Skocz do zawartości
Steady

Mortal Kombat (seria)

Polecane posty

A mi to demko tak średnio podeszło, niby jest szybko, brutalnie, ładnie ale gra, poza X-ray, nic nowego nie wnosi. Postacie tak średnio zrobione (Johnny Cage to porażka), poza Fatalities wszystkie combo takie bezpłciowe, przez chwilę myślałem, że gram w Tekkena, kiedy jugglowałem Johnnym Scorpiona. Gra równie dobrze mogłaby wyjść w dystrybucji elektronicznej, za złotówek 60 a nie 200.

Johnny Cage we wszystkich MK był beznadziejną postacią. Co nie podoba Ci się w ciosach specjalnych są takie jak w starych MK, tylko ,że przeciwnicy tak nie oszukują i nie blokują wszystkich ciosów specjalnych. Przykład: w ,,dwójce" linkę skorpiona blokują prawie zawsze nawet początkowi przeciwnicy i to na najłatwiejszym poziomie trudności.

Oczywiście nie zabraniam ci posiadania własnego zdania o tej grze. :tongue:

P.S. Co do ceny masz rację.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pograłem jedną czy dwie partie w demo i jednak podtrzymuję swoje zdanie, że bijatyki to nie dla mnie ;[ Może i coś tam wychodziło, ale jakieś dwa kombosy na krzyż i chyba raz udało mi się fatality wykonać. Gierka wygląda nawet ładnie choć nie jest to typ animacji, który mi pasuje. Dla fanów masterowania tytuł jak znalazł, dla reszty IMO ciekawostka :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei nigdy fanem Mortal Kombat nie byłem bo nie podchodzi mi do końca ta "kanciasta" mechanika gry, ruchów i wykonywania kombosów. Dużo bardziej pod tym względem pasują mi płynne Tekkeny, czy Soul Calibur. Jednak po pograniu w demko uważam, że giera jest całkiem niezła ;) . Choć nie na tyle dobra by przekonać mnie do wydania kilku stów na tą mechanikę, która dalej mi nie podchodzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już dostałem pre-ordera w czwartek.Przeszedłem story mode na najniższym poziomie trudności(wiem jestem hardkorem;D),kupiłem wszystkie fatality,odblokowałem kilka babality,kilka alternatywnych strojów,wszystkie dodatkowe postacie(dwie:Quan Chi i Cyber Sub Zero).No i ogólnie uważam,że nowy MK to obecnie najlepsza bijatyka bez problemu obijająca mordę SF 4 i Tekkenowi 6!Zwycięża łatwy system specjali i fatality(bo w SF 4 musiałem się męczyc z tymi zasranymi cwierckółkami)!A na grafike nie ma co narzekac bo według mnie jest PRO!Jeśli ktoś ma do mnie jakieś pytania na temat nowego MK proszę swobodnie mnie w tym temacie pytac;D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@yosaiek lub ktokolwiek inny: Wie ktoś jak ma niby działać ten system? Bo jakoś nie wyobrażam sobie działania tego, oprócz jakiegoś kosmicznego programu sporządzającego statystyki na bieżąco i nerfującego/dopakowującego jakąś postać w zależności od nich.

Nie wierzę też, że udało im się od razu zbudować 25+ kompletnie zbalansowanych postaci, no chyba, że Ed Boon kłamał mówiąc, że starali się dać osobne style różnym postaciom i wszyscy jednak mają te same ruchy.

Co do samej gierki - prawdopodobnie w sobotę kupię. PSN leży, ale nic to. Dwa pady mam, więc z kumplami zabawa będzie przednia. A i z chęcią skuszę się na ten story mode, bo ludzie go chwalą (Mortal zawsze słynął z kiczowatej fabuły i tak pewnie będzie i tym razem, ale ponoć sposób jej prowadzenia wymiata).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tę grę i wszystko jest super ale mam jeden problem: co się robi z tymi monetami? Wydaje się je w jakimś sklepie? Jak tak to gdzie ten sklep bo przeczesałem całe Extras i Options i nic nie znalazłem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CYTAT(Czarnobyl97 @ sobota, 30 kwiecień 2011 - 09:40)

Kratos jest według mnie postacią ciutkę przesadzoną,bo i z bliska jak i z daleka zadaje ogromne obrażenia jednakże jest bardzo powolny więc przy odpowiednim stylu gry da się go spokojnie załatwic.

Ok, gierkę kupiłem i kompletnie się nie zgadzam z tym zdaniem.

