Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Vitas

Komputer na 1.5-2 lat

Polecane posty

Witam. Czy opłaca sie kupować taki zestaw na ten okres czasu? Nie jestem wymagający i nie musze grać we wszystko na full detalach.

Procesor: AMD PHENOM II X6 Six Core 1055T 6x2,8GHz

Płyta głowna: ASUS M4A88T-V EVO/USB 3.0

Karta graficzna: Radeon HD5850 1024mb ddr5

Dysk twardy: 1000GB SATA2 Samsung, albo WD

Ram: 6GB Ram DDR3 1333mhz

Zasilacz: ModeCom FEEL 600W

Obudowa: Aerocool PGS cyborgX black

Cena zestawu to 2600 zł

W tej cenie nie znajde chyba nic lepszego? Nie interesują mnie procki intela ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słaba zasiłka, grafę można lepszą budę też a co do ramu to 4Gb powinny ci wystarczyć.

Generalnie lepiej i tak by wyszło na i5

Przykład:

Procesor : Intel Core i5 760

Chłodzenie Procesora : Xigmatek Gaia SD1283

Płyta Główna : Gigabyte P55-USB3

RAM : GoodRam 2x2GB 1333MHZ

Karta Graficzna : Vertex3D Radeon HD6850 1GB

Zasilacz: OCZ ModXStream Pro 500W

HDD : Samsung 500GB 16MB Cache F3

Napęd : Samsung SH-223C SATA

Razem : 2576 zł

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie opłaca się. Zestaw, delikatnie mówiąc niezbyt dobry.

Czemu nie chcesz procków Intela? Są dużo wydajniejsze.

Procesor:

Intel Core i5-2400 /3.1GHz, 6MB, LGA 1155, BOX/ - 699 zł

Płyta główna:

Gigabyte GA-P67A-UD3 /intel P67/ - 469 zł

Pamięć RAM:

GoodRam 4GB (2x2GB) 1333MHz CL9 - 159 zł

Dysk twardy:

Samsung 500GB 7200rpm 16MB cache SATA-II F3 - 149 zł

Karta graficzna:

Vertex3D Radeon HD6850 1GB DDR5 /256bit/ 2xDVI/HDMI/DP - 639 zł

Nagrywarka DVD:

LG GH22NS50 SATA SecurDisc (black) - 99 zł

Obudowa:

Cooler Master Elite 370 (Black) - 179 zł

Zasilacz:

Fortron FSP460-60GHN 460W - 169 zł

Razem - 2562 zł (esc.pl)

Czterordzeniowy procesor najnowszej generacji (lepszy od tego Phenoma IIx6), 4 GB pamięci, dysk 500 GB (chciałem zmieścić się poniżej 2600, jeśli dopłata nie stanowi problemu - bierz wersję 1 GB), wydajna karta graficzna, przewiewna obudowa oraz porządny zasilacz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Intelem będziesz miał znacznie lepszy zestaw niż z AMD:

Intel Core i5-2500K /3.3GHz, 6MB, LGA 1155, BOX/

AsRock P67 PRO3 /intel P67/

Vertex3D Radeon HD6850 1GB DDR5 /256bit/ 2xDVI/HDMI/DP

GoodRam 4GB (2x2GB) 1333MHz CL9

Samsung 1 TB 7200rpm 32MB cache SATA-II F3

Fortron FSP460-60GHN 460W

Thermaltake V4 okno (b/z)

Cena - 2605 zł (esc.pl)

Najnowszej generacji czterordzeniowy procesor (6-rdzeniowy procesor AMD nie ma z nim szans), dobra płyta główna, wydajna karta graficzna, 4GB pamięci, dysk 1TB, porządny zasilacz (ModeCom FEEL 600W to bomba nie zasilacz) i przewiewna obudowa.

Tu masz test wyższości Intela nad AMD: http://pclab.pl/art44338-13.html

4GB pamięci w zupełności wystarczają, więcej nie potrzeba.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce intela i już, po prostu wole AMD ;)

Mniejszy dysk niż 1TB mi nie odpowiada. Tak samo z ramem. Nie chce dokupować za pół roku kolejnych kości. Mógłbym sie zastanowić nad zmianą zasilacza, może właśnie OCZ

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sześciordzeniowe procki AMD są kompletnie nieopłacalne, w grach radza sobie tak se. Jedyny przypadek gdzie ich moc może zostać wykorzystana to coś mocno obciążającego 6 rdzeni (np. rendering) - poza tym kupno AMD w tym budżecie to trochę strata kasy. Ale jak uważasz - Twoje pieniądze. :)

