Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

RoZy

Civilization (seria)

Polecane posty

Nie zabraknie.... Civilization świetną grą jest... a przy okazji mam taki problem.... W Civilization 3 (Complete... babcia ze stanow przywiozła :D) nawet na najłatwiejszym poziomie wszystkie nacje wyprzedzają mnie technologicznie niezależnie od tego czego bym nie zrobił... Przykład: Usatwiam se jako nacje Niemców (bo są militarisctic i technological) a jako przeciwnika Anglie (bo nie byli technological :P)... Gra startuje w walam każde fundusze w nauke... jakoś idzie... anglików spotkałem dość szybko i z początku wygrywałem (tzn. widziałem u nich starożytne domki kiedy ja miałem średniowiecze) później każdego nieszczęśliwego citizena zmieniałem w naukowca itp itd... robiłem WSZYSTKO ale i tak gdzieś w Industrial Age mnie wyprzedzili i wygrali w Space Race... :( Czy nikt nie ma jakiegoś pomysłu jak zaradzić takiej sytuacji??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swietne gry. Przynajmniej liczac do czesci drugiej, w ktora od pewnego czasu ponownie gram. Czesci od call to power wzwyz, to raczej nie dla mnie, zbyt skomplikowane i nudne, z tego co zauwazylem :).

Call to Power bylą pomyłką - Microprose straciło wtedy Meiera i całe Firaxis, przez co juz Sid CtP nie tworzył. Za to Civ 4 jest już genialna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż Yossarian ja zawsze byłem sporo do przodu przed rywalami jeśli chodzi o technologię. Gra jest na tyle obszerna i skomplikowana, ze na powodzenie w każdym jej aspekcie czy to jest nauka, kultura, wojskowość czy handel wpływ ma wszystko co w grze robisz. Nie można więc określić jednego dobrego przepisu na dobry rozwój w nauce. Musisz po prostu wszystko w grze robić dobrze i dbać o każde zagadnienie. Ale ogólnie jeśli chcesz dotrzymywać kroku rywalom to:

1. Po pierwsze i najważniejsze musisz mieć dużo wielkich miast. To dzięki miastom zdobywasz złoto wydawane potem na naukę. Problemem jest korupcja, ona ogranicza możliwość rozszerzania terytorium bo potem z jej powodu całe złoto jakie produkuje mocno oddalone od centrum imperium miasto jest tracone i nie generuje ono za wiele punktów nauki.

2. Handel - jeśli masz dużo dóbr na zbyciu to koniecznie je sprzedawaj innym cywilizacjom - w pózniejszych etapach gry ponad połowę dochodu można czerpać wlaśnie z handlu, ze sprzedawania surowców i dóbr innym cywilizacjom. Dlatego warto grac z dużą ilością oponentów. Granie tylko z jednym mija sie z celem, bo AI ma za duże fory - ma znacznie zmniejszone wymagania co do ilości potrzebnych jednostek produkcji do budowania budowli czy wojska, tak samo mniej potrzebuje jednostek nauki do odkrywania nowych technologii. Konieczne jest wymienianie się z innymi cywilizacjami technologiami, lub ich sprzedawanie. Daltego potrzeba więcej oponentów zeby to wszystko było możliwe.

3. Trzeba dbać o rozwój miast i jak najszybciej budowac w nich wszelkie budowle zwiększające ilość nauki w mieście i ilość złota.

4. Osłabianie rywali wojnami. To dosyć ważne, można dzieki temu zmusić rywali do angażowania się w wojnę zamiast w naukę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaaa....Cilivization! Grałem we wszystkie części, jedną dłużej, jedną krócej ale zaraz o tym napisze :).

A więc tak...pierwsza część była jak dla mnie jedna z najlepszych, był wygodny i łatwy do zrozumienia i grania. W pierwszej części wszystko było łatwe, zrozumiałe i w ogóle orjętowałem się we wszystkim dobrze :]. Choć grafa na dzisiejszy dzień to tragedia to wciąż można sobie pograć :].

