Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Smuggler

CDA 03/2011 zawartość

Polecane posty

Hmm... Dzisiaj kupiłem, o pełniakach się nie wypowiem bo jeszcze nie grałem.

CDA Trzyma jak zwykle poziom. Szkoda że recenzji dwa razy mniej niż zapowiedzi, ale czego oczekiwać po wiośnie. Ale czekaj czekaj...w marcowym numerze z przed roku stron zapowiedzi było 15 a recenzji 40! Coś tu jest nie tak, na razie no comment bo muszę to przetrawić :).

"Kwiecień będzie złoty" coś knujecie z tym kwietniem i urodzinkami już nie mogę się doczekać tych 27 dni.

Mam nadzieje że jak zapowiedzi teraz tak wiele to jesienią będzie tyle recenzji.

mówiłem wcześniej o ukrytym przekazie :dry:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parę uwag do testu dźwięku w najnowszym numerze:

1. Xtreme audio pod względem jakości dźwięku nie jest wcale gorszy od opisywanego w testach Xtreme Gamera. Obydwie karty oferują podobne parametry - gamer ma może przewagę w tym względzie, że ma dodatkową pamięć, która ma przyspieszać działanie gier. Tyle, że to w ogóle się nie sprawdza, nawet o pół FPS. Audio wcale nie jest dużo gorsze od Gamera- obydwie karty mają identyczne parametry w zakresie wejścia/wyjścia, są zbudowane na podobnych przetwornikach.

2. Creative Gigaworks T20 wcale nie oferuje dobrego brzmienia. Średnica pasma jest w sumie słaba, basu za dużo, dźwięk ma tendencję do zlewania się. A dioda w drugiej wersji też nieźle daje po oczach. Różnica pomiędzy tym zestawem a dwa razy droższym T40 - tu macie rację, dla mnie praktycznie nie ma różnicy:) (tak w ogóle T40 nie jest głośniejszy dzięki dodatkowemu przetwornikowi, tylko zwiększonej mocy zasilacza, ten dodatkowy przetwornik ma poprawić średnie pasmo, skopane "nieco" właśnie w t20). Podobno najtańsze produkty Microlabu Solo biją T20 II po tyłku. No ,ale nie sprawdzałem wiec w sumie nie wiem.

3. Zwykłym nieporozumieniem jest przyznanie pierwszego miejsca SHP 2000. Kupiłem je jakiś czas temu, głównie z powodu braku gotówki na coś lepszego i od razu pożałowałem. Dźwięk jak na renomę marki jest fatalny, buczący, nieczysty. Lepiej już gra stary Tonsil mojego wujka. Słuchawki grzeją w uszy, słabo leżą na głowie, trzeszczą, łatwo się brudzą, a po około 80 godzinach zmieniają swoje brzmienie - na jeszcze gorsze. Nikomu tego nie polecam. Lepiej dołożyć i kupić nawet najtańszy Sennheiser. Gwarantuję, że uszy za to podziękują:)

4. Plus za uwzględnienie sprzętu w rozsądnych cenach -od czasu dopisku poczynionego przez Ala przy jakimś laptopie za prawie 9 tysiaków ("sprzęt dla każdego!") mam dosyć przesady w tym względzie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cała seria Thief..znowu coś co już mam. Przestanę kupować oryginały tylko będę czekać aż pojawią się w CDA xD

Ciekawe czy gdybym sobie sprawił teraz Gothic 3 to za parę miesięcy okazałoby się że dają to do pisma?

Oni tylko czekają, aż ty kupisz oryginał :happy:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam wybrakowany numer :( kończy się na stronie 98 (1 strona na luzie) a dalej jest tylna okładka. Mam dowód zakupu, ale nie mam już foliowego woreczka w którym była całość. Lepiej to reklamować u was, czy w kiosku w którym kupiłem?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam wybrakowany numer :( kończy się na stronie 98 (1 strona na luzie) a dalej jest tylna okładka. Mam dowód zakupu, ale nie mam już foliowego woreczka w którym była całość. Lepiej to reklamować u was, czy w kiosku w którym kupiłem?

