Skocz do zawartości

Polecane posty

Dziękuję, kapituluję. Poddaje się - nie kupuję RAGE'a, odczekam "tylko" 3 lata i kupię go spatchowanego za 29,00 zł, będę wtedy też miał silniejszy sprzęt pewnie, więc odpalę go sobie na full detalach. Id software I salute you - ci co skończyli Quake 1 zrozumieją o co mi chodzi w tym ostatnim zdaniu. GRRR.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja troche zaspałem z tą premierą i niestety zamówiłem dopiero dziś. Więc Granie dopiero w poniedziałek. Najgorsze jest to że nie wiem jakie to ma wymagania a czytając powyższe kometarze może być żle bo kupowałem w ciemno. Najwyżej przejde się do Vico.pl i kupie procka nowego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S.

Nie wiem czy cos przeoczyłem w zapowiedziach ale oprócz pakietu Anarchisty dostałem bonus w postaci DLC "Misja w kanałach Pustkowi". DLC zajmuje około 300MB.

też dostałem taki bonus hmm ciekawe o tym nie było mowy w preorderze :P

co do sterowników gierka smiga mi na sterownikach przeznaczonych do Battlefilda 3 BETA (285.38) ... bezproblemowo :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam, że z jednych wywiadów z Timem Willitsem wspominał on o jakichś misjach, niestety wywiad był po angielsku i nie zrozumiałem właśnie kto czy też jak będzie można dostać te dodatkowe misje. Pamiętam, że chodziło albo o DLC, albo właśnie preorder.

Tak to już moja 15 godzina śledzenia co w "trawie piszczy" i po tym jak wielu ludzi zaczęło wieszać psy na tej grze pojawia się coraz więcej głosów o tym, że wszystko działa ok, lub prawie ok. Niezły "misz-masz";p

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiecie czy jest może już jakas informacja na temat terminu wydania pierwszego patcha? Bo szukam ale takowej informacji nie mogę znaleźć. A propo tego niezłego "misz-masz" to lepiej jeszcze trochę poczekać. Wiecie, tak dla pewności. Żeby później nie żałować niepotrzebnie. :happy:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pograłem 3 godziny i uważam, że gra warta jest tej stówki. Grafika stoi na wysokim poziomie, doczytywania prawie nie mam. Myślę, że mam te stałe 60 klatek przy czym na pewno nie są to najniższe detale bo gra wygląda świetnie. Ogólnie fajnie się strzela, animacje wyglądają bardzo dobrze, przyjemnie się eksterminuje kolejnych wrogów. Na plus są też wyścigi i ogólne poruszanie się pojazdami, jazda czysto arcadowa ale sprawia mi przyjemność. Na razie zauważyłem tylko trzy małe minusy - sporadyczne doczytywanie się tekstur po obrocie (raz będzie dobrze, a raz wygląda to tak jak na filmikach z YT), na najtrudniejszym poziomie gra i tak jest w miarę łatwa (chociaż jestem dopiero na początku więc mam nadzieję, że potem naprawdę będzie ostro...) oraz fabuła której hmm... no nie ma? Są zadania, dość ciekawe ale jaki jest główny wątek? :D Ogólnie gra na plus i polecam jeśli ktoś jest nie zdecydowany i nie przeszkadzają mu te tekstury...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Skreedi - na takie budujące opinie właśnie czekałem, nerwy mi dzisiaj puściły, ale kasę na Rage mam cały czas odłożoną i gdybym go zobaczył dziś na półce w sklepie (w którym powinien być) to bym pewnie nie wytrzymał i zaryzykował te sto kilka złotych. Wracam do gry! Koniec kapitulacji!. GRRR.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Agatix001

No właśnie na razie nie widać głównego wątku... Może to się jakoś rozwinie bo trafiłem właśnie do dużego miasta, a wcześniej, na początku gry pomagamy dwóm osadom.

