Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

RoZy

Mordobicia^^

Polecane posty

Jezeli chodzi o serie Tekken to wedlug mnie jedno z najlepszych bijatyk gralem w 1,2,3 i Tag Tournament. Najbardziej lubilem grac Hwarangiem, Lee i Law'em. Co do AI w mordobiciach to zalezy od poziomu trudnosci i umiejetnosci gracza. Wedlug mnie nawalanki wymagaja dosc czesto dobrej taktyki od gracza

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głównie Tekken III, czy Bloody Roar.

Bloody Roar... do której to części już dociągnęli? ;] W Tekkena można ciupać długo, ze względu na bogate możliwości taktyczne - grałem tylko w 2 i 3 i preferuję 3, ze względu na bardziej elastyczny system walki. Kiedyś sobie w kolejne części też pogram, jak będzie deszcz darmowych PS2 :P

Co do ulubionej postaci z Tekkena - w 3 był to Paul, w 2 był to Paul :P i Jun.

Skoro jesteśmy przy Tekkenie 2 - czy ktoś pamięta taką postać jak Baek Doo San? :P I muzyczkę z jego stage'a. Ja ją uwielbiam, inni wymiotowali gdy ją słyszeli :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baek jest zarówno w TTT i T5, jednak wg mnie Bob jest duzo bardziej dopaloną od niego postacią...

a w T2 to w kółko gralem Jun- po prostu idealna postac do mojego stylu gry, na wiadomość że w 5 Asuka będzie walczyła takim stylem skakałem z radości :D Feng-wei także jest swietną postacią i b. dobrze ze ktoś taki pojawił się w tekkenie (mimo iz gra nim jest cheap na maxa, to ma charakter)... co do Ravena juz tago nie napisze bo czarnoskóry ninja z 'iksem' na mordzie i białymi włosami to juz przesada, nie pasuje do tej gry -dodatkowo kaleczy ninjitsu :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No czwórka nie była, była po prostu kiepska bo totalnie zmieniono styl gry np. różne poziomy podłoża, jest schodek i nie trafisz tam gdzie trzeba albo to że można zmieniac pozycje wroga.No i było żałośnie miało postaci i niektóry ciulasto wyglądały( wojskowy strój howranga czy strój "sumo" heńka). A za to piątka cud miód, system ala 3 i tag, prawie samo tyle postaci co w tagu no i powrót starego stylu Jina. Tylko minigierka Devil Within niestety jest ciulasta, nie dorasta do pięt tekken force. A ja lubie grac cała rodzinką mishima i kazama, zwłaszcza Jinem który ma pare podstawowe ciosy mishimów, pare własnych i stringi Jun/Asuki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Darekader

Ech, nie dawno wymieniłem się z kumplem (na kilka dni). Tekken 4 za najnowsze mortal kombat. Nie lubię już tekkena :(. Sztywne ciosy, wolno chadzą, kilka zdjęć anime zamiast intra... Sprzeczne zakończenia, gdy jestem Jimem przechodzę grę i odlatuje na koniec. Lecz gdy jestem Kazuyą kończę i staję sie devil kazuyą (ci którzy grali w 4 wiedzą oco chodzi). ?...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W MK4 też były sprzeczne zakończenia, i w SF i w wielu innych bijatykach. Te zakończenia nie zdarzają się wszystkie naraz, pokazywane jest tylko zakończenie, które przedstawia co by się stało gdyby twoja postać wygrała turniej (czy co tam w tej grze jest). Więc nie psioczcie jeśli w zakończeniu jednej postaci popełnia ona samobójstwo, ale pojawia się w kolejnej cześći, bo to zwyczajnie oznacza, że ktoś inny (według twórców) wygrał. Oczywiście jeśli twórcy wskażą zwycięzcę turnieju to nie oznacza, że nie zdarzą się zakończenia innych postaci.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnią grą, która polegała na czynieniu bliźniemu krzywdy był... Virtua Fighter II. Gra mocno już nieświeża, jednak nadal posiadająca swoją specyficzną magię, która potrafi przyciągnąć na pewien czas. Właściwie przez blisko półroku grałem tylko w nią- do dnia wczorajszego. Bo poprzedniego dnia sytuacja hegemonii pijanych staruszków i nóżek © by Pai została przełamana przez...

Guilty Gear XX.

