszyć i wystawić 98 SE2...

Ludzie!!! To tylko nazwy!!! Tak samo MS mógł wystawić Windows 1, Windows 2, Windows 2/5 (Very Happy) itd...

Ale nie... Bo to trzeba przecież ulepszyć Xpeka...

Nie rozumiesz. Takie cos powinno byc rozprowadzane jako 'Xp SE' etc-jako Upgrade CD za 1/3 ceny nowego systemu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to czajcie to:

Wygląda na to, że Microsoft zamierza na stałe związać system z płytą główną. Do tego stopnia, że wymiana płyty głównej, bądź zastąpienie jej nowocześniejszą będzie wymuszało zakup nowej licencji na system. Nowej, bowiem wedle Microsoftu komputer z nową płytą główną jest zupełnie innym komputerem.

To znaczne ograniczenie ma obowiązywać dla licencji OEM, a przeczytać o nim można w Q&A dostępnym na stronie Microsoftu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mj - MS ma pecha, bo zgodnie z obecnie obowiązującą licencją Microsoftu - OEM, system jest przywiązany do jakiejś konkretnej części kompa a nie konkretnie do mobo, także znów będą ją musieli przeredagować bo inaczej staną się bankrutem dzięki 'paru' procesom w USA.

wogóle ta cała afera z Vistą coraz bardziej mnie śmieszy, korzystałem przez ok tydzień z bety która była wówczas dostępna na www microsoftu i muszę przyznać jedno - ja dziękuję, wolę mojego ubuntu + KDE, mam jednak nadzieję że jak wyjdzie final to będą jakieś akcje promocyjne jak 180dniowy windows Vista na CoverCD jakiegoś czasopisma {np tak jak było z 2k3 server w PCWK} bo potestowałbym sobie :D zobaczył jak sie sprawi na moim cieniasku :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem Vistę build 5270. Teraz płyta leży w kawałkach. Dlaczego?

Instalował się 4,5 godziny, a potem "Windows Setup failed. Please start over and install again."

No to sprobowałem jeszcze raz.. to samo.

Rzuciłem płytą przez pół pokoju; rozwaliła się na kawałki i wpadła za szafę.

Mam teraz podstawy by twierdzić, że Vista okaże się niewypałem, jak Windows Me.

Vista beta

________________________

Nom.. instalka na sprzecie {Athlon 1,5 384SDRAM 133mhz} trwa 2h.

Aero nie zmula kompa az tak jak mogloby sie wydawac - mozna powylaczac i jest ok, ale kiedy sa ON mozna zaobserwowac lekkie przycinki w animacjach. Gry ogolnie dzialaja jak na XP... czyli bez zmian.

Nie wiem po co ta panika ;)

Faktycznie obsluga plikow jest, nakladka Vista inspirat bardzo dobrze imituje wersje finalną (gro animacji w nakladce nie ma - aero to aero w koncu).

Reasumujac, stabilny dran, ale z bajerami ciut wolniejszy od XP.

Teraz pozostaje tylko czekaj na poprawienie bledow.

P.S. Doszly mnie sluchy ze na PC ma wyjsc Halo 2. Ale mozliwe do odpalenia tylko na Viscie. Jesli to prawda, to to oczym pisalem wyzej (monopolizacja przez MS) staje sie faktem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja na przykład jak wyjdzie vista po polsku to ją zainstaluje tak szybko jak będe mógł - jestem fanem nowych techologi (wiem że Vista nie będzie miała nawet połowy z tego co obiecywano) i zainstaluje bo mi się ikspek już znudził ( dla mnie nie ma moiżliwości dalszego jego rozwoju na kompie) i jeśli mi się spodoba to zostanie a jeśli nie to też zostanie bo nie będzie mi sięchciało formata robić.;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanko... Czy są jakiekolwiek informacje nt. ceny nowego Wina? Nigdy nie interesowałem się cenami systemów "świeżo" wchodzących na rynek, nie napalam się, jak tylko system wyjdzie, ale teraz zastanawiam się, czy nie pomyśleć na poważnie o Viście. Wersji OEM, dla ścisłości.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba masz racje.

