Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

P_aul

Device Masters - dyskusje

Polecane posty

Tak na wszelki wypadek, jakby ktoś miał wątpliwości: Haruka obecnie nie posiada swojego Urządzenia. Uznałem, że lepiej będzie zdobyć je już w trakcie sesji, tym bardziej że P_aul miał pomysły na to, jak mogłoby to wyglądać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawiłem system świadomości i zmieniłem trochę opis Natalii, by uwzględnił nowe atrybuty. Wszystko inne jest takie same, ale wstawiam całą kartę, żeby wszystko było w jednym miejscu.

Imię: Tom Morihiro

Klasa: Bystrzak

Powód do walki: Wiedza

Specjalne moce: Pracownia

Atrybuty: Spo -1, Odw 0, Uro 0, Spr +3, Far +1

Ruchy:

Głód informacji

Warsztat

Rozgryzę to

Punkt nacisku

Opis: Pod maską typowego, społecznie niezręcznego nerda płonie żądza poznania. Jako syn polskiej emigrantki, Tom jak dotąd cieszył się wygodnym i szczęśliwym, acz niezbyt interesującym życiem. Prawdopobne to właśnie nuda obudziła w nim chęć odkrywania nowych rzeczy i zrozumienia, jak działają. Inteligencja, nienasycona ciekawość i wielka moc zapewniona przez Urządzenie to jednak niebezpieczna kombinacja - mimo swojej nieśmiałości Tom ma skłonność do podejmowania decyzji, które pakują go w kłopoty. Niedawne ogłoszenie Niebiańskiego Zakonu wywróciło do góry nogami to, co ludzkość wiedziała o wszechświecie. Wielu ludzi jest tym przerażonych. Dla Toma to raj.

Wygląd: 180 cm wzrostu, niebieskozielone oczy, ciemnobrązowe włosy. Trochę pulchny i raczej wątły, brak znaków szczególnych. Zazwyczaj wygląda na zamyślonego albo obojętnego, do czasu, gdy znajdzie coś, co go interesuje. Preferuje proste, funkcjonalne ubrania w chłodnych kolorach. Ma 16 lat. Po transformacji jego ubranie pokrywa się wzorami podobnymi do tych na jego Urządzeniu, a powietrze wokół niego zdaje się załamywać i zniekształcać.

Natalia

Its continuing mission: to explore strange new worlds, to seek out new life and new civilizations, to boldly go where no one has gone before.

Typ: Mag

Broń: Pocisk energetyczny (daleki, 1r)

Pancerz: 0

Systemy: Świadomość (forma humanoidalna: Spo 0, Odw +2, Uro -2, Spr -1)

Opis: Jej przeznaczenie jest jasne - znaleźć śmiałego odkrywcę i wspomóc go w jego podróży po Wieloświecie. Jest uzdolniona w walce z wieloma rodzajami zagrożeń oraz posiada zintegrowany warsztat, który pozwala jej Mistrzowi przygotować się na wszystko. Sama jest bardziej skłonna do akcji niż długich rozważań. Stara się podchodzić do tego profesjonalnie, ale jej entuzjazm nie pozwala się całkowicie zamaskować. Brak doświadczenia w kontaktach międzyludzkich stara się nadrobić serdeczną ciekawością i ogólną sympatycznością, ale rezultaty bywają różne. W humanoidalnej formie wygląda jak ludzka dziewczyna w wieku Toma o czerwonych włosach i bursztynowych oczach. Preferuje ubrania w ciepłych kolorach i często próbuje nowych styli. W formie Urządzenia wygląda jak futurystyczny tablet pokryty skomplikowanymi, świecącymi, geometrycznymi wzorami, ukazujący odczyty, w których tylko Mistrz potrafi się połapać.

Moce:

Warped Space - Poprzez zakrzywienie czasoprzestrzeni przemieszcza cel. Rzuć+REM (obciążenie 1), aby stworzyć przewagę sojusznikowi lub postawić wroga w trudnej pozycji (mechanicznie - nakłada kondycję z pozytywnym lub negatywnym efektem).

