Skocz do zawartości

Zakup nowej karty


pansatyros

Polecane posty

Witajcie :)

Przymierzam się do zakupu nowej karty graficznej. Po ponad rocznej abstynencji spowodowanej awarią poprzedniczki (9800GX2 alias 'toster')i przymusowym zakupie grata za 100 zł chciałbym wrócić do gry.

Modernizacje jakie przewiduję to ewentualny zakup dodatkowego ramy i wymiana procesora, ale to zapewne nie wcześniej niż pod koniec roku, mój zestaw to:

Płyta: Asus P5K PRO (775)

Procek: Intel Core 2 Duo E8400 3.0 Ghz (775) z chłodzeniem Schyte Mugen [na razie nie podkręcany]

Pamięć: Mushkin DDR II 2x2gb PC800 CL5 EM

Zasilacz: Tagan TG600+U26 i-Xeye II

Karta jaką chciałbym kupić to jakiś przedstawiciel serii GTX570. Z pośród dostępnych modeli zainteresował mnie:

http://www.techplanet.pl/produkty/karty-gr...ress,15506.html

nie małą rolę gra tu 7 letnia gwarancja.

Macie jakieś propozycje, przemyślenia, które mogły by mi pomóc w dokonaniu wyboru ?

Może warto poczekać, szykuje się coś co mogło by znacząco wpłynąć na obecną sytuację na rynku kart ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego zestawu kupowanie GTX 570 jest bezsensowne, będzie ograniczana przez procesor. Można co najwyżej wsadzić do tego kompa GTX 460 bądź Radeon HD6850.

Nową kartę zazwyczaj kupuję mniej więcej co 4 lata, procesor pewnie wymienię acz nie wiem czy w tym roku czy powiedzmy na początku przyszłego. Stąd nie wiem czy ograniczać się zakupem pod ten akurat procesor czy kupić coś na przyszłość, zamiast później wydawać kolejny tysiąc na lepszy model karty.

Inna sprawa czy na tę płytę w ogóle włożę jeszcze coś co będzie sensownie wspierać GTX570 ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego procka w zupełności wystarczy radek 4850. Ale jeśli powiedzmy, że za jakiś rok będziesz zmieniał platformę na dużo mocniejszą to możesz brać GtX570 ale wiedz, że za rok te grafy będą dużo tańsze. lepiej teraz dać 350-400zł na radka 4850, a potem kupić mocniejszą, a znacznie tańszą. Teraz do tego procka nawet GTX460 albo HD6850 się nie opłaca, bo proc będzie mocno ograniczał grafę.

To, że wydajnościowo dobrze stoi to ja wiem ale przez te dwa rdzenie grafa będzie ograniczana.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inna sprawa czy na tę płytę w ogóle włożę jeszcze coś co będzie sensownie wspierać GTX570 ?

Bardziej opłacalna będzie zmiana platformy na LGA1155. Inwestowanie w przestarzałą podstawkę jest marnowaniem pieniędzy.

Teraz do tego procka nawet GTX460 albo HD6850 się nie opłaca, bo proc będzie mocno ograniczał grafę.

Może nie przesadzajmy z tym ograniczaniem. Praktycznie największą wadą tego procesora jest liczba rdzeni, wydajnościowo stoi dosyć dobrze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. 1200-1300 zł (płyta, procek + ram).

Procesor:

Intel Core i5-2400 /3.1GHz, 6MB, LGA 1155, BOX/ - 699 zł

Płyta główna:

Gigabyte GA-P67A-UD3 /intel P67/ - 469 zł

Pamięć RAM:

GoodRam 2GB 1333MHz CL9 - 80 zł

Razem - 1248 zł (esc.pl)

Czterordzeniowy procek najnowszej generacji, płyta główna + 2 GB pamięci.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

600-set watowy zasilacz poradzi sobie z taką konstrukcją.

@pansatyros nie musisz cytować w całości poprzedzających postów.

Aż się pośmiałem, ze jak komuś się "śpieszy" to wydłuża sobie nie potrzebnie czas. Zadawaj normalnie pytanie bez żadnych odwołań, jeśli tego nie trzeba. N. post u góry bez cytowanie jest jasny i zrozumiały. Wiadomo o co biega i d czego dokładnie. Cytować czasem trzeba, np. by nie mylić z innymi rzeczami podobnymi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm w takim razie musiałbym się zastanowić, płytę, procek, ram spróbowałbym sprzedać może coś by się uzbierało za to.

Acz taki zestaw musiałby dac radę przez jakieś 3 lata co najmniej (wiadomo, że nie jest to do pełnego przewidzenia).

(co do cytowania, to z pośpiechu)

ZAŁOŻYŁEM NOWY TEMAT

http://forum.cdaction.pl/index.php?showtop...=0#entry1913654

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...