Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

P_aul

Device Masters - dyskusje

Polecane posty

W pierwszej chwili - hell yes, jedna z fajniejszych anincowych sesji nie umrze a gracze nie wpadną w depresję! ^_^

A z drugiej, żem spojrzał na Supers. OK Dracia, na razie wierzę na słowo, że będziesz nadzorowana z góry i nie zawiedziesz oczekiwań spragnionego ludu :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jakoś myślałem, że P_aul mianuje swojego następcę i gubernatora :D Co do Supers, to tam częściowo winni byli też gracze nieskorzy do odpisów i dość wolny start (przynajmniej od naszej strony), a tutaj wszystko zdążyło się już nieco rozwinąć, więc jestem dobrej myśli. Zresztą Dracia chyba wie, co się stanie, jak zawiedzie :diabelek:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby było śmieszniej - Dracia od początku była w grze ale z tajną kartą, bo wiedziała więcej o fabule (plan był taki, że we właściwej chwili zostalibyście zaatakowani znienacka...) Teraz wie już wszystko, plan co prawda poszedł w pyry, ale cóż... Nie zdziwcie się jeśli jakieś posty, lub ich fragmenty będą wyglądały jakbym ja je napisał, a nie Dracia, choć oficjalnie ja tego nie prowadzę... ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpis się opóźnia bo mamy (w sensie mistrzowie) trochę problemów z fabułą i podziałem pracy. Niestety niewykluczone jest, że trzeba będzie sesję na jakiś czas zawiesić mimo wszystko. W skrócie - ja nie mam czasu odpisywać, Dracia "nie czuje" dość dobrze tej sesji i męczy się z postami. Jeśli jakoś tego nie rozwiążemy to trzeba będzie zrobić pauzę dopóki ja nie będę miał czasu i weny by regularnie pisać. Ponadto, jeśli miałbym sam pisać tutaj, to jak już wspominałem wcześniej, musiałbym też przywrócić pozostałe sesje.

I na koniec, Black - nie. Nawet nie pytaj :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, nowe info - po przedyskutowaniu spraw łagodnie skłaniam się ku prowadzeniu tej jednej sesji. Za dużo mam fajnych pomysłów i za bardzo mi jej szkoda żeby miała paść ;) Wybaczcie opóźnienia, post wkrótce pewnie się pojawi ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Argh, i jeszcze jeden post... Wybaczcie. Zaraz zabieram się za sam odpis, ale po przeanalizowaniu zasad chciałem wprowadzić następujące poprawki:

- Mechy przez przypadek są underpowered. Dlatego rdzeń mecha nie liczy się dłużej do limitu systemów. Innymi słowy jurom, możesz sobie dołożyć jeden system lub jedną moc (bo zamieniłeś jedną moc na system amunicji...)

- Special Shakera po przemyśleniu jest z kolei odrobinę OP. Dlatego dospecyfikuję, że Mary może więc w trakcie walki korzystać z mocy jednego innego urządzenia, które dostanie się w ręce Aiko. Jeśli ta ma ich więcej to musi z góry zdecydować, które jest zmagazynowane.

A teraz wracam do pisania posta na samą sesję ;)

EDIT: jeszcze jedno, konkretne zasady mechów:

- rdzeń zasilający może być wykorzystany do leczenia mecha - 1 kratka za 5 EP.

- gdy mech otrzymuje choćby jedną konsekwencję dezaktywuje się i pilot otrzymuje pełne dmg, nie może też używać mocy swojego mecha ani atakować z jego pomocą dopóki nie wyleczy przynajmniej jednej kratki (za 5 EP ;) )

- jeśli mech otrzymuje dmg bazowy na poziomie 4 lub więcej pilot otrzymuje obrażenia w najniższą wolną kratkę

Wrogowie z device'ami w każdej kolejce otrzymują 3 EP ze swoich systemów empatycznych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