Impossible Composition - modyfikuje strukturę sprzymierzeńca (lub Toma), wprowadzając pierwiastki, materiały i energie z innych wszechświatów. Co mogłoby pójść nie tak? Rzuć +REM (obciążenie 1). Na 10+ wybierz trzy:

- zwiększ pancerz o 1

- wylecz jedną ranę

- zmniejsz obciążenie następnej mocy o 1

- brak skutków ubocznych

Unstable Composition - jak wyżej, ale działa na wrogów. Rzuć +REM (obciążenie 2). Na 10+ wybierz trzy (każde można wybrać więcej niż raz):

- zadaj 1 ranę ppanc

- zmniejsz pancerz o 1 na jakiś czas

- +1 do kolejnego rzutu

Exotic Matter - modyfikuje wybrane Urządzenie poprzez eksperymentalne wystawiene na działanie nie do końca zrozumiałych energii z głębi Warsztatu. To może się skończyć tylko dobrze. Rzuć +REM (obciążenie 1). Na 10+ wybierz trzy:

- broń zyskuje +obszarowy albo +jatka albo +przebicie1 do końca sceny

- broń zyskuje +1 rana przeciwko jednemu rodzajowi wrogów (np. demonom, konkretnemu gatunkowi obcych) do końca sceny

- broń nie zyskuje +przeładowania do końca sceny

- Urządzenie nie będzie wymagało napraw po zakończeniu walki, by powrócić do pełnej sprawności

Finishery:

Faster than light - wybrany sprzymierzeniec (ale nie sam Tom) rusza się dość szybko, by nagiąć prawa rządzące wszechświatem. Rzuć +REM (obciążenie -3). Na 10+ wybiera 4 dowolne moce lub ruchy (ale nie finishery) i wykonuje je jednocześnie. Ruchy i moce mogą się powtarzać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybkie info - co zrobić z pytaniami? Nie chcę prostych odpowiedzi. Zamiast tego są to sugestie scen/rozmów, które możecie rozegrać za pomocą postów. Możecie zamknąć to w przemyśleniach, ale wolałbym, żebyście nakręcali innych do grania, wrzucając ich postacie, czy to w jakąś dyskusję, czy w serię wydarzeń. Te pytania to przede wszystkim sugestia dla was jak rozwijać Hxy i podnosić REM ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok folks, lets roll the opening:

Jak wiadomo nowy sezon musi być mroczniejszy i poważniejszy niż pierwszy. Tak, będzie krew, pot, łzy i złe decyzje (na przykład kilku graczy miało szansę odwiedzić Matta w krytycznym momencie :P) Gdyby ktoś miał wątpliwości jednak - nie, nie dało się go uratować. Black od ok. roku planował zmianę postaci. Gdyby ktoś miał inne wątpliwości - nie, to nie jest ostatnia "tajna" rzecz planowana między mną a graczami =)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogłoszenie parafialne. Po krótkich dyskusjach ustaliliśmy co następuje:

1. Ustalamy, że obecnie w świecie DMa jest 8 maja 2012.

2. Na początku posta każdy ma wpisywać datę. Zapobiegnie to rozjazdowi czasowemu sesji.

3. Gracze będący obecnie w kosmosie poruszają się w czasie plotu. Czyli róbta co chceta.

4. Obecnie planowany festiwal szkolny odbędzie się 19 maja, w sobotę.

Tutaj jeszcze wrzucam listę japońskich świąt i wakacji w 2012, coby każdy się mógł mniej więcej orientować.

http://www.holidays-...12/japan/japan/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trollface.giftrollface.giftrollface.gif NIEUDANY MAXIMUM TROLLING ENGAGEDtrollface.giftrollface.giftrollface.gif

...i tak już większość domyśliła się - czytaj: zostałem sprzedany przez Mistrza Gry - kim planuję grać. Killjoys biggrin_prosty.gif