Uff. No to wylałem z siebie frustrację i wracam do gry. smile_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację Kratos jest rzeczywiście powolny jak mucha w smole i zadaje bardzo mocne ciosy,ale to w końcu troche jego styl walki(jeśli grałeś w GoW to wiesz o co chodzi).I jeśli naprawdę się trochę postarasz to może byc dobrą postacią. Według mnie Smoke jest też troche zbyt mocarny ze swoim teleportem składającym się z dwóch ciosów.Człowieku co do Shao Kahna w pełni się z Tobą zgadzam!Za pierwszym razem pokonuje się go dośc trudno,ale już za drugim to totalna masakra masakryczna!Przechodziłem gierkę na najłatwiejszym poziomie,a i tak miałem z nim problemy i wygrałem z nim tą ostatnią walkę z pomocą kolegi(którego później rozwaliłem za pomocą Quan Chi:D).Zresztą ja polecam przechodzic story mode na najłatwiejszym poziomie,bo przejście na wyższym co prawda daje acziki,ale poza tym nic innego nie oferuje,bo wszystkie postacie i tak odbokowujesz przechodząc na jakimkolwiek poziomie trudności.Poza tym jak naprawią PSN to dodaje Cię do moich znajomych!Zmierzymy się w Mortal Kombat!

Nie cytuje się poprzedniego posta - Dra

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało Wam się zrobić mastery jedną postacią? Na czym to polega? Trzeba wykonać każdy cios z listy danej postaci? Jeśli tak, to będzie to dla mnie mission impossible, bo większość combo jest przegięta i trzeba mieć po 10 palców na dłoń.

-100 zwycięstw

-100 fatalities/babalities

-150 udanych x-ray attacks

-10000 litrów krwi przelanych z niecnych przeciwników

-24h walki

Biorąc pod uwagę, że osiągnięcie ''My kung fu is stronger'' wymaga wymasterowania wszystkich postaci, to żeby zrobić calaka trzeba walczyć 24h wszystkimi wymaganymi postaciami (28). Przynajmniej 700h z życia. Oczywiście można kombinować. Można w Tag Practice ciągnąć dwie postaci naraz, zostawiać grę na noc. Faktem jest, że 100%/platyna będzie tylko dla fanatyków ;p

Edytowano przez lubro
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po moich skromnych, dotychczasowych doświadczeniach z grą dochodzę do wniosku, że najsłabszą postacią dla mnie jest Liu Kang. Ma słabiutkie ciosy specjalnie i generalnie gra nim jest trudna jak diabli. Pozostało mi jeszcze sporo postaci do ogrania, ale z większością miałem kontakt w Story Mode i drzewku wyzwań i grało się nimi przyjemniej.

Pochwalcie się swoimi acziwami. Generalnie gra ma dużo aczików online, co jest IMO failem dla osób, takich jak ja, które nie mają Internetu do konsoli. Mogli to lepiej rozwiązać.

Udało Wam się wszystko odblokować w krypcie? Przeszedłem Story Mode i drabinkę Arcade 2-3 razy i ilość zarobionych kredytów nie starcza mi na odblokowanie nawet połowy. Gdzie można sowicie zarobić? Drabinki arcade dają śmiesznie mało kasy, Story Mode przechodzić po raz drugi mi się póki co nie uśmiecha, a drzewko wyzwań również nie specjalnie nagradza za zaliczanie wyzwań.

Liu Kang jest ciężki do opanowania, ale widzę potencjał u niego. Na pewno nie top, ale Myślę, że mid tier spokojnie. Niestety ja nie mam do niego cierpliwości, zwłaszcza, że nie lubię go jako samej postaci, więc nie będę nawet próbował, chyba, że oszaleję do reszty is spróbuję ugrać trofeum My Kung Fu Is Stronger.

Jeśli chodzi o trofea, to z racji kłopotów z PSN nie mam jeszcze żadnego online. Mam wszystkie dostępne za fabułę, za przejście laddera raz, za wygranie laddera bez blokowania, za wszystkie x-ray, za zrobienie ukrytego -atality (chciałem zrobić fatala Mileeną, a wyszło mi babality przez kompletny przypadek. Muszę przyznać, że mały Kratos wygląda rozkosznie :)). Teraz pracuję nad Challenge Tower (dzięki Czarnobyl za poradę w Pomocnej Dłoni. Pomogło :)), nad ladderem wszystkimi wojami i nad walkami z ukrytymi fighterami. Z Klassic Noobem już walczyłem (przegrałem, ale trofeum wpadło), mam mega pecha i do tej pory nie trafiły mi się plansze na których można walczyć z Klassic Smoke'iem i Reptilem, a podwójny flawless na Shang Tsungu, żeby walczyć z Klassic Jade to mój obecny powód do zjedzenia pada.