Na zakup Visty trzeba bedzie poczekaz z rok po premierze, co by nie przeplacac, poczekac na jakies service packi (ktorych, przynajmniej JA, spodziewamy sie duzo - takie juz systemy Microsoftu sa).

hehe, nawet microsoftowy soft do telefonow komorkowych robi sobie jajca i komóra poprostu sie zawiedza :D

Vista w moim odczuciu bedzie kombajnem do wszystkiego, a reszta to XP.

Moglbym to porownac do przyczepy samochodowej :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, jestem niewidomy więc dopiero teraz zauważyłem (dzięki pomocy Wiki-yu) ten temat. Nie będe się rozdrabniał o szczegółach, bo dużo już zostało powiedzianych. Za to będe chciał prostować pewne niescisłości.

Najnowszą teraz wersją jest:

5342 z 21.03.2006

Kolejna wersja to:

Beta2 / RC0 - 24 maj 2006r (Pierwszy "pełny" Vista).

Premiera Visty:

Dla działu IT/Office -

listopad 2006r.

Dla reszty -

styczeń 2007r.

Windows XP SP3:

Pojawi się w grudniu 2006, przed premierą ogólną, po premierze IT.

Windows 2007 Server (na bazie Visty): pojawi się w pierwszej połowie 2007.

Pare moich screenów z Visty Beta1:

http://microchip.net.pl/~obisan/gfx/pulpity/vista01.png

http://microchip.net.pl/~obisan/gfx/pulpity/vista02.png

http://microchip.net.pl/~obisan/gfx/pulpity/vista03.png

http://microchip.net.pl/~obisan/gfx/pulpity/vista04.png

Pare moich screenów z Visty Beta 2 (5308):

http://microchip.net.pl/~obisan/gfx/pulpity/vista5308-01.png

http://microchip.net.pl/~obisan/gfx/pulpity/vista5308-02.png

http://microchip.net.pl/~obisan/gfx/pulpity/vista5308-03.png

http://microchip.net.pl/~obisan/gfx/pulpity/vista5308-04.png

http://microchip.net.pl/~obisan/gfx/pulpity/vista5308-05.png

http://microchip.net.pl/~obisan/gfx/pulpity/vista5308-06.png (coś dla Zapa, który się kłócił że system będzie zżerał mnóstwo pamięci).