@top

Na plus jeszcze dodam dubbing, ogólnie nawet o nim nie wiedziałem, myślałem, że spolszczenie będzie tylko kinowe ale zostałem miło zaskoczony :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fabuła której hmm... no nie ma? Są zadania, dość ciekawe ale jaki jest główny wątek? :D

Fabuły w tej grze trzeba szukać przez mikroskop elektronowy (*), a postacie są całkowicie płaskie i służą tylko do tego, że coś ci sprzedać/zlecić. O dialogach nawet nie wspominam, bo główny bohater jest niemy. Szkoda, że zmarnowano w ten sposób fajny świat.

(*) Witaj w świecie po katastrofie. Nikomu tu nie ufamy, nic o tobie nie wiemy, ale tu masz pistolet i quada, a tam jest jaskinia bandytów. Jak ich wybijesz, to będziesz naszym najlepszym kumplem i damy ci coś fajnego.

A propo tej fabuły.. Niema jej? :laugh: Znaczy się głównego wątku? Do czegoś główny bohater musi zmierzać.. :D

Główny bohater jest bezwolną kukiełką, która robi to, co mu każą inni. On sam do niczego nie zmierza.

PS Wysokie średnie Rage'a na Metacriticu sa dla mnie zaskakujące.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@CormaC - hej, poradziłeś sobie z problemami z doczytywaniem tekstur. I pytanie osobiste - w soboty też pracujecie, czy tylko musisz pełnić dyżury na stronie lub napisałeś bo po prostu miałeś ochotę? ;P

P.S. Trzymajcie za mnie kciuki (żeby gra mi ruszyła :D )

EDIT:

P.S.2 Ja będę trzymał za Was :)

EDIT 2:

Co do fabuły: kopanie piłki na podwórku, granie z koleżanką w "paletki", czy granie z kumplem w karty też nie ma fabuły, ani scenariusza, ale daje radość i oto chodzi :)

Edytowano przez DoomMarine95
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale gra musi do czegoś zmierzać. Jak napisał CormaC nie możemy być taką kukiełką, która przez całą grę nie robi nic dla siebie. Chociaż faktycznie może coś jeszcze się rozwinąć. Podam przykłąd Fallouta 3, gdy uciekliśmy z krypty i praktycznie też nie było jako tako głównego zadania. To przybyło z biegiem czasu. Może będzie tak samo z Rage? Zobaczymy..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@CormaC - hej, poradziłeś sobie z problemami z doczytywaniem tekstur.

Nie zamierzam z tym walczyć. Zainstalowałem tylko polecane sterowniki do grafy, które chyba nic nie zmieniły. Nie mam ani chęci, ani ochoty, żeby szarpać się z opóźnieniem w nakładaniu tekstur, grzebiąc w jakichś plikach konfiguracyjnych. Oceniam grę taką, jaką dostałem, czyli niedorobioną.

I pytanie osobiste - w soboty też pracujecie, czy tylko musisz pełnić dyżury na stronie lub napisałeś bo po prostu miałeś ochotę? ;P

Nie pracujemy w soboty, a ja nie mam żadnego obowiązku udzielania się na forum. Robię to, bo lubię kontakty z czytelnikami.

Co do fabuły: kopanie piłki na podwórku, granie z koleżanką w "paletki", czy granie z kumplem w karty też nie ma fabuły, ani scenariusza, ale daje radość i oto chodzi :)

Jasne. Doom też nie miał fabuły, ale to było prawie 20 lat temu. Mam w ogóle wrażenie, że id Software zatrzymało się w czasie i po prostu nie zauważa pewnych rzeczy. Np. takich, że całkowicie pozbawiony osobowości główny bohater, który nawet się nie odzywa, nie jest fajny.

No ale gra musi do czegoś zmierzać. Jak napisał CormaC nie możemy być taką kukiełką, która przez całą grę nie robi nic dla siebie. Chociaż faktycznie może coś jeszcze się rozwinąć. Podam przykłąd Fallouta 3, gdy uciekliśmy z krypty i praktycznie też nie było jako tako głównego zadania. To przybyło z biegiem czasu. Może będzie tak samo z Rage? Zobaczymy..

