Skocz do zawartości
Steady

Mortal Kombat (seria)

Polecane posty

@L1zard

Gra śmiga jak ta lala. Na klawiaturze na razie nie pogramy. Nie ważne jak ustawię sobie klawisze, gra i tak zaraz reaguje tylko na domyślne ustawienia. W dodatku każdy klawisz trzeba ustawiać dwukrotnie. Co jest bardzo dziwne :D Po prostu mamy dwie listy klawiszy.

Nie wiem po co była wymieniona karta grafiki z obsługą DX 11 w wymaganiach rekomendowanych, w stosunku do konsol nie widzę na razie jakiś specjalnych różnic. Potem może napiszę coś więcej, do tej pory przypominałem sobie co i jak w practice mode.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli na klawie mówicie pograć się nie da? Bo jeśli faktycznie gra na klawiaturze w tego mortala jest mordęgą, to wstrzymam się z zakupem gry aż do momentu kupna sensownego pada:P Kupię pada i wersję w pudełeczku w sierpniu, będzie najlepiej;p

Edytowano przez mrgonzo
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pograłem już i mnie na klawie idzie dobrze. Przyciski da się normalnie ustawić tylko nie wiadomo czemu w menusach i przy wyborze postaci nie chcą się zmienić. Mam dziwne slowdowny, ale to może być mój komp szwankujący, bo inni na to nie narzekają.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pograłem chwilę w tryb treningowy i jeżeli chodzi o optymalizację to wydaję się ona jak na razie bardzo dobra, chociaż w pełni sprawdzę ją dopiero na multi. Na moim e8400 i ati hd 4850 to spisuję się całkiem nieźle. Jedyny problem jaki zauważyłem, to bardzo duża czułość gałek analogowych u pada. Posiadam pada od microsoftu, ma ktoś może radę na tą czułość?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Gieszu Tak.

Da się grać na klawiaturze. I to idzie nawet lepiej niż na padzie. Tylko w menu gra po prostu nie słucha się nowych ustawień, tylko zapatrzona jest na domyślne.

Ogólnie launch wyszedł nieźle. Poza skopanym sterowaniem w menu i problemami z dźwiękiem jest ok. Chodź jeszcze są nieszczęsne lagi w trakcie meczów online :(.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra myślę, że mogę się już powiedzieć o porcie. Port bardzo dobry, gra chodzi płynnie na moim c2d e8400 3 gb ramu i radeonie hd 6600, gram na full hd z detalami na full, jedynie wyłączyłem aa i filtrowanie. Żadnych spadków animacji podczas gry nie uświadczyłem, jedynie laguje przy wyborze postaci w menu ale to pikuś. Jeżeli chodzi o sterowanie-można ustawić pod siebie jak się chce i w menu ciosów, ciosów specjalnych i fatali będzie to uwzględnione. Jedynie tylko w menusach poruszamy się z góry narzuconymi klawiszami (wasd, g, enter, backspace) ale to w niczym nie przeszkadza bo są opisane na dole gdy jesteśmy w jakieś opcji. Jeżeli chodzi o gameplay to dokładnie jest taki sam jak na konsoli, sterowanie klawą jest intuicyjne i bardzo proste. Port porównałbym jakością wykonania do SFxT, nie wiem jak z trybem online bo ogram go dopiero w weekend. Poza lagowaniem w menu wyboru postaci(ale to pewnie tylko ja tak mam) mordobicie idealne :) kupujcie bo 7 dyszek za to cudo na PC to jak za darmola

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o kwestie techniczne, to IMO jest dobrze. Gra jest całkiem fajnie zoptymalizowana, na moim dość leciwym już sprzęcie śmiga sobie spokojnie w max detalach i rozdzielczości full hd. Co prawda na początku były lekkie spowolnienia animacji, ale na forum przeczytałem że trzeba wyłączyć "Transistent Antialiasing" czy jakoś tak, bo ta opcja jest jeszcze lekko niepełnosprytna, i potrafi spowodować trochę problemów. Bez tego mam idealnie płynną rozgrywkę. Co do sterowania, to się nie wypowiem, bo od początku gram na padzie, i nic nie przestawiałem (a że podpowiedzi też są do klawiszy pada, więc jest jeszcze lepiej). Przez sieć też nie grałem, bo nie miałem już wczoraj czasu.

Co do samej gry, to już rozumiem dlaczego była tak dobrze oceniana. Rzeczywiście, to jedna z lepszych bijatyk w jakie grałem kiedykolwiek. Masa różnorakich trybów, grupa fajnych postaci, efektowna i szybka rozgrywka, złożony system walki który pozwala ciskać niesamowite kombosy, który jednocześnie jest bardzo prosty do nauczenia, i dosłownie po kilku minutach treningu można już spokojnie startować do normalnych walk, przynajmniej z komputerowymi przeciwnikami. No i oczywiście bardzo przyjemna grafika i doskonała muzyka. W każdym razie odpaliłem grę wieczorem żeby sprawdzić czy i jak działa, a opamiętałem się koło 1:00 w nocy, jak zaliczyłem dwie wieże i pokaźny kawałek story mode. Wciąga niesamowicie, jak dla mnie to numer 1. jeśli chodzi o bijatyki, na równi z SSF4 (chociaż SF minimalnie bardziej mi się podobał, głównie ze względu na kreskówkową stylistykę wink_prosty.gif). Polecam wszystkim.

