Skocz do zawartości

Polecane posty

patrzylem gameplaye z pc na youtube i kurde nie widzialem tych problemow co opisujecie, a zastanawiam sie nad zakupem gdyz mozna ponawalac we dwoch na jednym ekranie :) wiec o co chodzi z ta grafika i plynnoscia ?

Filmiki sa ladne gorzej z rzeczywistoscia. U mnie wyglada to tak.

http://pokazywarka.pl/lwpx4n/

Screeny za pomocą frapsa wiec nie za dobrej jakości. Ale co najważniejsze, czyli losowo ładowane tekstury widać. Przed najnowszymi sterami było jeszcze gorzej. Losowe tekstury zajmowały tak 15-20% widoku

Sprzęt na którym odpaliłem grę.

Intel i3-540

ATi Radeon Gainward 4850 Golden Sample

MoBo DFI Lan Party DK P55-T3eH9

RAM 2x2GB DDR3 OCZ 1333MHz

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie gra jest świetna. Pierwsze wrażenie było średnie przez doczytujące się tekstury, ale jedna komenda jako parametr startowy załatwiła problem : ). Zdziwiłem się, że gra na moim sprzęcie chodzi płynnie (C2D8400 3.0 Ghz, 4GB RAM DDR2, GF9600), 50+ fps przy strzelaniu, 35+ fps przy wyścigach. Feeling strzelania jest genialny i widać, że jest to gra twórców DOOMA i Quake'a : ). Model jazdy strasznie zręcznościowy, ale da się przyzwyczaić. Polecam wszystkim tą grę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, długo mnie nie było bo... grałem w RAGE. I tu uwaga gra chodzi na Dual Core 1,8 Ghz, GF 9600 GT, 2 GB ram, OS XP. Mam spokojnie 60 klatek, ale... na początku gra odpaliła się i pokazała tylko intro, a potem wszystko się posypało pokazując tylko rozwalone vertexy. Po przeinstalowaniu sterowników na starsze (dobrze czytacie, miałem najnowsze) gra ruszyła. Zainstalowałem polską wersję językową, która zadziała w taki sposób, że każdy kto otworzył usta z głośników wydobył się irytujący buczący dźwięk (jakby ktoś dmuchał do mikrofonu). Nic, odinstalowałem i zainstalowałem na nowo w wersji angielskiej. Ściągnąłem przez steama akutalizacje i 2 DLC. W sumie zajęło mi to UWAGA!!! 5,5 godziny SUPER!!! i pożarło mi 1,5 giga z mojego mobilnego neta. Nie przekląłem ani razu podczas tego procesu. Gra ruszyła, textury się doczytują, ale chodzi płynnie. Próbowałem wiele configów, ale nie da rady zlikwidować doczytywania tekstur.

Obecnie jestem w Dead City Central, ale tekstury tam się tak doczytują, że wygląda to okropnie, co ciekawe w kanionie doczytywały się o wiele szybciej.

A teraz w skrócie plusy i minusy:

Plusy:

+ gra id (jak jesteś zagorzałem fanem to nareszcie się jej doczekałeś)

+ całkiem dobrze/bardzo dobrze wyważone bronie - pistolet zadziwiająco mocny, strzelby bez zarzutu, karabin świetny, pięści dobre na mutantów (kuszę mam, ale jeszcze za dużo z niej nie strzelałem, a wyrzutnię rakiet dopiero co zdobyłem)

+ ciekawy świat/lokacje

+ szczegółowe otoczenie (nie myślę tu o teksturach tylko o detalach otoczenia)

+ niezły klimat

+ dźwięk broni

+ muzyka

+ modele npc, pojazdów i broni

+ dobry/bardzo dobry dźwięk (ale niektóre ambienty w kółko się powtarzają)

+ ekwipunek

+ handel i crafting - może się spodobać, ale bez sensacji, pod tym względem Clear Sky o wiele lepszy

+ sekrety dla starych fanów

+ dobre tekstury otoczenia (chodzi mi o ich poziom artystyczny, nie o rozdzielczość)

+ optymalizacja (chodzi na komputerze z przed kilku lat)

+ przeciwnicy na plus (nie można im nic złego zarzucić, ale nie porywają czymś specjalnym, a brak takiej wady to też zaleta ), oprócz małych mutantów - które są zbudowane z małych ilości trójkątów

+ dodatki z edycji Anarchisty (dwurura i kastet - przypomina to coś komuś - odpowiedź - DOOM 2, chociaż dwururka to jednoręczny obrzyn, ale miło ciągnie, a pięści z ostrzami są idealne na małe mutanty)