No fabuła się w Rage'u trochę rozwija, ale jest banalna, przewidywalna i tragicznie słabo zarysowana. No i jeśli już zapamiętuje się jakieś postacie, to za to, jak wyglądają (a od strony artystycznej gra jest bardzo fajna), ale nie ze względu na osobowość - bo tej wszystkie są pozbawione.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fabuła, jakąś tam fabułą, to przeżyć można. Jak pisaliście, Doom też fabuły jako tako nie miał a jaki popyt był i ciągle jest. No ale żeby gra miała jakiś charakter, to muszą ją tworzyć postacie z charakterem. Muszą mieć osobowość i "coś własnego". Bez tego jest to takie całkiem puste i powtarzalne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takich grach jak 'RAGE' akurat fabuła jest mi najmniej potrzebna do szczęścia (ale mimo wszystko boli brak wyraźnie nakreślonego wątku i charyzmatycznych postaci). Liczę na rychły patch eliminujący problemy graficzne, a wtedy ochoczo ruszę do sklepu po swój egzemplarz. Najważniejsze, żeby gra zapewniała wiele godzin rozgrywki (o soczystość strzelania jestem spokojny) - niestety nie wiem, jak się w tej kwestii sprawy mają. Jeśli będzie równie długa jak podstawka 'Borderlands' (ok. 25 godzin młócenia) to będę kontent, bo nie wyobrażam sobie jedynie plus/minus 10-ciu godzin grania w tego typu grę, gdzie pierwszych skrzypiec nie gra fabuła i oskryptowane wydarzenia i jest szerokie pole do wstawiania misji pobocznych, często bliźniaczo podobnych, ale z mocną skondensowanym strzelaniem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... użyłem tego configu:

seta com_skipIntroVideo "1"

seta m_smooth "0"

seta ik_enablesmoothing "0"

seta g_showplayershadow "1"

seta com_videoRam "1536" //sets the Video Card memory Set this to the amount you have in MB

seta com_maxfps "60" //limits the frames to 60 can be changed to what you desire

seta image_anisotropy "16" //Using the highest setting here but you can set as 2, 4 or 8

seta image_usecompression "0"

seta image_filter "GL_LINEAR_MIPMAP_LINEAR" //filtering for light maps

seta image_preload "1" //Use preload images when ever possible

seta image_lodbias "-1" //LoD settings

seta image_ignoreHighQuality "0" //Sets up for using HQ gfx

seta image_ignoreLowQuality "1" //ignores the low textures

seta image_useCache "1" //Enabled Cache to allow the textures to load properly without popping

seta image_cacheMegs "125" //Cache size in Megabytes

seta image_cacheMinK "50" //Cache minimum size in kilobytes

seta r_aspectRatio "2" // 0=4:3, 1=16:9, 2=16:10, 3=5:4 TFT, -1 custom

seta r_fullscreen "1"

seta r_customAspectRatioV "10"

seta r_customAspectRatioH "16"

seta r_swapInterval 1 //VSYNC 1 enabled, 0 diabled

seta r_useHighQualityPostProcess "1" //Fore High Quality post proccessing

seta r_shadowsHighQuality "1" //Fore High Quality shadows

seta r_displayRefresh "0" //keep it so the engine doesn't double render a frame

seta r_renderer "best" //highest rendering options

seta r_multiSamples "8" //Set this to 16 or 8 if you're having low-fps as 32 is the Max Multi-sampling

seta r_useHBAO "1" //Ambient occlusion

seta r_useRenderThread "0" // 0 Disable or 1 Enable threaded rendering useful for newer cards to increase performance.

seta r_visDistMult "1"

seta r_useMotionBlur "0" //use blur

seta r_skipBump "0"

seta r_skipSpecular "0"

seta r_skipNewAmbient "0"

seta r_shadows "1"

seta r_cgFragmentProfile "best"

seta r_cgVertexProfile "best"

seta vt_lodBias "-1" //LoD settings

//below is cache settings

seta vt_pageimagesizeuniquediffuseonly2 "8192"

seta vt_pageimagesizeuniquediffuseonly "8192"

seta vt_pageimagesizeunique "8192"

seta vt_pageimagesizevmtr "8192"

vt_usecudatranscode 2

vt_restart

vt_maxaniso "4"