Pozdry :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dobra - czas coś napisac nowego. Od paru dni testuję nową Windows Wisłę B2 (ta dla public mass) i poraz kolejny mam mieszane uczucia. Z jednej strony poprawiono mnóstwo rzeczy w stosunku do poprzednich wersji (5361, 5342 i 5308, które zwiastowały Betę 2), jednak z drugiej znowu pojawiło się pare kolejnych. Dalej nie poprawiono złośliwego Windows Defendera, który nawet bazowe oprogramowanie Microsoftu uznaje za intruzów (a może coś w tym jest? 8) ), dalej tragicznie długo trwa instalacja systemu, instalacja wielu sterownikow trwa tez niemało. Kolejną, coraz bardziej mnie irytującą z wersji na wersję rzeczą jest zakichany układ poszczególnych "centrów". Jak wiadomo - teraz nawet myszka ma swoje osobne centrum sterowania. Z jednej strony jest to dosyc fajne rozwiazanie, z drugiej polecam wszystkim zapalencom sprobowac zmienic MAC adres karty sieciowej (jak juz znajdziecie, to pewnie wywali ze 3 bledy, ze nie mozecie :) ). Jak juz zaczynam od wad to warto powiedziec ze Aero w dalszym ciagu jest niezoptymalizowany i nawet nie laguje, jednak przy jakims zwisie potrafi pociagnac ze soba z 4 programy wykrzaczając je także. Graficznie prezentuje się oczywiście wszystko dobrze i ciągle lepiej, panowie z Redmond dbają o to, aby ich nowa Winda świeciła jak psu... no wiecie ;-) . Wszystkie soczyste efekty typu: 3D-windows, tab-scrolling, mini-prewiev co prawda już były w poprzednich wersjach, jednak tu są ciągle udoskonalane i trzeba przyznac, ze dzialaja szybciej. Teraz przejdzmy do rzeczy ktora najbardziej zasluguje na pochwale - mianowicie 'ynteligencja' systemu w niektorych sytuacjach. Vista bez problemu wykryla moj dosyc nietypowy sprzet, SAMA sobie posciagala WSZYSTKIE potrzebne sterowniki (wraz ze specjalnymi programami do obslugi danego sprzetu), jedyna rzecza z ktora sobie nowa Vista nie poradzila - to moja kamerka internetowa, stery z plyty tez nie poszly poniewaz wywalilo przesliczny blad "To install this software, you need W2k-Service Pack-4" ;) . Ten bład jednak moge wybaczyc, poniewaz to juz wina providera driverow do kamerki ze ustawil takie bezmyslne wykrywanie jadra N.T. Nawet glupie fora internetowe na skrypcie phpBB by Przemo wykrywaja doskonale to, ze posiadam "NT 6.0" 8) . Nie wspomnialem jeszcze z jakiej wersji kozystam. Mianowicie jest to Windows Vista Ultimate 64-bit Edition, jak na pierwsza moja Viste 64-bitowa sprawuje sie naprawde dobrze, nie mialem jeszcze zadnego problemu z opdaleniem jakiejs 32-bitowej aplikacji czy tez z innymi bzdurami. Ba! Nawet ATI tak swietnie przygotowalo swoje sterowniki do Radków, że w końcu w Viscie można się pobawic Catalyst Control Center (wczesniej to nie bylo mozliwe, a instalcja sterowników przebiegała manualnie). Wracając do wcześniej wspomnianej 'inteligencji', musze przyznac ze juz w Becie 2 pomoc systemowa jest niesamowicie rozbudowana i czasami znalezienie odpowiedzi na nurtujace nas pytanie przypomina rozmowe z agentem ubezpieczeniowym. Zatem duzy plus w tej sferze. Natomiast dla kontrastu znowu duzy minus za zuzycie pamieci, ktore jest niesamowicie wysokie w Viscie. Nawet po wylaczeniu nieuzywanych uslug, po wywaleniu wielu niepotrzebnych aplikacji z procesow... pamiec plynie jak rzeka. Niestety, niestety i watpie zeby do premiery sie to zmienilo. Vista ma w zamysle zmuszac ludzi do kupowania nowych komputerow z conajmniej dwoma gigabajtami pamieci, wiec watpie aby jej programisci teraz tak mocno przylozyli sie optymalizacji kodu pod katem ludzi, ktorzy powiedzmy maja z hm.... powiedzmy 512 mb (ja na platformie testowej w domu mam 2gb). Jesli wspomnialem juz o pamieci i wydajnosci, to warto odnotowac fakt iz, pojawilo sie w koncu 'System Rating', ktory ocenia nasz komputer pod wzgledem wydajnosci. Nie wiem jak inni testerzy, jednak ja poczulem ogromny powiew korporacyjnosci i zakichanych ukladów. Bo w pale mi sie nie miesci ze Athlon 64b 3000+ jest np gorszy od jakiegos Celerona D 2ghz... jednak pominmy to. Jedno co sobie system "ratuje", a drugie to jak działa. Pomimo ogromnej pamieciożerności - system przy grach radzi sobie doskonale (no... może pawie), nie spotkałem się z jakimiś większymi problemami przy grach takich jak San Andreas, Quake III, Quake II, Quake I (!), Doom3, Mafia, Diablo II i wielu innych. Dalej obowiązuje system znany już z Bety 1, który potrafi rozpoznac większośc gier, dodac je do zakladki "games", sciagnac okladke z internetu i jeszcze zrobic rating (mature, everyone, adult, +14, +16 itd). Ulepszeniu poddał się także Windows Side Bar, który co prawda jeszcze majstersztykiem nie jest i sprawia czasami problemy, jednak zapas gadżetów do niego został powiększony i przez to jest on bardziej użyteczny. Teraz to już nie tylko zegarek i RSS Feed, ale także CPU meter, Timer, Stick-Notes (żółte karteczki), kurs walut czy akcje na giełdzie. Na pewno każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Mi osobiście odpowiada combo: zegarek+karteczki+rss feed i więcej nie trzeba. Tak piszę sobie tego posta, ale nie powiedziałem z czego. Oczywiście że z Internet Explorer 7, o którym teraz będzie mowa. Po raz pierwszy nie instalowałem w Viscie Firefoxa, aby całkowicie "oddac" sie temu, co zaproponowal Microsoft i wiecie co Wam powiem? Wcale sie tak nie zawiodlem. IE ciagle przechodzi intensywna transforamcje i staje sie coraz lepszym browserem zamazujac buractwa swoich starszych braci. Gdybym mial zrobic ranking przegladarek dostepnych pod Windowsem to wygladalby on tak:

