Skocz do zawartości
Steady

Mortal Kombat (seria)

Polecane posty

Da się grać na klawiaturze. I to idzie nawet lepiej niż na padzie.

Mylisz się i jestem w stanie rzucić ci rękawice aby to udowodnić. Ale dopiero po sesji, bo teraz nie ma czasu wink_prosty.gif

Wyzwanie przyjęte. Ale musisz stanąć w kolejce, bo mój kolega mówi to samo (łoiłem go na padzie, na klawiaturze go zdematerializuję).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę świetna giera. Zero problemów na moim nieco już leciwym sprzęcie (Intel i5 3,2 GHz, GeForce 560 Ti), gra chodzi na full detalach w 1920x1080 przy 60 fps. Games for Windows nie ma, są acziwy. smile_prosty.gif

Ostatniego Mortala w jaki grałem to był MK4 z 1998 roku, masakrycznie dużo czasu się przy niej spędziło obczajając co i jak. smile_prosty.gif Do dziś nie zapomnę budyniowatej krwi (co zresztą było minusem w recenzji CDA wink_prosty.gif ).

Gram na padzie od Xbox'a, faktycznie troszkę jest czuły ale idzie się przyzwyczaić - polecam trening walki oraz fatality.

Muszę przyznać, że trochę mnie łoją - trzeba odświeżyć skilla, bo dawno nie grałem w bijatykę na PC. smile_prosty.gif Jak się podszkolę to pogram on-line. ^^

Doprawdy leciwy sprzęt! :D

Mam chęć na pudełkówkę, powiedzcie czy jest szansa ugrać na kompie z sygnaturki?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawienie się nowego MK na PC dla mnie jedno z najważniejszych growych wydarzeń tego roku. Swoją przygodę z serią Mortal Kombat zaczynałem od części pierwszej i drugiej na Amice 500+ (nigdy nie zapomnę żonglowania dyskietkami, koniecznym do wczytania się fatalities ;]), toteż sentyment do serii mam ogromny. Póki co jednak wstrzymam się z kupnem gry do czasu pojawienia się wydania pudełkowego - nie chce mi się przy każdej instalacji ściągać dużych gier ze steama, bo przy moim obecnym łączu internetowym jest dosyć bolesne. Tymczasem wracam do Tekkena na PSP smile_prosty.gif.

Na czym lepiej wam się gra w nowego Mortala (zakładając, że gracie na padzie): na analogu czy na krzyżaku?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytania odnośnie strojów. czy edycja PC zawiera wszystkie kostiumy włącznie z tymi ,które ekskluzywnie dostała wersja na PS Vita???? Czy w tej wersji znajdują się dodatkowe zadania z wieży wyzwań w ,któych to możemy grac shao kahnem??? :) dziękuje z góry za odpowiedź :) Mam wersje na X360 ale kusi mnie aby tez zakupić na pieca i złoić kilku pecetowych zółtodziobów :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gra zrobiła mi fatality :) Czegoś tak dobrego się nie spodziewałem.Tzn wiedziałem że jest świetna ale nie do takiego stopnia.Szkoda tylko że tak późno.Optymalizacja wypada dobrze ,stałe 60 fps ,full detale ,chociaż czasem z niewiadomych przyczyn zejdzie do 35.Ale to mało istotne ,bo gra niemiłosiernie wciąga i nie zwraca się zbytnio uwagi na takie pierdoły.Rozgrywek online jeszcze nie sprawdzałem ,bo coś ciężko mi się przyzwyczaić do wciskania klawisza odpowiedzialnego za blok.W Tekkenie i SF wystarczyło trzymać "tył".Bez opanowania takiej podstawy ,nie ma co zaczynać meczy online.Jeżeli ktoś się zastanawia nad kupnem ,niech się nie zastanawia tylko kupuje.70 zł to jak darmo za taki tytuł.Szybka ,widowiskowa i brutalna jatka ,pokaźna ilość fighterów,trybów gry,ciekawe i zróżnicowane areny.Cudo.Jedna z najlepszych bijatyk ever.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jeden problem(tak mi się wydaję).Czy widzicie takie spadki animacji(nawet nie wiem jak to inaczej nazwać), albo inaczej mówiąc takie nagłe spowolnienie tempa rozgrywki(postacie w powierzu lecą znacznie wolniej i ogólnie temp staje się takie ślamazarne), bo normalnie to te postacie są szybkie, ale zdarza się, że tak nagle one zwalniają...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

Miałem tak gdy włączyłem AA, bez AA w full hd i wysokich detalach chodzi mi płynnie i nie zwalnia (zwalnia tylko w menu wyboru postaci odziwo). Jak wyłączenie AA nic nie pomoże zainstaluj najnowsze stery-ta gra działa płynnie na 3 letnich kompach bo to UE3 i w dodatku bardzo dobry port więc nie powinieneś mieć problemów

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już pisałem wcześniej ,u mnie też są spadki animacji.Żeby jeszcze były na konkretnej arenie to bym zrozumiał ale pojawiają się ni z gruchy ni z pietruchy.Gdy trafi mi się taka plansza w zwolnionym tempie ,przegram na niej walkę i wczytam na nowo ,wszystko jest ok.Nie występuje to często ale jednak.Antyvir ,Skype i inne pierdoły w czasie gry mam wyłączone i nie wiem o co kaman.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Deathroll2097

Podaj specyfikacje kompa. Z tego co ludzię piszą na innych forach na Radeonach w większości nie ma problemów z lowframerate

EDIT:

Próbowałeś wyłączyć AA i filtrowanie lub spróbować na różnych ustawieniach detali i rozdzielczości?

