Skocz do zawartości
Steady

Mortal Kombat (seria)

Polecane posty

Wkrótce najprawdopodobniej możemy się doczekać jakiegoś wydarzenia związanego z potężną aktualizacją do Mortal Kombat X w wersji PC. W serwisie SteamDB pojawił się potężny wpis, oto link https://steamdb.info/app/307780/history/. Wiadomość zaczerpnięta z forum Steam, być może sprawa dotyczy wersji XL, Kombat Pack 2, lepszego kodu sieciowego, ale podejrzewam, że wszystkiego dowiemy się w najbliższym czasie. W każdym razie wersja PC Mortal Kombat X musiała być bardzo spaprana pod wgzlędem technicznym, skoro pojawia się teraz potężny wpis.

Aha, Ed Boon wspominał jakiś czas temu na swoim twitterowym koncie, że X wyjdzie na komputerach Mac.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemanko!

Jestem od dawna miłośnikiem tej serii i trochę ręce mnie swędzą,żeby w to zagrać, a mam jedną grę z tej serii.

Mam kilka pytań nie wiem czy piszę w dobrym dziale, jeśli w złym to proszę o przeniesienie.

1. Czy mając Mortal Kombat KE, Goro, Kintaro i Shao Kahn są grywalnymi postaciami?

2. Co to jest "Toasty Boots"?

3. Czy mając Mortal Kombat KE, trzeba przejść tryb historii,żeby odblokować Cyber Sub-Zero i Quan Chi? Czy nie muszę?

4. W jaki sposób Shang Tsung ten stary zmienia się w kogoś innego niż w tego kim sterujemy przykład. Gramy Scorpionem w trybie ladder i trafiamy na starego Shanga Tsunga i widzimy jak Shang zmienia się np. w Raidena? A młodszy nie może tego robić niż przybrać postać przeciwnika?

5. Czy mając Mortal Kombat KE. Wszystkie fatality są odblokowane czy trzeba zakupić za monety, które zbieramy?

6. Czy Classic Sub-Zero i Noob Saiboot to ta sama osoba czy bracia w UMK3?

7. Czy w trybie Ladder można wyłączyć czas?

8. Ile czasu potrzeba,żeby wykonać Fatality?

9. Czy mają Mortal Kombat KE. Alternatywne stroje są już dostępne, czy trzeba je wykupić za pieniądze, które zdobywamy.

To nara zie  wszystko.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto odpowiedzi na niektóre z twoich pytań.

1. Goro jest grywalny oficjalnie tylko w wieży wyzwań, jest to wyzwanie bodajże 154, kiedy to trzeba pokonać pięciu wojowników. Kintaro  nie jest grywalną postacią w grze, a co do Shao Kahna zagramy nim tylko za pomocą modów, mody dodają też Goro do rozgrywki.

3. Wszystkie postacie są dostępne od razu.

4. Trochę w Mortal Kombat KE pograłem na Steamie (ponad 50 godzin) i wiem, że zarówno stary i młody Shan Tsung może przybrać inną postać, niekoniecznie tą, którą walczymy. Dla przykładu, walcząc Sub Zero przeciwko niemu  może przybrać te postać, ale również może się pojawić jako np. Scorpion. Częściej zdarza się jednak ta pierwsza sytuacja, a poza tym nie wolno zapominać, że  ta postać jest czarownikiem, więc wchodzenie w skórę innych postaci nie jest dla niego problemem.

5. Wszystkie Fatality masz dostępne od razu.

6. Tak, to ta sama osoba. Dowiesz się tego przechodząc tryb fabularny.

8. Wszystko zależy od twojej wprawy w wykonywaniu tych fatality.

9. Alternatywne stroje, o ile dobrze pamiętam są dostępne dla określonej postaci po przejściu trybu potyczki każdej z nich, ale tutaj dokładnie nie pamiętam, czy tak jest. Wiem, że w Krypcie za zdobyte pieniądze odblokowujesz szkice koncepcyjne gry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki,ale nadal nie wiem co to jest ten "Toasty Boots", bo wchodząc na stronę i wybierając postać ma inną kombinacje tego czegoś.

Ostatnie pytanie.

Niektóre postacie swoje Fatality mają strzałkę skierowaną do góry, jakby postać miała skoczyć, Czy trzeba nacisnąć blok, czy nie ma takiej potrzeby?.

