Skocz do zawartości

Dead Space 2 - płynność gry


Polecane posty

Witam. Dzisiaj po kilku miesięcznym oczekiwaniu, gra wreszcie wpadła w moje łapska ( oczywiście oryginalna, kupiona w MM). Niestety po zainstalowaniu nie było mi dane zbyt długo się cieszyć z nowego nabytku bowiem gra tragicznie wręcz mi sie przycina :| Dlatego pisze bo chciałem sie dowiedzieć czy wy też macie takie problemy z płynnoscią gry. Mam Radeona HD5770, 4 rdzeniowego proca 2,7 , 4 giga ramu a DS2 chodzi mi ledwie na ustawieniach Low :| Cos tu chyba jest nie tak, zwłaszcza że po wymaganiach rekomendowanych wychodzi na to że powinna mi smigać bez problemów na Max. Będe wdzięczny za jakąkolwiek pomoc lub rady.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, to na pewno nie jest wina sterowników bo co dopiero ściągnąłem wersję 11.1 która była wydana bodajże 2 dni temu. Całkiem możliwe że to wina systemu (Win 7 x64), a raczej jego zamulenia, gdyż od pół roku nie robiłem formata i po takim czasie spadek płynnosci może sie zdarzyć. Jednak główna przyczyna musi się ukrywać w czymś innym, bo niemożliwe jest żeby na HD5770 gra przycinała na ustawianiach Low przez lekka zmułę windowsa ;|

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na radeonie 4850 chodzi płynnie na max.

Przycinało mi się tylko jeżeli użyłem rozdzielczości 1600x1200...

Ale nie wiem na jakiej rozdzielczości grasz więc może to nie być powód.

Co do Windy sugeruje program do naprawy rejestru.

Na jednej ze stron była propozycja by w grze wyłączyć V-sync...

I wymusić go w sterownikach karty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten sam problem - pomaga ustawienie w sterownikach wszystkiego na "Użyj ustawień aplikacji', co się da. Może ucierpi na tym AA, bo to w grze, przynajmniej DX 9, słabo funkcjonuje - ale płynność zostanie odzyskana :) , a gra nadal, u mnie na Very High, będzie wyglądać po prostu ładnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, to na pewno nie jest wina sterowników bo co dopiero ściągnąłem wersję 11.1 która była wydana bodajże 2 dni temu. Całkiem możliwe że to wina systemu (Win 7 x64), a raczej jego zamulenia, gdyż od pół roku nie robiłem formata i po takim czasie spadek płynnosci może sie zdarzyć. Jednak główna przyczyna musi się ukrywać w czymś innym, bo niemożliwe jest żeby na HD5770 gra przycinała na ustawianiach Low przez lekka zmułę windowsa ;|

I z tym bym się nie zgodził że to nie wina sterowników, kiedyś, po zastąpieniu jednych seterowników nowszą wersją, płynnośc w grach mi diametralnie spadała. Call of Duty 4 w multi osiągał stałe 200 FPS, a po zastąpieniu sterownika nowszym, ledwo miałem 20 ! Szczerze mówiąć, nie wiem czy to jest spowodowane bo nigdy nie udało mi się tego rozgryźć, ale pobrałem Drivercleaner'a, usunąłem wszystkie składniki steronika ATI i wtedy zainstalowałem nowe. Wszystko zaczęło działać jak należy.

Miałem ten sam problem - pomaga ustawienie w sterownikach wszystkiego na "Użyj ustawień aplikacji', co się da. Może ucierpi na tym AA, bo to w grze, przynajmniej DX 9, słabo funkcjonuje - ale płynność zostanie odzyskana :) , a gra nadal, u mnie na Very High, będzie wyglądać po prostu ładnie.

Ale to nie rozwiąże problemu, bo co mu to da, że wyciągnie może 20 klatek więcej, skoro z jego konfiguracją powinna iść raczej na maxa, może ew. AAx2 i synchro off, a kiedy użyje ustawień aplikacji, i w grze będzie miał włączone wyższe detale to i tak gra zwolni. :cool:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie zwolni, a przyspieszy, do ultymatywnej prędkości ( czyli limitu ok 60fps) - taki po prostu bład związany z HD 5770 i grą - a w samych jej ustawieniach jest sporo rzeczy do włączenia, więc graficznie nie ucierpi, poza AA . Mam także HD 5770, ale 2 GB RAM i 2rdzeniowego procka (AMD Athlon II X2 250 bez O/C) i u mnie na Very High po ustawieniu tego gra śmiga, aż miło.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...