Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

RoZy

Civilization (seria)

Polecane posty

Arnie ->

Tyle że rodzimy dodatek autorstwa serwisu civ.org.pl dodający Polskę do grywalnych cywilizacji został rozpowszechniony przez naszych na potężnym serwisie forums.civfanatics.com.

fearon ->

Dobrze zatem, że studiu Firaxis nie odbija palma.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam uparcie czekam na dodatek, w ktorym nowa nacja bede Polacy.

Swoją drogą to myślałem, czytając o 10 nowych cywilizacjach w dodatku, że w końcu Polskę dodadzą...

Wiem, ze istnieja fanowskie mody dodajace Mieszka & spolke, ale lepiej by bylo, jakby caly swiat poznal nasza ciekawa historie.

Grałem w całkiem fajny mod, dodający Polskę (dowódcy: Kazimierz Wielki i Jan III Sobieski, jednostka specjalna: husaria, wszystko ładnie animowane i mówiące w naszym języku). Zawsze też świat może poznać naszą nację w modzie XXI Century, z Lechem Wałęsą jako dowódca (bodajże...).

Swoja droga, ciekawe, jakich by dali wladcow - moze ktoregos z Kaczorow? :) To by dopiero byly jaja :P.

Jeszcze by była afera w Polsce (jak za czasów Codename), po sądach by Sida ganiali i w kraju sprzedawać zakazali. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie nie mam zamiaru płakać, jeśli Polaków nie dodadzą, jest wiele równie ciekawych (a nawet ciekawszych) cywilizacji w zanadrzu: Izrael, Etiopczycy, Songhaj...narazie wiadomo, że będą także na 100% Holendrzy.

Niemniej husaria by była ok...i ładne to, i klimatyczne...tym bardziej, że w Empire Earth III już jest na 100% (zapewne w ramach cywilizacji zachodniej http://www.tothegame.com/sshotfeat.asp?scr...9052&pic=2) no ale to nie będzie pokrewna gra...

Zresztą czy naprawdę musimy aż tak bardzo być obecni jako strona grywalna? Są przecież mody, ktore nas i tak dodają. Poza tym jeśli w grze będzie coś nie tak z historycznością Polaków, to zaraz jakiś z naszych ziomków znowu zacznie narzekać na oficjalnych forach, robiąc tzw. "wiochę" [wybaczcie offtop, ale naprawdę ciężko mi milczeć o tym, jak na zagranicznych forach (Paradoxu, Medievala czy nawet...Theatre of War)widzę te ciągłe jęczenie- a to że husaria za słaba, a to że znowu Polacy mają rosyjski akcent...Polska to, Polska tamto.] Jakby tak miało być, to wolę by Polski wogóle nie było...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej Sorena Johnsona. To on stworzył Civ4 - Sid Meier tylko kierował produkcją.

A czy Sid nie jest utożsamiany z Civ (wszędzie się w czwórce pojawia, nawet na tutorialu się pcha :))?

Zresztą czy naprawdę musimy aż tak bardzo być obecni jako strona grywalna?

No wiesz... Ta duma, gdy patrzy się na pięknie animowanego przywódcę Polski, te czysto brzmiące słowa w naszym języku. No i husaria... Wyśmienicie się to prezentuje Polish Empire Mod, więc jak na razie mi wystarczy (choć bym nie narzekał na zrobienie czegoś podobnego przez twórców Civ4). ;)

Jakby tak miało być, to wolę by Polski wogóle nie było...

Masz rację, lecz teraz przesyłają petycję o Polską Nację, proszą, błagają (imo bardzo dobrze :)), więc nie uwolnimy się od tekstów w stylu: "Polska to, Polska tamto". ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoja droga, ciekawe, jakich by dali wladcow - moze ktoregos z Kaczorow? :) To by dopiero byly jaja :P.

Na 99% Lech Walesa. :P Tak było w Call to Power II, zresztą Wałęsa to zapewne jedyny polski przywódca, który jest jako tako kojarzony w Juesej.

Poza tym jeśli w grze będzie coś nie tak z historycznością Polaków, to zaraz jakiś z naszych ziomków znowu zacznie narzekać na oficjalnych forach, robiąc tzw. "wiochę"

To co, jak przywódcą Polski będzie Dżyngis Khan, stolicą Addis Abeba a polskie jednostki będą mówić po rosyjsku to mamy nie protestować " bo wiocha będzie"? Nie rozśmieszaj mnie. Jak coś się robi, to się to robi porządnie a protesty są nie tylko usprawiedliwione, ale wręcz wskazane.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fearon ->

A czy Sid nie jest utożsamiany z Civ (wszędzie się w czwórce pojawia, nawet na tutorialu się pcha )?