Zagrałbym,ale nie mogę na mojej starej (mamy) laptopie, a mój blaszak nie poradzi sobie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Remus1988

Poszperałem trochę na Mortal wiki i i z tego, co tam jest napisane to  Toasty Boots to rodzaj żartu programistów zastosowany jeszcze za czasów Mortal Kombat 2. Gdy w tej odsłonie gracz wyprowadzał prawy sierpowy to w prawym dolnym rogu pojawił się napis Toasty, zaś  na głos to słowo mówił Dan Fonder, sound designer. Więcej informacji o toasty boots na http://mortalkombat.wikia.com/wiki/Toasty!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem w filmach jak się gra w trybie tag to jeden z zawodników, wezwał partnera,żeby coś zrobił i odchodził. Pytanie jaka to jest kombinacja?  Teraz właśnie oglądam kilka filmów i jestem trochę rozczarowany,że gra przypisuje nam jakiegoś bohatera i mamy stoczyć walkę 2 V 1. co uważam,że to jest kiepski pomysł twórców, jakby nie mogli na jakimś turnieju dać bohaterami jakiegoś partnera. Przykład Liu Kang walczy sam ze Scorpionem i Quan Chi. To jest dla mnie bezsensu.

Powtarzam pytanie Jak to zrobić?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemanko!

Mam kilka pytań odnośnie serii MK

1. Czy Kotal Kahn jest spokrewniony z Shao Kahnem?. Przejrzałem fabułę i wszyscy zwracali się jak do imperatora.

2. Co się stało ze Cyraxem? W jednym z rozdziałów Sub zero mówi, że znalazł i zniszczył Sektora.

3. Czy Bogowie są nieśmiertelni? W Armaggedon widzimy jak Kahn zabija Fujina Boga wiatru i Raidena boga piorunów,ale on wysyła wiadomość do samego siebie, tak było we wstępnie, natomiast Fujin walczył z Raiden w jednym z rozdziałów.

4. Takeda jest synem Kenshiego ,ale budzi u mnie kontrowersje, Takeda to w Japonii imię męskie czy żeńskie?

5. Czy Liu Kang i Kung Lao są spokrewnieni? Słyszałem,że są kuzynami to prawda?

6. Czy Jarek jest klonem Kano? W MK4 Jarek ma identyczne ruchy jak Kano i Fatality czy po prosty lenistwo twórców?

7.  scorpion__hanzo_hasashi__by_yare_yare_do    https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/originals/e0/17/7d/e0177ddd8301694bfd81649d8779209e.jpg

Przyjrzyjcie się uważnie obrazkom. Czy twórcy, aby zrobić Scorpiona nie posuszyli się modelem ludzkiego Cyraxa?

8. Czy jest jakiś mod lub kod, by zagrać Baraką i Rainem?

9. Z śmierciom Quan Chi i Shinnoka. Liu Kang, Kung Lao i reszta, którzy byli pod kontrolą tego maga. Dlaczego nie zostali wskrzeszeni przez Raidena?

Przepraszam,że suszę wam głowę, chcę się tylko dowiedzieć.

Edytowano przez Remus1988
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wypuścili gameplay.

Powracające postacie

Raiden

Sub-Zero

Sonya

Liu Kang

Kung Lao

Baraka

Skarlet

Cassie Cage

Kabal

Kitana

Scorpion

Nowe postacie:

Geras

Kronika

Boże święty takiego brutalnego Mortala jeszcze nie widziałem. Od kiedy Raiden przeszedł na złą stronę?

Kto będzie główny bossem?

Co o tym myślicie?

Edytowano przez Remus1988
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Remus1988
Na pytanie o Raidena odpowiedź masz w story modę MK X. :D I nie tyle przeszedł na złą stronę, co po prostu zmienił nastawienie. ;) Co do Liu Kanga i Kung Lao, to bardziej jacyś ich krewni, tak jak Sub-Zero. Bo dwaj wspomniani:

Spoiler

jeden nie żyje, a drugi jest nadal pod wpływem (razem z Kitaną) magi Quan Chi.