1. Firefox

2. IE7

3. Opera

Jest to oczywiście totalny subiektyw, ponieważ Firefoxa uwielbiam a Operę "tylko" bardzo lubię, jednak muszę przyznac ze IE po upadku znowu sie podnosi i wraca do bycia zaufaną przegladarką (chociaż chyba nigdy taką nie był ;-) ). Swoją szosą to, co sprawiło iż IE jest teraz taki dobry - to dzięki właśnie zapożyczeniom z Firefoxa i Opery :) . Warto odnotowac fakt, iż Microsoft przyszykowal sie na to iz wielu ludzi stracilo do jego przegladarki zaufanie i dal wolna reke jesli chodzi o wybor browsera. Juz od paru miesiecy (nawet pod Windowsem XP) nie ma problemu, aby zwiedzac strony Microsoftu i sciagac ich zasoby poprzez np. Firefoxa. Ba! Nawet sam Microsoft w helpie zamieszcza odpowiednie screeny z pomoca dla Firefoxa (demagogia? :>) . Idąc dalej ścieżkami internetu dochodzę do punktu, w którym przychodzi czas na aktywację, aktualizację i tego typu podobne bzdury. Wiecie co? Nie mogłem wyjśc z podziwu że proces aktywacji i aktualizacji systemu trwal okolo półtorej minuty! To zdecydowanie rekord predkosci jesli chodzi o systemy operacyjne z Microsoftu. Strach pomyslec co bedzie w wersji dopieszczonej-premierowej. A propos premiery Visty - widac ze juz jest coraz blizej, poniewaz w tej wersji systemu polozono bardzo duzy nacisk na multimedialny odbior systemu. Gros funkcji ma juz odpowiedni opis, wyjasnienie, prezentacje i cuda-niewida. Zmienil sie panel kontrolny dzwieku - teraz mozna ladnie o nim poczytac, przetestowac osobno kazdy glosnik i wogole - poczuc sie jak przy obsludze kina domowego. Wczesniej bylo to tylko mozliwe dzieki specjalnemu oprogramowaniu do karty dzwiekowej - teraz dostajemy razem z systemem. Takich przykladow mozna teraz podawac na kopy - praktycznie w kazdym miejscu systemu jest juz ladny opis danych funkcji, sposob zastosowania, polecane rozwiazania i wogole autopilot jeszcze :D . Troche mnie dziwi za to jedna sprawa. Z jednej strony Microsoft z Vista podchodzi do klientow jak do pajacow (bez obrazy w tym slowie, chcialem zaakcentowac komizm sytuacji), ktorzy najtrudniejsze urzadzenie jakie obslugiwali to Xbox360, a z drugiej dostep do wazniejszych funkcji administracyjnych lub mieszanie w systemie, tak aby mnie satysfakcjonowal w uzyciu - jest niemilosiernie utrudniony. Latwiej w Xp'eku bylo przetlumaczyc na Kaszubski Painta i Worda niz tutaj zmienic drobna pierdole. Jednak nie mowie, ze sie nie da. Na koniec o rzeczach przyjemnych. Mianowicie Microsoft skumał się z MTV TV i nowy Windows Media Player bedzie dobrze przygotowany na kupowanie muzyki w sieci, ogladanie telewizji i inne tego typu bzdury. Co prawda od tego jest niby Media Center, jednak nie kazdy go musi miec w swojej wersji Visty, a dodatkowo ostatnio cos MC nie rozwija się (jakiś późniejszy grom z nieba?). Do prezentacji Windows Media Player 11 przygotowano pare albumów z 2-3 piosenkami w pakiecie. Prezentuje się to oczywiście bardzo ładniem ponieważ dobrze skomponowane okładki wraz z tłem i całym interfejsem programu dają naprawdę dobry efekt, już nie mówiąc o zwięszkonej przejżystości i "zdatności do użycia" programu. W samym układzie Explorera systemu już się wiele nie zmieniło - ot drobne kosmetyczne poprawki i nic poza tym. Co nie znaczy, że jest źle. Może nie wszystkim przypadnie do gustu, jednak na pewno dużo ludzi odnajdzie tu estetyczny spokój. Zawsze jak się komuś nie podoba, to może z Visty zrobic Windows 95, co będzie na jednym ze screenów. Już w obecnej wersji systemu można dużo, chociażby z podstawowym softem, jednak obawiam się, że poprzez wproawadzenie tylu wersji tego systemu, na większośc oprogramowania będzie tylko stac najbogatszych. Już teraz widze rozmowy w pracy czy na jakimś spotkaniu:

