Skocz do zawartości
Steady

Mortal Kombat (seria)

Polecane posty

Ok... PSN w końcu łaskawie wstał również i w Polsce. Pierwsze więc co chciałem zrobić, to odpalić Mortala po sieci i zobaczyć jak to będzie. Próbuję wklepać mój Kombat Pass... A tu zonk - "system is undergoing maintenance". Tylko ja tak mam, czy to dalej jedna z 'jeszcze nie włączonych funkcji' PSN?

Odpaliłem darmowy trial, zagrałem jeden player match Sektor vs Raiden, wygrałem po zaciętej walce 2-1, ale z jakiegoś powodu po rozegraniu tej walki wywaliło mnie do menu głównego gry. Hmmm... Może tak to jest z tym trialem.

Inna niepokojąca sprawa - dosyć mało FPSów miałem. Wcześniej po sieci grywałem w Assassin's Creed: Brotherhood i BlazBlue. W obu przypadkach wszystko śmigało. Tutaj dało się grać, ale czułem, jakby był włączony tryb slow-mo a mam 6mb neta. Ponownie - to tylko ja mam pecha/kłopoty z siecią, czy na razie serwery słabe?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbuję wklepać mój Kombat Pass... A tu zonk - "system is undergoing maintenance". Tylko ja tak mam, czy to dalej jedna z 'jeszcze nie włączonych funkcji' PSN?

Faktycznie. Wpisywanie kodów jest podpięte pod PS Store. W takim przyjdzie jeszcze trochę poczekać.

Wczoraj kupiłem swoją kopię i dzisiaj przed zajęciami chciałem pograć przez sieć, ale teraz mam z kolei problem z podłączeniem konsoli do sieci przez kabel i muszę korzystać z kradzionego sygnału, który ledwo co ciągnie aktualizację. :wub: Mam jeszcze sporo rzeczy do zrobienia w grze singlowej, więc poczekam na usunięcie usterki.

Edytowano przez lubro
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,a ktos gra teraz w multi?Ja co prawda dopiero co zaczalem i jestem kompletna lama,ale Skorpionem nawet daje rade.A co do Skorpiego,to chyba najbardziej przegieta postac w Mortalu.Szybki,bardzo silny,malo skomplikowane ataki na kazda okazje.Aha,jeszcze jedno-nie radze grac z goscmi,ktorzy maja Sub-zero jako avatara,gdyz maja oni niezwykle denerwujaca taktyke:ciagle zamrazaja.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, mam pytanie, czy ta grama napisy po polsku, i co zrobić, aby zrobić reakcję z otoczeniem, że na przykład wrzucasz przeciwnika pod auto?

A i jak zrobić jeszcze taki wślizg?

Dzięki za pomoc;)

Edytowano przez Tomox1140
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, mam pytanie, czy ta grama napisy po polsku, i co zrobić, aby zrobić reakcję z otoczeniem, że na przykład wrzucasz przeciwnika pod auto?

A i jak zrobić jeszcze taki wślizg?

Jedyne co polskie w grze to napisy na pudełku. Fatality dla poszczególnych aren chyba możesz odblokować w Krypcie. To samo tyczy się alternatywnych Fatality dla postaci. Co do pytania o ''wślizg'' to po prostu spojrzyj na ściągawce w menu pauzy. ;-)

Ja się powoli ogrywam. Konsoli dalej kablem do sieci podpiąć nie mogę, więc korzystam z tego co gra ma mi do zaoferowania w single. Jest tego naprawdę dużo. Na razie jestem zachwycony Kratosem. Nie jego użytecznością, ale genialnym wykonaniem. Niektóre ciosy są fenomenalne (ten z QTE <3). Tak jak pisałem dużego pożytku z niego nie ma, bo szybsze postaci są w stanie mu zabrać 1/3 paska HP zanim ten wymierzy cios, ale moja wielka miłość do tej postaci spowodowała, że to będzie dla mnie pierwsza postać do wymasterowania. :>

PS. Co mnie do tej pory najbardziej w grze zachwyciło? Fakt, że taki sceptyk fighterów jak ja, bawi się przy niej przednio. Poprzednie moje spotkania z Tekkenami, SF, Soul Calibur, serią DoA czy ostatnio z Marvel Vs Capcom 3 kończyły się bardzo szybkim odejściem od konsoli i zatrzaśnięciem za sobą drzwi.

Edytowano przez lubro
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,a ktos gra teraz w multi?Ja co prawda dopiero co zaczalem i jestem kompletna lama,ale Skorpionem nawet daje rade.A co do Skorpiego,to chyba najbardziej przegieta postac w Mortalu.Szybki,bardzo silny,malo skomplikowane ataki na kazda okazje.Aha,jeszcze jedno-nie radze grac z goscmi,ktorzy maja Sub-zero jako avatara,gdyz maja oni niezwykle denerwujaca taktyke:ciagle zamrazaja.