4GB RAMu jest wystarczająco.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, tak mnie przekonujecie do intela, że już sam nie wiem :P Czy te procki nie przegrzewają sie, nie są wadliwe? (z AMD wiem, że nie ma problemów, przynajmniej ja przez 8 lat nie miałem) A i nie chce podkręcać procesora

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez podkręcania bije wydajnościowo Phenomy i jest znacznie od nich chłodniejsza. Zachęcam do podkręcania i5 2500K zwłaszcza, że ma odblokowany mnożnik. Wystarczy przestawić jedną opcję w Biosie i za darmo zwiększasz znacznie wydajność procesora.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak łatwe by nie było oc to i tak nie będe tego robił, nie znam sie na tym i nie chce sie w to bawić ;) Mam jeszcze jakiś miesiąc na wybranie komputera. Może ceny sie zmienią i intel będzie bardziej opłacalny cenowo

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Procesor: AMD Phenom II X4 955 Black Edit /3.2GHz, 125W, AM3, OEM/ 499 zł

Płyta główna: Asus M4A88T-V EVO/USB3 /AMD 880G/ 359 zł

Pamięć RAM: Patriot 4GB (2x2GB) 1333MHz CL7 Viper II LLK 259 zł

Dysk twardy: Seagate 500GB 7200rpm 16MB cache SATAII Barracuda 7200.12 145 zł

Karta graficzna: Sapphire Radeon HD6870 1024MB DDR5 /256bit/ 2xDVI/HDMI/2xDP 899 zł

Obudowa: Thermaltake V4 okno (b/z) 179 zł

Zasilacz: bequiet! PurePower L7 530W 249 zł

Suma:

2589 zł

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O w końcu ktoś dał phenoma :P Pisałem wcześniej, że dysk mniejszy niż 1TB nie odpowiada mi. Obudowa też zostaje taka jaką chciałem. A i do 200 zł więcej mógłbym wydać, tym bardziej, że ceny sie zmieniają

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak łatwe by nie było oc to i tak nie będe tego robił, nie znam sie na tym i nie chce sie w to bawić ;)

Ten uśmieszek oznacza, że jesteś raczej pozytywnie nastawiony na oc. A oc na nowych prockach, które są odblokowane jest tak proste jak kopanie kartofli, czyli wystarczy zmieni dosłownie jedną opcję, a w razie czego tylko napięcie. Ale to Twoja decyzja, bo łatwo sobie przyśpieszysz kompa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest uśmieszek który oznacza, że jestem nastawiony na oc. Może i miałbym szybszego kompa, ale nie chce sie w to bawić bo mi to do niczego nie jest potrzebne :P A kopanie kartofli nie jest takie łatwe, wiem coś o tym :laugh:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jak tak czytam co żeś cię napisali to widać żę nasz założyciel tematu chce sobie wziąść Phenoma x4 955 ale to nie opłacalne. Bierz sobie nowego i5 2500k. Po:

1.Nowa platforma większe możliwości

2.Opłacalna , można by też wziąść i5 starszą wersje 4x ale się nie opłaca

3.Mniej się nagrzewa od phenoma więc lepiei wziąść sobie tego i5 2500k i 6850 od Vertex'a i masz zestawik. Powinien ci wystarczyć na te 1,5-2 lat i więcej ;). A co do podkręcania to nie ma się co bać. :) . Ale jak nie chcesz to nie. NIe będziesz musiał kupować coolera na procka. Zaoszczędzisz 100zł ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to dysk ten: http://www.esc.pl/product_info.php?manufac...oducts_id=21885

A tego CyborgXa nie ma na esc.pl, więc gdzie chcesz zamawiać?

Edit: Wciskacie mu te Sandy Bridge, fakt, lepsze to i opłacalne, ale jeżeli chce pod gry i przez 2 lata nie chce nic wymieniać to HD6850 będzie średnim pomysłem. Chociaż jak mówi że nie potrzebuje grać w full detalach to niech bierze wasze zestawy ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to dysk ten: http://www.esc.pl/product_info.php?manufac...oducts_id=21885

A tego CyborgXa nie ma na esc.pl, więc gdzie chcesz zamawiać?

Edit: Wciskacie mu te Sandy Bridge, fakt, lepsze to i opłacalne, ale jeżeli chce pod gry i przez 2 lata nie chce nic wymieniać to HD6850 będzie średnim pomysłem. Chociaż jak mówi że nie potrzebuje grać w full detalach to niech bierze wasze zestawy ;)

Lepiej wymienić za 2 lata kartę niż wymieniać procesor wraz z płytą główną. AM3 już powoli upada za to Sandy Bridge jest nową podstawką i przez jakiś czas powinien być na topie (choć ostatnio bardzo często Intel zmienia podstawki).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...