Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

FrankSlade

Mass Effect 2 - wersja kinowa

Polecane posty

:dry: Wiem że to już było do znudzenia, ale właśnie pojawił się bardzo irytujący problem. Po instalacji LoSB za pomocą polskiego instalatora reszta gry zrobiła się angielska. Dodam, że już rejestry był wcześniej zmienione na wersję kinową. Tak więc mam całą grę po angielsku, a LoSB kinowo.

I tu prośba.

1. Czy da się grę na kinowo znów zrobić?

2. Czy ktoś kompetentny mógłby mi podać, w punktach najlepiej, jak zrobić wersję kinową PL w całej grze, z zainstalowanymi wszystkimi dodatkami?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniałeś może wartość w rejestrze systemowym z "pl" na "en"(HKEY_LOCAL_MACHINE/SOFTWARE/BioWare/Mass Effect 2)? Powinno być zdecydowanie "pl" (taki trik stosowało się, żeby zainstalować LoSB na polskiej wersji, świeżo po jego premierze, gdy nie było jeszcze fanowskiego spolszczenia. Wtedy cała gra była po angielsku). Masz zainstalowane wszystkie patche?

Sprawdź czy w pliku sku.ini (folder Mass Effect2/data) masz wpisane:

[sKU]

SKU=

VOLanguage=POL

TextLanguage=POL

czy może:

[sKU]

SKU=

VOLanguage=INT

TextLanguage=INT

Jeśli to drugie, wejdź do folderu CookedPC, odnajdź plik BIOGame_POL.tlk i zmień jego nazwę na BIOGame_INT.tlk. Tak się robi wersję kinową. Wtedy gra widzi polskie napisy (POL) jako angielskie (INT) i wyświetla je w grze.

Tutaj masz dokładnie opisane jak zrobić wersję kinową, także dla DLC-ków. Może stało się tak dlatego, że przed zainstalowaniem LoSB nie przywróciłeś orginalnych plików językowych na pełną polską wersję językową. Ja tak robiłem przed instalacją tego dodatku i przed instalacją każdego patcha. Lair of The Shadow Broker patchuje grę przywracając orginalne pliki. Obecnie mam grę z wersją kinową (angielskie głosy + polskie napisy). Jeśli chodzi o dodatki to wchodziłem do folderu DLC i tam robiłem wszystkie operacje na plikach ręcznie, dla każdego dodatku osobno. Najlepiej robić sobie kopie tych plików których nazwy trzeba zmieniać, bo może się zrobić niezły bałagan ( ja zawsze pakowałem pliki BIOGame_POL.tlk oraz BIOGame_INT.tlk do archiwum winRaRem w katalogu, w którym się znajdują (dzięki temu można zawsze przywrócić orginalne pliki, nawet jak się nie pamięta czy je zmienialiśmy).

A tutaj można pobrać najbardziej pewne spolszczenie do tego DLC.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli masz już w pliku sku.ini wpisane dwa razy INT, tak? To teraz wystarczy, że zamienisz ponownie nazwami te dwa pliki, które napisałem wcześniej (oczywiście w folderze Mass Effect 2\BioGame\CookedPC). Spróbuj tak zrobić i napisz czy pomogło. Skoro miałeś tak wcześniej zrobione to instalacja tego dodatku przywróciła ci orginalne pliki językowe i pewnie dlatego masz całość gry po angielsku (oprócz LoSB)

Podsumujmy:

1.Rejestru systemowego nie modyfikowałeś i nadal masz wpisane w kluczu HKEY_LOCAL_MACHINE/SOFTWARE/BioWare/Mass Effect 2 po prawej stronie w podkluczu Language wartość "pl" (menu start --> Uruchom --> Regedit)

2. W folderze Mass Effect 2\data w pliku sku.ini masz taki wpis:

[sKU]

SKU=

VOLanguage=INT

TextLanguage=INT

Problem polega na tym, że podstawkę ME2 masz w całości po angielsku (angielskie głosy + angielskie napisy), dodatek Lair of The Shadow Broker masz kinowo (angielskie głosy + polskie napisy). I teraz chcesz żeby napisy w podstawce (w menu głównym, w głównej fabule, itp.) były po polsku, głosy natomiast po angielsku (wersja kinowa). No to ja nie widzę innego rozwiązania niż te, które podałem wyżej. Po prostu musisz zamienić nazwę pliku BIOGame_POL.tlk na BIOGame_INT.tlk znajdujący się w katalogu Mass Effect 2\BioGame\CookedPC (wcześniej utwórz kopię pliku BIOGame_INT.tlk). To musi zadziałać, wiem z własnego doświadczenia. Niczego nie trzeba reinstalować chyba, że pogubiłeś któreś pliki z tych co napisałem wcześniej i teraz masz np. dwa o różnej nazwie, ale każdy z nich zawiera angielskie napisy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli w DLC LoSB masz teraz napisy angielskie? Głosy pozostaną angielskie bo nie było do tego dodatku polskiego dubbingu. Ale jeśli resztę gry masz kinową tak jak opisałem wcześniej to robisz tak:

1. Wchodzisz do katalogu: Mass Effect 2\BioGame\DLC\DLC_EXP_Part01 - jest to folder, w którym siedzi to DLC z Handlarzem Cieni.

2. Odnajdujesz plik DLC_24_POL.tlk i standardowo zmieniasz jego nazwę na DLC_24_INT.tlk (wcześniej robiąc kopię zapasową pliku DLC_24_INT.tlk). Wtedy w DLC Kryjówka Handlarza Cieni będziesz miał polskie napisy.

Trochę szkoda, że instalowałeś to wszystko od nowa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z dodatkiem nie ma problemów, tylko trzeba go doinstalować przez fanowskie spolszczenie na pełną językowo, polską wersję gry. Inaczej jest trochę gmatwaniny i grzebania w plikach, ale powiem krótko, że dla tej gry WARTO!!! :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...