Mi Arcade i story mode pozwoliły wykupić tak z 50% krypty. Jeśli chodzie o zdobywanie kasy, to w samej krypcie, w każdej lokacji jest ukryta jedna skrzynka, każda ma 5000 koinsów (poszukaj na YT filmik z ich lokacjami). A w samej grze? Nie wiem czy przy ponownym przechodzeniu Story Mode dostajesz znowu koinsy, jeśli tak, to spamuj, bo to mniej więcej 200 000 koinsów za przejście. Jeśli nie, to odpalaj laddera na beginnerze. Za Flawless Victory, które jest dosyć proste przez pierwszych parę walk, dostajesz 1000 koinsów, więc za jedną walkę skończoną fatalem można zgarnąć tak ze 2250 koinsów...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm grałem u kolegi w pełniaka i u siebie w demo i dalej podtrzymuje że scorpion i sub zero żądzom. Moja taktyka gry nimi to podchodzę uderzam parę razy z pięści i używam linki\zamrożenia co do Shao Kahna nie wiem bo kolega jeszcze doszedł do niego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lubro, dzięki za informacje odnośnie Mastery. Nie chciało mi się kopać w Necie. Rzeczywiście te 24h walki niszczą, nie wiem jak z krwią, ale pozostałe wymogi idzie zrealizować. Zrobienie tego jedną postacią jest jak najbardziej w zasięgu, ale wszystkimi? Bez przesady :D

@Yossarian, coinsy trzeba ciułać, fakt. Muszę sprawdzić jak nalicza kasę przy ponownym przejściu Story Mode. Solucji na skrzynki nie czytam, bo chcę trafić przypadkiem na Babality, nie mogę się już tego doczekać :D Przeglądałem listę aczików i jest wiele ukrytych - tutaj jednak sprawdzę co trzeba zrobić...

Dzisiaj parę godzinek pograłem i fajnie się gra Kung Lao. Szybki, ma teleporty, które można kombinować z kopniakami, przerzutkami itp. Do tego kapelusz z dystansu. Minus: mało kopiace kombo i niełatwy X-Ray, ale przebicie się przez Ladder było stosunkowo łatwe. Później zagrałem Baraką i nie było już tak różowo - specjale ostrzami dają radę, ale trzeba być naprawdę blisko oponenta, żeby to zadziałało, a przy bardziej wymagających przeciwnikach się to niestety nie sprawdza.

Generalnie pograłem dłużej czterema postaciami (przede wszystkim pełen ladder, fatal, x-ray, przerzutki do acziwa) i mój ranking wygląda następująco:

1. Sub-Zero - zamrażanie + dobre kombo i można grać

2. Kung Lao - szybkość + teleporty kombinowane z ciosami, mniam

3. Scorpion - stosunkowo słabo, ale jest linka + teleport + niezłe kombo i łatwy x-ray

---

Baraka - dobry dla graczy lubiących walczyć w zwarciu przez większość walki, ale to nie mój styl, hardkorowcy powinni docenić tą postać

// następnym razem przetestuję jakieś babeczki - Jade zapowiada się nieźle z tą swoją lagą xD

Edytowano przez Yaper
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm grałem u kolegi w pełniaka i u siebie w demo i dalej podtrzymuje że scorpion i sub zero żądzom. Moja taktyka gry nimi to podchodzę uderzam parę razy z pięści i używam linki\zamrożenia co do Shao Kahna nie wiem bo kolega jeszcze doszedł do niego.

Co do taktyki to ja przechodząc Story Mode miałem dośc chamską,ale też bardzo skuteczną.Mianowicie:podskakiwałem do wroga,kucałem i trójkąt.I tak cały czas.Niestety nie sprawdzało się przy Shao Kahnie...Gośc blokował i przełamywał moje ciosy więc nic z tego nie wyszło:/ Ale gwarantuję Ci,że jeśli masz jakąkolwiek technikę to i tak nie przejedziesz przy pierwszym podejściu Shao Kahna.Gościa trzeba blokowac,trzymac na odległośc,a jak tauntuje to dopiero atakowac.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...