jak wolisz :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, na szybko mogę napisać tylko, że numer jest naprawdę wypasiony. Nie dość, że po raz kolejny (sam już nie wiem który :P) będę zmuszony przejść 3 część Thiefa, to jeszcze zamieszczone recenzje, a przede wszystkim zapowiedzi robią gigantyczne wrażenie. Dawno już nie widziałem numer tak dobrze wypchanego ciekawymi tytułami. :) No i jeszcze ten tekst o reakcjach na reckę Killzone 3. Po przeczytaniu komentarza: ?O k***a! Polska to ziemia obiecana. Przeprowadzam się!? Stwierdziłem, że CD-A to jedna z dwóch rzeczy (pierwsza to Wiedźmin ;)), która sprawia, że mogę być dumny z bycia Polakiem. Good work! :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam małe pytanie do redaktorów:jak to jest,że dajecie za niecałe 15 zł bardzo dużo godziwej lektury,świetne pełne wersje (dziękuje za Thief,nigdy nie grałem i bardzo tego żałuję) i masę innych rzeczy na płycie?Macie jakieś nieziemskie moce?Coś w stylu Kryptonitu?A najciekawsze w tym wszystkim jest to,że i tak znajdzie się duża grupa osób narzekających.

PS.Mam nadzieję,że urodzinowy numer naprawdę będzie złoty.Trzymać w rękach pismo z 24-karatowymi okładkami,to musi być miłe. :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otwieram gazetkę, a tu co? Niespodzianka! Pudełko w kawałkach... na szczęście płyta cała... szczerze powiem, że nie wiem co trzeba robić z pudełkiem aby je tak połamać. Jeszcze z pudełkiem, które jest w gazecie zapakowane...

A z publicystyką coraz lepiej i się cieszę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam odłupane, nie domykające się pudełko więc co to za śmichy chichy mi tu :laugh: W ogóle jakość tych opakowań jakby się pogorszyła - wcześniej były sztywniejsze, a te obecne można sobie wyginać i ogólnie "mientkie" takie się zrobiły.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodzę się z tym, że pudełka są tragicznie wykonane, ale w sumie lepiej, że w ogóle dostajemy DVD w pudełkach plastikowych, niż tak jak w każdym innym czasopiśmie - w tekturce. Nie wiem, czy to wada fabryczna, ale zawsze mam egzemplarz z wyłamanymi zatrzaskami - tak że się zawsze z którejś strony nie domyka :/ I zawsze jakieś wygięte są. Pewnie podczas transportu nie obchodzą się z CDA zbyt delikatnie, więc stąd takie anomalie.

Czas się wypowiedzieć o numerze :) Po wczorajszym przejrzeniu stwierdzam, że publicystyka najlepsza od wielu miesięcy, gorzej niestety z reckami PC - gry mi nie przypasowały, a na rynku jak widać znów mamy sytuację w pół ogórzastą :D - raz jest świetnie, innym razem ogóras, a później znów świetnie - w następnym miesiącu bardzo wiele premier, więc nie będę się nudził. I jeszcze piętnaste urodziny CDA, więc cudnie będzie :) Mam nadzieję, że dodacie jakiś plakacik w stylu tego z numeru 131 - z chęcią bym sobie pierdzielnął taką dużą piętnastkę z jakimś fajowym hasłem :cool:

I się nie zdziwię, jak dacie Crysisa albo Far Cry 2 :laugh:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie małe pytanie w związku z zapowiedzią Skyrim: informacja o kuszach pochodzi z oficjalnych materiałów, czy to autor dodał coś od siebie? Pytam, bo we wszystkich znanych dotychczas materiałach nie było ani słowa o kuszach, a znajdowały się wręcz sugestie, że walka na dystans prowadzona będzie wyłącznie za pomocą zaklęć i łuków...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko super i fajnie numer genialny jak zawsze z resztą. Piękna okładka, ciekawe zapowiedzi, trochę mało recenzji ale to przecież luty. Publicystyki też bardzo ciekawe zwłaszcza "Świat czyta CDA". Niestety jakiś miesiąc temu zapodałem sobie Braid'a przez XBL. tak kończą frajerzy... :dry:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parę uwag do testu dźwięku w najnowszym numerze:

1. Xtreme audio pod względem jakości dźwięku nie jest wcale gorszy od opisywanego w testach Xtreme Gamera. Obydwie karty oferują podobne parametry - gamer ma może przewagę w tym względzie, że ma dodatkową pamięć, która ma przyspieszać działanie gier. Tyle, że to w ogóle się nie sprawdza, nawet o pół FPS. Audio wcale nie jest dużo gorsze od Gamera- obydwie karty mają identyczne parametry w zakresie wejścia/wyjścia, są zbudowane na podobnych przetwornikach.