C-C-C-Combo breaker! :P

Mam takie pytanie. Ostatnio naszedł mnie lepszy pomysł na zbroję, tzn. coś więcej niż para skrzydeł i maska (powiedzmy coś jak żywy mrok rodem z Dantaliona) i pytanie jak, jeśli w ogóle można dokonać zmiany? Poczekać na zdobycie drugiego poziomu synchronizacji? Cóż, jeżeli mógłbym zasugerować to gdy zdobędę II poziom synchro. to po prostu zbroja permanentnie zostaje w ulepszonej formie czyli nie zmienia się tak jak chociażby broń. Naturalnie pytaniem jest teraz czy P_aul zgodziłby się na coś takiego ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Black - nie ma problemu ;) Upgrade'y stroju są ważną częścią nowego sezonu w każdym animcu :D

Dromader - taka mała uwaga, postać Cruadina jest tylko w połowie obcokrajowcem i wychowała się w Japonii. Niemniej da się to wyjaśnić stwierdzeniem, że twoja z kolei jest trochę nacjonalistą i osobę półkrwi w myślach traktuje jak obcego.

Cruadin - sorki, dopiero teraz zorientowałem się, że w poprzednim odpisie nieco zapomniałem o aspołeczności twojej postaci -.-' Mam nadzieję, że jedno zdanie nie psuje za bardzo całego konceptu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Imię: Ami Kaworu

Historia: Od najmłodszych lat Ami kochała śpiewać i występować przed rodziną i znajomymi. Wraz z wiekiem jej miłość do śpiewu tylko się pogłębiła, nieprzeciętny głos i talent mógł stać się furtką do sławy i tłumu kochających fanów. Problem był jeden, za to dość poważny - dziewczynka była również nieprzeciętnie nieśmiała. Marzenia o zostaniu idolem i występy przed grupą znajomych to jedno, jednak niemożność wydobycia z siebie najcichszego nawet dźwięku w obecności obcych stanowiła przeszkodę nie do pokonania. Pani Fortuna i Pan Los czuwali jednak nad przyszłością dziewczynki. W wieku 12 lat rodzice Ami, płacąc spore pieniądze załatwili jej lekcje u jednej z najbardziej znanych japońskich idolek, Rie Tanaki. Pod czujnym okiem wymagającej opiekunki Ami pokonała swoją nieśmiałość, choć prościej byłoy powiedzieć, że obeszła ją bocznymi drogami, korzystając z pomysłu Rie. Dziewczyna stworzyła sobie 'drugą osobowość', awatara - przebojową i kochającą adorację tłumów Asami Ryougi. Korzystając z tego wcielenia rozpoczęła mozolną ale i pełną sukcesów wspinaczkę po drabinie japońskiego przemysłu rozrywkowego, stając się jedną z najbardziej rozpoznawalnych i obiecujących młodych gwiazdek. Obecnie, w wieku 16 lat jest rozchwytywaną idolką nastolatków, na której koncertach zjawiają się tysiące fanów a płyty sprzedają w dziesiątkach tysięcy egzemplarzy. Z drugiej strony w życiu prywatnym wciąż pozostaje Ami Kaworu, zwykłą, bardzo nieśmiałą uczennicą w wielkich okularach i z wyglądem, który pozostawia sporo do życzenia. O tym 'podwójnym życiu' wie jedynie rodzina i nieliczni znajomi. Pomaga to Ami zachować równowagę między życiem prywatnym a zawodowym. Coraz częściej jednak zdarza sie, że Ami potrafi zachować się odważnie - czyżby osobowość Asami pozwoliła w końcu na opuszczenie kokonu i zmianę w pełnoprawnego motyla? Czas pokaże.

Wygląd: Skromne 155 cm, proste, długie aż po kostki, niebieskie (a co, anime style) włosy i oczy tego samego koloru. Oczywiście szczupła i idealna sylwetka, która w 'trybie Ami' jest niedostrzegana przez osoby postronne, zapewne przez oszałamiający kamuflaż w postaci dużych okularów, nieco niestarannego wyglądu i ogólnie mocno roztrzepanego, ciamajdowatego zachowania. W 'trybie Asami' włosy są spięte w słodkie i pełne uroku twintailsy, natomiast okulary znikają, zastąpione przez o wiele praktyczniejsze soczewki. Spory harem w nagrodę dla Aidena za wskazanie mi Hatsune Miku, która posłużyła za idealny wzór dla mojej postaci, łącznie ze strojem. Tak wygląda Ami w czasie koncertu i na Polu Bitwy: voila!