+ apteczki (jak chce się szybko podbudować życie, bo to niestety się odnawia, ale wolno)

+ super szybkie ładowanie się save'ów i lokacji podczas przechodzenia pomiędzy HUB'ami

+ jeszcze jej nie przeszedłem (czyli dłuższa niż COD 4 czy QUAKE 4)

+ działa bez połączenia z siecią, nie musi nonstop sprawdzać czy na pewno jest oryginalna

+ działa bez przymusu grania z płytą w napędzie

+ bardzo dobry filling playera - nie jest taki powolny jak player z Doom 3

Minusy:

- niestabilna

- przeklęte doczytywanie szczegółowych tekstur

- notoryczne ogradzanie playera od świata (prawie nigdzie nie da się wskoczyć, a pół metra to już za wysoko dla playera - irytujące od czasów Doom 3)

- typowe bez płciowe npc (gdzie im tam do choćby stalkera)

- fabuła (kogo obchodzi fabuła - chodzi o to, aby postrzelać :), ale jak kogoś obchodzi to można się przyczepić )

- brak fizyki (nic nie da się popchnąć)

- niezniszczalne otoczenie (nie da się zniszczyć praktycznie niczego)

- roślinność zrobiona w technologii rodem z DOOM 2 - ale to ta naprawdę nie sprite'y, ale prawie identycznie działają: trawa ma 4 vertexy, a niektóre krzaczki 2, w ETQW była lepsza roślinność pod względem technologii - co id robiło przez te 6 lat!

- fizyka wrogów nie zawsze działa poprawnie (często ciała wnikają w siebie, a po zabiciu wroga z bliska ten "przelatuje" przez playera)

- nie można podnieść broni wroga - po prostu ta znika (karabin, który upadł bandycie znika i muszę go kupić w sklepie - stop to głupie)

- ciała mutantów po śmierci znikają

- jakość grafiki nie poraża - PREY mógłby go zakasować (oceniam na podstawie oficjalnych filmów, bo rozumiem, że mój komputer na 100% nie pokazuje grafiki tak, jak mocniejsze komputery)

- brak FPP w samochodach (w ETQW jest i to z kokpitem, to dlaczego tu nie ma, ja w każdej samochodówce używam widoku ze zderzaka)

- trochę za mało strzelania

- nudna jazda, nawet ze strzelaniem do przeciwników

- słaba misja z 2 DLC - czyli kanały (gdzie im tam do podziemi ze stalkera)

- walka wręcz może się nie podobać (dla mnie może być - bardzo przypomina tę z DOOM 1/2)

- wingstick nie zachwyca (może jak się go rozbuduje)

- STEAM

- martwy skybox

- bugi (np .w garażu po akcji z pojazdem bandytów, gdy wróciłem tam ponownie pojazdu nie było)

- proste błędy w budowie leveli np. domek ma okna w cieniu daszku, a gdy wejdziemy do środka z okna bije silne światło (może w tych szybach są diody LED :D - naprawdę grę robili profesjonaliści - jak można zrobić taki błąd, ktoś powie, że się czepiam - jetem fanem id nie jestem złośliwy z tego powodu, że ich nie lubię czy coś takiego - po prostu nie rozumiem jak można zrobić taki głupi błąd, ktoś za to wziął dużo pieniędzy, to nie są ludzie łapani z ulicy, ani moderzy, którzy często bardziej dbają o profesjonalizm niż profesjonaliści)

- niskiej jakości foliage (o roślinach już mówiłem, ale odprysk pocisku uderzającego o piach czy kotłująca się woda nie zmieniła się od czasów ETQW)

Poprawne/bez zachwytów

= dźwięk pojazdów

= animacja wrogów - tyle setek animacji, a prawie tego nie widać, takie rzeczy widzieliśmy już w innych grach

= trochę nie realistyczna paleta barw (ale to już jak kto lubi)

Ok, to tyle na razie. Jeszcze tylko wytłumaczę, dlaczego porównuję często do ETQW - Quake Wars też wykorzystuje megatekstury i jakby nie było to ostatnia gra (oprócz RTCW2) na enginie id (ale robiona przez Splash Damage). Technologia, która powstała dla ETQW to podwaliny pod Rage, ale patrząc na komendy w konsoli Rage'a widać dużo nowinek technicznych, których jakoś nie widać w grze. Zaraz widać - doczytywanie tekstur.

Czepiam się trochę, bo nie rozumiem co przez tyle lat robił sztab nowo zatrudnionych ludzi w id i jeszcze ten kit, że pracują nad DOOM 4.