Scorpion nie jest tak dobry jak się wydaje. Ma dobre ataki, ale wiele z nich (linka, teleport) są łatwe do pokarania. Przyblokuj w odpowiednim momencie (zwłaszcza teleport) to już masz dobrego kombosa, albo chociaż uppercuta za darmo. Dalej twierdzę, że Ermac jest przegięty. Mega szybki, łatwe kombosy, które na dodatek trzymają przeciwnika na dystans. Raz go wziąłem dla zabawy po sieci nie znając absolutnie żadnych kombosów i zmłóciłem przeciwnika bez masła nie używając praktycznie telekinezy.

A na Sub-Zero - przeskakuj nad jego mrożeniem. To nie takie trudne, ale trzeba wyczucia. Jak masz postać z teleportem (a dużo jest takich) to go skarć kiedy się je castuje, bo jak na projectile'a to długo się do niego składa.

Hej, mam pytanie, czy ta grama napisy po polsku, i co zrobić, aby zrobić reakcję z otoczeniem, że na przykład wrzucasz przeciwnika pod auto?

A i jak zrobić jeszcze taki wślizg?

Dzięki za pomoc;)

a) Niestety, tylko po angielsku. Ale to akurat gra, w której za wiele to nie przeszkadza, bo fabuła jest prosta jak drut. Włącz subtitle, jakbyś czasem nie mógł zrozumieć co kto mówi.

b) Niestety, lubro nie ma racji. W krypcie można wykupić drugie fatality dla każdej postaci, ale nie stage fatality (czyli to o czym mówisz). Kombinacje dla trzech wojów (Nightwolf, Reptile i ktoś jeszcze) odblokujesz w Challenge tower, bo misje tego od nich wymagają. Resztę podpatrz w necie, na YT, albo na gamefaqs. To samo z Babality.

c) Zależy jaki. Jeśli chodzi ci o tzw. sweepa, to strzałka do tyłu + tylne kopnięcie (kółko na padzie od PS3). Jeśli chodzi ci o specyficzny wślizg niektórych postaci, to te które maja zazwyczaj mają je pod inną kombinacją. Sub-Zero ma tył, przód + kółko o ile dobrze pamiętam.

Zostało mi jeszcze z 24 godziny triala, do czasu aż PSN store nie wstanie. Radzę sobie nieźle. Po 20 starciach jestem minimalnie na minusie. Gram głównie w roomie o nazwie 'Polska', żeby bardziej swojsko było. W godzinach porannych-południowych było tam spokojnie 18-25 osób, więc wynik dobry. Gram głównie Sektorem, czasem Strykerem, ale rzadko, bo oprócz strzelania z pistoletu to nie znam jego ciosów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, a jak odblokować postacie takie jak: goro, cyber sub-zero itp?

A i czemu nie mogęgrać na dwóch teraz ( aktualnie przechodzę kampanię )

Niesety nie da się odblokować Goro,Kintaro ani Shao Kahna.Jeśli masz wersje na xbox'a to możesz grę zhackować http://www.gamemunition.com/news/mortal-ko...taro-shao-khan/ tu masz adres.Możesz odblokować za to Cyber Sub Zero i Quan Chi na jakimkolwiek poziomie trudności(ja polecam beginner;D)story mode.Cyber Sub Zero dostajesz po ukończeniu 13 rozdziału,a Quan Chi po przejściu gry.A i Panowie Moderatorowie ten hack wymaga pełnej wersji gry więc o żadnym piractwie nie możemy mówić to tylko takie urozmaicenie gry(mod).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, a jak odblokować postacie takie jak: goro, cyber sub-zero itp?

A i czemu nie mogęgrać na dwóch teraz ( aktualnie przechodzę kampanię )

A propos postaci, to już Czarnobyl napisał.

Co do drugiego pytania. Hmm... Dosyć niejasno napisałeś. Jeśli chodzi o story mode, to nie da się tam grać na dwóch. Masz czasem walki 1 vs 2, ale na tag-team nie licz niestety. Jeśli natomiast chodzi ci o zwykłą grę vs (np. z kumplami), to wciśnij R1, żeby przejść do trybów gry dla dwóch i więcej graczy.

Yossarian,a jaki masz nick?Jakby co,moj to merchant640.