Bardziej mnie zastanawia ugrzecznienie kostiumów kobiecych. :) Już X był pod tym względem zachowawczy, a ten to już w ogóle wygląda, jakby pewna grupa ludzi miała wpływ na to. A skąpe stroje damskich postaci zawsze też były znakiem rozpoznawczym serii.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Remus1988

Prawdopodobnie za nastawienie Raidena odpowiada amulet Shinnoka, który ma na sobie. Widocznie spowodował jakieś zmiany u Raidena i dlatego stosuję ostrzejsze środki, jeśli chodzi o obronę Ziemi. A co do nowych postaci - Gerasa i Kroniki, wygląda na to, że twórcy wzorowali się na Destiny patrząc na ich wygląd. 

Co do brutalności, muszę się zgodzić - zapowiada się najbrutalniejsza odsłona cyklu, Baraka wyrywający mózg i go zjadający, wyrywanie skóry ze twarzy Skorpiona, muszę przyznać, że to naprawdę mocne sceny. 

A co do głównego bossa, obstawiam powrót Shao Kahna w wersji z zaświatów, zwłaszcza że motywem przewodnim fabuły mają być podróże w czasie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest ogień. Jestem mega podjarany tym Mortalem i odliczam dni do 23 kwietnia :D te animacje, fatal blow, i tryskająca jucha we wszystkie strony wygląda fenomenalnie. Customizacja także, z tego co widziałem można będzie wybierać finishery, i jakieś specjale ( nie jestem pewien czy dobrze zrozumiałem, zakładka abilities ), jeżeli można będzie modyfikować swój styl walki  to w potyczkach online  można będzie natknąć się na różne "buildy" fighterów, co mi się bardzo podoba.  Oby tylko kod sieciowy działał...

Nowe postacie? nie pamiętam żadnej z XL poza Alienem i Predatorem? no może jeszcze ta osa ( czy jaki to tam był robak..) i łucznik ( nie pamiętam imienia ) Geras nie przypadł mi do gustu, pewnie nim nie będę grał wcale :D, o Kronice mało wiemy poza tym jak wygląda, i ze będzie władać czasem. W sumie nie obraziłbym się za Prediego znowu, lubię go ogólnie :P. Eh, chyba biere preordera...

 

No i odkurzy się pada od Xboxa wreszcie :) 

 

@Remus1988 głównym bossem będzie nowa postać, Kronika. 

Edytowano przez konio52
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jestem podekscytowany tym Mortalem, przeskodzi w czasie, tylko nie wiem czemu w prologu Raiden dobija Shinnoka jak w fabule X robi to córka Johnnego Cage. Cassie.

Ten łucznik nazywał się Kung Jin , a ta "osa" D,Vorah .

Słyszałem,że mają ożywić Shang Tsunga.

Powrót Bi-hana brzmi apetycznie.

Tylko po co ożywili Barakę?.

Jednak ta Kronika będzie głównym bossem. A już myślałem,że boss będzie jeszcze potężniejszy niż Shinnok i Shao Kahn.

Też uważam,że Geras jakoś nie przypadł do gustu.

Zastanawia mnie jedno czy dalej będziemy się angażować we Wojnę Frakcji jak X.

Ze starych wraca Kano

Jade

Kabal

Johnny Cage :D

Rain

Mogliby dać jeszcze Jaxa i jego córkę

Ja chcę:

-Milenę

-Reptile.

Roboty:

-Cyrax

-Sektor 

-Ermac

-Sindel

-Stryker

- Tanye

-Nightwolf

-Kung Jina

- Kenshi i Takeda Takahasi

To są tylko moje marzenia.

A wy kogo chcecie zobaczyć w MK11?

 

 

Edytowano przez Remus1988
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale po co ci Jax i jego córka, tak samo Kenshi i Takeda? skoro to te same postacie, tylko inna płeć, szkoda marnować slotów...zresztą na pewno o to się nie pokuszą. Dla mnie Cyrax i Sektor, Reptile i Nightwolf, do tego Noob Saibot, Smoke, Ermac, Johnny, Quan Chi i zobaczyłbym Reiko bardzo chętnie :P  

Edytowano przez konio52
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po ci Quan Chi? już w MK9 mi się nie podobał. Najpierw omamił Scorpiona, a potem się przyznał,że to on pod postacią Sub-Zero zabił klan i jego rodzinę.

A kto będzie sub-bossem?

Goro, Kintaro, czy Motaro?

A jeśli chodzi o rodzinkę Takahashi i Brigssów to ich lubę,tylko Kenshi jak był za mało zaangażowany . Skoro dali rodzinkę Cage'a.

Ale masz rację. Po co marnować tyle slotów?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...