Jeszcze tylko wspomnę jak wygląda i chodzi gra na moim configu, ale czytałem, że kilka osób też ma takie problemy:

- ciemne miejsca często są ciemo-niebieskie lub ciemno-zielone;

- jakość tekstur jak w quake 3, a efekty bardzo mi przypominają Batman Arkham Asylum - mam na myśli specular i bumpmapping (przy czym Batmana mam na full detalach) - czy Rage ma w ogóle reliefmapping?

- trochę dziwny postprocessing (mocno oświetla na żółto niektóre lokacje w Dead City, a gdzieniegdzie za mocno ściemnia w pomieszczeniach)

- chodzi płynnie, ale potrafi po restarcie kompa zarywać nie wiadomo dlaczego w równych odstępach czasowych (na forum bethesdy ktoś o tym wspominał)

Za grę zapłaciłem 119 zł - gdybym dał 39,00 zł nie powiedziałbym ani jednego złego słowa (no może jedno :) ), czekałem na tę grę 6 lat!!!

EDIT

@shakal84 - misja w kanałach jest dodawana do Anarchisty

Edytowano przez DoomMarine95
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem że jest dodawana w edycji anarchisty ale chodzi mi o samo wykonanie tej misji do kogo albo gdzie trzeba sie zgłosić aby dostać ten quest :P co do samej gry ja nie mam żadnych problemów zadnych zwiech czy zanikania tekstur po patchu :P

Edytowano przez shakal84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@shakal84 kanały są porozrzucane po kanionie i można do nich wejść z różnych miejsc, ale żeby była liczona jako misja trzeba pogadać (niestety nie pamiętam już z kim) w drugim mieście. Hejhejhej - jaki patch? Bo jak wczoraj instalowałem grę to niby ściągałem patch ze steam, jest już jakiś nowszy - jaką masz wersję Rage (to widać w konsoli - żeby odpalić do pliku rozruchowego w linii komend trzeba dodać +set com_allowconsole 1)?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filmiki sa ladne gorzej z rzeczywistoscia. U mnie wyglada to tak.

http://pokazywarka.pl/lwpx4n/

Screeny za pomocą frapsa wiec nie za dobrej jakości. Ale co najważniejsze, czyli losowo ładowane tekstury widać. Przed najnowszymi sterami było jeszcze gorzej. Losowe tekstury zajmowały tak 15-20% widoku

Ej, to naprawdę nie fajnie wygląda. :dry: Nasuwa się tylko pytanie, czy u każdego jest taka sytuacja?

Edytowano przez Agatix001
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włączyłem sobie steam i usunął mi plik rozruchowy Rage.exe i teraz ciągnie pewnie aktualizację, rany!

@ shakal84 a tak przy okazji to jest ścieżka xxxx\Steam\SteamApps\common\rage\Rage.exe - gdzie xxx to oczywiście miejsce na dysku gdzie zainstalowany jest steam.

EDIT

Tak widzę teraz jak ściąga się nowe Rage.exe, zobaczymy na ile to pomoże. Zabawne też jest jak J. Carmack się tłumaczył, rany:

"We knew that all older AMD drivers, and some Nvidia drivers would have problems with the game, but we were running well in-house on all of our test systems. When launch day came around and the wrong driver got released, half of our PC customers got a product that basically didn?t work?"

No co wy ludzie chcecie, w domu im działało :D

Edytowano przez DoomMarine95
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@DoomMarine95

Procesor nie kręcony? Poważnie na tym 1,8 GHz aż tak daje radę? To by znaczyło, że to najlepiej zoptymalizowana gra tego roku (póki co). No chyba, że gra automatycznie sobie ustawiła po kryjomu najniższe możliwe ustawienia.

Ile miejsca na dysku zajmuje folder z grą?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spatchowany Rage z cache'em tekstur ustawionym na duży w zasadzie nie ma już problemów z pop-upem tekstur. teraz tylko się one czasem trochę wyostrzają po obrocie, ale nie ma takiej tragedii jak na pierwotnej wersji gry. tyle ze teraz od czasu do czasu zdarzają się poważne zaciachy - obstawiam, że gra wtedy uzupełnia sobie cache teksturami. Tak czy inaczej - jest dużo lepiej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Nitrox - procesor niekręcony (płyta główna na to nie pozwala). Plik z grą po spatchowaniu i DLC zajmuje około 25 GB (niestety nie jestem teraz na swoim kompie i nie mogę dokładnie tego sprawdzić)

Chciałbym jeszcze powiedzieć dlaczego zaryzykowałem kupno Rage (ryzyko pod tym względem czy mi ruszy).