Rin Shirokaze

Klasa: Rywal

Emocja: Osiągnięcie perfekcji

Specjalne moce: Mistrzostwo broni

Atrybuty: Spo +1, Odw +2, Uro -1, Spr +1, Far 0

Ruchy:

*Specjalizacja

Wybierz jakiś rodzaj broni białej (topory a'la Draaaaven) lub konkretny styl walki bronią białą. Jeśli twoje Urządzenie jest typu Mag, twój atak zmienia zasięg na bliski. Zawsze gdy dzierżysz swoją broń/walczysz w swoim stylu masz +1 do rzutów na Odwagę. Uwaga - efekt ten działa też na podobną broń np. mistrz miecza równie skutecznie walczy ostrzem ze swego Urządzenia jak i bambusowym mieczem kendo.

*Co cię nie zabije

Za każdym razem gdy poniesiesz dotkliwą porażkę i potrafisz wyciągnąć z niej lekcję, zaznacz doświadczenie.

Ostatni bój

Gdy ratujesz tyłki, możesz rzucić+Odwaga, zamiast +Fart. Jeśli się na to zdecydujesz, niezależnie od wyniku MC może zadać ci konsekwencję.

Moment perfekcji

Na początku sesji rzuć+Spokój. Na 10+ zatrzymaj 2, na 7-9 zatrzymaj 1. Wykorzystaj 1, żeby automatycznie odnieść sukces w dowolnym ruchu. Jedna z obserwujących cię osób otrzymuje Hx+1 z tobą (ty wybierasz).

Wygląd: Pomimo zmian jakie zaszły w przeciągu ostatnich tygodni - i to po obu stronach - Rin wciąż może przypominać, dla bardzo dociekliwych obserwujących, swoją młodszą siostrę, ale przynajmniej głowę a może nawet dwie wyższą wciąż zachowując smukłą sylwetkę. Na co dzień jej błękitne oczy wydają się odrobinę przygaszone i pozbawione ikry, ale gdy sytuacja tego wymaga widać w nich ogień. Ostatnio przefarbowała swe włosy na jasny pomarańcz i ścięła je na wysokość szyi. Teraz nie przykłada wielkiego znaczenia do tego w jaki sposób się ubiera zazwyczaj idąc za instynktem preferują najczęściej mieszankę młodzieżowego stylu ze studencką oficjalnością. W każdym razie jej częścią...

Z nowym właścicielem zmieniła się także transformacja. Gitara rozdziela się w pół przyjmując formę dwóch ostrych, chromowanych toporów o białych ostrzach i czarnych rękojeściach. W przypadku Rin jej włosy wydłużają się niemal do pasa, gdzie lewa część przyjmuje kolor biały a prawa czarny, twarz zasłania lisia maska*, a elastyczny, lekki, będący mieszanką samurajskiej klasyki i cyberpunku pancerz robi za główną linię obrony. Dodatkowo na jej plecach pojawia się para anielskich - z laku lepszego słowa - skrzydeł, które jednak na początku walki są skryte pod luźno zarzuconym kimonem**. Różnorakie wzory na nim są w kolorze srebra na pomarańczowym tle. Sam pancerz ma kolorystyką podobną do włosów Mistrzyni z tym, że prawa część ma kolor biały a lewa czarny.

Opis: Gdyby ktoś pół roku temu powiedziałby jej, że znalazłaby się w centrum tego... wszystkiego najpewniej wyśmiałaby go oraz strzeliła kapciem w łeb. Teraz jednak gdy dotychczasowe wyobrażenie o świecie rozsypało się niczym domek z kart, najbliższa sercu osoba umarła a jego Urządzenie znalazło się w posiadaniu Rin zdecydowanie nie było jej do śmiechu. Czuła strach. Gniew. Smutek. Poczucie winy. Niepewność. Chciała się zamknąć, odciąć od tego chaosu i cierpienia jakie chciało rozsadzić jej serce...