Druga część? Jak dla mnie najgorsza ze wszystkich :/. Trudno we wszystkim się połapać, bałagan w menu kontrolii swej stolicy i wiele niepotrzebnych dodanych drobiazgów :/. Z tą częścią miałem styczność tylko i wyłącznie dzięki CDA.

Trzecia część? Cóż...trójka była jak dla mnie prawie tak samo dobra jak jedynka :]. Grając w nie poczułem się jak w domu. Po prostu pierwsza część tylko w lepszej oprafie graficznej ^^. Szkoda, że gra była tylko pożyczona i tylko przez parę tygodni mogłem się pobawić w rozwój swej cyliwizacji :(.

Czwórka? Grałem tylko w demo...jak dla mnie znów cienko...trudno się połapać co gdzie jak i w ogóle poczułem się jak bym grał w dwójke :/. Nie...demo mi wystarczyło...wolę zdecydowanie jedynke lub trójke.

Taka jest moja opinia na całą sage ^^.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze powiedziawszy... Demo Civ4 a Pełna wersja to ziemia a niebo... taki już (anty)urok dem... często są odczuwalnie gorsze od pełnych wersji (tak samo np z grą Knights of Honor [bTW. To świetna gierka jest... żądam topiku o niej ;P]) po prostu demo okraja rozgrywkę a wraz z nią i grywalność...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, ja najmilej tez jedynke wspominam, wiele godzin z nia spedzilem. Pamietam jeszcze jak gralem w nia na amidze, te intro ktore trwalo 15 minut i ktorego nie moglem wylaczyc noi zarwane noce kiedy to ze starszym na zmiane gralismy bo nie mozna bylo zapisac stanu gry, ehhh to byly czasy...:P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, ja najmilej tez jedynke wspominam, wiele godzin z nia spedzilem. Pamietam jeszcze jak gralem w nia na amidze, te intro ktore trwalo 15 minut i ktorego nie moglem wylaczyc noi zarwane noce kiedy to ze starszym na zmiane gralismy bo nie mozna bylo zapisac stanu gry, ehhh to byly czasy...:P

Nie można było zapisać stanu gry? o_O Nie przypominam sobie czegoś takiego. Za to pamiętam wersję Civ z samouczkiem - który był na osobnej dyskietce i do każdej porady trzeba było żonglować i czekać, aż się porada łaskawie wczyta :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2ka pamietam miodzio! nie moglem sie oderwac... potem bylo alfa centauri swietne (glownie podobala mi sie bron masowego razena ktora razila ... naprawde masowo:D ) potem civ3 na poczatku slabiutkie mi sie zdawalo ale potem sie przekonalem nie zniechecily mnie nawet totalnie schrzanione ICBMy ale to nowe wydanie jakos do mnie nie przemawia nie dosc ze strasznie skacze to jeszcze jakies takie... hmm dziwne, trudno to wyjasnic ale klimat juz nie ten sam... no i te ICBMy spartaczone jeszcze bardziej niz w 3ce

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pamiętam. Ba, pamiętam nawet praszczura- czyli Battle Isle i wciąż w niego gram!

Wracając do tematu, to nie wiem, co się Wam w Call to Power nie podoba. Tylko to, że nie stworzyła go oryginalna ekipa? A przecież to normalna Cililization, tyle że z upiększeniami i kilkoma ułatwiającymi życie zmianami. Przede wszystkim zlikwidowano dwie uciążliwośći: brak kolejki produkcyjnej (czyli konieczność ciągłego monitorowania stanu produkcji we wszystkich miastach), oraz tłumu osadników w późniejszym okresie, którzy wykonali już wszystkie przekształcenia terenu, jakie są i jakie nie sa potrzebne i z którymi nie bardzo wiadomo było dalej co robić.