- Jakiego masz Windowsa?

- Viste Home Premium Service Pack 3

- A ty?

- A, to słabego masz, ja mam Vista Enterprise Limited Service Pack 2

Eh... jednak jakby nie było, dla zmiany tematu muszę powiedziec o jednej rzeczy, ktora mnie dosyc pozytywnie zaskoczyla. Mianowicie po pograniu 15 minut w San Adnreas, w stystemie w dziale 'problemów i solucji' moja Visła wykryła mi iż do San Andreas jest jakiś nowy patch i milo by było, gdybym go ściągnął. Cóż za troska o klienta ;-) Widac ogromna transformacje systemów Microsoftu przeznaczonych dla domowego/firmowego użytku:

- Win 95 - system na którym można było używac internetu

- Wind 98/ME - system, na którym internet śmigał w miare dobrze

- Windows Xp - system z dużym naciskiem na obsługę internetu

- Windows Vista - system, który bez internetu nie pociągnie 8)

Jednak wracając do powagi - po tym całym testowaniu mam naprawdę dużo sprzecznych uczuc. Z jednej strony bardzo podoba mi sie rozwijajace sie nowe dziecko Microsoftu, z drugiej boli mnie jak co jakis czas wsadzaja temu dziecku patyk do oka. Tak jak napisalem na poczatku - tutaj naprawia, to cos dodatkowo pokopią. Możemy miec tylko nadzieje ze to jakies przejsciowe testy-tesciki i że na premierę dostaniemy pełnoprawny, sprawny, działający i pozbawiony w maksymalnym stopniu zakichanych błędów system. Jestem entuzjastą przeróżnych systemów operacyjnych i nie ważne jest dla mnie z jakiej jest on firmy, jak bardzo jest komercyjny tylko to jak działa, do czego się przyda i jakie kożyści niesie jego wykożystanie.

Specjalnie dla Linuxowców: jestem użytkownikiem Linuxa od paru dobrych lat i do dzisiaj mam ten sam pogląd co na początku: "Windows do jednego, Linux do drugiego, Mac do wyje... 8)" .