Jak karta dźwiękowa może przyspieszać działanie gier? Takiej rewelacji, to jeszcze nie słyszałem. I druga sprawa - te karty mają inne parametry dźwięku i są zbudowane na innych przetwornikach. Poczytaj sobie dokładnie specyfikację.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy zobaczyłem, że będzie zapowiedź Dragon Age 2, to odrazu go kupiłem ten numer ;] . Po za tym, jakoś recenzje nieciekawe. Dead Space nigdy mnie nie jarał to ominąłem recke, ale inne nie były takie złe. Podobały mi się arty o pobieraczku i blizzardzie. Numer ten jakoś tak strasznie nie przypadł mi do gustu, ale tragiczny taki nie był. Przede wszystkim dziękuje (w tym miesiącu :P ) tylko za zapowiedzi. Czekam na urodzinowy!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Po ostatniej wizycie w kinie wpadłem do empika żeby kupić świeżo upieczony CDA 3/11. Wracam do domu zaczynam czytać, aż w końcu czas na otwarcie pudełka z płytą.

No i tutaj wystąpił grymas na mojej twarzy gdy okazało się że jest puste. No i co w tym momencie mogę zrobić? Raz, że paragonu nawet nie wziąłem, a dwa kto by mi uwierzył, że sam jej nie wyciągnąłem i chcę tylko wyłudzić 1 więcej. Sytuacja bez wyjścia? Jedynie tam wrócić w ciemnych okularach i zakosić nową gazetkę?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idź do empiku z tą gazetą i pustym pudełkiem i powiedz grzecznie, jaka sytuacja. Poproś kierownika/szefa sekcji działu prasa, nie zawracaj głowy ludziom na kasie - oni i tak mają mnóstwo problemów a i tak odeślą Cię do wyżej wymienionej osoby. Jak ładnie poprosisz to Ci powinni wymienić egzemplarz na nowy a ten sobie zareklamują w kolporterze.

A na przyszłość pamiętaj, żeby z tego obozu prac...znaczy z Empiku zawsze brać paragon! Wtedy masz 30 dni na oddanie towaru. Każdego (jeżeli nie posiada śladów używania).

BTW: idzie się do empiku, a nie do empika :| Skąd ludzie w ogóle biorą taką odmianę? ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość eldragon93

A ja teraz muszę pochwalić kiosek (dobra, wiem, że się pisze "kiosk" xD). Otóż chwalę za to, że jak mało kiedy otrzymałem IDEALNY EGZEMPLARZ czasopisma... Żadnych uszkodzeń na opakowaniu płytki, itd. (czasem miałem lekko naderwaną folię, albo okładka nierówno włożona, albo jeszcze coś innego). Pismo też eleganckie... Kurde, wszyściutko ładnie wygląda, fajnie w ogóle... Niby nic wielkiego, a cieszy :D Pełniaki jak pełniaki, już o nich pisałem i wystarczy. Więcej wrażeń z CDA opiszę pewnie jutro... Na razie powiem, że pierwszy raz zapowiedzi interesują mnie bardziej od recenzji... Naprawdę. Deus Ex, Hirołsy... W ogóle fajnie jest, tak trzymać ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Numer bardzo udany, tak jak pisali poprzednicy ciekaw publicystyka. Jednak ja wolę się czepiać niż chwalić :PP A więc zaczynamy.