Zasadniczo to pierwsza gra z tej serii, z jaką mam do czynienia. I... od razu jestem nią zachwycony ^^. Przypominają mi się radosne czasy młócenia w poprzednie części MK, gdzie liczyła się szybkość naciskania klawiszy, a nie ich skomplikowane kombinacje. Tytuł (póki co) mnie w pełni satysfakcjonuje. Nie wiem, czy wynika to z tego, że mam tak rzadko doczynienia z "mordobiciami", czy z tego, że gra jest tak dobra... Niemniej jednak zostałem pochłonięty praktycznie bez reszty i nie mogę znaleźć miejsca na inne tytuły. Nawet- o zgrozo!- ukochane Silent Hill 2! Jak dla mnie- fenomen...

btw. Od pewnego czasu pojawił mi się dziwny błąd w grafice- otóż postacie mają inne niż domyślne kolory, hm... Sytuacja nie jest kłopotliwa, ale trochę śmiesznie wygląda (uwielbiany praktycznie od pierwszego wejrzenia) Testament w białej tonacji...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja najbardziel lubiłem Scorpiona. Głównie za płonącą głowę, powroty z zaświatów, włócznie i ,,get over here" (chyba, bo dawno nei grałem i mogłem coś przekręcić.

Najbardziej znienawidzony był Liu Kang, który zawsze mnei wkurzał.

PS:Co do Guilty Gearów to Guilty Gear X można ściągnąć z underdoga ( http://www.the-underdogs.org/ ) ostrzegam, że strona ma tragiczny transfer. Jest to strona z abandomwerem, a nie warezami, jakby ktoś się martwił.

Sory że zawracam głowę ale ściągnąłem sobie Guilty Geara X i mam zieloną krew! Czy da się to zmienić? Jak tak to proszę o odpowiedź! :)

Ja też tak mam, na dodatek z odwróconymi kolorami wybranej postaci. Da się żyć, jest po prostu bardziej surrealistycznie ;] - CRD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Darekader
->>>Darekader, kup tekkena piątke, teraz chyba kosztuje tylko stówe. Jest duży szybszy i bardziej urozmaicony od przekombinowanej czwórki.

Sory, nie skorzystam. Wolę zbierać na specjalne nadajniki do bijatyk. Chodzi oto że (gdy jestem do tego podłączony) walę i widze na ekranie że gościu walnął tak samo jak ja w świecie realistycznym. Tylko nie wiem jak rozwiązano kwestie chodzenie i niektórych minigierek. W każdym razie musze to mieć!

PS: ten nadajnik jest "Compatible" ze wszystkimi bijatykami o tórych tu gadamy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o zalezy jaki przycisk nacisniesz przy wyborze postaci wtedy ma ona jakas okreslona gamme kolorow.

Sprawdziłem- fakt.

Np. Jam moze byc mulatka i wtedy wyglada jeszcze bardziej sexi :D

E tam, Jam... Zobacz, jak wygląda I-no po naciśnięciu przy wyborze spacji :twisted:.

Jendak nie majac pada nie bedziesz mogl wykonywac najlepszych powerow :P

Esh... Co fakt, to fakt. Najbardziej mordercze moce są chyba zarezerwowane dla użytkowników posiadających pady. Mnie nigdy nie uda się ich wykonać na klawiaturze. Chociażby dlatego, że połączenia klawiszy (np. P+K+S+Hs) są dostępne tylko wtedy, kiedy ów pad posiadamy, w innym wypadku nie. A to właśnie one są potrzebne do wykonywania najbardziej skomplikowanych combosów. Fakt, że można wygrywać i bez tego. Ale dla mnie to jest wada twórcy powinni byli jakoś ten problem rozwiązać. Wiem, że konwersje rządzą się własnymi prawami, ale nie przesadzajmy...

A'propo GG X2... Zmieniły się moje gusta odnośnie doboru postaci. Miejsce faworyzowanego Testament'a zajął używany wymiennie duet Sol & Slayer. Pierwszy ceniony jest za ognisty temperament ( ;] ) i furię bojową. Drugi- za urocze wysysanie krwi z niemniej uroczej białogłowej na początkach walk i przydatnych uderzeniach pięścią. Zaraz za nimi plasuje się dwie urocze kobiety: Millia oraz I-no. Kandydatka z Rosji to prawdziwe fryzjerskie indywiduum, świetnie prezentujące się jako szatynka. I-no to hardcore w najczystszej postaci. Czy w bijatyce trzeba czegoś więcej? :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kombinacji 4 klawiszy to na szczęście pleciesz bzdury saphiel. O ile się nie mylę to w opcjach gry jest możliwość ustawienia klawisza emulującego naciśnięcie P+K+S+HS. A co do najpotężniejszych kombosów to zrobienie na klwaiaturze półkoła jest możliwe (ale trudne), a 2 ćwierćkoła to banał. Gra jest dosyć nieczuła w porównaniu do takiego emulatora MAME, gdzie w różnych bijatykach robiłem na klawiaturze 360 (!), ale nie zawsze się udawało. Praktycznie to neimożliwe na klawiaturze jest tylko zrobienie kombosów Dizzy i instanta May (2 pólkola, masakra)