A potem usłyszała głos kogoś kto nie należał już do tego świata. Kogoś kto został jej brutalnie odebrany a ona nic nie mogła na to poradzić. Kogoś kto sięgnął wgłęb jej serca, zamknął krwawiąca ranę i na nowo rozpalił ogień w jej duszy. Kogoś kto będzie nad nią czuwał. Nieważne w jaką ciemność, jakie nieznane zakamarki wszechświata ruszy, nie będzie sama.

Fallen Angel

After every defeat, broken body, and shattered mind

With burning soul we rise and fight!

Typ: Wojownik

Broń: topory (dual axe'y) - zasięg bliski, 2-rana, +przebicie 1

Pancerz: 1

Systemy: Berserk

Moce:

Soulfire - gdy inni dawno padli by nieprzytomni albo zrezygnowali Rin kontynuuje swą walkę. Rzuć +REM (obciążenie 2). Daje 3 tymczasowe hp, które znikają na koniec walki albo jak wymaga tego fabuła.

Bladestorm - Rin rozpoczyna swoje tornado śmierci tnąc na kawałki wszystko dookoła. Rzuć +REM (obciążenie 2). Zadaje 1-rana obszarowo (zwiększane przez zwykłe obrażenia broni).

Executioner Strike (finiszer) - zamiast zasypywać przeciwnika tysiącem ataków Rin wyprowadza to jedno cięcie jakie może zmienić los bitwy. Rzuć +REM (obciążenie 3). Zadaje 2-rana (plus zwykłe obrażenia z broni) ppanc i krwawienie.

---

*WIZUALIZACJA

**celuje mniej więcej w taki efekt jak Kyouraku Shunsui z Bleacha; tutaj macie przykład... i tak, chodzi o to różowe ;p

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku posta każdy ma wpisywać datę. Zapobiegnie to rozjazdowi czasowemu sesji.

Dzięki Bogu. Zaczęło mi się już mieszać, kto jest gdzie i kiedy. Tak to jest, gdy wszyscy gracze są w różnych lokacjach i idą do przodu własnym tempem. Przyznam, że sam jestem trochę temu winien z tym moim warsztatem. Po prostu chciałem samemu coś z nim zrobić, a nie czekać, aż będę musiał sklecić jakiegoś MacGuffina, aby popchnąć fabułę do przodu, ale sposób, w jaki się za to zabrałem jest daleki od idealnego.

@BlackShadow

A ja akurat jestem szczerze zaskoczony. Nie spodziewałem się ani tego, że nowy "sezon" otworzymy śmiercią jednego z bohaterów, ani tożsamości twojej nowej postaci.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabrałem się wreszcie za swój odpis, ale jedna rzecz nie jest dla mnie do końca jasna: kiedy dokładnie Matt zszedł? Odniosłem wrażenie, że śmierć nastąpiła w nocy przed dniem, kiedy Tom i Haruka razem z klubem muzycznym zdecydowali się go odwiedzić (no, Tom się zdecydował, Aiden jeszcze nie przedstawił odpowiedzi Haruki). Jednakże z najnowszego posta P_aula wynika, że wieść o jego śmierci rozniosła się dopiero 19 maja. Jak to w końcu jest?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co zrozumiałem z twojego posta to tylko się zastanawiałeś, że warto byłoby W KOŃCU go odwiedzić. Jeśli planowałeś iść tego samego dnia, to warto było jasno to napisać, wtedy dodałbym odpowiednią scenę ;) Klub muzyczny też nie zdążył się zebrać. Tyle.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie ja mam jedno zapytanie/sugestię (zakładając, że sesja z nową mechaniką pożyje tak długo tongue_prosty.gif) - jak są ruchy typu Moment perfekcji z rzucaniem na "początku sesji" to dobrze byłoby rzucać informacją, kiedy się on niejako "odnawia"* ;]

*i czy rzeczywiście odpowiedź będzie brzmieć "między arcami", ale nawet jeśli to nie obraziłbym się za wskazówkę jak "długie" te arci by były (no co, człek może chcieć być ostrożny z wystrzeliwaniem się ze swoich zatrzymań ;))

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...