Przecież Johnson nie śmiałby zapomnieć o Sidzie, twórcy jego marzeń (tzn. pierwszej Civki)?

Wyśmienicie się to prezentuje Polish Empire Mod, więc jak na razie mi wystarczy (choć bym nie narzekał na zrobienie czegoś podobnego przez twórców Civ4).

Nawet jak Firaxis nie doda Polski do nowych nacji, to i tak nowy mod dla nowego dodatku przygotuje nasze rodzime civ.org.pl...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież Johnson nie śmiałby zapomnieć o Sidzie, twórcy jego marzeń (tzn. pierwszej Civki)?

Wcale tego nie kwestionowałem...

Nawet jak Firaxis nie doda Polski do nowych nacji, to i tak nowy mod dla nowego dodatku przygotuje nasze rodzime civ.org.pl...

I dlatego nie mam większych obaw, co do gry (zresztą co ja piszę, i tak będę grał Grecją :)).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co, jak przywódcą Polski będzie Dżyngis Khan, stolicą Addis Abeba a polskie jednostki będą mówić po rosyjsku to mamy nie protestować " bo wiocha będzie"? Nie rozśmieszaj mnie. Jak coś się robi, to się to robi porządnie a protesty są nie tylko usprawiedliwione, ale wręcz wskazane.

Dlaczego mam Cię nie rozśmieszać? Przecież to samo zdrowie, przynajmniej tak mówią... Ujmijmy to tak- chodzę po wielu forach o grach i robi mi się wstyd, kiedy ciągle widzę, jak to na jednym forum co dwa tygodnie pojawia się temat o Polsce, w którym któryś z naszych lobbuje w jakiejś zabawnej sprawie. Jest to wysoce męczące, nie mówiąc już o tym że robi pakudne wrażenie, że uważamy się za pempek świata. Zresztą nie przeszkadza to tylko mi, komentarze niektórych zagranicznych graczy też bywają przepełnione niesmakiem. Mówisz, że cię rozśmieszam. Mnie trochę rozbawiła twoja argumentacja- bo nie było wielu aż tak rażących przypadków jak Iwan Groźny królem Polski, polscy gracze lobbują zazwyczaj w sprawie totalnych pierdułek. Raz może zrobili dobrze, kiedy wylobbowali godło Polski w Medievalu 2 zamiast litewskiej pogoni. Ale jak już mówiłem większość polskich lobbystów zakłada tematy 'a czy będzie polska husaria?' (na oficjalnej stronie medievala 2 były przynajmniej 3 takie tematy, ich autorom nie chciało się skorzystać z opcji 'search'). Wyjaśniłem swoje stanowisko i kończę dyskusję na ten temat. Z mojej strony EOT.

Zapytam z wrodzonej przekory- lobbowałeś w taki sposób? :twisted: ]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a broni atomowej używałem na potęgę w Civie 1, czyli jedna atomówka jedno miasto - potem settlersem czyszczenie terenu i tak aż wrogowi zostało jedno miasto
Devil, Ty? Atomówką? Taki ekolog? Ale fakt, w C1 był to świetny sposób na opanowanie świata. Chociaż ja wolałem bezkrwawe rozwiązania. W pierwszej kolejności budować cuda, które zabezpieczają przed atakiem innych plemion (Wielki mur, ONZ). Wtedy można nie wydawać kasy na armię, tylko na rozwój. Szybko dojść do demokracji, bo wtedy leci dużo kasy i podkupywać miasta przeciwnika zanim on wynajdzie demokrację. Dzięki takiej strategii udało mi się wygrać bez prowadzenia jakiejkolwiek wojny.

Co do Polaków w Civach, nie wiem jak w późniejszych częściach, bo w nie nie grałem, ale w dwójce była możliwość ustawienia własnej nazwy plemienia, nazwiska wodza oraz nazw miast. Sam grałem plemieniem Smakoszy, które stolicę miało w Żywcu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Polaków w Civach, nie wiem jak w późniejszych częściach, bo w nie nie grałem, ale w dwójce była możliwość ustawienia własnej nazwy plemienia, nazwiska wodza oraz nazw miast. Sam grałem plemieniem Smakoszy, które stolicę miało w Żywcu.