Trzeba sobie rozgraniczyc "czego do czego" uzyjemy i nie bedzie problemu. Już Beta tego systemu pokazała nam, że w rozmiarach bazie sterownikow WV bedzie ciężki do pobicia a support techniczny bedzie stał na naprawde wysokim poziomie, a to oczywiście nie wszystko. Vista broni się z wielu stron i pewno znajdzie wielu entuzjastów (już przecież znalazła). Teraz pozostaje nam czekac na RC2 i w końcu na premiere. Zobaczymy ile z tych dotychczasowych wersji testowych wyciągnieto wniosków a ile olano i pozostawiono bez zmian. Na sam już koniec tylko mała dygresja: ciekawe jak to będzie z tymi gierkami pod DirectX 10, które rzekomo ma obsługiwac tylko Windows Visła i jak będzie wyglądało połączenie X-box Live na PC... pozostaje czekac, czekac i jeszcze raz czekac ;-) .

Moje screeny z WVB2:

012gn.th.png 024fe.th.jpg

030rr.th.jpg 052hi.th.jpg

Alt-Tab Bar

Po wyłączeniu "zbędności" 8):

063iq.th.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WMP prawie jak Amarok już wygląda :P ale może kiedyś dojdzie do ideału ;-)

tak czy siak po coraz lepszych opiniach o Viście zacząłem się poważnie zastanawiać czy aby nie zakupić takowego systemu, ale twoje słowa o RAMie mnie ostudziły poważnie, o ile XP działa 'jakotako' na 512MB, Debian[z KDE] działa nadwyraz dobrze, o tyle twoje słowa o Viście to dla mnie tragedia, a szkoda bo chętnie zamiast XP na drugim dysku chętnie zainstalowałbym taki system który sam by ściągał sobie sterowniki, sam aktualizował gry i był wykorzystywany tylko nich własnie :P, a inwestycja w RAM + system poki co nie uśmiecha mi się za bardzo.

No i także jedna z wazniejszych spraw - czy w Viście wciąż mamy tylko jeden pulpit czy wprowadzili może rozwiązanie znane z Linuxów mianowicie 'wirtualne pulpity' ? Co prawda nie wierzyłem w to, ale twój ostatni obrazek [pod linkiem a nie miniaturką] przyniósł mi to pytanie do głowy...

PS co to jest to "MC" o którym wspominasz bo mi się tylko z Midnight Commanderem kojarzy a tego na Viście napewno nie doświadczymy z wiadomych przyczyn :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS co to jest to "MC" o którym wspominasz bo mi się tylko z Midnight Commanderem kojarzy a tego na Viście napewno nie doświadczymy z wiadomych przyczyn :P

  • C'est la Windows Media Center package 8) Napisałem najpierw Media Center, a później 2 razy użyłem skrótu MC.

Co do tego ramu - co prawda można go zaoszczędzić trochę na wyłączeniu wszelkich Aero itd, jednak same usługi składowe (niektóre niezbędne) strasznie pożerają ram. Zapomniałem wczesniej wspomnieć o tym, że widać wyraźny wzrost wydajności w aplikacjach 64-bitowych w stosunku do 32-bitówek, czego w Xp 64-edition tak bardzo widać nie było

Ps. przepraszam za słabą jakość screenów powyżej, jednak były one zapisywane w Vistowskim Paincie, a tam konwersja do jpg'a przebiega bardzo drastycznie 8)

Ps2. - dobra wiadomość dla niektórych, aby sprawdzić jak śmiga Windows z mniejszym zapasem ramu - wyrzuciłem 1gb i muszę powiedzieć że także działa raczej dobrze, nawet różnic wielu nie ma co nie jest takie pozytywne bo i tak kosi tej pamięci jak Kubuś Puchatek :>

Bzz bzz

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecne wymagania Visty, z tego co słyszałem i czytałem, to 800MHz procesor i 512 RAMu

ale mam pytanko, właśnie zinstalowałem Viste beta 2 i nie moge połączyć się z internetem, program od neostrady wywala mi, że jest kompatybilny tylko z windowsami od 95 do XP a gdy instaluje sterowniki od modemu ręcznie i potem chce utwożyć połączenie to wszystko gra do momentu gdy chce sie lączyć, wyświetla coś o nie udanym połączeniu i nie podaje żadnych przyczyn...