Pomyślałem tak:

1. pamiętacie QuakeCon 2005, gdzie był pokazywany Rage - wizualnie ta gra niewiele się zmieniła (ale to bardzo naciągane);

2. wydano je na PS3 i XBOX360, nie może mieć dużych wymagań, wystarczy spojrzeć na inne gry, które były robiono na konsole (Batman Arkham Asylum - ja myślałem, że Unreal Engine w ogóle nie ruszy na moim kompie, a działa ta gra bez problemu);

3. gameplaye nie wyglądają technologicznie jak Crysis 1, czy nowy Battlefield.

To było to co mnie przekonywało, ale też były obawy:

1. Oficjalne wymaganie: Core 2 duo, GF 8800, steam (nie wiedziałem czy gra wymaga stałego podłączenia do neta czy nie, core 2 duo to nie to samo co dual core, a co do 8800, to w wielu miejscach mówiono o 8800 GT, a jak wiadomo technologia GF 9600 jest nowsza, ale nie szybsza od mocnych 8800 (GT, Ultra itd)

2. Miałem też wątpliwość jak zobaczyłem wymagania na pudełku - "edycja rozszerzona dla procesorów 64 bitowych i DX 10" - działa tylko pod DX10 - chyba nie - pomyślałem.

Tak to tyle z cyklu opowieści "Jak kupiłem RAGE" :D

Co do patcha, bo wczoraj steam pociągnał jakiś nowy - Carmack dodał opcje "cachowania". Teraz wygląda to tak - gra też doczytuje tekstury w wyższej rozdzielczości, ale je zapamiętuje - jak dużo ich zapamięta to zależy pewnie od pamięci karty graficznej (ja mam 512, a pamiętam malkontentów jak krzyczeli po co karty z 1024 MB, to żadna gra nie obsłuży, a teraz mam karty z 4GB :D ), jak już wspominałem w pierwszym dniu gra chodziła płynnie bez zacięć, w drugim zacinała w równych odstępach czasu, a teraz też się zdarza, że gdzieniegdzie zacina a do tego pojawia się problem tzw "niebieskich tekstur" - czyli nie doczytywanie jakichś tekstur (modele mają tekstury, świat - nie) - po restarcie gry czasami pomaga.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponoć problem tekstur rozwiązany wiec grę kupuję, myślę ze za tydzień powinna przyjść ;]

Sądząc po gameplayach zapowiada się soczysty FPS z przepiękną grafiką i z super postapokaliptycznym klimatem jest te warunki będą spełnione gra na pewno mi się spodoba. Wybaczę nawet twórcom szczątkowa fabułę i głównego bohatera niemowę, tak jak to zrobiłem w przypadku Dead Island :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nadal jestem w mentalnym rozkroku - w czwartek będę miał okazje do nabycia gry i walczę z sobą, czy zaryzykować (ponoć patch dużo naprawił, ale zawsze może coś złego wyskoczyć i zepsuć nastrój) i kupić. Napiszcie, ile średnio trwa cała gra. Czy sporo jest misji pobocznych - dla mnie to nieistotne jeśli poboczniaki sprowadzają się do nieustannej wyżynki - po prostu nie chcę, aby taka gra mi za szybko minęła, a kupię ją zwłaszcza dla klimatycznych wymian ognia w kanałach z gameplayów. 15-20 godzin by mnie usatysfakcjonowało. Wiele recenzji nabąkuje coś o 9-10 godzinach, ale nie jest sprecyzowane, czy chodzi jedynie o wątek główny, czy o całkowite wymaksowanie gry za pierwszym podejściem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym, chodzi tu pewnie tylko o misje, a oprócz nich są minigierki przy których pewnie trochę posiedzisz.

A mnie się ludzie czepiają, że przy pomocy osiągnięć/trofeów sztucznie wydłużam rozgrywkę. :>

Ja spasowałem. Za zaoszczędzone pieniądze kupię sobie Dark Souls. Już teraz nawet wersje konsolowe nie działają.

http://www.next-gen.biz/news/carmack-ps3-p...lags-behind-360

Podoba mi się retoryka Carmacka. Gra nie działa na PC? Winne sterowniki, egzotyczne konfiguracje sprzętowe i ATI. Gra nie działa dobrze na PS3? Winna konsola. Ciekaw jestem jak Carmack zareaguje na fakt, że wersja z X360 również nie trzyma framerate przy większych strzelaninach, a artefakty są wielkości pięści. Może warto wyciągnąć głowę z tyłka i przyznać, że silnik nie jest tak idealny jak się zdawało na początku?