Yossarian1507. Zanim jednak będzie okazja zagrać to musi PSN store znowu działać, bo skończył mi się trial. :/

No nic. I tak bym teraz za bardzo nie gierczył po sieci bo dzisiaj kupiłem Drugiego Wieśka, a już jutro do mojego sklepu z gierkami powinno trafić L.A. Noire ^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niby wszystko jest fajnie, kolorowo, nowocześnie, a zarazem staroświecko... Tylko czy naprawdę trzeba było tak niemiłosiernie gwałcić fabułę i wydarzenia, z którymi się człowiek już przez te wszystkie lata otrzaskał? Mogli jednak zrobić remake.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niby wszystko jest fajnie, kolorowo, nowocześnie, a zarazem staroświecko... Tylko czy naprawdę trzeba było tak niemiłosiernie gwałcić fabułę i wydarzenia, z którymi się człowiek już przez te wszystkie lata otrzaskał? Mogli jednak zrobić remake.

Widzisz... to twój błąd :) Trzeba było (tak jak ja) nie wnikać co i po co jak się grało w pierwsze Mortale... Brzdącem będąc grywałem z kumplami na Amidze i kompletnie mnie nie interesowało dlaczego jakaś laska ma 4 ramiona a inna zbyt bujne... uzębienie... Dopiero przy okazji ostatniego Mortala wgłębiłem się w fabułę i wreszcie wiem, że Kabal to pozytywna postać a Skorpion to skurczybyk niedobry :)

pozdrawiam

PS. Sposobów na Shao Kahna jest kilka a tylko pierwsze dwa razy z nim mogą sprawić trudność :) Pierwsza walka w story mode to spamowanie fireballami (mam na myśli kulkę ognia raz na sekundę...) a jak koleś znacznie kozaczyć i coś tam mruczeć stojąc jak kołek to specjal - np rowerek albo dragon kick... Zauważcie też, że z każda powtórką walki Shao jest łatwiejszy do pokonania - nie wiem czy to celowy zabieg twórców ale przy 3 - 4 powtórce praktycznie nie robi nic innego tylko stoi i się pręży czekając na specjala... Raiden z kolei używa tylko teleportu - po finałowej walce miałem zakwasy na palcach od wciskania góra-dół ale to się sprawdza - teleport uppercut, teleport - uppercut... a potem to już z górki - rozwaliłem kolesia w ladderze Sonyą i Strykerem a to postacie bez teleportów...

Edytowano przez rob1979
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz... to twój błąd smile_prosty.gif Trzeba było (tak jak ja) nie wnikać co i po co jak się grało w pierwsze Mortale... Brzdącem będąc grywałem z kumplami na Amidze i kompletnie mnie nie interesowało dlaczego jakaś laska ma 4 ramiona a inna zbyt bujne... uzębienie... Dopiero przy okazji ostatniego Mortala wgłębiłem się w fabułę i wreszcie wiem, że Kabal to pozytywna postać a Skorpion to skurczybyk niedobry smile_prosty.gif

Ogólnie w nowym Mortalu miało się wrażenie, że fabuła nadgania wszystko to, czego nie widziało się w poprzednich częściach. A Scorpion nie taki niedobry, raczej antybohater. Choć niestety niekochający swojej rodziny i kumpli. Taki Quan Chi, to dopiero jest niemilec. Pewnie dlatego, że nabijali się z niego w przedszkolu (nie oszukujmy się, facet jest całkowicie biały, a dzieci są okrutne).

Kolejne niedociągnięcie - cyborgi. Wiadomo, cyborg to człowiek, który został maszyną. Miło, że o tym pomyślano. Jednak szkoda, że ludzkie ataki są takie same jak te cyborgów. Skąd Sektor wystrzeliwuje rakiety? Dlaczego Cyrax nie rzuca normalną siatką jako człowiek? Mogli by to poprawić...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pograłem dzisiaj trochę w multi i lag jest słoniowy. Nie wiem czy to moje połączenie czy wina gry. Zdołałem wygrać jeden mecz i odpuściłem. Jak tak dalej pójdzie przez resztę triala to nie będę używał kodu i przy ewentualnej odsprzedaży gry będę mniej stratny. Szkoda trochę, bo gra wciąga.

Przeszedłem story mode i historia jest naprawdę fajna. Przesiąknięta kiczem i momentami trochę wymuszona, to fakt. Jednak naprawdę wciąga i miło się brnęło dalej. Końcówka może dawać nadzieję na Shinnoka w DLC. No chyba, że twórcy oszczędzają go na dziesiątą część i story mode. Fajnie by było, żebyśmy w ewentualnych DLC dostali nowe postacie, które widoczne były na scenkach w story mode. O ile Kenshi i Skarlet są już zapowiedzeni to brakuje mi takich postaci jak Tanya, Frost czy Rain.

