Skocz do zawartości

Grafika 512 czy 1gb


Azuz

Polecane posty

Siema. Mój kolega kupuje grafike i poleciłem mu gts 450. Ma monitor full hd 1920 na 1000 coś. Jaką grafikę kupić ma. Palita 1gb czy gainwarda 512mb. Czy będzie duża różnica jak będzie grał w najwyższych rozdzielczośćiach. Gdzieś czytałem, że jednogigówka będzie miała średnio 10fps więcej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli go stać na 1-gigówkę to niech bierze.

Im dalej w przyszłość tym bardziej będzie happy. Teraz największą różnicę odkryje w grach takich jak Crysis i GTA IV.

Aha no i monitor ma wymagający, bo większe monitory do kompa kupuje jakaś burżuazja.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej zakupic lepsza karte (1gb), poniewaz IMO bedzie to inwestycja, taka 512 moze, w szybkim czasie okazac sie zbyt slaba do wielu gier. Czytalem z reszta, ze np. taka GTA 4 znacznie lepiej dziala na mocnych kartach graficznych. Sam mam karte 1 gbi wszystko dziala super, nie mam wiele czasu na granie, ale jak juz gram to naprawde mam dobra jakosc grafy :). Skoro kolega ma monitor full HD niech kupi sobie lepsza karte. Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już od jakiegoś czasu się tak mówi (że karty 1GB są przyszłościowe), ale jak do tej pory wyszły (AFAIK) tylko dwie gry które by tyle wykorzystały - GTA4 i Metro2033. I to nie są wcale nowe hity. Tak więc nie sądzę by >512MB pamięci było wymagane w najbliższej przyszłości.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja sądzę, że już w najbliższym czasie pojawi się sporo produkcji, które z 1GB będą bardzo szczęśliwe - Crysis 2 niechby tylko. W ciągu roku, dwóch 1GB to może być już standard dla topowych graficznie gier. Inna sprawa, że do takich gier lepszy byłby chyba GF 460 GTX.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kartą 512 będziesz mógł się cieszyć większością gier z dobrą grafiką ale zastanów się czy za 1 lub 2 lata kiedy twoja karta będzie miała problemy z grami będziesz kupował nową kartę? Bo chyba lepiej teraz dołożyć do karty 1 gb bo czasowo będziesz miał z niej lepszy pożytek...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...