Edytowano przez wiesiu87
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP:

Pooglądaj gameplay'e na YT.

Grę i tak da się dorwać za psie pieniądze, także bez przesady. biggrin_prosty.gif

EDIT: Poza tym w sierpniu premiera wydania pudełkowego, będziesz mógł użyć kodu na 40% zniżki.

Edytowano przez MajkelAMG
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lojalni klienci Cenegi/Muve za zgromadzone punkty Kompanii Graczy mogą dostać miesięczną 40% zniżkę od ceny sugerowanej na PC-towe gry Cenegi. Wykonując niezbędne kalkulacje wychodzi na to, że pudełkowy Mortal Kombat KE z owym kodem będzie kosztował jedyne 42 złote. 2 sierpnia mam akurat urodziny i chyba się skuszę :>

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech mi ktoś powie jak pokonać

Shao Khana w Story Mode. To dopiero pierwsze spotkanie z nim jako Liukang.

Szukałem już kilku poradników, ale widocznie wersje na PC ma tego bosa nieco silniejszego. Na żadnym filmiku nie widziałem żeby ciskał on młotem, czy przebijał się dashem przez spamowanie fireballami. Ktoś wie jak go pokonać?

Edytowano przez LittlePony
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@LittlePony Shao Kahna (a nie Khana) najlepiej zaciukać spamując z najdalszego końca mapy fireballe. Sry, ale to jest najlepsza metoda i musisz próbować do skutku. Pamiętaj o używaniu górnego a nie dolnego fireballa (sprawdź move list). I nie próbuj go przeskakiwać jak radzi Kawalorn. Kahn ma pewien special, którego nie da się zablokować, a jest wyjątkowo uciążliwy przy próbie przeskoczenia (uderzenie z barku w wyskoku). Jeśli brakuje Ci miejsca a nie chcesz ryzykować przeskoku przez niego, to poczekaj gdy nonszalancko zacznie się naśmiewać i wtedy podaruj mu flying kicka. Młot przeskakuj! Włócznię unikaj kucając!

Tak a propos to jest dla mnie jedyna wada MK9 - walki z bossami. Są po prostu do bani, bo nie pokonasz ich swoją znajomością kombosów, tylko trzeba się męczyć jakimiś szachrajskimi sposobami, spamując konkretne ciosy. Do wściekłości doprowadza co jakiś czas negująca od tak, znikąd, bariera która po prostu sobie jest. To akurat mogli rozwiązać lepiej, po prostu na czas walki z nim dając mu większy zapas życia (czyli to co teraz mamy) i ustawiając poziom zaawansowania AI na wysoki/bardzo wysoki.

A już tak od siebie to mam pytanie. Czy dostaniemy w końcu jakiś patch, który poprawi sterowanie klawiaturą w menu? Zauważyłem też, że ten sam problem sprawia, że jedno wyzwanie jest nie do przejścia klawiaturą. Chodzi o to, w którym jako Kano trzeba się wyrwać spod władzy Quana Chi (Quan Chiego? :P) naciskając odpowiednie klawisze w czasie. Zauważyłem, że jedyny klawisz na jaki gra reaguje to spacja. Gdy trzeba nacisnąć F i naciskam ten klawisz, rozbrzmiewa głos sygnalizujący pomyłkę. Nie fajnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez te walki z bossami nie chce mi się grać w single, bo prędzej czy później trzeba z jakimś walczyć. A multi niestety jest bardzo uciążliwe- długo trzeba szukać przeciwnika w pokojach, z którym można powalczyć bez ogromnych przycięć. Mecze rankingowe to już w ogóle porażka jest. 5 minut czekania, a potem gra i tak się wysypuje. Jak mamy szczęście to zagramy 1 rundę.

Gra sama w sobie jest bardzo fajna, ale problemy z multi są zniechęcające. Bo po co trenować kombosy, skoro nie można ich potem wykorzystać online.

Zachęcam do odwiedzenie tematu w dziale gramy w sieci, to może między sobą jakoś mniej będzie lagowało, bo ja z każdą godziną coraz bardziej się irytuję. 90% internetów to scorpion/smoke/noob, którzy ciągle wykorzystują teleporty, albo spamują jakieś ataki dystansowe, których ciężko się unika jak gra ciągle przycina i zwalnia.

Edytowano przez wiewiors
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg. mnie najlepiej gra sie Scorpionem / Noobem / Sub Zero oraz Freddy Krueger - niestety dopiero w single player. Na obojętnie jakich detalach mam takie same zacięcia. Niskie detale - ~40fps, wszystko full z AA oraz filtrowaniem - ~40fps...

Nie wytrzymałem. Kupiłem klucz i żałuję, bo myślałem, że coś pogram. Upgrade coming...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...