Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

wiki-yu

Modyfikacje wyglądu systemu - Pochwal sie swoim pulpitem ;-D

Polecane posty

Niezła kolekcja Obi-san ;) Zbierałeś te screeny od jakiegos czasu, nie? :)

Ładne i ładniejsze - ogólnie fajne pulpity.

P.S. Widzę że Vista Inspirat przypadła forumowiczom do gustu, co cieszy mnie niezmiernie (do czegoś dobrego się przyczyniłem :)).

Postaram się wynaleźć jakieś inne ciekawe tematy które nie zmulają komputera (bo chyba zauważyliście ze VI tego nie robi, nie?:))

____Cheers____

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezła kolekcja Obi-san ;) Zbierałeś te screeny od jakiegos czasu, nie? :)

Ładne i ładniejsze - ogólnie fajne pulpity.

P.S. Widzę że Vista Inspirat przypadła forumowiczom do gustu, co cieszy mnie niezmiernie (do czegoś dobrego się przyczyniłem :)).

Postaram się wynaleźć jakieś inne ciekawe tematy które nie zmulają komputera (bo chyba zauważyliście ze VI tego nie robi, nie?:))

____Cheers____

Z tym że ja nigdy nie używałem programów typu "Vista Inspirant" w celu upodobnienia do Visty... to są screeny z Visty ;-). Patrz chociażby na Control Panel, ciekawe jaki inspirant da Ci ten efekt. A screeny? Nie są kolekcjonowane, siedze na paru forach gdzie wymieniamy się takimi doświadczeniami i swego czasu robiło się tego dużo. Tamte pochodzą z końca roku 2k5 + teraz pare nowych (te z Visty 5308).

Ps. to się dopiero nazywa Vista Inspirant 8) :

http://microchip.net.pl/~obisan/gfx/pulpity/vista5308-06.png ^^

Pozdry

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hah reggea :P power ;) było było...

dobre pulpity, chodź niektóre zbyt standradowe, ale spora kolekcja i należy się "szacuken" (Ali G).

Pulpity dosyć standardowe bo nie było tu wielu (pouciekały gdzieś po ftp'ach), jednak także nigdy nie byłem zwolennikiem wielkiej zmiany shella czy czegoś takiego. Mój windows zabiera około 140mb pamięci. Kto ma podobny wynik przy 2gb ramu? ;).

Pozdrawiam, w krótce nowe screeny :)

Edit: nowy screen prosto z dzisiaj. Estetycznie, prosto, szybko ;-)

http://microchip.net.pl/~obisan/gfx/pulpity/xp14.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm Obi co to za system był na ostatnim screenie ?

pytam bo we wcześniejszych postach pisałeś o longhornie a tu widzę Midnight Commandera i w nim taką a nie inną strukturę katalogów [kropki, ~/, links`a ...] i sam już sie zaczynam gubić :P

Edyta podpowiada: Zamiast Longhorn wstawcie sobie Viste przy czytaniu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No no Obi piękna kolekcja :) Już mi się ta Vista podoba :) Trzy pytanka dotyczące systemu:

- czy to wszystko co widać to jest w Viście, czy używałeś jakiś programów

- duże ikonki dysków z krótkim info to jak się robi?

- jak stabilność tej bety? Ogólnie jak się spisuje

Ogólna uwaga do wszystkich - jak już dajecie screena to dawajcie jakiś opis. Jakich programów uywacie, jak oiągneliście określony efekt. Niech to nie będzie tylko chwalenie się ale ma także walor edukacyjny :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te wszystkie ikonki na pulpicie z wolnym miejscem na dysku itp to program Samurize.

A dzisiaj zmiana... raczej na dobre ;). Doszedłem do wniosku, że nie wszystko musi być czarne ^^

nowy1240320060kn.th.jpg

Mam pytanie: czym w Win XP zmienić ikony? Chodzi mi o Mój Komputer, Moje Dokumenty, ikony w Panelu Sterowania itd.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm Obi co to za system był na ostatnim screenie ?

pytam bo we wcześniejszych postach pisałeś o longhornie a tu widzę Midnight Commandera i w nim taką a nie inną strukturę katalogów [kropki, ~/, links`a ...] i sam już sie zaczynam gubić :P

Edyta podpowiada: Zamiast Longhorn wstawcie sobie Viste przy czytaniu.

To co widać na screenach to putty, czyli najlepsze (mi znane) połączenie przez ssh z Windowsa w odpowiednio dobranych kolorach.