Allods online to bardzo fajna gra, a co ciekawsze istniały już gry w tym uniwersum takie jak Rage of Mages, Rage of Mages 2: Necromancer, Evil Islands: Curse of the Lost Soul(W CDA otrzymała ocenę 9+ w numerze 59(kwiecień 04/2001)), Evil Islands: Forgotten in Astrale (Jedynie w wersji rosyjskiej do zdobycia, bądź z nieoficjalnym tłumaczeniem przez translator. Gra była robiona przez fanów.). Ogólnie chyba mało kto wie o tym, a jak widać gra ma długą tradycje.

Znalazłem jeden mały bug(dla mnie widoczny) w artykule "Się gra, się ma". Strona polskiego gamedev'u która znajdowała się przez długi czas pod adresem podanym w artykule ostatnimi czasy zmieniła adres z www.gamedev.pl na www.warsztat.gd :P Nie winię Huta za błąd, bo ta zmiana miała miejsce jakoś w przeciągu ostatniego miesiąca(czyli tekst był pewnie napisany przed zmianami).

Jakoś nie mogę się zgodzić z twierdzeniem, że "Simsy dość dobrze nadają się do tworzenia głupawych komedii" (podpis pod jednym ze screenów). Wystarczy spojrzeć na polskie produkcje wykonane w tej grze, a już można znaleźć perełki. Oczywiście można znaleźć gnioty które trzeba unikać jak ognia.

To tak fantasy/sf: Władca Cieni, Tajemnice z Bluewater Hills(Z tą produkcją jest delikatny problem, bo swoje początki miała w 2007 roku, a był to okres raczkowania polskiej sceny machinim tej gry. Scenariusz początkowo był delikatnie naciągany, ale wykonanie przyjazne(jak na tamte czasy).) Dark Future.

Przygodowo-komediowe: Molly Jack 1 i 2

Horrory/thrillery: Veuve Noire, Bezsenność

Teraz kilka info: dodawałem linki do kanałów na YT autorów machinim, których produkcje uważam za te z wyższej półki, to po pierwsze. Po drugie, część autorów stosuje dubbing więc proszę się nie zdziwić jeśli w kilku produkcjach spotkacie te samie głosy. Po trzecie, syntezatory mowy w miejsce dubbingu coś co mnie osobiście denerwuje chociaż jak człowiek się przyzwyczaj to można oglądać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak przy okazji - za rok w lutym stuknie dwusetka :-) Swoją drogą będzie to nie lada wyzwanie dla osób odpowiedzialnych za czasopismo, by numer z okazji 16. urodzin (04/12) nie stał w cieniu numeru 200 (02/2012).

Nie ma szans. W 2004 setny numer zmiótł urodzinowy (choć w 98 był świetny tekst o redakcji i kolejne 'prawdziwe' zdjęcie Smugglera :)) Za to nr 150 był słabszy od nich obu.

Numer raczej standardowy, niczym się nie wyróżnia.

1. Głównym magnesem do zakupu dla mnie staje się publicystyka. Ale dalej nie zatka dziury po utraconych w 2010 działach.

2. Okładka niezła, w ciepłych kolorach. Ale szkoda, że nie załapał się się na nią DS 2. Zwłaszcza jak się przypomni świetne, klimatyczne artworki z części pierwszej.

3. Braid - o tym indyku w ogóle zapomniałem.Musiałem wygrzebać reckę Huta z 7/09 by zobaczyć z czym to się je. A genialne World of Goo sprzed roku zjadłem od razu, bo czekałem aż w końcu je dacie na coverze. W CDA 8/09 było SBK 08, wiele to się różni od SBK X??

4. Trylogia Thief - byłoby wszystko ok gdyby nie to, że w AR Smuggler pokpiwał z konkurencji, że często ma czyszczenie magazynów. A przecież T1 - CDA 5/06, T2 - 6/06, T3 - 10/07. To co będzie dalej? Commandos, Wormsy??

5. Post PeCi zamieszał mi w głowie. Do tej pory dzięki wam, uważałem Gigaworksy T20 i 40 są najlepsiejsze i myślałem czy by nie wymienić na nie moich Creative Monitor M80. Teraz już nie wiem. To który zestaw 2.0 jest najlepsiejszy??

Z niecirpliwością czekam na numer urodzinowy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...