Tak wogóle, to jak ktoś grał w SM i zastanawia go kim jest That Man to mogę wkleić moją teorię z innego forum (gdzie nikt się tym nei zainteresował.)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marzy mi się jakieś porządne mordobicie z Chuckiem Norrisem w roli głównej ^_______^

Pomyślcie - Czak rozkładający na łopatki hordy wrogów kopniakami z półobrotu :) A do tego komba - kopniak z półobrotu + kopnięcie z połówki obrotu ;] W sumie ten post nadaje się również do topicu 'Mam pomysła na grę' :P

Czak Norris miał być jedyną ukrytą postacią we wszystkich mordobiciach, jakie powstały - ale gdy się o tym dowiedział, to kopnął programistów z półobrotu, wobec czego nie został nigdzie umieszczony. - CRD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chucka mam dosyc, pare bylo fajnych (jak z Vandamem) ale ogulnie nudy :/ samego jego tez nie lubie za bardzo :/

Najlepsze bijatyki to:

1.Mortal Kombat Trilogy (bo nie znudzila sie do dzis)

2.Mortal Kombat IV (to co wyzej)

3.Virtua Fighter 2 (lubie czasem wrócić)

4.Guilty Gear XX (wreszcie pozodna bijatyka na PC po latach)

5.Fighting Force (szkoda ze nie dziala pod XP i moze trosze inny gatunek - bijatyka-chodzona - ale wciągała)

PS. moze ktos ma sposób jak FF uruchomic pod XP-kiem ??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh biorc takie rzeczy wypisujesz w czasach Dead or alive 3, Tekkena5, Soul Calibur 3 i Virtua Fighter 4:evolution niezły lol, zwłaszca przy porównywaniu systemów walki (ten z VF4 to kolos) i gamy ciosów (tu popis DoA3), kwestie grafiki można przemilczeć... zresztą co ja się produkuje wypisałeś tylko produkcje z PC (i z emu) a nie te najlepsze w gatunku... :-s

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oooo mordobicia ^___^

Tekken case - Yoshimitsu. Tylko i wylacznie. Gram nim od pierwszej czesci, w ktora tluklem na automatach (mlodsi to nawet pewnie nie wiedza ze cos takiego istnialo :P), tak samo w druga, trzecia i taga. Moja najukochansza postac, ktorej sam widok powershota sprawia ze kumple (poza jednym, co ciagle gra w Tekken) rzucaja zrezygnowani pady :D

Poza tym Xiaou - bo ma ciuchy fajne :P

DoA - tylko panie. Bo maja rozne stroje :D

Soul Calibur - tylko panie. J.w. :D

SF - ekhm...Chun Li? :D

MK - tyz grom od pierwszej czesci, wspaniala seria, choc czwarta, czyli ostatnia w jaka gralem, juz byla dosc slaba mimo przeniesienia w trzeci wymiar... Najlepsza jest trylogia i combo Raina za 50% :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Virtua Fighter 2 też? szczerze wątpie, nie chce mi się teraz sprawdzac akle napewno jeszcze na ten temat napisze jak już będe pewny (zwracajac honor albo Cię wyśmiewając :D )

@ Chimaira Chun Li roxx :D swietna postać, a w DoA to Kasumi gram w kólko... Yoshimitsu tez jest łebski ale w T5 za duzo nim nie poszalejesz (nie chodzi o to że jest słaby- to inni sa tak dopaleni 8) )

peace

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Virtua Fighter 2 też? szczerze wątpie

Jak najbardziej jest drugi VF na PC: ZOBACZ, ZOBACZ2.

W dwójkę grałem na automatach - ale bardzo krótko, parę dni zaledwie, bo u wujka w Szczecinie byłem i szybko się kapitał początkowy skończył :D Najfajniej mi się grało tam kolesiem z cloudopodobnym fryzem - Jacky :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze mordobicia to na pewno gry z serii Mortal Kombat. Może o tym świadczyć, np. film, który opiera się na grze. Choć sam film nie jest najwyższych lotów to i tak został zrobiony na podstawie gry. To świadczy na 100 % o potencjale Mortal Kombat. Trochę mnie to rozbraja, że sterowanie jest... trudne. :) Ja joy'a nie mam i grałem na klawiaturze. :lol: Ale i tak gra mi się spodobała. Oczywiście mówię tu Mortal Kombat IV. W Guilty Gear też grałem, ale tylko w demo, a więc za dużo nie mogę powiedzieć. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...