No no Obi piękna kolekcja :) Już mi się ta Vista podoba :) Trzy pytanka dotyczące systemu:

- czy to wszystko co widać to jest w Viście, czy używałeś jakiś programów

- duże ikonki dysków z krótkim info to jak się robi?

- jak stabilność tej bety? Ogólnie jak się spisuje

A więc tak:

ad1. Wszystko to co widziałeś to Vista, screeny z Xp'ka są robione dzięki ręcznym metodom + Yz toolbar, Yz Dock

ad2. Można to wykonać w xp, ale się nie opłaca. W Viscie jest to od razu i chyba w 6 różnych wersjach.

ad3. Stabilność bety? Różnie, za każdym relasem inaczej. To wygląda tak: najpierw poprawiają masę błędów i działa już dana funkcja naprawdę dobrze, po czym dodają 3 razy więcej nowych funkcji, które nie są jeszcze dopracowane i robią dużo zamieszania... co oczywiście jest poprawiane w kolejnym "rilejsie". Średnio releasy wychodzą co 3 tygodnie, z tego co 2-3 miesiące szerzej dostępne. Poza tym w najnowszej wersji, którą testowałem (5308) strasznie duże problemy robi Windows Defender, który na szczęście można wyłączyć.

Pozdry, niedługo nowe screeny z v5308

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

screen

Właśnie przypomniało mi się że, niedługo na jednym z kompów będe instalował zmodyfikowaną przeze mnie Winde98... i mam z nią związany pewien szatański plan :twisted:. Jak mi wyjdzie - zapodam bardzo soczyste screeny z "dziewięć-osiem" ^^

Edit:

2 swieżutkie screeny prosto z mojego PieCa :)

http://microchip.net.pl/~obisan/gfx/pulpity/xp15.jpg

http://microchip.net.pl/~obisan/gfx/pulpity/xp16.jpg

Najlepszy patent w tym ustawieniu to ta ikonka "FTP", mam ją tak skonfigurowaną, że wystarczy tylko przeciągnięcie pliku na ten obszar - a ten już ląduje prosto na moim ftp'ie, w wyznaczonym miejscu :)

Pozdry

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znacie jakiś program do robienia screenów pulpitu?? bo na print screenie nie robi mi zrzutów.... :evil:

ctrl + print screen a potem wklejasz do np. painta i zapisujesz.

Psycho-AFM- ---> a ja nie uwazam ze masz [beeep]isty pulpit :P

1) Duzo ikon

2) Typowy (chyba) wyglad Widowsa

3) Tapeta tez taka srednia :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

deeee bleeeee... ja w swojej kopii bety nie mialem czegos takiego (jaka okrojona pewnie :))

oki. mam cos nowego.

ALIENWARE

Ciekaw jestem czy komuś przypadnie to to do gustu ;)

Może znajdzie się jakiś maniak, hehe.

Skóreczki na Windowsa i media playera.

SKRINY:

______

alienmorphbig7im.th.jpg alxmorphbig6bw.th.jpg darkstardesktopbig9yl.th.jpg guisealienguisewmpenlarge2uh.th.jpg

guisealienmorphwmpenlarge8br.th.jpg guisealxmorphwmpenlarge7ya.th.jpg invaderbig0ms.th.jpg guiseinvaderwmpenlarge2wu.th.jpg

__________________-DOWNLOAD-____________________

Main comes (sciagnac jako 1)

http://70.85.183.2/cgi-bin/dl5.pl

Dark Star

http://70.85.183.2/cgi-bin/dl2.pl

Alienmorph

http://70.85.183.2/cgi-bin/dl3.pl

ALXmorph

http://70.85.183.2/cgi-bin/dl4.pl

T A P E T K I

enjoy ;)

p.s. - juz poprawilem posta.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na poczatek odswiezylem kompozycje Watercolor. Moja ulubiona kompozycja do Windows. (jesli juz jakiejs uzywam to wlasnie tej:))

watercolor24ix.th.png watercolor4on.th.png

Pierwszy screenshot to start w pelnej krasie. Na drugim mozna obejrzec paski tytulowe i jak wygladaja kontrolki w tym temacie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obi-San - pytanko do Ciebie.

Jak/skąd/czym stworzyłeś takie cuda na swoim monitorze? :)

Te skróty do dysków i programów na pulpicie BARDZO mi się podobają.