Umiejętności:

4 - śpiew (jako bojowa)

3 - taniec (jako defensywna)

3 - charyzma

2 - inteligencja

2 - blefowanie

2 - upór (dążenie do celu bez względu na przeszkody)

1 - znajomość miasta (krycie się przed paparazzi, którzy mogliby odkryć sekret sprawiło, że Ami zna miasto o wiele lepiej niż przeciętny mieszkaniec)

1 - jazda na rolkach (ulubiony sposób poruszania się Ami przez miasto, jeśli nie ma potrzeby korzystania szybszych środków transportu)

1 - odwaga

1 - wolny slot

Aspekty:

Muzyka duszy (Aspekt związany z Urządzeniem) - kiedy Ami śpiewa ma poczucie, jakby wypełniała ją wewnętrzna siła, zdolna dokonać niemożliwego.

Piękna i Bestia - to idealny przykład jakiegoś kosmicznego paradoksu. Ami i Asami - ta sama osoba, a jednak Ami uznawana jest za przeciętniaka (i to z tych brzydszych...) podczas gdy Asami Royugi to w opinii ludzi wcielenie piękna i słodyczy.

Witam kochani! Jestem Asami Ryougi! - jako Ryougi Ami jest pewna siebie i przebojowa, potrafi porwać za sobą tłumy.

Być jak Hannah Montana - podwójna tożsamośc wymaga wyrzeczeń. Znajomi mogą nie być wyrozumiali, kiedy po raz 50 wymyślasz wymówkę, dlaczego nie mogą odwiedzić cię w domu bądź nie chcesz iść z nimi na koncert Asami Ryougi. Przecież jest taka cool!

Wiatr we włosach - czasem wydaje się, że rolki wręcz przyrosły Ami do nóg. Jeździ na nich wszędzie, jeśli tylko jest ku temu okazja.

Urządzenie

Imię: Aoi Tori

Rezonans Empatyczny: Muzyka duszy

Typ: Pojazd

Fraza aktywacyjna: Apprivoise! Dazzling the Stage! Ginga Bishoujo! Aoi Tori! (Nie, wcale nie zżynam ze Star Drivera :P)

Transformacja: Forma podstawowa to złoty wisiorek, na którego końcu znajduje się diamentowa nutka. Po aktywacji wisiorek rozbłyska, ogarniając jasnym światłem całą sylwetkę Ami. Dziewczyna rozrzuca ręce na boki i wznosi się w górę, otoczona jasnobłękitną kulą. Wewnątrz widać zarys sylwetki, na której stopniowo pojawia się strój taki, jak w linku podanym wyżej. W momencie, kiedy zaczyna się transformacja wokół kuli pojawia się zarys mecha, sprawiający wrażenie, jakby budowany był od podstaw. Kolejno pojawiają się poszczególne części, szkielet, pancerz, pośrodku klatki piersiowej umieszczona zostaje kula. Wewnątrz niej rozbłyskują nieznane glify, zarówno pod nogami jak i wokół Ami, która dotykając kolejno kilku z nich kończy fazę transformacji, a na twarz Aoi Tori nasuwa się maska, której dół otwiera się, tworząc średniej wielkości skrzydła wokół głowy mecha. W czasie poszczególnych momentów transformacji wypowiadane są kolejne sekwencje frazy aktywacyjnej. Wygląd Aoi Tori nawiązuje do RahXephona, z tą różnicą, że jest to wersja żeńska. Dominującym kolorem jest błękit, przetykany złotem na rękach i klatce piersiowej mecha. Kula natomiast zmienia się w czysty diament, nie stykający się z resztą mecha - jest niejako osobnym Polem Bitwy we właściwym Polu, dzięki czemu wszelkie wstrząsy i inne efekty walki nie mają na nią bezpośredniego wpływu, umożliwiając Ami niczym nieskrępowane sterowanie. Sam mech ma ok. 10 metrów wzrostu.