Czy w becie 2 jest możliwość łączenia sie z netem??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecne wymagania Visty, z tego co słyszałem i czytałem, to 800MHz procesor i 512 RAMu

Czy w becie 2 jest możliwość łączenia sie z netem??

  • Jest, oczywiście że jest, ale jak sam widzisz - to jest beta. Nie wszystko musi działać. Spróbuj włączyć tryb zgodności z 98/Xp i wtedy zainstaluj badziewie. Lub jesli masz bardziej popularny modem - poszukaj sterów pod Vistę do niego.

Bzz bzz

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale mam pytanko, właśnie zinstalowałem Viste beta 2 i nie moge połączyć się z internetem, program od neostrady wywala mi, że jest kompatybilny tylko z windowsami od 95 do XP

no to jak widzisz neostrada będzie musiała wydać nową wersje oprogramowania żeby ludzie mogli sobie na necie posiedziedź posiadając viste...

z resztą nie tylko ciebie to się tyczy...

też se bete zainstalowałem i nie jest wcale tak źle, moge nawet powiedzieć że jestem zadwolony bo teraz w 100% działa mi to co wcześniej nawet nie chciało się włączyć :D

a jak pisze że nie można ustanowić połączenia to jaki numer jest podany w nawiasie??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem chyba z 4 wersje windows vista (lacznie z beta 2)

I zdanda ale to zada mnie nie przekonala do wydania 750 zł (bo tyle masz kosztowac wersja home czy jak sie tam bedzie zwac_).

Rozwala mnie Areo jest takie cukierkowe a zarazem jedzie plastkimiem szczegolnie po wejsciu w Computer. Do tego te foldery ustawianie ich wielkosci ogolna lipnosc i kijowa szybkosc dzialania na 3 gb ramu daje jakos rade :/ ale u kumpla na 1 gb ledwo lewdo smigalo. Dla mnie porazka. Przesiade sie jak juz faktycznie bede musial ze na Xp nic nie uruchomie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecne wymagania Visty, z tego co słyszałem i czytałem, to 800MHz procesor i 512 RAMu

To chyba wymagania, aby załączył się tryb tekstowy w WV. :lol: Choć nie ma co marudzić na zbyt wysokie wymagania nowego systemu Microsoftu. Do premiery jeszcze trochę pozostało, większość marudzi, że po co takie horrendalne wymagania, że to ma być tylko system operacyjny, a nie pożeracz mocy, ale patrzmy przyszłościowo. Po kilku- kilkunastu-miesiącach i tak każdy będzie myślał nad przesiadką na nowy system, a po 2 latach większość się przyzwyczai, a kompy będą dość wydane, aby system Vista nie ograniczał mocy kompa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecne wymagania Visty, z tego co słyszałem i czytałem, to 800MHz procesor i 512 RAMu

To chyba wymagania, aby załączył się tryb tekstowy w WV. :lol: Choć nie ma co marudzić na zbyt wysokie wymagania nowego systemu Microsoftu. Do premiery jeszcze trochę pozostało, większość marudzi, że po co takie horrendalne wymagania, że to ma być tylko system operacyjny, a nie pożeracz mocy, ale patrzmy przyszłościowo. Po kilku- kilkunastu-miesiącach i tak każdy będzie myślał nad przesiadką na nowy system, a po 2 latach większość się przyzwyczai, a kompy będą dość wydane, aby system Vista nie ograniczał mocy kompa.

kilka kilkanaście miesięcy ? dwa lata ?

tyle że DX10 tuż po premierze będzie już tylko na WV

IE7 miał być tylko na WV [w końcu MS udostepni go też na XP czy nie ?]

gry MS będą tylko na DX10 = WV

i tak dalej...

jednak zastanawia mnie jedno: masa ludzi narzeka a i tak przez pierwsze dni/tygodnie po premierze WV nie będę w stanie ściągnąć pewnie głupiego załącznika z gmaila bo sieć będzie tak zamulona przez piratów próbujących ściągnąć Vistę ...