Jedyna rzecz, która mi się w niej nie podobała, to mocny nacisk na futurystyczność- czyli od metra jednostek, budynków, wynalazków, a nawet ustrojów, które nie mają jak dotąd odzwierciedlenia w rzeczywistości.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tłum osadników w późniejszym okresie, którzy wykonali już wszystkie przekształcenia terenu, jakie są i jakie nie sa potrzebne i z którymi nie bardzo wiadomo było dalej co robić.

A mnie się właśnie ten tłum podobał i uważam „młotki” z CtP za chybiony pomysł. Fakt, że przy dużej ilości osadników mapa wyglądała jak PGR nawiedzony w czynie społecznym przez Brygadę Pracy Socjalistycznej, ale przynajmniej coś się działo. A w CtP przez brak osadników zdarzały się okresy, kiedy tylko przeczekiwało się kolejne tury, gdyż nie było aktywnych jednostek na mapie. Poza tym po wykonanej pracy osadnika zawsze można było postawić gdzieś w kątku i zbudować miasto. Nawet jak się nie rozrosło to i tak dawało punkty do końcowego wyniku (1 poziom miasta = 1 punkt), a mnie zdarzało się mieć i po 100 osadników.

Jedyna rzecz, która mi się w niej nie podobała, to mocny nacisk na futurystyczność- czyli od metra jednostek, budynków, wynalazków, a nawet ustrojów, które nie mają jak dotąd odzwierciedlenia w rzeczywistości.
No właśnie, te wszystkie podwodne farmy i inne udziwnienia psuły tylko klimat. A jak zobaczyłem jeżdżące po mapie biurka to padłem ze śmiechu. Dlatego podtrzymuję swoją opinię, że CtP było przekombinowane.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narzekacie na brak realności..podwodne farmy biurka itp.

Do mnie to jakoś nie przemawia ta futurystyka jest ok.Wynalazki są rozbudowane jak nigdzie indziej jest ich muldum itroche.CTP miała troche bugów mianowicie polityka tu się nie sprawdzała.Komputer działał na jakiś dziwnych irracjonalnych algorytmach.Grafa była nawet dobra ale przerywniki filmowe to inna para kaloszy.Gierka jest b.dobra i często do niej wracam.Nie rozgrywam żadnych scenariuszu ani tym podobnych rzeczy.Po prostu zaczynam od 1 osatnika i wio w przyszłość :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam, że w część pierwszą grałem namiętnie przez kilka miesięcy, prawie cały swój czas zużywając na rozwijanie nowych technologii. Gra na wskroś genialna: Te fotorealistyczne filmiki! ;)

Od dalszych części trzymam się z daleka, bo nie mam czasu na tyle zabawy. Z drugiej strony strasznie mnie korci niedawno wydana czwórka...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh a ja grałem tylko w Call to Power 1 i 2. 1 kiepska bo bez Sida a 2 lepsza bo znów z Sidem :) Grałem w drugączęść calla dość długo. Na tyle długo by kupić Civ 4 gdy tylko będe miał nowego kompa. A gdy to się stanie przepadne na wieki... :twisted:

Kurde a to Sid by się zdziwił gdyby się dowiedział, ze brał udział w pracach nad Call to Power 2. Pewnie byłby równie zaskoczony jak każdy fan tej gry, który wie, że nie miał on z nią nic wspólnego. Dziwne, że twierdzisz, że grałeś długo w CtP2, a nie wiesz, że nie robił jej Sid. No ale może uważasz inaczej. Jeśli tak to spróbuj poszukać jego nazwiska na koncu instrukcji do gry, tam gdzie są wymienieni jej twórcy. Ciekawe czy ci się uda je znaleźć hehehe... ja na to pytanie odpowiedź znam :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@NIKCZEMNY STOLEC

1. Co do Sida to głowy nie daje ale tak gdzieś wyczytałem.

2. Instrukcji nie mam bo CtP2 była w jakimś pismie bodajże w Click'u!, czy jakimś innym...

Więc jeśli sie pomyliłem to mój błąd. Co nie zmienia faktu że naprawde tak gdzieś wyczytałem... :twisted:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...