Miejmy nadzieje że gra się sprzeda dobrze i pokaże że PC-towcy też grają w bijatyki. Może Namco-Bandai się otrząśnie i wyda któregoś Tekkena na PC smile_prosty.gif

Port porównałbym jakością wykonania do SFxT

Patrząc na fakt że multi w SFxT jest do teraz praktycznie niegrywalne, a Capcom otwarcie stwierdził że nie będzie patcha bo nie chce im się go robić, to nie jest to najlepsza rekomendacja :)

Da się grać na klawiaturze. I to idzie nawet lepiej niż na padzie.

Mylisz się i jestem w stanie rzucić ci rękawice aby to udowodnić. Ale dopiero po sesji, bo teraz nie ma czasu ;)

Edytowano przez b3rt
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę kupić, od razu pisze się na jakąś rundke online, pytanie moje brzmi, czy gra jest dostępna w empikach itp normalnie 'na mieście' czy tylko dystrybucja elektroniczna ? nie chodzi o cenę, 7 dych to tanio jak na taki tytuł, tylko nie cierpię czekania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś może pomysł, co zrobić na zbyt dużą czułość pada ( tego co był w xboxie). Chodzi mi tutaj o taką rzecz, że wystarczy minimalnie wychylić gałkę i postać już się rusza. Paradoksalnie jest to dość mocno uciążliwe, bo wystarczy delikatnie za mocno wychylić w górę a postać robi już skok w bok. Przy kombach typu lewo + prawo + X jest tragedia.

Co do samej gry, żeby nie było offtopu to jestem pod dużym wrażeniem mnogości trybów jakie oferuję gra. I fajna sprawa z tym, że wszystko jest odblokowane akurat w tego typu grach uważam to za zaletę, bo po prostu od razu można przejść do wspólnej nawalanki, a nie powolnego odblokowywania całości. Oprawa graficzna jest bardzo szczegółowa, chociaż krew mogłaby wyglądać bardziej realistycznie. No ale to MK, gdzie istnieję babylity, więc nie oczekuję jakiejś powagi ;).

Edytowano przez Darion93
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do osób, które już grały (nienawidzę swego neta):

Czy gra obsługuje tylko pada do X pudła czy też pozostałe pady?

Co do babylity to mamy ogromny postęp. Teraz dla każdej postaci jest inny smile_prosty.gif Friendship na szczęście nie ma, choć jedna z postaci ma swoistą parodię friendshipa.

Ciekawe jaka jest średnia wieku graczy, bo MK naprawdę zasługuję na 18+

Edytowano przez scorpix
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę świetna giera. Zero problemów na moim nieco już leciwym sprzęcie (Intel i5 3,2 GHz, GeForce 560 Ti), gra chodzi na full detalach w 1920x1080 przy 60 fps. Games for Windows nie ma, są acziwy. :)

Ostatniego Mortala w jaki grałem to był MK4 z 1998 roku, masakrycznie dużo czasu się przy niej spędziło obczajając co i jak. :) Do dziś nie zapomnę budyniowatej krwi (co zresztą było minusem w recenzji CDA ;) ).

Gram na padzie od Xbox'a, faktycznie troszkę jest czuły ale idzie się przyzwyczaić - polecam trening walki oraz fatality.

Muszę przyznać, że trochę mnie łoją - trzeba odświeżyć skilla, bo dawno nie grałem w bijatykę na PC. :) Jak się podszkolę to pogram on-line. ^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nareszcie jest, PC-towcy doczekali się portu bijatyki, która zdefiniowała gatunek w powoli ustępującej generacji konsol. Uwielbiam tę grę, ograłem ją na wszystkie strony i pomimo posiadania jej na X360, PS3 i Vitę również planuję jej zakup na PC, chociaż nie od razu. Niezwykle interesuje mnie jakość optymalizacji, bo nie ukrywam, że jestem entuzjastą jak największej ilości klatek na sekundę, a tym bardziej w bijatyce. Co więcej, ciekawe, czy wersja PC doczekała się usprawnień graficznych typu lepsze tekstury. Cena już na premierze jest niezwykle atrakcyjna, zwłaszcza ta na polski rynek. Miłośnicy pudełek co prawda muszą jeszcze poczekać, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby takowe dokupić za kilka złotych. Do MK, jak i większości bijatyk wolę pada od PS3, a na PC będę się musiał męczyć na tym od X360 - to póki co jedyny zgrzyt, jaki odczuwam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...