PS. Jest ktoś chętny na boosting trofeów związanych z KOTH? M.in. 10 zwycięstw z rzędu czy flawless victory?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie czy w multi trzeba stosować jakieś wypasione taktyki (jak singlu mk2 na poziomie większym niż najłatwiejszym) trzy po prosu grać jak w nowego mk na normalnym (mówię o trybie arcede ,tak trzeba mieć jakąś taktykę ale nie trzeba tak kombinować jak w mk2).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. Jest ktoś chętny na boosting trofeów związanych z KOTH? M.in. 10 zwycięstw z rzędu czy flawless victory?

JA JA JA :) psn ID to chyba kaczorrro (ew. kaczorro)

Mam jeszcze jedno pytanie czy w multi trzeba stosować jakieś wypasione taktyki (jak singlu mk2 na poziomie większym niż najłatwiejszym) trzy po prosu grać jak w nowego mk na normalnym (mówię o trybie arcede ,tak trzeba mieć jakąś taktykę ale nie trzeba tak kombinować jak w mk2).

Multi jest zwyczajnie trudne... Nijak się nie da tego porównać do Laddera czy story mode... Każdy w miarę ogranięty gracz stosuje kilka wybrancyh ciosów/kombinacji/combosów i spamuje nimi bez końca wywołując potężną frustrację - ja na przykład nie potrafię grać przeciwko Sub-Zero - wrrrr...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na wszelakiego rodzaju filmiki z gry, animacja prezentowała się fatalnie. Podczas gry właściwej tak bardzo nie przeszkadza ten przykry stan rzeczy. Właściwie to niemalże nie zwraca się nań uwagi.

Tła wykonane są przez artystów (design). Musieli się zagrywać w Dante's Inferno. Z pewnością.

Natomiast modele postaci .... tu sprawa przedstawia się następująco. Dżony, który ma być ślicznym chłoptasiem, wygląda tragicznie. Jak ktoś ślicznym chłoptasiem nie jest bazowo (Kung Lao) wygląda jeszcze gorzej X_x

Chyba tylko Jaxowaty się jako tako broni.

Co gorsza, postaci kobiece prezentują się jeszcze gorzej - partactwo na całej linii, zupełnie jakby je średnio uzdolniony gimnazjalista tworzył, i to taki, który wydaje kieszonkowe na college party i tam spędza swój czas, zamiast pogłębiać swoją wiedzę z zakresu tworzenia miłych dla oka twarzy. On wyszedł na tym dobrze, odbiorca niekoniecznie.

Dobrze, że istnieją taki postaci jak Kabal, Scorpion, Sub Zero, Cyrax, et cetera.

Krypta oszukuje. Nieładnie z jej strony. Ale EE są, i to liczne - spróbujcie przez kilka min czegoś nie robić, czy poszperać to tu, to tam - darmowe monety.

Tryb fabularny to gniot jaki może przełknąć tylko wychowany na pepsi i burgerach mieszkaniec kraju wiz.

Ot, coś w stylu : "hej, ja ci będę miażdżył ręce przez pół minuty, a twoi towarzysze niech nie reagują" to poza turniejem.

Natomiast na turnieju o losy świata "twym przeciwnikiem będzie ..... a co tam, ty będziesz miał dwóch przeciwników, a Raidenowaty niech nie neguje tej opcji, co to, jakieś fory, czy jak" . :pac:

Nastały czasy, w których wszyscy (niemal) odkrywają karty na samym początku. W T6 nie trzeba odkrywać dodatkowych postaci, i to ilu. Twórcy MK podążają własną ścieżką, sadząc, że każdy ma ochotę spędzić ok 400godz. by platynę w niej zrobić, zatem doszli do wniosku, że każdemu chce odkrywać się wszelakie wykończenia, czy też stroje.

Jak ładnie namco postąpiło przy T5. Ekipa od MK mogłaby wrzucić kilka odsłon poprzednich części na płytę. Ale nie, można je przecież wrzucić na sklep jako klasyki w późniejszym czasie.

Ale zawsze na pocieszenie zostaje najlepszy (tuż obok tego z Soul Blade) komentator w dziejach mordobić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę zaczynać wojenki z fanami Mortala ale powiem, że gra zupełnie nie przypadła mi do gustu. Jako młody chłopak zagrywałem się w Mortal Kombat 2 na mojej Amidze 600 ale po kilkunastu latach sentyment zupełnie nie zadziałał- design fighter`ów jest wiejski a postacie mają brzydkie animacje. System walki mnie nie porwał. Brutalność mnie nie obrzydza ale wydaje mi się jakas taka żenująca. Serię Street Fighter również znam od lat a wciąż mnie bawi- Super Street Fighter 4 rządzi na maksa.

Edytowano przez starscream127
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...