Skocz do zawartości

Rozwiązany: Pytania odnośnie Nokii N95


bartek459

Polecane posty

Zdecydowałem się na kupno tego telefonu, przeczytałem setki opinii, kolega chwalił i naopowiadał mi tyle rzeczy... Tyle że chcę kupić NOWĄ maksymalnie do 500 PLN, co nie jest łatwe przez to, że na allegro roi się od podrób.

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1266137.html - to jest opis uwagi na podróby Nokii n95 8GB i chciałbym się dowiedzieć, czy to samo tyczy się zwykłej wersji. Dokładnie chodzi mi o typ - w tym poradniku jest napisane, że 8GB wersja jest oryginalna tylko przy typie RM-320 i nie wiem czy to samo tyczy się zwykłej wersji telefonu, bo jakiś sprzedawca na allegro (którego ofertą byłem zainteresowany) napisał, że jest to oryginał z Finlandii RM-159. A więc czy typ RM-159 może być oryginalną wersją z Finlandii?

Proszę o szybką odpowiedź, bo nowy telefon jest mi pilnie potrzebny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnie. Ja na mojej N95 normalnej mam RM-159, lecz z tego co wiem to już są podróbki z takim typoszeregiem i takim. Jest opcja by to sprawdzić.

Trzeba wpisać *#92702689# . Jeśli wyświetli się Live timer lub serial albo informację ogólne to znaczy, że oryginał. Jeśli nie - podróba.

Swoją drogą były kiedyś takie telefony "Nokla". Model n95 nie różnił się niczym od normalnego oprócz tego, że miał dotykowy ekran i był tysiąc złotych tańszy.

Pozdrawiam,

Kuba

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, a więc jest to oryginał. Tylko mam dylemat: jest jedna aukcja na allegro, gdzie można kupić taki telefon za 500 PLN, oryginalny z Finlandii, dostałem zdjęcie i porównywałem ze zdjęciami oryginałów, posprawdzałem IMEI itp i wszystko wskazało na to, że telefon oryginalny (dostałem zdjęcie od sprzedającego).

Tyle że telefon jest NOWY W PEWNYM SENSIE. Rozmawiałem ze sprzedającym i mówił, że telefon był wcześniej używany, ale WSZYSTKO zostało wymienione na najnowsze i nie jest istotny czas wcześniejszego używania. Powiedziane zostało również, że telefon jest w 100% sprawny (robione testy) i wgrano najnowszą wersję Symbiana, przez co działa najlepiej jak może. Sprzedawca mówił dyplomatycznie, że ich celem jest zadowolenie klienta nie na kilka miesięcy, ale na kilka lat. Ale, jak wiadomo, mówić tak to każdy może, a pozytywów ten Pan ma 21 - kupionych 16, sprzedanych 5. Wszystkie pozytywne. Ale jakby coś nie "pasiło" to jest możliwość zwrotu.

Czy telefon po takiej odnowie będzie dobrze działał? Nie będzie się ciał, czy rzeczywiście będzie jak nowy?

PROSZĘ O SZYBKA ODPOWIEDŹ, GDYŻ AUKCJA WŁAŚCIWIE JUŻ SIĘ ZAKOŃCZYŁA, JEST MOŻLIWOŚĆ SKONTAKTOWANIA SIĘ ZE SPRZEDAWCĄ W CELU WZNOWIENIA CZY NORMALNEJ SPRZEDAŻY, ALE NIE CHCĘ, ABY GDZIEŚ INDZIEJ ZOSTAŁY TE TELEFONY SPRZEDANE (PAN MIAŁ ICH 9).

ZATEM PROSZĘ O JAK NAJSZYBSZE RADY I Z GÓRY ZA NIE DZIĘKUJĘ!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli był wymieniany hardware i ma on takich telefonów aż 9, to nie byłbym tego taki pewny. Daj linka do tej zakończonej aukcji. Troche to podejrzanie wygląda, chyba, że wgrywany tylko najnowszy soft. Btw, musi być koniecznie symbian + nokia z systemów? Za tą cene masz o wiele lepsze smartfony. Chociaz n95 to swietna rzecz. Rm-159 to nie przypadkiem made in taiwan/china z tego co wiem?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/my_page.php?uid=21080779

^strona tego Użytkownika

Żaden smartfon mi niepotrzebny, w 20 procentach go nie wykorzystam. Jestem zdecydowany na tę Nokię.

Rm-159 to podróba dla Nokii N95 8GB, dla zwykłej jednak jest to dobry numer.

Na tej stronie wszystkiego się dowiesz, a aukcja jest tu:

http://allegro.pl/nokia-n95-jak-nowa-gwara...1468806537.html - tu też można się dowiedzieć tego ,że wszystko jest wymieniane.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...