image_anisotropy "4"

seta vt_qualityhdplossless "1"

seta vt_qualityhdppower "0"

seta vt_qualityhdpspecular "0"

seta vt_qualityhdpnormal "0"

seta vt_qualityhdpdiffuse "0"

seta vt_qualitydctpower "100"

seta vt_qualitydctspecular "100"

seta vt_qualitydctnormal "100"

seta vt_qualitydctchroma "100"

seta vt_qualitydctluma "100"

seta vt_maxlockedpages "256"

seta vt_maxPPF "32"

seta vt_uncompressedvmtr "1"

seta vt_vmtrcompression "none"

Zmieniłem w nim tylko ilość RAMu karty graficznej i gra chodzi... w stałych 60 klatkach? Wszędzie piszą, że zalecają minimum 1.5GB RAMu na karcie aby grać w teksturach 8192x8192, a mi to chodzi na podstarzałym C2Q Q6600 2.4Ghz, GTX460 1GB i 4GB RAM DDR2? Na pewno ten config "działa"? Nie trzeba ustawiać, żadnych opcji typu "allow rageconfig"? Bo coś mi się wierzyć nie chce, że wszyscy testują ten config na potworach (i7, 3x GTX580...) a mi to rusza w 60 klatkach na podstarzałej maszynie...

//EDIT: "Po włączeniu gry należy wpisać w konsoli exec rageconfig.cfg" Ok, z tym, że nawet po tej komendzie nadal mam 60 klatek... ;p

Edytowano przez Skreedi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na steam zaktualizowano Rage. Polecam lekturę changeloga łącznie ze wstępem. Jak przeczytałem, że nie dali opcji graficznych dlatego, że użytkownicy są za głupi i mogli by ustalić zbyt wysokie detale w stosunku do posiadanego sprzętu to się załamałem. Co więcej nadal nie mają zamiaru udostępnić pełnej konfiguracji, bo przecież ich klienci to idioci.

Edytowano przez buggeer
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra moje odczucia co do gry drobny jakieś 6 gameplaya za sobą gry nie ukończyłem jeszcze

ksywa moja na gram.pl to Nu-men_pl

+otwarty świat( podzielony na rozdziały co prawda ale mi się podoba)

+postacie i głosy (gram wersję ENG DUBB nie PL) oraz ogólny klimacik gry

+minigierki

+wyścigi i walka w pojazdach

+walka ogólna

+bronie (są ulepszenia co do niektórych z nich oraz 3-4 typy amunicji do nich które także zmieniają charakter broni - czyli sporo narzędzi mordu)

+system ulepszeń pojazdów(fajna sprawa bierzesz udział w wyścigach i polepszasz sprzęt)

+system craftowania(może skromny ale za to przejrzysty i całkiem przydatny)

+wątek ekonomiczny (znajdujesz , zdobywasz, kupujesz,sprzedajesz itp.)

+grafika i muzyka(a zwłaszcza to drugie bo czasami mam wrażenie że gram w Q2 jak słucham co niektórych utworów podczas walki XD )

+wersja PC czyli tradycyjny system wyboru broni a jak chcesz zmienić amunicję to po prostu klikasz 1 broń 2-4 razy w zależności od tego jakie rodzaje posiadasz

+przeciwnicy w miarę ogarnięci jeśli chodzi o AI oraz design naprawdę fajnie zrobieni.

co mi się nie podoba

-optymalizacja bo z tym to na początku ciężko(teraz 30-60 fps na hd 4830 512MB GDDR3 1080p) było a niektórzy nadal mają problemy

-czasami nadal problemy z dźwiękiem są

-brak zaawansowanych opcji w grze.