Moce:

Poziom 0 - Złoty Glif - Ulepsza wpływ muzyki Ami na Aoi Tori, dając podtrzymywany Aspekt 'Zjednoczenie Dusz', który gwarantuje +2 do rzutów na atak bądź obronę. Koszt 3 EP/runda.

Poziom 1 - Szafirowy Glif - Na dłoniach Aoi Tori pojawiają się szafirowe, ostre wypustki, które podczas uderzenia we wroga odrywają się, przylegając do niego. Po chwili zaczynają one rezonować, przechwytując śpiew Ami i wybuchają, zadając obrażenia w najniższą wolną kratkę. Koszt 5 EP.

Poziom 1 - Diamentowy Glif - Aoi Tori składa dłonie, by po chwili, podczas rozkładania pojawiła się między nimi diamentowa włócznia, której ostrze ukształtowane jest na kształt pióra. Mech wznosi się w powietrze, otwierając usta i wydobywając z siebie czysty, narastający krzyk. Włócznia roświetla się wraz z natężeniem dźwięku, zmieniając się ostatecznie w wibrującą, świetlistą wiązkę energii, która ciśnięta rozdziela się na kilkadziesiąt podobnych. Zasypują one dość duży obszar, dodając +4 do ataku wobec każdego znajdującego się w obszarze rażenia przeciwnika. W momencie, kiedy Aoi Tori zakończy krzyk ostrza rozbłyskują, wybuchając. Każdy wróg, który wczesniej został trafiony przez ostrze otrzymuje konsekwencję. Ci, którzy uniknęli trafienia otrzymują obrażenia w najwyższą wolną kratkę. Koszt 10 EP.

Systemy:

System Empatyczny

System Galaktyczny

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eh, akurat wiedziałem, że szykuje się mi muzyczna konkurencja, więc niespodzianki brak :D

Przybywam za to z innym pytaniem, bo nie znalazłem tego w opisie a nie wiem czy można - mianowicie odpalenie dwóch tych samych ataków jeżeli starczy liczba EP. Można czy nie? I czy wtedy liczba plusów do ataku się sumuje (ale chyba nie, bo byłby to overkill ;]) czy też "łącza" się z innym atakiem/rzutem kości?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze - załóżcie zespół :P

Po drugie - Shakerowi pozwoliłem na odpalenie dwóch mocy naraz, ale w twoim wypadku Black nie wiem jak by to miało wyglądać. Jeśli jednak przekonasz mnie opisem, że potrafisz zagrać dwie piosenki naraz to... :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie opóźnienie z postem, najpierw Shaker nie mógł się zebrać do odpisu, potem ja miałem kilka zajętych dni. Swoją drogą muszę zrobić sobie kilka postów odpoczynku od walk...

Z jeszcze innych wieści, jeszcze ze dwa posty zamkną aktualny wątek Drużyny A drużyny z klasy A i do akcji wejdzie Aiden, ostatni nie wprowadzony jeszcze członek klasy B, a krótko po nim Rysia. Zależnie od mojego czasu, chęci, decyzji fabularnych i na ile będzie Dracia chętna do współpracy Felessan będzie musiał poczekać mniej, lub więcej. Mam nadzieję, że mniej :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przepraszam za późny odpis, lecz miałem i nadal mam zawalony tydzień, jak to w liceum, gdy zbliżają się wakacje.

PS. Odpisy na inne sesje się opóźnią, jak i odpis na moją sesję, który powinien się pojawić w sobotę, jeśli wszystko dobrze pójdzie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba czas najwyższy pogonić graczy do odpowiedzi, bo ostatnio coś się opóźniają niektórzy strasznie. Tak więc choć dotąd goniłem jedynie przez PW, tym razem czynię to oficjalnie i z odpowiednią dozą powagi i pogróżek nieokreślonych. No.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I apologize but i had a lot of work... past two weeks.

Przysięgam, że się nie lenię Nawet na moją sesję nie zdążyłem odpowiedzieć{ co jutro uczynię}.

Mam nadzieję, że nie będę już zakłócał twojego szybkiego tempa odpisów P_aul. Niech wena twórcza będzie z nami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...