Tylko PO CO u licha skoro mają działającego XP, nie obciążającego tak kompa, na którym póki co wszystko działa, a część softu i sprzętu na WV nie ruszy na początku napewno [patrz: neo] a inny będzie działał ale nie tak dobrze jak na XP [patrz: karty dźwiękowe Creative`a]

ja tam pozostaję przy moim Debianie, a WV ? jak będzie jakieś wydanie np 180 dniowy Trial to zainstaluję i zobacze jak to się ma do XPeka [uzywałem tak już 2000, 2000server, 2003... to czemu by nie WV jeśli będzie ?]

PS co do wymagań trybu tekstowego - powinien ruszyć już na 486 z 4mb ram spokojnie :P {albo to ja jestem aż tak przyzwyczajony do Linuxa że jak 'tryb tekstowy' [konsola] to musi ruszyć na wszystkim od procesora w zegarku elektronicznym aż po superkomputery :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem Microsoft trochę przesadza z tą drastyczną kampanią przesadzania wszystki na Vistę. Chyba powinii zostawić ludzią wybór...DirecX 10 tylko na Vistę to już napewno przesada. Ale w gruncie rzeczy wszyscy posiadacze W98 też narzekali i jeszcze rok po premierze szczekali że W98 lepszy, "stabilniejszy". mniej zapycha system (ile to było batalii w szkole co lepsze). A obecnie na W98 nie można uruchomić niektórych aplikacj jak np. 3D studio Max, DOOM III też podobno nie chodzi(ale chyba można jakoś to przekąpinować, nie wiem nie mam W98). I obawiam się że powoli to się stanie z XP, Mircosoft będzie coraz bardzie i więcej zabierał z XP, przestaną się na niego pojawiać gry itp (Widać że MS przystąpił do bardzo drastycznej akcji "zmuszenia" ludzi do zmiany systemu. Ale byle nie przegioł, bo ludzie mogą się niespodziewanie przesiąść na Linuxa (a są programy które pozwalają uruchamiać Windowsowe aplikacje). A wtedy Microsoft obudzi się jak to mówi mój belfer od histori "z ręką w nocniku". :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Belfer - o ile DX10 dla mnie np. jest jeszcze mało ważnym powodem do przesiadania się na WV [jak w coś gram to i tak przewaznie jest na DX8.1, czasem 9], o tyle już po zrobieniu tego będzie mnie denerwował brak natywnego wsparcia dla GL`a z którego korzystają choćby niektóre aplikacje do tworzenia grafiki 3D, podobnie sporo gier open-source.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale byle nie przegioł, bo ludzie mogą się niespodziewanie przesiąść na Linuxa (a są programy które pozwalają uruchamiać Windowsowe aplikacje). A wtedy Microsoft obudzi się jak to mówi mój belfer od histori "z ręką w nocniku". :D
Dziwnie gadasz. Przeciez na Linux'ie tez nie ma DX 10, wiec i na Linuxie grac sie nie da :>

Programy emulujace windowsa sa, ale badzmy szczerzy, zanim beda zdolne emulowac Viste, to sie pojawi kolejna odslona MS Win.

Widzi mi sie, ze jedyna grupa ludzi, ktorzy do przesiadki beda zmuszani to gracze, a gracze moga zawsze wybrac platformy alternatywne. Cala reszta, jeszcze dlugo nie kupi Visty, ze wzgledu na koszmarne wymagania sprzetowe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Morm - poza graczami jeszcze mogą bardzo chętnie przesiąść się duże firmy np centra księgowe i inne gdzie nie potrzeba olbrzymiej mocy obliczeniowej.

w Viście ma być wreszcie zdatny do użytku system serwer-terminale co może BARDZO oszczędzać budżety firm, jednak... względem windowsa, bo poprawnie zastosowany linux na netboocie i tak będzie skuteczniejszy i wygodniejszy w użytkowaniu i administrowaniu.

BTW czy to prawda że Philips chce przenieść swoje komputery na Ubuntu ? bo coś mi się obiło o uszy, a nie wiem czy powoli nie uczyć siostry obsługi Linuxa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...