-brak dedyków w multi zwłaszcza w tych 4 trybach z pojazdami w multi to denerwuje

wszystkie wrażenia przed updateme

Edytowano przez Anonim666
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega Skreedi wstawił ten oto config, który rzeczywiście poprawia doczytywanie tekstur. Teraz są one takie jakie powinny być. Niemniej płynność gry nieco zmalała, szczególnie przy niezłej rozpierdółce :) ale nadal jest bardzo grywalna i nie przeszkadzają spadki do 30fps. Gram na GTX 260 i E8400, także nie specjalnie mnie to zdziwiło :P Config pozwala ustawić praktycznie wszystko.

seta com_skipIntroVideo "1"

seta m_smooth "0"

seta ik_enablesmoothing "0"

seta g_showplayershadow "1"

seta com_videoRam "1536" //sets the Video Card memory Set this to the amount you have in MB

seta com_maxfps "60" //limits the frames to 60 can be changed to what you desire

seta image_anisotropy "16" //Using the highest setting here but you can set as 2, 4 or 8

seta image_usecompression "0"

seta image_filter "GL_LINEAR_MIPMAP_LINEAR" //filtering for light maps

seta image_preload "1" //Use preload images when ever possible

seta image_lodbias "-1" //LoD settings

seta image_ignoreHighQuality "0" //Sets up for using HQ gfx

seta image_ignoreLowQuality "1" //ignores the low textures

seta image_useCache "1" //Enabled Cache to allow the textures to load properly without popping

seta image_cacheMegs "125" //Cache size in Megabytes

seta image_cacheMinK "50" //Cache minimum size in kilobytes

seta r_aspectRatio "2" // 0=4:3, 1=16:9, 2=16:10, 3=5:4 TFT, -1 custom

seta r_fullscreen "1"

seta r_customAspectRatioV "10"

seta r_customAspectRatioH "16"

seta r_swapInterval 1 //VSYNC 1 enabled, 0 diabled

seta r_useHighQualityPostProcess "1" //Fore High Quality post proccessing

seta r_shadowsHighQuality "1" //Fore High Quality shadows

seta r_displayRefresh "0" //keep it so the engine doesn't double render a frame

seta r_renderer "best" //highest rendering options

seta r_multiSamples "8" //Set this to 16 or 8 if you're having low-fps as 32 is the Max Multi-sampling

seta r_useHBAO "1" //Ambient occlusion

seta r_useRenderThread "0" // 0 Disable or 1 Enable threaded rendering useful for newer cards to increase performance.

seta r_visDistMult "1"

seta r_useMotionBlur "0" //use blur

seta r_skipBump "0"

seta r_skipSpecular "0"

seta r_skipNewAmbient "0"

seta r_shadows "1"

seta r_cgFragmentProfile "best"

seta r_cgVertexProfile "best"

seta vt_lodBias "-1" //LoD settings

//below is cache settings

seta vt_pageimagesizeuniquediffuseonly2 "8192"

seta vt_pageimagesizeuniquediffuseonly "8192"

seta vt_pageimagesizeunique "8192"

seta vt_pageimagesizevmtr "8192"

vt_usecudatranscode 2

vt_restart

vt_maxaniso "4"

image_anisotropy "4"

seta vt_qualityhdplossless "1"

seta vt_qualityhdppower "0"

seta vt_qualityhdpspecular "0"

seta vt_qualityhdpnormal "0"

seta vt_qualityhdpdiffuse "0"

seta vt_qualitydctpower "100"

seta vt_qualitydctspecular "100"

seta vt_qualitydctnormal "100"

seta vt_qualitydctchroma "100"

seta vt_qualitydctluma "100"

seta vt_maxlockedpages "256"

seta vt_maxPPF "32"

seta vt_uncompressedvmtr "1"

seta vt_vmtrcompression "none"

Jest to jedna z niewielu gier, które ostatnimi czasy wciągnęła mnie na dłużej niż 2-3 godziny. Nie jest to może tytuł, który zrewolucjonizuje gatunek FPS, ale jest przyjemny dla oka i ucha. Nie ma jakiś rażących błędów w rozgrywce, problemem są tekstury powierzchni (te na dalszym planie), które podczas jazdy w otwartym terenie są czarne lub całkowicie niebieskie :) Gra lekko niedopracowana, ale do tego się już trzeba przyzwyczaić. Dzisiejsze studia developerskie nie potrafią na czas wydać dopracowanych tytułów, dlatego przesuwają premierę w czasie lub wydają niedokończone dzieło.

Edytowano przez FeX
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...