Swoją drogą. W zaletach gry wymienia się otwarty świat. Czy jednak gra nie ma tego samego problemu co pierwszy Crysis? O co mi chodzi? Otóż teoretycznie mamy swobodę, ale droga do celu jest jedna, a z pozoru otwarte tereny są ograniczane przez naturalne przeszkody (góry/woda). W dodatku spora część gry to praktycznie corridor shooter, w którym ciasno się prześlizgnąć przez drzwi. Ktoś może mi sprawę rozjaśnić?

Edytowano przez lubro
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak mówi Skreedi otwarty świat to ściema, to już w Crysis mieliśmy o wiele większą swobodę. Po pierwsze nie ma gdzie pochodzić jak np. w Stalkerze, zwyczajnie się poszwendać bez celu w poszukiwaniu ukrytych bajerów. Szkoda, że po patchu gra przycina (póki nie doczyta tekstur, ale w wasteland jest to nagminne). Ogólnie gra mogłaby mieć potencjał - bardzo dobre bronie, nieźli przeciwnicy, ciekawy świat, a levelki pod względem gameplaya średnie, te z DOOM 3 o wiele lepsze. Gdyby bronie i przeciwnicy (wraz z ich animacjami) z Rage byli w Doomie 3 byłby to najlepszy shooter od czasów Doom 2 (nieujmując nic serious samowi i duke'owi).

A, no i największa bolączka zaraz po tych błędach w grze to brak edytora - gdzie on jest ja się pytam, ale nas pan Carmack okpił.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i sie zawiodłem ;/ Szkoda. Cały dzień w pracy czekam z niecierpliwością jak zainstaluje i pogram. Wszystko fajnie przebiegło bez żadnych problemów. Steam, instalacja, aktywacja do momentu aż kliknąłem przyciśk GRAJ. Czarne tło z małym zieonym kwadracikiem po lewej na dole ekranu. Dzwięk jest obrazu nie ma. Pomyślałem sterowniki. Ściągnąłem sterowniki przez Steam, zainstaowałem, odpalam... wszystko cacy. Kilka filmików, intro. Doszło do rozpoczęcia gry i kicha. Stop klatka co 2 sekudy na 5 sekund. Nie da się nic zrobić. FAK! Nie potrzebnie kupiłem gre w ciemno. Sprzedam! Albo poczekam na patcha, miał chyba wyjść na dniach tak? Wydaje mi się że sprzęt mam jeszcze w miare nie stary : ATI 4850, 3GB ram, 4200atlona x64.

Jakie rady, tricki, patche??? Niech ktoś pomoże bo połamie pyte!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i sie zawiodłem ;/ Szkoda. Cały dzień w pracy czekam z niecierpliwością jak zainstaluje i pogram. Wszystko fajnie przebiegło bez żadnych problemów. Steam, instalacja, aktywacja do momentu aż kliknąłem przyciśk GRAJ. Czarne tło z małym zieonym kwadracikiem po lewej na dole ekranu. Dzwięk jest obrazu nie ma. Pomyślałem sterowniki. Ściągnąłem sterowniki przez Steam, zainstaowałem, odpalam... wszystko cacy. Kilka filmików, intro. Doszło do rozpoczęcia gry i kicha. Stop klatka co 2 sekudy na 5 sekund. Nie da się nic zrobić. FAK! Nie potrzebnie kupiłem gre w ciemno. Sprzedam! Albo poczekam na patcha, miał chyba wyjść na dniach tak? Wydaje mi się że sprzęt mam jeszcze w miare nie stary : ATI 4850, 3GB ram, 4200atlona x64.

Jakie rady, tricki, patche??? Niech ktoś pomoże bo połamie pyte!

Miałem dokładnie tak samo. Zrób tak:

Ściągnij sterowniki do swojego radka o numerze 11.10 na stronie AMD ich nie ma ale sobie wygoogluj.

Następnie w Catalyst-> zakładka "Gry" robisz tak:

- włączasz funkcję Catalyst A.I chyba, że jest włączona to nie ruszaj

- "Czekaj na odświeżanie pionowe" ustawiasz na zawsze włączone

- i na koniec na samym dole zaznaczasz "potrójne buforowanie"

Gra po tym zabiegu powinna chodzić normalnie, chyba, że tekstury będą się wyświetlać w postaci czarnych losowych kwadratów, to będziesz musiał się pobawić tymi opcjami

co wypisałem wyżej. Tzn. jedne włączyć inne wyłączyć. Oczywiście gra powinna mieć wgranego najnowszego patcha.

Edytowano przez danio19901
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...