Mogłbyś zarzucić link + quick guide (jeśli skomplikowane)?

A proszę bardzo ;-). Kiedyś zrobiłem takiego małego tutka jak modyfikować własny pulpit (tutek niezbyt nowy, trochę nieaktualny - aczkolwiek, pewnie nadal przydatny).

Zatem:

Na początek będzie potrzebne Wam pare programów (nie wiem teraz czy to są najnowsze wersje, więc radzę sprawdzić):

AveDesk - program do robienia tych dużych ikon na moich screenach (po prawej)

Yz Dock - program do stworzenia specjalnego menu na wzór Macintosha o góry (oczywiście możecie sobie ustawić go gdzie chcecie)

Yz Toolbar - program do podmiany ikon w Exploratorze Windows i w Internet Exploder (wstecz, naprzód, domowa, stop, itd)

Madotate - program do trójwymiarowych okien

Uxpatch - ważne! - najważniejsze w tym wszystkim, patch do shella systemowego Windows, który pomoże wam na używanie nowych styli bez zewnętrznych programów!

:!: Pliki ściagamy metodą "P-Klik>Zapisz jako..."

Kiedy mamy już sciągnięte pliki, instalujemy yzdock, yztoolbar, avedesk, rozpakowywujemy madotate, paczkę z uxpatch narazie zostawiamy. Najlepiej gdybyście mieli zainstalowane te programy w jednym folderze (tak wygodniej).

:!: Teraz najtrudniejsza rzecz w tym wszystkim!

1. Wchodzimy w Panel Sterowania

2. Następnie w Opcje Folderów

3. Klikamy zakładkę 'Widok'

4. Szukamy na liście pozycji 'Ukryj chronione pliki systemu operacyjnego' i odhaczamy (tak żeby kwadrat był pusty)

5. Następnie, na tej samej liście zaznaczamy 'kółko' 'Pokaż ukryte pliki i foldery'

6. Wchodzicie w folder:

:arrow: C:WINDOWSsystem32dllcache (lub na inny dysk, gdzie macie folder systemowy 'Windows')

7. Pamiętacie plik, który ściągaliście? Uxpatch.zip - wypakowywujecie jego zawartość i kopiujecie sobie plik uxpatch.dll gdzieś na boku (np. na pulpit).

8. W folderze "C:WINDOWSsystem32dllcache" znajduje się taki sam plik. Ważne - musicie działać szybko - znajdujecie plik o nazwie uxpatch.dll w folderze dllcache, zmieniacie jego nazwe na np.

"uxpatch.dll2" i szybko wklejacie do tego folderu plik, który ściągaliście i daliście go sobie 'na boku' (na pulpicie, jak poleciłem).

9. Następnie (bardzo szybko po wcześniejszej akcji), wychodzicie folder wyżej - System32 i powtarzacie akcję z punktu powyższego. (Znajdujecie plik uxpatch.dll w folderze system32, zmieniacie jego nazwe, wklejacie ten ściągnięty.

10. Powinien w tej chwili wybic monit systemowy mniej więcej o takiej treści - Wykryto inną wersje pliku systemowego, czy chcesz go zachować? - klikamy tak (aby wersja, która ściągneliśmy stała się używaną). Jeżeli klikniemy odzyskiwanie plików systemowych - cała akcja na nic.

12. W Opcjach folderu przywracamy ustawienia, sprzed modyfikacji w punktach 4 i 5.

11. Restartujemy system.

:idea: W tej chwili mamy upatchowany Windows i możemy już zmieniać style!

Skąd ściągac style do Windows, AveDesk, YzDock itd? Dla mnie jedną z najlepszych stron jest:

:arrow: http://www.getskinned.org (oprócz wszystkiego, zajdziecie tam również np. tapety, kursory, ikony itd).

lub

:arrow: http://www.themexp.org

Ściągnięte style do Windows wrzucamy do katalogu C:WINDOWSResourcesThemes. Styl powinien zawierać plik xxx.theme (gdzie xxx to nazwa pliku) i swój folder. Czyli ścieżka do pliku ze stylem powinna wyglądać tak: C:WINDOWSResourcesThemesxxx.theme.

:!: Ważne!. Metoda działa tylko z systemami Windows Xp Service Pack2. Co prawda Uxpatch'a do SP1 też możecie ściągnąć szukając chwilę po internecie - jednak nie gwarantuje jego poprawnego działania.

Pozdrawiam i mam nadzieję że komuś pomogło ;-)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...