W Próbie Czasu (a zatem pewnie również w dwójce) można też było pogrzebać w pliku tekstowym z nacjami (poza nazwą można też było ustalić "nastawienie"). Zresztą Próbę Czasu wspominam najmilej, może dlatego że była to moja pierwsza oryginalna PC-towa gra (która nie pochodziła z CDA). Ten podręcznik wertowałem wiele razy... Trochę mnie jednak tam zaskoczyło że, mimo że dołączono opcję wczytania mapy świata, to nie było żadnych poręcznych narzędzi do edycji, poza opcją cheatów w menu :(.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fearon ->

Civ1 nie sprzedawana jest od dawna, poza tym nie znam jej statusu, więc ryzykować poleceniem ściągnięcia z Sieci nie będę...

Devil Sin ->

i ostatnie pytanie apropo Alpha Centauri Alien Crossfire - czy była gra wogóle w Polsce wydana ?

Jak najbardziej, ale teraz chyba jej nie sprzedają.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Atomówką? Taki ekolog?

Podobno przy nadmiernym stosowaniu atomówek mogło dojść do efektu cieplarnianego i zalania nadbrzeżnych terenów (więc także większości miast) na całym świecie przez morze. Nie wiem tego na pewno, bo nigdy nie uzyłem atomówki, to było poniżej mojej godności :) Poza tym zdecydowanie wolę wygrywanie na sposób pokojowy, czyli w części pierwszej poprzez założenie kolonii na Alfa Centauri.

w dwójce była możliwość ustawienia własnej nazwy plemienia, nazwiska wodza oraz nazw miast.

W jedynce także.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno przy nadmiernym stosowaniu atomówek mogło dojść do efektu cieplarnianego i zalania nadbrzeżnych terenów (więc także większości miast) na całym świecie przez morze
To nie chodziło o same atomówki, ale ogólnie o zanieczyszczenie środowiska. Oczywiście atomówki „produkowały” tego najwięcej, ale brak oczyszczalni i transportu masowego w miastach, przy jednoczesnej dużej produkcji też mógł spowodować ocieplenie klimatu. Co do zalania nadbrzeżnych terenów, to chyba trzeba by przez dłuższy czas olewać poziom zanieczyszczeń, bo zmiany nadchodzą stopniowo. Najpierw zmienia się teren. Bagna przechodzą w równiny, równiny w pustynie itp. Ja raz tak miałem, ale do wylania oceanów nie doszło.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bywało, że kij komando milita - potrafił równo i 4 myśliwce zestrzelić
Właśnie dlatego zawsze wolałem pokojowe rozwiązania. Człowiek naprodukował się czołgów, a potem je jakiś rydwan rozwalił i zajął mu miasto.
co do demokracji - to popieram, ale w innym aspekcie - badania naukowe, bardzo szybko wyprzedzało się przeciwnika - a po wynalezieniu dyplomatów gra była praktycznie wygrana
o to chodzi. Poza tym szybsze badania = szybszy dostęp do nowych budynków w mieście = większa produkcja. W momencie, gdy ja musiałem już budować oczyszczalnie, bo fabryki produkowały już tyle, że zaczęły się pojawiać zanieczyszczenia, to przeciwnik jeszcze młotkiem miecze wykuwał. A przy dużej produkcji to dyplomatów można wypuszczać seryjnie, tani są.
chociaż najlepiej wygrać grę budując statek, żadnej wojny czysta idylla, w 1900 roku statek opuszcza planetę ziemia
A po co tak wcześnie wypuszczać statek? Niech stoi w doku. Ja wypuszczałem go zawsze tak, aby doleciał tuż przed 2010 r. Po wybudowaniu statku przestawiałem się z produkcji przemysłowej na rolnictwo. Produkować i tak już nie było co, więc likwidowałem kopalnie, zmieniałem teren na równiny, aby z każdego kwadratu wyciągnąć jak najwięcej „snopków”. Dzięki temu wzrastała liczba ludności, a to liczyło się przy końcowym wyniku.
Test of Time
Ta akurat nie przypadła mi do gustu. Jakoś nie przemawiały do mnie te alternatywne światy.
Odnośnie Civ1: Da się tą część zdobyć w Polsce? Właściwie przygodę z tą serią zacząłem niedawno i bardzo chciałbym pobawić się w jedynkę.

nie wiem czy ma już status abandonware, czy już nie ma w każdym razie www.google.com Twoim przyjacielem, orignalną jedynkę już chyba na aukcjach Kupisz ;/

Civ1 ma status „w sprzedaży”, http://www.abandonia.com/games/pl/14/Civilization1.htm więc za free się jej nie ściągnie. Pozostaje kupno przez internet.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja najwięcej sentymentu mam do Call to Power. Wiem, że ta gra w środowisku fanów Civilization jest niemodna (chyba głównie dlatego, że nie tworzył jej Sid Meyer), sam na początku też kręciłem nosem na odebranie terraformingu osadnikom i na prawdziwe góry futurystycznych jednostek i technologii. Budzenie sklonowanego Obcego także nie okazało dla mnie tym samym, co zakładanie kolonii na Alfa Centauri. Ale ta gra naprawdę mi pasuje, wszystkie kolejne mają już coś co sprawia, że nie mam takiego poczucia pewnego sprawowania kontroli nad moją cywilizacją.

Co do tego zalewania kontynentów przez ocean, to opowiadał mi o tym kumpel, który podobno wywołał wojnę jądrową z ostatnim i najpotężniejszym narodem komputera i poszedł na wymianę ciosów... masakra dla planety, jak łatwo się domyślić...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- a co z Galactic Civilization I i II ? wrzucamy do tego topicu ? proponuje dorzucić też Test of Time

Chyba w GalCivy nie grałeś bo byś wiedział że zdecydowanie bardziej pasują do Master of Orion :P. A ToT to chyba coś jak Civ2.5 więc pasuje... (na marginesie, sporo czasu spędziłem nad wersją Lalande :))

Co do CtP: gra fajna ale powoli się rozkręca, a na sześć kompów z jakimi miałem do czynienia, bez zwisów chodziła na jednym, na dodatek dopiero pod XP. Nie mam pojęcia dlaczego, mam wersję z CDA...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Devil Sin ->

- a co z Galactic Civilization I i II ? wrzucamy do tego topicu ? proponuje dorzucić też Test of Time

Galactic Civilizations I i II nie mają związku z Civilization, choć też są genialnymi grami.

Rankin ->

Co do CtP: gra fajna ale powoli się rozkręca, a na sześć kompów z jakimi miałem do czynienia, bez zwisów chodziła na jednym, na dodatek dopiero pod XP. Nie mam pojęcia dlaczego, mam wersję z CDA...

I to argument przemawiający przeciwko klonom Civki...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...A pamiętacie Freeciv'a? Lepiej, żebyście nie pamiętali.

A dlaczego mielibyśmy nie pamiętać? Całkiem miła, darmowa wersja Cywilizacji, z lekko nieciekawym interfejsem (choć "lekko" to trochę zbyt łagodne określenie) i całkiem miłą grywalnością. Bardzo dobra zabawa, jak na darmowego klona. Wczoraj odpaliłem z ciekawości i bawiłem się przy tym dobrze (z Leonidasem, jako wodzem Greków - "This is Sparta!" :twisted:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałem wersję z CDA Rankin (mam Win98) i działała mi bez zarzutu. A przeszedłem całość dwa razy- raz wygrywając na sposób pokojowy, raz na militarny. Nie wiem przy tym, co w Twej opinii sprawia, że podobno CtP wolno sie rozkręca- w niczym się pod tym względem nie różni od innych części Civilization. Mi w dodatku najwięcej przyjemności sprawiają w grach tej sagi pierwsze kilkaset tur, choć gdy właśnie w CtP zacząłem zakładać miasta podmorskie i orbitalne- o ho ho...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co do wojny nuklearnej / chyba najlepiej wojnie odpowiadała Alpha Centauri - użycie planet bustera na mieście powodowało, że miasto znikało - a w dość sporym promieniu teren ulegał obnizeniu ;]

Nie pamiętam jak to dokładnie było w Civach, bo albo nie używałem atomówek albo do nich nie dochodziłem, ale pamiętam jak w Alpha Centauri pewnego razu, gdy grałem dość pokojowo i miałem dobre stosunki z sąsiadami to zaprzepaściłem to jedną 'atomówką'. Nagle wszyscy inni się na mnie zmówili i musiałem solidnie się napocić by wydostać się z tego bigosu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi nigdy specjalnie zabawy bronią atomową nie odpowiadały. Zawsze wolałem „tradycyjny” podbój za pomocą normalnych wojaków, bądź też (i tak lubię bawić się najbardziej) pokojowo. Jakoś przez te wszystkie wojny straty się robią, a tak mogę w spokoju się rozwijać. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi nigdy specjalnie zabawy bronią atomową nie odpowiadały. Zawsze wolałem „tradycyjny” podbój za pomocą normalnych wojaków, bądź też (i tak lubię bawić się najbardziej) pokojowo. Jakoś przez te wszystkie wojny straty się robią, a tak mogę w spokoju się rozwijać. :)

Mam tak samo, a tu dochodzą jeszcze bonusy za światowy pokój... :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...